Опит с гуми и препоръки.

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот rodopi_biker » Нед Ное 25, 2012 6:09 pm

Някой срещал ли е в България да се продават гуми Continental Traffic ? Според мен тази шарка (която напомня на shwalbe smart sam) е най-добрия компромисен варянт за асфалт-черно.
Изображение
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот RastaWarrioR » Пон Ное 26, 2012 6:17 pm

За жалост цени не намерих в сайта но мога да споделя мнение за тези гуми Racing Pro 2,20 http://www.rubena-web.com/bg/%D0%B2%D1% ... /mtb-cross
Гумите са чудесни но за планината, не са ме подвеждали но аз не се мятам много по завоите :) Не са много бързи за разлика от Мезкалите 1.90 но са супер стабилни единствения им недостатък е, че отиват за има няма 2 месеца което пък говори за мекия материал ;) Ако някой случайно има данни за цени и адреси нека да сподели защото твърдоо съм решил да си взема още едни.

Ето още един полезен линк за гумите: http://www.rubena.co.hu/english/rubena_ ... otara.html
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот stoikata » Чет Ное 29, 2012 10:40 am

http://www.ridespot.net/productdetails. ... ctID=27308

Бих ти препоръчал тези
stoikata
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 12:50 pm
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот XaCkBuTukC » Съб Дек 08, 2012 12:18 pm

OLDDraxX написа:Сега малко предложения .Няма да сортирам по марки.Спирам се на гуми до около 30-40 лв./ако говорим за по скъпи, по добре 2чифта капли с 2чифта гуми./

http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... -2-10.html

http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... -2-25.html
като лично аз предпочитам по голямата.
http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi/4 ... c-1-9.html
http://www.niko-bikes.com/shop/product. ... ductID=112
може би едно от най- добрите предложения/ако някой въобще я има в наличност/

Не съм се изчерпал още ,но засега спирам.Очаквам коментари от хора карали някой от моделите.Всички примери са за гуми с компромис./хем за асфалт хем за черно/
Моят опит се базира само на ровене в нета и четене на коментари.Аз също като вас се 5-6умя за новите си гуми./предстои ми каране ,което ще е около 300 км. от които 250 по асфалт,но не искам за 20 метра пясък и камънак да си разбия главата или да намаля скоростта/
Хайде със здраве .Очаквам включване. :roll2: :roll2: :roll2: :beer:


Карал съм Smart Sam 2.1 :) горещо го препоръчвам само че в размер 2.25 не че 2.1 е лош размер просто вече няма да се върна към него.. широката гума дава доста по голям комфорт извън асвалта.
Гумата е супер за правена на всичко става за града става и за извън града :) става и за по черно.. страничния грайфер е доста добър и няма да ти приплъзне в завой на скорост.
Единтвения им недостатък както някой беше изтъкнал е че са тънки като вестник.. е това си е и + защото са леки просто се пукат по лесно.
Ако си търсиш гума която да прави всичко това е :)
някой се беше изказал за Rapid Rob .. :) не 5 лв.. ами без пари да ти ги дават не си ги вземай :D при по голяма скорост в завой ми се е случвало да се хлъзне леко предната.. никакво странично сцепление но пък са бързички :) но не и от от SAM-a
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Falcor » Съб Дек 08, 2012 9:20 pm

Мммм едно по нестандартно предложение....http://store.trueriders.bg/maxxis-ranchero-2-0.html Когато тази гума се напомпа на мах. контакта със асфалта с осъществява само чрез особено добре оформения централен грайфер. За съжаление съм я пробвал само на асфалт и за черно не мога да изкажа мнение.
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот THEZOGGO » Нед Апр 07, 2013 2:39 pm

Да предложите нещо от Кенда, като за XC гума. Да речем нещо до 500 грама което да се търкаля сравнително лесно на асвалт и същевременно, да може да не се изхвърча много от завой с тази гума?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот zer0 » Нед Апр 07, 2013 4:57 pm

Maxxis larsen http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/ ... x19-0.html това е доста лека гума и идеална за хс
zer0
 
Мнения: 120
Рейтинг: 988
Регистриран на: Съб Ное 10, 2012 12:04 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот NeNo » Нед Апр 07, 2013 7:48 pm

Дано ти се счупи climber-a докато караш DH или ФР лайно :finger:
Изображение
Аватар
NeNo
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1455
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 6:53 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот FaKe » Нед Апр 07, 2013 8:58 pm

Maxxis Cross Mark са много хубави за твоите цели.
Всичко е в тоя дето върти
Аватар
FaKe
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1155
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 9:12 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот bobino » Пет Апр 19, 2013 8:57 pm

А колеги има ли някои мнение относно гумите 27.5? Предстои ми покупка на такъв размер и се чудя от къде и какви гуми да търся,защото идва стандартно с RAPID ROB!Не намерих никъде в по БГ сайтовете гуми с този размер,а пък този RAPID ROB всеки го храни!
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот bb_king » Пет Апр 19, 2013 11:06 pm

bobino написа:А колеги има ли някои мнение относно гумите 27.5? Предстои ми покупка на такъв размер и се чудя от къде и какви гуми да търся,защото идва стандартно с RAPID ROB!Не намерих никъде в по БГ сайтовете гуми с този размер,а пък този RAPID ROB всеки го храни!


Абсолютно безмислен размер е 27.5.В момента избора на компоненти като гуми,вилки и капли и нищожен.По-добре си стой на 26.Ако пък толкова искаш по-големи колела,то поне при 29" има по-голям избор.Също така на тях могат да се монтират гуми 28 цола от типа 700x38 и по-широки сликове за градски условия,което разширява избора.Както се казва -въпрос на вкус.
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот bobino » Нед Апр 21, 2013 10:29 pm

Ясно да въпрос на вкус!На мен ми предстои покупка на нов байк и реших да пробвам нещо по-различно,а пък EUPHORIA G27 на Cross ми се вижда читаво колело с прилични компоненти на достъпна цена!Жертвам се донякъде с този размер и избора на компоненти,но поне 1-2 години не мисля да го ъпгрейдвам,а дотогава надявам се да станат по-достъпни частите и да ги има разбира се на пазара!Отплеснах се исках да кажа че за момента никъде в бг сайт не намирам гуми 27,5 размер,единствено в официалните сайтове на марките и то не на всички! :dontknow:
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот kir40 » Пет Апр 26, 2013 11:33 am

С ДВЕ РЪЦЕ ЗА Крос Кънтри изцяло
kir40
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1115
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 1:46 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот iFkata » Пет Апр 26, 2013 3:10 pm

Дано да съм в правилната тема. Та кои гуми са по-добри, като държание, търкаляна(инерция може би) и т.н. Kenda Nevegal 26x2.35 DTC/Kevlar или Maxxis Minion DHR 2.35 и DHR 2.35 ?
Аватар
iFkata
 
Мнения: 608
Рейтинг: 1229
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 1:33 pm
Местоположение: Добрич

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот dafigg » Пет Апр 26, 2013 6:28 pm

Карам XC, най-вече по пътеки (в повечето случай добре отъпкани). Често пъти има доста боклучета по тях като листа, иглички, пръчки, корени и камъни. Тук там правя и леки спускания, но нищо по-екстремно. Не карам по чакълести настилки или по твърде каменисти терени както и когато е кално. Бих казал, че едно 30-40% от карането ми е по асфалт, понеже сам се придвижвам до желаната дестинация. Интересуват ме гуми с размер 26х2.25, по-възможност да не са супер тънки, че да се пукат лесно, за около 40 кинта на гума.
Аватар
dafigg
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 1:47 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот rodopi_biker » Съб Май 04, 2013 6:20 pm

За задна Schwalbe Smart Sam 26 x 2.25. Бройката е 27лв. , търкаля се добре и по асфалт и по черно.
За предна Continental x-king 2.2. Около 30лв (в най-евтиния си вариант), идеална за черно и добра за асфалт.
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот bobino » Съб Май 04, 2013 10:19 pm

Интересно ми е как се представя гумата на мокро!Пряко ме интересува,защото днес тоя Рапид Роб ме предаде и паднах като пълен аматьор,смешно и без повече от ужилване.Поднесе ми предната гума в парка при супер лек завой,но на мокро,имаше и някакви шушулки от дърветата!И така,разбирам сега защо я хранят толкова тая гума!
Each adventure begins with the words, I know a shortcut
Аватар
bobino
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 5:58 pm
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот borislav333 » Нед Май 06, 2018 4:33 pm

С ново колело съм втори ден карам и паднах на мокро и аз,като горния коментар с тези външни гуми Schwalbe Rapid Rob KevlarGuard 29x2.25 . Не съм падал от дете,гумите
започнаха да се пързалят на един завой и се изтърсих.После на друго място при много по-лек завой отново се хлъзнаха,но успях да овладея колелото.Сега и аз се чудя за нови външни,макар че тези са на само 2 дена...
borislav333
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 27, 2018 12:21 am

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот nkc20 » Пон Май 07, 2018 8:30 am

Аз от две години карам с Швалбе Рейсинг Ралф и нямат почти никакво сцепление на мокро и кал, а и се износват много бързо - така че и тях не ти ги препоръчвам, ако търсиш повече сцепление.
Преди няколко дни си взех една Specialzed Ground Control. Още не съм я пробвал. Мисля да я сложа за предна и ще споделя после впечатления.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот nkc20 » Съб Авг 18, 2018 6:41 pm

Малък ъпдейт: Вече от около два месеца карам отпред Specialized Ground Control и мисля, че вече мога да споделя впечатления. Карам XC, но малко по-агресивно и бързо надолу и мисля, че намерих гумата за моя стил на каране. Днес поради мои грешки на два пъти предната гума поднесе леко, но страничните грайфери си свършиха работата и не можах да падна.
Базата за сравнение ми е Швалбе Рейсинг Ралф и везните натежават в полза на Граунд контрол-а (въпреки, че така и не съм пробвал тазгодишния Рейсинг Ралф, който уж се износвал по-бавно). Граунд контрол-а определено печели категорично по отношение на сцеплението и времето за износване. При въртенето не съм усетил кой знае какви разлики в съпротивлението, но пък отзад съм все още с Рейсинг Ралф, а задната е по-важна при въртене. Та се чудя все още дали да взимам и за отзад Ground Conrtol. За отпред без съмнение е чудесна гума по мои наблюдения.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот panayotov.r » Пон Авг 20, 2018 7:49 am

Макар ,че съм търкалял само 29-ки ще си кажа мнението. То все гума :D Задна Маxxis Ikon - Бързо се търкаля. Доста добро сцепление. Лесно се реже борда (Тук не говоря за 3C) . Smart Sam е добра за начинаещи. Универсална , но тежка гума. Continental Race King - Като задна е много добра , като предна може да те изненада и да летиш в храстите. Най-много съм доволен от Continental X-King - Карам ги и отпред и отзад. Предвидимо поведение в завой. Добро сцепление и сравнително лесно въртене. Варианта Performance лесно се превръща в безкамерна.
panayotov.r
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 9:15 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Xares » Чет Авг 23, 2018 1:12 pm

За каквито и да е гуми от Швалбе добра гума не очаквай. Някой казват че Magic merry е уж хубава ама аз на приказки за еднорози не вярвам. Колкото Швалбета съм имал все съм се таркалял с тях по деретата. Марките са 2 за гуми Максис и Specialized добре си направил с Ground Control-a страхотна гума много държелива за задна за предна не толкова там си тряя нещо по меко.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Lucky Loser » Чет Авг 23, 2018 1:30 pm

Xares написа:Specialized

Би ли подкрепил мнението си с конкретни доводи ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Xares » Чет Авг 23, 2018 2:05 pm

Lucky Loser написа:
Xares написа:Specialized

Би ли подкрепил мнението си с конкретни доводи ?


Карал съм Ground Control и Butcher Grid. Страхотни гуми карал съм ги в кал и на сухо не мърдат, и не само аз имам 2ма познати който карат ДХ със Specialized гума страхотен контрол. Много приятна гума въпреки че не са с най големите балони са много приятни. От към спукване също са здрави минавал съм дългата пътека на Локорско с твърдака отзад бях с Ground control а не съм и лек 90кг съм газя си острите камъни отгоре не мърда за тегло за 650гр за Ground control 2bliss не мисля че има конкуренция за 2.3 балон по тънките са още по леки бутоните са здрави не се късат.
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Lucky Loser » Чет Авг 23, 2018 2:54 pm

Xares написа:минавал съм дългата пътека на Локорско

Под "минавал съм" аз разбирам 1-2 пъти, от което аз не бих си направил извод за дадена гума. Или друго имаш предвид ?
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Xares » Чет Авг 23, 2018 2:56 pm

Lucky Loser написа:
Xares написа:минавал съм дългата пътека на Локорско

Под "минавал съм" аз разбирам 1-2 пъти, от което аз не бих си направил извод за дадена гума. Или друго имаш предвид ?


Под минавал имай предвид 5-6 уйкенда на пролет и 5-6 на есен :) отделно доста други пътеки където съм рязал швалбетата по 2 пъти на каране : )
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот didonch » Чет Авг 23, 2018 3:15 pm

Темата не е ли свързана с опит и препоръки за XC гуми? А Magic Mary-то ми се струва че отива към АМ-DH гума. И все пак ще се съглася с Xares че от швалбе на хубава гуме не съм попадал. Сега може тия уж с тия нови засекретени смески адикс+нова производствена линия да са вдигнали качеството, ама нещо не ми се наливат пари в ексерименти. От както минах мекица, все още си карам с Michelin Force XC Performance-хубава лесно таркаляща се гума, за леко XC е просто прекрасна, на твърда/суха настилка не мръдва ... вече става весело ако има малко пепел или ситни камъчки - почва да губи сцепление е предупреждава си ама ако не се вслушаш трънките са твои. Предполагам че тази нестабилност се дължи на плитките топчета и рехави странични, които пък правят направо невъзможно излизането от коловоз с малко по-висока скорост и отъркалването е гарантирано - питайте от къде знам :evil: . Та в тоя ред на мисли и аз съм процес на търсене на сравнително лека предна АМ гума 27,5 х 2,30/35 в списъка са ми: Michelin Wild AM; Schwalbe Nobby Nic, Addix-Speedgrip(тук съм лекичко скептично настроен); Specialized Butcher GRID 2Bliss (благодарение на Xares, влезе и тя в списъка); GROUND CONTROL 2BR е по-лекичка от всички изброени и до колкото разбрах е по-подходяща за задна или евентуално Specialized Purgatory 2Bliss.
Лесно ли стават на безкамерни тези спешъли? Имат ли загуба на въздх, лесно отляпене на бордовете при каране с по-ниско налягане (при 65 кила с раница няма да се мъча на 2,4 бара)? Как се държат при опит за излизане от някой лек коловоз?
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Xares » Чет Авг 23, 2018 3:44 pm

didonch написа:Темата не е ли свързана с опит и препоръки за XC гуми? А Magic Mary-то ми се струва че отива към АМ-DH гума. И все пак ще се съглася с Xares че от швалбе на хубава гуме не съм попадал. Сега може тия уж с тия нови засекретени смески адикс+нова производствена линия да са вдигнали качеството, ама нещо не ми се наливат пари в ексерименти. От както минах мекица, все още си карам с Michelin Force XC Performance-хубава лесно таркаляща се гума, за леко XC е просто прекрасна, на твърда/суха настилка не мръдва ... вече става весело ако има малко пепел или ситни камъчки - почва да губи сцепление е предупреждава си ама ако не се вслушаш трънките са твои. Предполагам че тази нестабилност се дължи на плитките топчета и рехави странични, които пък правят направо невъзможно излизането от коловоз с малко по-висока скорост и отъркалването е гарантирано - питайте от къде знам :evil: . Та в тоя ред на мисли и аз съм процес на търсене на сравнително лека предна АМ гума 27,5 х 2,30/35 в списъка са ми: Michelin Wild AM; Schwalbe Nobby Nic, Addix-Speedgrip(тук съм лекичко скептично настроен); Specialized Butcher GRID 2Bliss (благодарение на Xares, влезе и тя в списъка); GROUND CONTROL 2BR е по-лекичка от всички изброени и до колкото разбрах е по-подходяща за задна или евентуално Specialized Purgatory 2Bliss.
Лесно ли стават на безкамерни тези спешъли? Имат ли загуба на въздх, лесно отляпене на бордовете при каране с по-ниско налягане (при 65 кила с раница няма да се мъча на 2,4 бара)? Как се държат при опит за излизане от някой лек коловоз?



Карам АМ и ендуро чат пат, вече не толкова ХС продадох твърдака, но не съм пробвал как са на Tubeless все съм ги карал с върешни някак строшената шина като мисъл никога не ми е харесвала :D, но Спешалите са си сериозни гуми има доста ревюта из чуждите сайтове можеш да погледнеш
Xares
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:34 am

Предишна

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта