Мнения за Shockblaze Trace Race 2013

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнения за Shockblaze Trace Race 2013

Мнениеот Veli0-csi » Пон Авг 08, 2016 2:24 pm

Ето комплектовкатам колеги :)
Frame ALLOY DTX HYDROFORMING FSS130mm
Rear Shock ROCKSHOX MONARCH RL
Fork ROCKSHOX, SEKTOR, TRAVEL: 130mm
Head parts FSA, Orbit 1.5BP ZS/NO.57BP
Stem Truvativ Hussefelt white
Handlebar SHOCKBLAZE, LOW RISER 16mm, W: 660 mm
Rear derailleur SHIMANO, M781, DEORE XT
Front derailleur SHIMANO, M671D, SLX
Shifters SHIMANO, M591, DEORE
Brakes SHIMANO, M395
Crank set SHIMANO, M522, 42x32x24T
Freewheel SHIMANO, HG62, 10-SPEED, 11-36T
Chain SHIMANO, HG54 SUPER NARROW
Wheel size SHOCKBLAZE 26", HUB: SHIMANO
Tires SCHWALBE, NOBBY NIC PERFORMANCE, 26"x2.25
Pedals XERAMA SP-910S
Saddle VELO, VL1319
Seat post KINDSHOCK, eTen Lever, TRAVEL: 100mm
Weight 14 kg


Вече си го купих, но ако имате препоръки, мнения и т.н. ще ги уважа :beer:
Cross grx7 (продаден);Shockblaze Trace Race 2013; Octane one void(скоро).
Аватар
Veli0-csi
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 13, 2016 11:22 pm

Re: Мнения за Shockblaze Trace Race 2013

Мнениеот Ozzie » Пон Авг 08, 2016 2:41 pm

Лично на мен би ми допаднало по- широко кормило. Някъде около 710 мм., примерно.
Иначе препоръки освен да го караш, не се сещам. Та честито да ти е!
:beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнения за Shockblaze Trace Race 2013

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Авг 08, 2016 2:54 pm

Единствено спирачките бих сменил с по висок клас особено ако си падаш по аграрните изпълнения. И кормилото наистина не е лоша идея да се подмени с по широко но това е дребно. Иначе хубава машина, остава само да и вземеш душата по чукарите.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Мнения за Shockblaze Trace Race 2013

Мнениеот stoicho85 » Пон Авг 08, 2016 5:07 pm

Хубаво колело, Честито !
Ако започне да пука не му се шашкай, просто го върни в сервиза да го оправят.
Казва ти го собственик на Trace Elite.
stoicho85
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2015 4:53 pm

Re: Мнения за Shockblaze Trace Race 2013

Мнениеот Veli0-csi » Сря Авг 10, 2016 11:29 pm

Благодаря колеги, определено старателно пускам кремиковци :D и кормилцето ще му дойде времето.
Cross grx7 (продаден);Shockblaze Trace Race 2013; Octane one void(скоро).
Аватар
Veli0-csi
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 13, 2016 11:22 pm

Re: Мнения за Shockblaze Trace Race 2013 [ОБНОВЕНО]

Мнениеот Veli0-csi » Нед Ное 20, 2016 12:26 am

Здравейте, възобновявам тази тема след половин сезон каране и няколко подобрения и собственото ми лично мнение.
Първо ще започна с плюсовете.

Колелото има уникално универсална геометрия. Катери се по-добре от голяма част среден клас твърдаци за хс и в същото време надбягва trail байковете от подобен бюджет на спусканията. Вилката и шокът са среден клас компоненти, но вършат работата си безотказно. Малкото ход отзад означава че колелото има забавните характеристики на твърдака. Уилсета е неразрушим за сега, въпреки малкото луфт в предната главина :roll2: . Скоростите са супер прецизни и работят гладко и рязко. Компонентите по скоростите са висок клас и си показва. Dropper колчето е брилиантно, не мога да кажа колко пъти съм го използвал и колко добре работи. Спирачките, макар и малко резки, трудно прегряват и се хабят доста бавно. Нямал съм никакви проблеми с тях. Гриповете също ми харесаха, меки са, а и също така удобни. Разцветката и дизайна на колелото също ми харесват. Определено прилича на по-скъпо колело. Колелото е с огромно намеление. Седалката е много удобна, не бих я сменил. Колелото се разглобява лесно и се мие без проблеми. Има и място за бутилка без да пречи на окачването. Каплите са с червени нипли, което грабва окото и лично мен ме блазни много.

Минуси:
Стоковото кормило и лапа са твърде фокусирани на хс каране и са най-евтините компоненти на колелото. Също така има модел за 100 лев повече, който е със окачване на фокс и 10 мм повече ход отпред. И като заговорих за ход, това колело може да се промени много с още 30мм ход. Гумите трябва да са напомпани до пръскане за да не се пукат, но тогава няма много сцепление. Nobby nic-овете за добре за мокър терен и равни пътеки, но камъни и листа са слабата им страна. От магазина педалите не стават за нищо и са третият най-евтин компонент.
Маслото в шока ми изтече за половината сезон или просто му е дошло времето за сервизация, но не ми направи добро впечатление. Трябва да се внимава с матовата покривка на боята. Естествено, колелото е направено за да се използва, но в моят случаш при най-малката драскотина след измиване матът се напуква и пада. Също не ми хареса това че в редки случай веригата се заклещва на поставката за водач и без тулче си пеша. Заключването на вилката също ме разочарова. с дистанционно е, обаче е най-евтината намерена пластмаса. Освен това не знам дали е сглобено на обратно или е така от фабриката, но позициите за заключване/отключване са разменеи с тези маркирани на ръчката. Според Maxbike си е така стоково, това вие си го преценявате. Интересното е че има и разминаване със снимките. На снимките колелото е със бели спирачки, въздушният патрон е ОТЛЯВО, а не като при мен (отдясно), Шокът и вилката са с различен дизайн(???), Предната гума е Racing Ralph(???) вилката е по-висок клас (Sektor GOLD вместо Sektor SILVER на моето колело.), скобата на седалката е червена(на моето колело е черна) и освен това ми сложиха втора ръка курбел временно, докато ми донесат нов от склада им в Пловдив. Шините също са 445D вместо 480(????). На ваше място бих внимавал много. Лично аз ще им пиша и ще ги питам заши има разлика межди листованите им части и ТЯХНАТА снимка. Може би доста се задълбочих, но изтъквам това което забелязах.

Обобщение: Ниска цена, Добри компоненти, Място за подобрение от страна на кормило, педали и лапа, както и от страна на Маxbike

Заключение: Грабете това колело докато го има на намеление. За парите си е много по-добро от каквато и да е ц1 със домейн. Това също е най-евтиното AM колело на пазара, което да си струва за компонентите които получаваш, като визирам един RAM am two който ми предложиха за 1600 лв с вилка с ПРУЖИНИ като определена излагация от страна на Bike Center. :banghead: :banghead: :banghead: . Също бих внимавал за комплектовката на колелото и дали съвпада със снимката и списъка.
Определено обаче има нужда от по-широко кормило и по-къса лапа, както и по-широки платформи. Изцяло променят държанието на колелото. Ако имате още 100 лева в бюджета си обаче, вземете малко по-скупата версия с по-добрите разлики в окачването. И ако ме питате за оценка от 1-10, оценката ми би била 7/10.
Cross grx7 (продаден);Shockblaze Trace Race 2013; Octane one void(скоро).
Аватар
Veli0-csi
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 13, 2016 11:22 pm

Re: Мнения за Shockblaze Trace Race 2013

Мнениеот Veli0-csi » Нед Ное 20, 2016 12:28 am

Ако имате още въпроси по тази тема, чувствайте се свободни да ме питате!
Cross grx7 (продаден);Shockblaze Trace Race 2013; Octane one void(скоро).
Аватар
Veli0-csi
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 13, 2016 11:22 pm

Re: Мнения за Shockblaze Trace Race 2013 [ОБНОВЕНО]

Мнениеот Lucky Loser » Нед Ное 20, 2016 2:35 am

Veli0-csi написа:Трябва да се внимава с матовата покривка на боята. Естествено, колелото е направено за да се използва, но в моят случаш при най-малката драскотина след измиване матът се напуква и пада.

:rofl:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта