Размисли на глас

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Размисли на глас

Мнениеот goso » Сря Авг 17, 2016 8:12 pm

Здравеите.
Не съм сигурен че темата е точно за този раздел, но ще продължа.
Първото ми колело беше балканче, то тогава нямаше и кои знае какав избор :D .След време купех колело на децата със спомагателни колелета, карах го няколко кръгчета из двора :D .Поотраснаха и взех един лидер със заден амортисьор, те го покараха извесно време и го зарязаха.Него също съм карал малко до миналата година.Когато ми се прецака компа на колата, походих малко пеш на работа и реших да прабвам с колелото.В началото бяха плахи разходки заради мусколната треска, то и работата ми не е много далече.На ден трябва да измина около 5-6км.Терена е или изкачваш или спускаш, равно нема :D .
Поправих колата, но си продължих с колелото докато не се развали времето.Зимата и в дъжда не се виждам с колело, особено когато има сняг.По нагорното да, но на долу за сега си е твърдо не.Както и да е, зимата карах колата.Като настъни пролетта пак скочих на колелото, в началото пак така плахо заради мускулната.Така до сега. Ведин момент реших малко да го упдеитна, изпадна ми една двуколонна вилка, моята почна застрашително да лопа.
После почнах да се оглеждал за команди, щото прескачат.Така попаднах на този форум и установих че това са излишни операции.
Извода е ново колело.
Поразгледах въпросите и на други не запознати в тая насока, има доста съвети от които ще се възползвам.
Решил съм го така, карам колел до катаото се развали времето и вече не може да се кара.След това почвам да се оглеждам за промоциите предлагани от магазините за новия сезон.До тогава трябва да съм се подготвил финансово :D и скачам на някое.Ако има на изплащане ще е още по добре, че нещо не ми се дават на веднъж :D .Все пак има сметки, ученици и това всичко е свързано с спонсориране :D
Понеже оглеждах колелетата, вчера разгледах един дамски крос.Не съм го карал, повдигнах го, седнах, поразгледах, ми спрямо стария железен лидер ....
При нас има много малко велосипеди, може би заради терена.Повечето от децата ги карат, такива като мене наи много двама.
За бюджета е още рано да се каже.Ще е нещо shockblaze, kross, може и ram да погледна.
Ще трябва и малко помощ при избора на размер, за сега съм се спрял на 19 инча.Висок съм около 182 и 85 кила.Пиша около щото не съм се мерил скоро, а годините почват да тежат.Велосипеда ще бъде планински, поне гледам че така ги водят.
Това хибрида ми звучи малко като ни за планина ни за шосе.Това когато се слиза по стълби и кара по черен път да се чудя дали може, нещо ме притеснява.
Има пътеки дето лидера прибуксува и трябва да го бутам, надявам се с повечето скорости да не слизам от колелото.
Ще има въпроси за окомплектовките на кололетата, но сега ми е по интересно от кога почват промоциите на магазините.В смисъл нещо ориентировъчно.
Леле какво писане падна.
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: Размисли на глас

Мнениеот victortrt » Чет Авг 18, 2016 10:48 am

Вярно много си писал, но за сметка на това неясно.
Промоциите вече не почват, а са постоянни.
Ситуацията на пазара е такава, че той се насити и който не продава добре, намаля цените кампанийно или постоянно.
В този сайт ги има вдясно на началната страница - ето всички търговски съобщения към момента - http://www.mtb-bg.com/index.php/other/commercial. Крос /Cross/ всеки месец правят промоция на два модела поне и сегашната им е много добра за теб- http://www.mtb-bg.com/index.php/other/c ... oss-august по специално моделът Фюжън, защото е 29 цола с гуми, подходящи за асфалт и твърди сухи трасета, има хубава вилка и добро задвижване като за парите си.
Възможно е през зимата да има промоции по магазините, но какъв е смисълът тогава.
Поначало велосипед за ходене до работа 5 -6 километра ли ти трябва или по-скоро за каране из пресечени терени и между другото за придвижване.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Размисли на глас

Мнениеот carmo » Чет Авг 18, 2016 12:57 pm

Велосипедът вече има много разновидности. Колкото са по-специфични, толкова по-малко са универсални. Имам 3 броя. За градско ползвам 20" с двойно окачване и скорости. За шосета и черни пътища ползвам хибрид 28", а за "чукаците" (по път и без път) МТВ 26". Хибридите се славят с най-голяма универсалност. Трябва да проучиш различните типове с техните + и - , да си отсееш приоритетите до напролет, и да решиш правилният за теб компромис, явно клонящ към 1 колело. Моделите с кратки описания и цени на Крос може да гледаш тук http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... sipdi.html , а доколкото знам ги дават и на изплащане. Сега е краят на сезона, а до март всички наши производители ще обновят моделните си гами, така че избор ще имаш, само си подготви "домашното".
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Размисли на глас

Мнениеот goso » Пет Авг 19, 2016 5:28 pm

Момчета мерси за отговорите.
Велосипеда ще е предимно за придвижване, но не само по асвалт.То пътя до работота е асвалтиран, но има преки пътеки които в моментап не ползвам.Не че не мога, но така разстоянието е по дълго.Пък си е и друго като се спуснеш с 50-60км по надолното.Както бях писъл или изкачваш или спускаш, равно няма.
Колкото по се свиква с карането, толкова повече се увеличават изминатите километри на ден.Така сам го решил - от новия сезон с новото колело , повече педалиране по всякъви пътища и пътеки. Мота да кажа че гората я познавам много добре и мисля вече да я обикалям с колело, отделно ходенето на работа.
Насочил съм се към планинските по тая причина.Все още дилемата ми е 27,5 или 29, голяма ли е разликата.Четох доста противоречиви мнения за 3те размера.
Кроса го гледах и лошото му е че ще му мине промоцията, пък съм го решил че ще е за другия сезон.Иначе ще е нещо такова, в смисъл -тоя ценови клас.
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: Размисли на глас

Мнениеот carmo » Пон Авг 22, 2016 10:40 am

Фюжън-а е добър за цената си, а го има и в двата варианта гуми. За теб наистина е по-добре МТВ, а относно цолажите, трябва ти да си пробваш. Тествал съм и 3-те, но понеже не съм толкова висок, карам 26" -просто е най-лек и маневрен, което за спънати трасета не е за подценяване. Хибридите са добри за шосе и утъпкана почва, но трябва да се знае къде им е границата. Вчера реших да сека направо баирите по един горски път и на места слизах заради паднали клони. Беше подравняван от булдозер и неползван след това. Почвата беше мека, в усойните места влажна и по изкачванията бе трудно. Спусканията също бяха по-внимателно, понеже малкият балон гуми гази повече, но бяха само 5 км от общия 43 км маршрут. По дърводобивните пътища не е за хибрид :D Но аз все така правя -изляза по шосе и току кривна от него. По полски трасета е ок, но при дълбок оф-роуд е тегаво.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Размисли на глас

Мнениеот goso » Пет Сеп 02, 2016 6:07 am

Някъкъв евтин и що годе читав фар за колело да ми препоръчате.Че сутрин почнах да се движа по памет и не знам кога ще ми изневери :D
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: Размисли на глас

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пет Сеп 02, 2016 4:16 pm

https://www.aliexpress.com/item/Bike-Li ... 70832d75c5

Имаше със същия диод но един някъде в български сайт но не мога да се сетя къде в момента.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Размисли на глас

Мнениеот goso » Пет Ное 11, 2016 9:46 pm

Понеже отворих тема и да я доведа до край.
Големи размисли бяха, особено когато еуфорията беше на промоция.Бях много на кантар дали да не я взема, но в подледствие размислих и се отказах.Просто не зная колко време ще карам колелото, надявам се по дълго :D .Минах на варянта - втора употреба.Та от 2 дена съм с това

Изображение

След няколко часа на същото място с фара от горния пост.
Изображение

Лошо че зимата е вече тук, а пролетта далече.
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm

Re: Размисли на глас

Мнениеот Alexi » Пет Ное 11, 2016 10:01 pm

сега идва добро време за каране .. не се потиш толкова ,няма комари и мушици ,хубави дни ще има няма да е само дъжд
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Размисли на глас

Мнениеот carmo » Пон Ное 14, 2016 11:19 am

Еми -честито. Ако е в читаво състояние, си е добра машинка.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Размисли на глас

Мнениеот goso » Вто Ное 29, 2016 6:56 am

Изображение

Когато те не слуша гравата
goso
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Авг 14, 2016 1:07 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта