Размери на Cross Legend men 28"

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот [email protected] » Сря Май 18, 2016 8:41 pm

Здравейте реших да си взема един малко по-качествен велосипед, който ще го ползвам за въртене по асфалт 70% и 30% по черни макадамени пътища и се спрях последно на Cross Legend men 28". Колелото е с доста прилично ниво на оборудване но основният ми проблем че, че нямам как да го пробвам и се чудя кой е моят размер.
Висок съм 184 см, вътрешният размер на крака ми е 82-83 см. и тежа 90 кг. Велосипеда е със следните размери по характеристика от производителя:
http://www.crosscycle.com/bg/catalog/cr ... an-85.html
Спрях се на XL размерът 560 мм рамка но се оказа, че никъде в БГ към момента няма този размер и не се знае кога ще бъде наличен. Предлагат ми варианта XXL, който е с рамка 600мм но според мен това е абсурд за моят ръст. Наличен има на едно място L-ка с 520 мм. рамка и се чудя за конкретния велосипед да не ми е малък? Пробвах велосипед с почти еднакви размери с Леджента 520 мм и ми пасна доста добре. Какво ще кажете според Вас кой е моят размер колело?
[email protected]
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 10:22 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Сря Май 18, 2016 10:16 pm

Значи при №56 за височина SH=83 см(ще опира), за дължина(top tube real) = 59,17 см ще ти е ОК. При №52 SH=80 см, но дължината му (В=57,76 см) за твоя ръст ще е малко късичка.
Имат значение(за стойката на карача) също и Reach&Stack (дължина и височина спрямо централното движение и съответно челната и 1/2 от горната тръба), които при Cross, спрямо конкурентните фирми са малко по-големи и това е добре.
Най-добре е да отидеш в магазин, където са налични тези два размера. Производителя или продавачите на тези модели и № рамки трябва да посочват всички(а не само 50%) важни размери (особено за височина и дължина), за да не се чудят клиентите, кой точно размер да изберат.
Можеш да измериш нужните размери за съответния модел и от актуална снимка мащабирана 1:10.
Все пак няма да караш бос велосипеда, подметките също дават 1-2 см, значи №56 ще е твоят размер. :)
Последна промяна 2WBGST на Сря Май 18, 2016 10:35 pm, променена общо 1 път
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот L&R » Сря Май 18, 2016 10:33 pm

Висок съм колкото теб и Л размер 52см. ми е идеален на посочения модел.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Сря Май 18, 2016 10:36 pm

L&R написа:Висок съм колкото теб и Л размер 52см. ми е идеален на посочения модел.

Я кажи къде го премери? И кое ти е по-идеално дължината или височината (SH)?
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Сря Май 18, 2016 10:46 pm

[email protected] написа: Наличен има на едно място L-ка с 520 мм. рамка и се чудя за конкретния велосипед да не ми е малък? Пробвах велосипед с почти еднакви размери с Леджента 520 мм и ми пасна доста добре. Какво ще кажете според Вас кой е моят размер колело?

Виж и в тази табличка в колонката за хибрид (http://www.k2-bike.hu/how-to-choose/bic ... tion/print) определено при твоя ръст 184 см си между №54 и №56, но не и №52.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот L&R » Чет Май 19, 2016 7:21 am

Карам го всеки ден, като всички размери на рамка L са ми повече от удобни.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот sashi » Чет Май 19, 2016 7:48 am

Аз имам Legend Man с размер М (48см). Висок съм 172см. и велосипеда ми е супер. Отиди да премериш L-ката. Вдигни седалката, толкова, че като си на велосипеда, краката ти на педалите да са почти изпънати в долно положение на педала и ако ти е удобен и се чувстваш комфортно на него - го отнасяй. Иначе велосипеда е страхотен!!! Няма да съжаляваш. Аз моя го купих от Крос - Плевен. Момчето в магазина е много точно. След време ми го донастрои и даже ми сложи безплатно и една синя капачка на кормилото да е в тон с останалите сини елементи по колелото.
20160515_115114.jpg
20160515_115114.jpg (87.87 KiB) Прегледано 11641 пъти
sashi
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 21, 2016 12:18 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот victortrt » Чет Май 19, 2016 8:53 am

Мерене му е майката. По дълги колчета за седалка и различни лапи се намират лесно.
Зависи и от типа каране и нагласата на колоездача обаче. За града по-ниска и къса рамка е добре, но за дълги карания е по-добре да си е с коректните размери.
L&R казва, че се чувства перфектно на неговия, но ако това е той на снимката, според мен този размер му е малко малък, без това да е фатално.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Чет Май 19, 2016 9:36 am

Измерването става от таблични данни, на място в магазина или от познат, който кара такъв размер велосипед. Обаче колелото не се предлага в магазина(дори нямат нито един № рамка), също така не се посочват и важните размери за да е наясно човек какво да вземе. Липсват и рекламни кампании по градовете (както при Sprint).
В България доста нараства интереса към велосипедите, много градове имат велоалеи, велосдружения и т.н.
Аз също смятам, че ако на снимката е L&R колелото му е малко и той е за размер 54-56 см.
Прави впечатление че хибридите на Cross са малко по-къси и по-високи. Освен това номерацията им е 52 см (няма 54 см) и направо 56 см. От DRAG пък (велосипеда който кара Виктор /не знам №рамка и ръста му в см/), правят рамки №54-XL, които са много подходящи за хора с ръст 180-186 см.
Най-добре е да се ползват оптималните дължини на седалковата тръба и на лапата. Минималните и максималните стойности не са за предпочитане.

Все пак най-важните размери (според световните велопроизводители) за съответен № рамка на велосипеда.
ДЪЛЖИНИ
1) дължина на седалковата тръба [Seattube length];
2) дължина на горната тръба реална [Top tube length (real)];
3) дължина на горната тръба ефективна [Top tube length (effective)];
4) дължина на челната тръба [Headtube length];
5) колесна база [Wheelbase];
6) дължина на стойки на веригата [Chainstay length]
7) хоризонтална протяжна дължина[Reach] - от центъра на централното движение до центъра на челната тръба
(8) тотална дължина (от захвата на лапата с кормилната тръба до центъра на колчето на седалката/максимално вдигната/)

ВИСОЧИНИ
1) надкрачна височина [Standover height];
2) вертикална протяжна височина[Stack] - от центъра на централното движение до центъра на челната тръба
3) Височина на централното движение от земята [Bottom bracket height] (Пътен просвет – clearance). При амортесьорна вилка се измерва заедно с велосипедиста заради лекото свиване на вилката.

ЪГЛИ
1) Ъгъл на седалковата тръба[Seattube angle] - посочва се при всички производители.
2) Ъгъл на челната тръба[Headtube angle] - посочва се при всички производители.
ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗМЕРИ
Диаметър на седалковота тръба [Seatpost diameter]
Дължина на колчето на седалковата тръба
Диаметър на кормилната тръба
Дължина на кормилната тръба

В България данните подчертани в червено, не се посочват и се пренебрегват в ущърб на потребителите.
http://www.mtb-bg.com, често публикува и описва новите модели БГ-велосипеди. Добре ще бъде от 2016 г. да се помолят вело-БГ- производителите за предостявене на по-подробна геометрия (дължини, височини и ъгли), касаещи съответния № рамка.
Ако това е възможно, до голяма степен ще се облекчи избора и лутането на всеки един потребител и любител на дадена марка БГ-велосипед (въпреки разликите в телесните пропорции).
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот L&R » Чет Май 19, 2016 9:42 am

Личния ми опит с 56 рамка показва че не ми е удобна. След всичката теория следва да се взима предвид и пробата. В момента имам два велосипеда с 52 рамка и мога да заявя че са точно за мен. Нека автора на темата да направи тест из магазините на велосипеди с този размер рамка, разбира се хоризонталната тръба(размер) е много важна и варира измежду различните модели и типове рамки, но все пак ще добие представа.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот victortrt » Чет Май 19, 2016 9:55 am

Аз съм 1.83 см и съм с рамка L /20 инча или 51 см/ на драг гранд каньон, но имаше само тази рамка като размер и още при меренето колчето ми беше вдигнато на макс, та го смених с по-дълго. Рамката на драга обаче е доста по скосена от тази на крос леджънд и де факто си е като рамка за МТБ 29-ка. Сега с високото колче и стандартната лапа е перфектно, защото тя е къса и с доста издигане
Но наистина просто трябва да се мери. Това все пак е колело с гуми, педали, кормило и седалка.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Чет Май 19, 2016 10:09 am

L&R написа:Личния ми опит с 56 рамка
Добре аз карах колело с №56 рамка SH=80 cm, Toptube real = 60 cm.
С обувките, с които карам съм 182 см. Както за дължина, така и за височина тази рамка ми е ОК. Компромис ако няма №56, бих направил от №53 до №54.
Карал съм №52 (продадох го) и ми е късо с около 3-4 см!
Очевидно при твоя размер и SH=80 cm няма да имаш никакъв проблем с височината, и колелото ще ти е СУПЕР комфортно.
Обаче по отношение на дължината Toptube real = 57,5 cm, колелото при ръст 184 см ще ти е късо с 4-5 см. Все пак щом си свикнал с изправена стойка (и вероятно леко присвита) да караш кросов хибрид ОК. Това е строго индивидуално и лично предпочитание. Имам данни (за №52), че дължината по т. (8) е 70 см, а трябва да е 73-74 см за ръст от 180-186 см.
Аз като цяло се вмествам в международно предлаганите таблици и знам какво ми е подходящо съответно за хибрид или МТБ.
Иначе колелото ти е СУПЕР, карай си го със здраве. Дано през 2016 г. да пуснат такива колела в магазините, че хем да ги видим, хем да ги премерим и естествено да си ги закупим. :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот [email protected] » Чет Май 19, 2016 10:13 am

За съжаление както по-горе писах няма как да пробвам велосипеда защото съм от гр. лом, а наличното колело е в гр. София. С рамка 560 мм няма налично в БГ изобщо и няма как да преценя кое от двете ще ми е по-удобно. От фабриката на Крос в Монтана изобщо не се ангажираха произведат велосипеда с този размер,а пък за срок изобщо - с една дума "отсвириха ме". За мое щастие съвсем случайно попаднах на предшественика на Леджента с размер 520 мм и като го покарах малко много ми допадна и ми хареса размера на велосипеда при положение, че Леджента е с по-дълга рамката с 1 см. В крайна сметка поръчах 520мм рамка и ще пиша впечатления след някой др. ден да се надявам, че не съм направил грешка с размера :).
[email protected]
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 10:22 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Чет Май 19, 2016 10:30 am

victortrt написа:Аз съм 1.83 см и съм с рамка L /20 инча или 51 см/ на драг гранд каньон, но имаше само тази рамка като размер и още при меренето колчето ми беше вдигнато на макс, та го смених с по-дълго. Рамката на драга обаче е доста по скосена от тази на крос леджънд и де факто си е като рамка за МТБ 29-ка. Сега с високото колче и стандартната лапа е перфектно, защото тя е къса и с доста издигане
Но наистина просто трябва да се мери. Това все пак е колело с гуми, педали, кормило и седалка.

Да напълно си прав Slope при Drag е по-голям и е по МТБ-хибридизиран. Това от своя страна пък го прави по-нисък и дори хора с ръст 180 см ще могат да го карат. Сега от 2016 г. Grand Cayon дори при XL=54,6 cm, горната му тръба е по-късичка (57,35), спрямо Cross Legend-№52 - ST=57,5 mm.
Явно хибридните рамки, ако са с малко по-голям наклон и малко по-малка SH за сметка на малко по-дълга Toptube real ще пасват добре и при по-големи разлики в ръста на колоездача.
Който вземе Cross Legend №56 нека той да пише тука по-детайлно. :popcorn:
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот victortrt » Чет Май 19, 2016 1:52 pm

:beer: За да не свършваме на № 13
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Чет Май 19, 2016 2:36 pm

victortrt написа::beer: За да не свършваме на № 13
:beer:
Какво биха казали притежателите на легендарния Cross (без значение № на рамката), дали ще поеме по-широки гуми 44x622 или 47х622? :)
P.S. Ясно е, че хибрида е идеален за каране по шосе особено с по тънки гуми (до 37х622), но пък нека се изясни доколко може да са по-широки?
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Чет Май 19, 2016 4:07 pm

Геометрия (от Bergamont) с най-важните размери на велосипеда Изображение
А - дължина на седалкова тръба, mm
B* - дължина на горната тръба (хоризонтал), mm
B - дължина на горната тръба (реална), mm
C - дължина на стойките на веригата, mm
D - дължина на челната тръба, mm
E - ъгъл на челната тръба, degrees
F - ъгъл на седалковата тръба, degrees
G - вътрешен диаметър на седалковата тръба, mm
H - пад на централното движение под линията на колесната база, mm
K - колесна база, mm
L - надкрачна височина (Standover hight), mm
M - вертикална протяжна височина (Stack), mm
N - хоризонтална протяжна дължина (Reach), mm
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот L&R » Пет Май 20, 2016 1:37 pm

Има доста запас като разтояние между гумата и рамката, в момента съм с 28x1.6, ще побере поне още два размера нагоре.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Пет Май 20, 2016 3:24 pm

L&R написа:Има доста запас като разтояние между гумата и рамката, в момента съм с 28x1.6, ще побере поне още два размера нагоре.

Това са размери за Cross Legend №52 (твоя велосипед). Общата му дължина е около L=70 cm. Жалко, че L не достига поне 73 см.
Изображение
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот carmo » Нед Май 22, 2016 7:58 am

Може и да ги стигне. При неговият ръст седалката няма да е толкова вдигната, а може и назад по релсите да я премести. Така или иначе ако беше взел 56см рамка, кормилото щеше да е 15мм по-високо и горе долу толкова по-напред (според данните от чертежа). Това не е голяма разлика, а при колебание между 2 размера винаги е по-добре да се избере по-малкият. Евентуално неудобство при катерене на стръмни наклони ще има ставайки на педалите, когато кормилото ще е близичко, но в другите отношения 52см ще му е добре (ако е с нормални атропометрични характеристики и пропорции на торс и крайници).
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Нед Май 22, 2016 1:05 pm

carmo написа:Може и да ги стигне 15мм по-..............
Спестяват се 1 см - 1,5 см(няколко грама алуминиева сплав) от горната тръба при всичките № рамки, за да има проблематика при хората, които са с ръст (170; 180; 190 см) на границата между съотетните № рамки посочени в таблиците.
Изображение
Икономията си е майка на мизерията :).
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Нед Май 22, 2016 4:39 pm

Освен антропологичните размери, има значение и масата на велосипедиста. При по-слаби хора (60-70 кг) може да се прави компромис с по-малка рамка, но при хора над 85 kg до 120 kg е по-добре по-голям размер рамка. Да не говорим и за вторични анторопологични промени(коремче и пр.)
Не е добре седалката да се измести по релсите до края(назад), ако карача е тежък (90-120 кг) или е велотурист(с 10-15 кг раница на гърба). При по-стръмни катерения, може да кара на задна гума и да се обърне назад. Но по-лошото е, че при продължително каране (с max-издърпана назад седалка) има голяма вероятност да спука седалковата тръба в областта над горната тръба, поради максималното изместване на тежестта (карач + раница) назад.
Седалката може да се измести напред при по-голяма рамка, без особен риск от претоварване на седалковата тръба.
В крайна сметка централното положение си е най-добре. А пък крайните решения си имат и своите рискове.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот carmo » Пон Май 23, 2016 9:15 am

Седалковата тръба ще се спука ако колчето се извади над ограничителя който е маркиран на него (около 9 - 10см). Иначе е възможно малко да се огънат релсите на седалката -ако е над 100кг и е дръпната мах назад. Така или иначе авторът на темата ще каже какво е положението, като получи, покара и регулира байка по себе си. Ние сега само се "замеряме" с теория.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот [email protected] » Пон Май 23, 2016 2:03 pm

Така велосипеда вече е факт и през изминатите дни малко го поразтъпках. Тук трябва да споделя, че от много време не съм карал велосипед и ми трябва малко повече време за да изкажа крайно мнение за покупката. На първо време велосипеда ми е по мярка, разбира се няма как да направа съпоставка как щеше да ми легне 560 мм рамка. 520мм рамка на този етап не ме уморява положението на тялото ми според мен е оптимално, нито прекомерно легнало напред, нито стойката е прекомерно изправена (по принцип по ми допада леко изправената стойка). Като че ли седалката не ми е удобнаю,убива ме ако мога така да се изразя но този факт го отдавам на лисата на тренинг пък ще ни трябва малко взаимно с велосипеда да се адаптираме. На този етап не мога да изкажа нищо повече, като понатрупам повечко километри ще съм в състояние да напиша нещо по-смислено.
[email protected]
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 10:22 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот sashi » Пон Май 23, 2016 6:32 pm

Честито и със здраве да го караш! :clap:
sashi
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 21, 2016 12:18 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот victortrt » Сря Май 25, 2016 3:58 pm

Честито и от мен. Ще си позволя и един съвет относно употребата на колелото. Макар да е хибрид, избягвай да го караш по кални горски пътеки след дъжд. Поне моето откровено затъва в такива условия /гумите ми са 35 мм, но все пак и твоите имат една ивица по средата, която също няма да предотврати затъването/.
По сухи, каменисти и песъчливи няма проблем, но в кал тесните гуми просто затъват, физика, какво да се прави
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот 2WBGST » Сря Май 25, 2016 6:50 pm

Честито ново колело! ГОЛЯМ ПОДЪРЪК точно за празниците!
Като го поразкараш ще споделяш как е по-шосе, как е по широк селски път, как са спирачките в сухо и (особено сега) мокро време? Добре ли се държи на по-дълго каране над 50 км? :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот meleager » Съб Юни 04, 2016 10:06 am

Поздравления и от мен. Запланувал съм покупка на точно този модел. Ще се радвам ако авторът на темата сподели още впечатления, след като навърти малко повече километри.
meleager
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 02, 2015 8:41 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот [email protected] » Съб Юни 04, 2016 4:04 pm

Ами до сега навъртях 250 км. с колелото като на преход средно изминавах по 20 километра. Най-дългият ми преход беше 35 километра. Колелото е чудесно за каране, скорости и спирачки са на ниво. Ако мога да се оплача от нещо то това е от седалката, лично на мен след 20 километра започва да ми дотяга от нея, но и това е много субективно. Вилката идва малко твърда и е усещам да сработва при големи дупки или неравности на пътя. Тук трябва да споделя, че велосипеда е каран само по шусета. От тези 250 км около 100 са изминати по лоша асфалтова настилка с кръпки и тук усетих как вилката идва малко твърда. В общи линии това мога да споделя, ако има някой конкретни въпроси да пише и с удоволствие ще споделя каквото мога.
[email protected]
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 18, 2016 10:22 am

Re: Размери на Cross Legend men 28"

Мнениеот L&R » Сря Юни 22, 2016 8:00 am

Значи не съм само аз на мнение че вилката на леджънта спи :)
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Lucky Loser и 30 госта