upgrade на Drag Ontario TE

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот darkavenger » Чет Мар 28, 2013 3:37 pm

Здравейте пичове
бих искал да си ъпгрейдна колелото, тъй като и качих някое друго килце /в момента свалям, но все пак/
Та колелото ми е Drag Ontario TE с рамка 21'' мисля и двойна дискова спирачка.
Това са нещата, които съм си избрал за ъпгрейд като, разбира се, ако има по-добри неща, които мога да променя ми кажете.



1. искам да махна 2те дискови спирачки или най-много да оставя само предната - това е изборът ми е
Изображение

2. курбели
Изображение

3. средно движение
Изображение

4. гуми
Изображение

5. брони/жила
Изображение

6. задна главина
Изображение

Какво мислите?
They say that lifes a carousel. Spinning fast, you`ve got to ride it well.
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams.
darkavenger
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Ное 08, 2009 7:31 pm
Местоположение: Несебър

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот rock » Чет Мар 28, 2013 4:10 pm

Първото, което мисля е, че курбелите и средното ти са несъвместими.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот Brave » Чет Мар 28, 2013 4:49 pm

Какъв е смисъла от смяната на задната дискова спирачка с V-brake, защото ми се губи? Освен това, спирачката която си посочил не е в наличност в магазина. Иначе както каза rock, средното и курбелите които си избрал не са съвместими. Къде и как планираш да караш колелото? Виждам че си си харесал Ноби Никове - чудесни гуми са, но за приложение подобаващо на рамката ти, поне задната е препоръчително да е по-гладка и бърза гума. Колко тежиш все пак? И какво целиш да постигнеш с тези промени в колелото си?
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот marsa » Чет Мар 28, 2013 5:42 pm

По ред на номерата:
Евтините дискови спирачки (както сигурно си се убедил за около година) не струват особено и изискват чест реглаж и препсуване. Ако не караш сериозно и агресивно, правилно си се насочил към вибрейк, въпреки че и от доста по-евтин (alivio/deore) ще останеш очарован, гарантирам ти.

Курбелите не ми става съвсем ясно дали са ти стандартни за модела, но ако е така са тези:
http://www.srsuntour-cycling.com/dstore ... 02-PB.html
които са със сменяеми плочи и на практика Alivio-то, което си харесал няма сериозно предимство, ако приемем теглото е сходно.

Средното, което си избрал няма да ти свърши работа, ако вземеш курбелите. Старото ти средно е на същият захват, възможно е дължината на оста му да пасне. Ако старото се е скапало това е друг въпрос, идентични моделиз апочват от около 15лв.

Гумите - според карането, няма какво да им коментирам, като цяло доста популярна гума.

Броните и жилата е плюс да се семянт с по-добри, като например посочените. Ще има някакъв положителен ефект.

Загната главина ако искаш да я сменяш само заради махането на дисковата спирачка, да знаеш че не е необходимо. Не е проблем да се кара с главини за диск, още повече че така си запазваш опцията след време отново да поставиш такава спирачка. Ако главината се е скапала - друга тема, но дори тогава може да се наплете отново с главина за диск, за да се запази комплекта капли.

В заключение, ако не си много сигурен какво искаш, пък те сърбят ръцете да похарчиш някой лев - винаги може да обърнеш внимание на детайлите като седалка, педали, грипове, помпа, светлини, компютърче, бидони и стойка, инструменти, чантичка;
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот rock » Чет Мар 28, 2013 5:47 pm

Авторът на темата да има предвид, че курбелът ,който е посочил е 9 ск. което дърпа след себе си логично и по-тясна верига за 9 ск. и касета, нови лостчета за скорости, а защо не и нова задна главина, нови спици, наплитане и т.н. Смяната на спирачки и гуми му е най-малкият проблем.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот si-fi*LISKO » Чет Мар 28, 2013 5:52 pm

Здравей ПИЧ!
Хубаво е да знаеш защо го ъпгрейдваш това колело. Ако е започнало да се износва и да създава проблеми кажи кои са проблемните части. Искаш да стане по-леко? По-здраво? По-красиво?
Не съм съгласен с marsa. В-образните спирачки не са за тежки хора.Те лесно кривят шините. Това с диск не се усеща но с В ти съсипва карането. През седмица си на центровка и пак половината време каплата трие в накладките. Сигурен ли си че каплите ти имат борд за такива спирачки щом велосипеда е фабрично с дискови?
Ако искаш курбел с външни лагери на средното и за 9ск. виж нещо като този. Той си е със средното и излиза по-евтино от тия дето си посочил ти взети заедно.
Жила и брони е хубаво да смениш. Дали точно с тези да каже който е ползвал такива. На външен вид са добре.
С какви главини си в момента и какво не харесваш в тях?
92% истина...
Аватар
si-fi*LISKO
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 7:52 pm
Местоположение: Варна

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот marsa » Чет Мар 28, 2013 6:52 pm

si-fi*LISKO написа:В-образните спирачки не са за тежки хора.Те лесно кривят шините. Това с диск не се усеща но с В ти съсипва карането. През седмица си на центровка и пак половината време каплата трие в накладките. Сигурен ли си че каплите ти имат борд за такива спирачки щом велосипеда е фабрично с дискови?
Това за тежките хора е малко относително, не мислиш ли? Колегата не е казал, че е 120кг, а като изключим най-големите боклуци от към компоненти и разни шано механици, дето изправят с 2-3 спици и айде, двустенна капла с 36 спици не би трябвало да срещне проблеми с човек под 100кг. Забележката за борда е доста уместна. Преди малко видях онтариото на познат, което е с тези шини:
http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/ ... nitro.html Ако са те - борд имат, а и не са от най-калпавите.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот si-fi*LISKO » Чет Мар 28, 2013 7:36 pm

Написал съм го понеже винаги съм на едно мнение с теб и сега ми се видя странно :D
Винаги съм бил по-малко от 100 килогарма макар доста близо. Не ползвам калпави компоненти. Водят се по-висок клас от показания линк и се предполага да са със същата здравина. Въпреки това написаното по-горе е факт. Изправям ги в трите най-смислени магазина във Варна - Нико, Устрем и Велос. Отклонения от 1, 2, 3мм са редовни и пречат на карането. С дисковете се забравя тоя проблем. Не ми звъчи логично човек написал "Ще си ъпгрейдна колелото понеже качих някое друго килце " да минава на ви-брейк.
92% истина...
Аватар
si-fi*LISKO
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 7:52 pm
Местоположение: Варна

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот darkavenger » Чет Мар 28, 2013 8:13 pm

Добре, сега ви казвам - 120 кг съм - 193 см . висок и искам да карам в планината и тн.
Не мисля, че просто стоковите части ще издържат. Досега съм карал горе-долу повече в града и гледам каплите са вече криви.
Дисковите спирачки - не знам, разубедихте ме..., но просто тук в Несебър няма кой да се занимава с колелета и при всеки въпрос и проблем с колелото трябва да търча до Бургас. Последния път когато сменях спукана гума ми отне 40 мин. да напасна дисковете.
Така че ви моля, дайте примерни варианти за курбелите, за каплите и за спирачки - то се е видяло. Не мисля, че на някое надолнище стоковите ще ме издържат.
Забравих да спомена, че ще си купя и нови капли, шини и вече упоменатите гуми.
Искам да съм сигурен, че като се кача на колелото и отида по някоя пътека, няма да ме остави, заради счупени главини, курбели и тн.
Както и сами се убедихте по снимките не разбирам много и от колела, но се мъча... чета и тн.
They say that lifes a carousel. Spinning fast, you`ve got to ride it well.
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams.
darkavenger
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Ное 08, 2009 7:31 pm
Местоположение: Несебър

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот marsa » Чет Мар 28, 2013 8:54 pm

Теглото си е сериозно, колегата горе се оказа съвсем прав. Наистина най-добре да се насочиш към хидравлики за спирачките и евентуално нови капли. Не знам с какъв бюджет си, а и като цяло ако упорито надграждаш това колело, накрая ще се окажеш с изцяло ново на тройна цена. Ако държиш да смениш курбелите, тези които ти показаха горе (Shimano Deore FC-M590) са си супер вариант за тези пари. Ще са малко по-корави от старите ти, аз лично не мисля че има смисъл да бързаш с тях.

Конкретни съвети не мога да ти дам не съм много запознат с компонентите за големи натоварвания, но приоритетите ти са: капли, спирачки, горене на килограми с каране.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот darkavenger » Чет Мар 28, 2013 9:17 pm

Дайте варианти тогава за спирачки, главини, капли и тн?
They say that lifes a carousel. Spinning fast, you`ve got to ride it well.
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams.
darkavenger
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Ное 08, 2009 7:31 pm
Местоположение: Несебър

Re: upgrade на Drag Ontario TE

Мнениеот darkavenger » Пет Мар 29, 2013 7:27 pm

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
They say that lifes a carousel. Spinning fast, you`ve got to ride it well.
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams.
darkavenger
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Ное 08, 2009 7:31 pm
Местоположение: Несебър


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта