Опит с гуми и препоръки.

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Gvt333 » Пон Юли 09, 2012 8:54 am

В момента съм с Schwalbe rapid rob. Извинявам се за израза на всички, но това са най НАСРАНИТЕ гуми с които съм карал. Някой градински маркуч да бях сложил за гума, по добре щеше да се държи. Тези гуми са криви, надуват се както им е кеф. Не ги препоръчвам, дори и да струват 5лв комплект. Не мога да проумея как марка като Schwalbe са се изложили до такава степен. Препоръчайте ми гуми 26х1.9, максимум 26х2.1. Чудя се за някакви Maxxis или Continental. За Schwalbe повече не искам да чувам.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот autosvet » Пон Юли 09, 2012 9:32 am

Ми вземи си Рейсинг Ралф и си ти. Нали за Крос Кънтри гуми говориш?
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Gvt333 » Пон Юли 09, 2012 10:01 am

Да. Крос Кънтри изцяло. Имаш ли идея къде се продават и приблизителни цени?
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Slade » Пон Юли 09, 2012 10:01 am

Какво търсиш - бързо търкаляне и ниско тегло или максимално сцепление?
Моята комбинация е Geax Mezcal 1.9 отзад: http://bikesport.bg/bg/products/1186-ge ... %BC%D0%B8_
и Schwalbe Rocket Ron 2.1 отпред: http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... on-26.html
И двете гуми са сгъваеми, и двете са на една цена и тежат около 450g. Много съм доволен, по ситни камъчета, прах, утъпкани пътеки и асвалт се представят супер. В кал не съм влизал и на мокро още не съм карал, ако има проблем ще споделя. С Geax-a се върти супер лесно, а в същото време не съм имал проблеми с пребоксуване или поднасяне.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Gvt333 » Пон Юли 09, 2012 10:10 am

Търся просто добра гума. Не съм от тоталните претенции. Да има добро поведение на градско и на пътеки, нещо средно. Знам че звучи като отговор на жена:D Благодаря ви за предложенията, очаквам още.
Gvt333
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1362
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 3:47 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Stoks1 » Пон Юли 09, 2012 11:00 am

Ето ти комплекта с, които карам аз това за отзад http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi/1 ... 0-evo.html и теглото е добро, а за отпред http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi/5 ... dy-26.html :) :)
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Slade » Пон Юли 09, 2012 12:23 pm

Gvt333 написа:Търся просто добра гума. Не съм от тоталните претенции. Да има добро поведение на градско и на пътеки, нещо средно. Знам че звучи като отговор на жена:D Благодаря ви за предложенията, очаквам още.


Значи това, което ти предлагам е оптимален компромис, особено ако карането в града е повече. Не мога да ти опиша разликата в лекотата на каране, след като смених фабричните Кенди по 900g с тези. Със скачания/качвания на бордюри, ръбове, дупки и камъчета досега не съм имал проблем - държат гумите.
Предложението на колегата над мен пък е много добро, ако ще караш основно в планината и доста по-малко по асфалт. Имам познати, които ползват тая всеизвестна комбинация и са доволни.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот rianmao » Пон Юли 09, 2012 10:09 pm

И аз съм с тая горната "всеизвестна" комбинация (nobby nic отпред и racing ralph отзад) и съм много доволен, само 1 проблем има, че се "режат" много лесно от остри камъни гумите. Виж админа е написал цяла статия за тази комбинация, според мен много полезна.
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Slade » Вто Юли 10, 2012 8:34 am

Много от леките гуми се режат лесно отстрани, защото стените им са тънки като вестник. Има Schwalbe-та със странична защита т.нар. snakeskin, които уж са по-устойчиви, но там цената лети нагоре - стига до 70лв парчето.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот mentalhead » Вто Юли 10, 2012 10:06 am

Slade написа:Много от леките гуми се режат лесно отстрани, защото стените им са тънки като вестник. Има Schwalbe-та със странична защита т.нар. snakeskin, които уж са по-устойчиви, но там цената лети нагоре - стига до 70лв парчето.


Проблемът е че няма такива при търсения от човека размер. Snakeskin вариантите се срещат при гуми от 2.25" нагоре.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот argon » Вто Юли 10, 2012 11:56 am

С две ръце препоръчвам Continental Speed King, само че в момента я няма в наличност. Карал съм какви ли не гуми, и тази с размер 2,1 ми допадна наистина много. Бързо търкаляне ,а в завой е стабилна (като задна е по-стабилна от Raceing Ralph със същият балон). Като предна съм я карал и с 2,1, както и с 2,3 балон и също ми харесва поведението и. Мисля да спра да си купувам Nobby Nic и Racing Ralph, харесват ми, като гуми много с размер 2,25, и теглото им е отлично, но няколко вече пенсионирам заради големи разпорвания. Последния чифт изкара доста дълго, макар и подлепен сериозно на няколко места, но мисля да пробвам някакви други гуми :)
Иначе друг съвет, който мога да ти дам е да разгледаш и Кендите. Има страхотни гуми сред тях, и бордовете им не са така тънки:)
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Wheeler » Пет Юли 13, 2012 1:25 pm

И аз съм карал със SpeedKing 2.1 но мисля, че се изтъркват прекалено бързо по асфалт, затова не са подходящи за автора на темата. Може би само като предна... Иначе е лека гума, но пък за сметка на това се държи отвратително на мокро (поне при мен). Като цяло не съм доволен.
Wheeler
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 3:36 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот chosef_17 » Пет Юли 13, 2012 8:39 pm

От 4-5 месеца съм с гума Kenda Kinetics 2.35 отпред http://www.google.bg/imgres?q=kenda+kinetics+2.3&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1241&bih=584&tbm=isch&tbnid=GsAbGlVJM5hmCM:&imgrefurl=http://www.sulit.com.ph/index.php/view%2Bclassifieds/id/5004420/Vision%2BPursuit%2BMountain%2BBike&docid=ElTi_jriiBZDXM&imgurl=http://cdn2.sulitstatic.com/images/2012/0223/022314766_021731840accd40ab8a5a9f46641eb69951d0caa865741326.jpg&w=500&h=331&ei=6GkAUNvsKYrDtAa_s-DuBg&zoom=1&iact=hc&vpx=80&vpy=294&dur=1436&hovh=183&hovw=276&tx=169&ty=156&sig=109121856480617108666&page=1&tbnh=117&tbnw=156&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:14,s:0,i:113 Тази гума спряна от производство - намира се трудно. Веднъж докараха в един магазин на Спринт - 15лв. - външна + вътрешна. Карам я вече 4-5 месеца - много е здрава - до момента не съм я пукал, почти не се е изтъркала от както съм я взел, поднася малко, но на фин пясък с малки камъни, но лесно се овладява, на мокро и в завои - никакви проблеми. Според мен това е една страшна гума за тази цена :evil: :D
chosef_17
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 20, 2012 5:01 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот xcrider » Вто Юли 17, 2012 8:20 pm

Тази гума на никой не му трябва. Направена е от Nylon и е пълен боклук, без извинение. Хлъзга, поднася, не спира, съпротивлението е огромно, тежи колкото котва... За 10-15 лв не мисля, че може да се купи нещо, което да става за каране.
П.П. Следващия път, когато пускаш дълги линкове, пробвай това .
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот penmark » Вто Юли 17, 2012 8:22 pm

Ммм 15лв е CST Кабайеро 2,25. С 2 такива съм. Зависи за каква настилка ти трябват гуми.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот xcrider » Вто Юли 17, 2012 8:57 pm

Е, на кабалерото някъде по борда да пише NYLON? Щото и аз съм карал тази гума, 2,4 размера,от хубав материал е (доколкото позволява цената) и може би е единствената за тези пари, която върши работа. Другото са разни пластмасови обръчи. Но все пак става дума за гума, имаща не малко съпротивление, и си тежи доста.
А който разбира от тегла, знае, че най-важното място за сваляне на тежест са двете колела(гуми, шини, спици, главини) педали, касета курбели. Другите тегла по колелото са статични и не оказват такова влияние върху трудността на каране на велосипеда. Затова, ако аз си карам един DRAG ZX5 с фабричните компоненти, които да кажем са по-тежки, но сложа леки гуми и леки шини, а приятеля ми си сглоби неговата ZX5 по-леки компоненти, но с по-тежки гуми и шини, общото му тегло дори да е с 0,5-1 кг по-леко, моята ZX-петица ще се кара с по-малко усилия, от еднакакъв човек, на еднакъв наклон,предавка, с еднаква геометрия на колелото. Замислете се каква сила ви трябва, за да завъртите 300гр тежест и 4-500 гр тежест, вързана на конец. С всичко, въртящо се по колелото, е така. За това реално една бутилка с вода, тежаща 500-600гр, сложена до центъра на гравитацията(зад седалката, близо до средното), не се отразява въобще или се отразява минимално на усилието, нужно да се кара велосипеда.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот doodko » Сря Юли 18, 2012 10:26 am

Maxxis Cross Mark - 26x2,1. Карам с тях от около година и половина и съм доволен. Точно като теб търсех комбинация от типа "отговор на жена" :rofl: Около 25-30 лв. е цената на гумата. Наскоро спуках предната и в последствие разбрах, че не съм спазил посоката (стрелкичката "Rotation"). Та тук и аз да попитам - много ли е важно да се спазва, т.е. много по-бързо износване, много по-лошо сцепление (засега не съм го усетил) и други подобни ситуации наблюдавал ли е някой?
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот chosef_17 » Сря Юли 18, 2012 12:30 pm

xcrider написа:Тази гума на никой не му трябва. Направена е от Nylon и е пълен боклук, без извинение. Хлъзга, поднася, не спира, съпротивлението е огромно, тежи колкото котва... За 10-15 лв не мисля, че може да се купи нещо, което да става за каране.
П.П. Следващия път, когато пускаш дълги линкове, пробвай това .

И какво като са от NYLON?!? За мойто каране с по малко крос кънтри и редки спускания, предпочитам да не давам по 50тина за гума.. Пък и не съм такъв "състезател" , че да ми трябват ултра леки гуми с "невероятна" аеродинамика.
chosef_17
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 20, 2012 5:01 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Fujitzo » Пет Юли 27, 2012 5:59 pm

Аз на старото Онтарио бях сложил едни Максис семи слик 26 х 2.3 . Бяха тежички - към 700гр парчето, но пък здрави и с ниско съпротивление. Никога не съм пукал гума с тях за 3000км някъде. Смея да оспоря леко твърдението на xcrider, който акцентира само върху теглото. Да, наистина за една гума е важно колко тежи, но също толкова важно (ако не и повече) е шарката на централния грайфер. Колкото е по-гладка, толкова по-лесно се върти и съответно толкова по-малко е сцеплението по пътеки. В момента съм с Крос 29ер. Стана инцидент и трябваше да сменям задна гума и капла. Сложих Рейсинг Ралф 29 х 2.1 перформънс (по-евтиния модел) на мястото на оригиналната Континентал рейс кинг 29 х 2.2. Еми да ви кажа - Швалбето е по-трудна за въртене ! За сцепление не мога да говоря още, защото не съм карал в планината, но в града изкачвам доста често баира сити център - семинарията. Скоростта падна с 2 км/ч (карам с равномерно еднакво темпо и засичам с километраж) Сега мисля да я сложа отпред, а за отзад да си сложа някоя 28" шосейна гума. Като реша да карам планинско - слагам конти отзад и тръгвам. Да, занимавка е да се сменя гума - 20мин (поне докато се автоматизираш) , но пък ако се навъртат километри в града си заслужава да се сложи лека и гладка гума отзад.
Fujitzo
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:11 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот ludo » Съб Юли 28, 2012 7:22 am

Gvt333 написа:В момента съм с Schwalbe rapid rob. Извинявам се за израза на всички, но това са най НАСРАНИТЕ гуми с които съм карал. Някой градински маркуч да бях сложил за гума, по добре щеше да се държи. Тези гуми са криви, надуват се както им е кеф. Не ги препоръчвам, дори и да струват 5лв комплект. Не мога да проумея как марка като Schwalbe са се изложили до такава степен. Препоръчайте ми гуми 26х1.9, максимум 26х2.1. Чудя се за някакви Maxxis или Continental. За Schwalbe повече не искам да чувам.


Имах същият проблем с същите гуми. Аз лично избрах GEAX mezcal и съм много доволен. Има два варианта с тел и без тел. Като аз лично препръчвам тези без теловете. Цената им е около 35 лв.
http://www.niko-bikes.com/shop/product. ... ductID=767
Тук цената е най добра
Успех,
ludo
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Съб Юни 04, 2011 6:03 am

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 28, 2012 9:11 am

ludo написа:Аз лично избрах GEAX mezcal и съм много доволен. Има два варианта с тел и без тел. Като аз лично препръчвам тези без теловете. Цената им е около 35 лв.
http://www.niko-bikes.com/shop/product. ... ductID=767
Тук цената е най добра


Добра, добра, колко да е добра?
1,9 с телен борд - 25 лв.
2,3 с телен борд - 25 + 14 лв.
2,3 сгъваема - 25 + 34 лв. :xx(:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот ludo » Съб Юли 28, 2012 9:50 pm

@Ozzie

Същност си прав.
1.9 сгъваема е около 35лв.
http://www.koleloto.com/ - тук са на тази цена

Поздрави,
ludo
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Съб Юни 04, 2011 6:03 am

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот titanium » Нед Юли 29, 2012 2:51 pm

аз съм ХС лайк тотален, но днес гордо направих едно пускане по Витоша (маршрутът беше от Железница до Бояна) Колелото ми е Drag ZX6ца със сънтур некъв и гуми както следва- Rapid Rob (задна) и Rocket Ron (предна) Тъй като както вече казах това ми беше първото пускане скрости над 30км/ч не си позволявах да вдигам, но това е друга тема :) От гумите първо бях малко скептичен и си мислех, че специално задната ще замине много сериозно, но направих хубаво каране без пуканици и късаници и имаше няколко момента в които камъчета се приплъзваха под мен или се отплесваха и удряха по спицата, но след обстоен преглед на колелото докато го чипках в банята не забелязах никакви нарушения специално по Rapid Rob гумата, а тя е по- евтина от Rocket Ron и специално нея гледах мега обстойно! Аз карам и градско с Schwalbe Big Apple и държах именно Schwalbe да си взема! Вярно направи ми впечатление, че борда на гумите е много много мек, но ще видя кога ще се скъсат :) За момента съм много доволен от тази комбинация- усещам гумите да ме държат добре, дори когато се отпусках по наклоните (гледах все пак да не вдигам над 30км/ч като за първи път) Направи ми впечатление също, че са доста тихи гумите! Карах в компанията на един Ram HT1 с неговите си родно Maxis High Roller и го чувах на 20 метра зад мен! Та като за начало тази гума мисля, че си е добра... по- нататък ще се вдига класа, ама първо да се доекипирам, че сега само каска си имам.
titanium
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:50 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот jami » Нед Авг 12, 2012 8:58 pm

имате ли впечатления от SCHWALBE BIG APPLE
jami
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 4:40 pm

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот autosvet » Нед Авг 12, 2012 9:04 pm

Градска гума - за асфалт с препятствия върши работа.
Аватар
autosvet
 
Мнения: 258
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:09 am
Местоположение: Edinburgh

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот OLDDraxX » Вто Авг 14, 2012 9:22 pm

Такаа, нека споделя малко опит в търсенето на гуми за "жени"
Всички тук както и аз търсим гуми ,който да ни вършат работа за навсякъде/асфалт ,чакъл, камъни,трева,горски пътеки,пясък,селски пътища/.
Всеки от нас,обаче трябва да реши кое за него е най добре /ще категоризирам/

колко асфалт и колко в гората/км имам предвид/
района в който живеете/как е зимата как е лятото,планински ли е или е край морето/
бързо ли карате или за разходка
сигурност или скорост/или и двете ,макар да са несъвместими/
и може би с което трябваше да започна ВЪЗМОЖНОСТИ/имам предвид цена/

ок за днес толкова 4е е късно а салатата ми идва :wavey: утре ще довърша/трудно ми е с кирилицата/ :beer: :beer: :beer:
Boardman ProC 27.5/Mavic Crossmax SL Tubeless/RockShox SID WC 100mm/Avid Elixir 7/Sram X01 1x10sp/Cannondale Hollowgram 40t/Mavic Crossmax 2.1 ///9.3kg
Аватар
OLDDraxX
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот OLDDraxX » Сря Авг 15, 2012 6:32 pm

Сега малко предложения .Няма да сортирам по марки.Спирам се на гуми до около 30-40 лв./ако говорим за по скъпи, по добре 2чифта капли с 2чифта гуми./

http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... -2-10.html

http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... -2-25.html
като лично аз предпочитам по голямата.
http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi/4 ... c-1-9.html
http://www.niko-bikes.com/shop/product. ... ductID=112
може би едно от най- добрите предложения/ако някой въобще я има в наличност/

Не съм се изчерпал още ,но засега спирам.Очаквам коментари от хора карали някой от моделите.Всички примери са за гуми с компромис./хем за асфалт хем за черно/
Моят опит се базира само на ровене в нета и четене на коментари.Аз също като вас се 5-6умя за новите си гуми./предстои ми каране ,което ще е около 300 км. от които 250 по асфалт,но не искам за 20 метра пясък и камънак да си разбия главата или да намаля скоростта/
Хайде със здраве .Очаквам включване. :roll2: :roll2: :roll2: :beer:
Boardman ProC 27.5/Mavic Crossmax SL Tubeless/RockShox SID WC 100mm/Avid Elixir 7/Sram X01 1x10sp/Cannondale Hollowgram 40t/Mavic Crossmax 2.1 ///9.3kg
Аватар
OLDDraxX
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот azzmaster » Чет Сеп 13, 2012 3:32 pm

Maxxis Ranchero 2,0 - oколо 600 грама, с продължителен централен грайфер :
Плюсове - много ниско съпротивление на въртене, добро тегло, МНОГО БАВНО се износва, цената е 29-32 лева за бройка
Минуси - Заради продължителния грайфер не държи толкова добре на клони и камъни , странично се цепи ако караш през повечко камъни.
Все пак препоръчвам този модел.

Перфектните гуми няма да намериш,просто си харесваш един чифт от всички гореизброени с добри мнения и като се изтъркат ще пробваш и други.
Аватар
azzmaster
 
Мнения: 272
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот hipokratov » Пет Сеп 14, 2012 9:24 am

Аз карам с две такива: http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... ng-26.html
Държат се чудесно и на сухо и на мокро, леки са, не шумят. Каучука е доста мек съответно на асвалта задната заминава по-бързичко, но това всеки сам си преценята до колко е - или +.
Аватар
hipokratov
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Юни 02, 2012 7:50 pm
Местоположение: София

Re: Опит с гуми и препоръки.

Мнениеот Stefan_trekkie » Пет Сеп 14, 2012 1:40 pm

Аз карам с Maxxis Cross Mark + 26х2.1 , не ги намирам по каталозите в България . Фабричните са на РАМчето, което купих наскоро.
Впечатления: Както колегата по-горе и мойте имат много ниско съпротивление на въртене. Грайферите са еднопосочни и зацепват много повече при спиране. Имат централен грайфер на квадрачета и като се напомпат добре гумите - лягат само на този графер и съпротивлението с пътя е много малко. Не зависимо, че се водят 2.1 широки. Говоря от гледна точка на асфалт и обикновен черен път в момента. Не съм ги пробвал по калищаци и по много меки почви, все още. Но едно е сигурно, че трябва да са по-спаднати, под 3 атм. за да имат добро сцепление там.
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта