Спирачки за прототипа

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Спирачки за прототипа

Мнениеот eMcKu » Нед Фев 15, 2009 5:45 pm

Здравейте,

Дойде време за нови спирачки(хидравлики, разбира се). Желая да отделите няколко минутки и да ми препоръчате нещо качествено, красиво, а и лекичко :D . Бюджет до 450лв за сетче. Моля предложенията да са само от чужбина, но да могат да стигнат до тук. Ще се монтират на рамка Рам ХС 1 и вилка Марзочи Маратон Корса(PM). Ротори до 185мм.
Ае тенкс за отделеното време и очаквам предложения :popcorn:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Мнениеот hitar_potar » Нед Фев 15, 2009 6:05 pm

авид еликсир R или CR, от chainreactioncycles - нов модел, доста ги хвалят, мощна спирачка, между авид код и авид джуси като сила, имали отлична модулация благодарение на taperbore-технологията (не ми е ясен принципа, някой трябва да обясни), а и на външен вид са доста готинки (тъкво закупих R-ка за отпред 185мм, не съм я пробвал още, но си е красавица), мисля са няколко грама по-леки от джуси 7. CR може да се поръча и с карбоново лостче. :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот eMcKu » Нед Фев 15, 2009 6:39 pm

Няма пост маунт вариант за отпред. Иначе, съм я гледал и ми харесва.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Мнениеот hitar_potar » Нед Фев 15, 2009 7:43 pm

спирачката идва и с IS, и с PM преходник в комплекта. ;)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот eMcKu » Нед Фев 15, 2009 8:20 pm

Спирачката е перфектна. Не ми се иска с едно предложение да изчерпваме темата, затова ви призовавам да се включите по активно :bowdown:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Мнениеот XTR » Нед Фев 15, 2009 8:50 pm

Avid Juicy 7, имам малки наблюдения от спирачката,вариянта който съм карал аз е с 160 мм ротори и доста добре се държи, докато се разработят малко никви ги няма, но след разработване стават доста по-добри. Ако ги вземеш с 185 ротори предполагам, че ще спират повечко, и като цяло имат приятен дизаин, но вече сравнително стари като модел, но пък мисля, че достатъчно са се доказали.
И аз като по горното мнение, ако имах толкова пари бих пробвал с Elixir-а.

Надявам се да съм ти бил полезен, ако имаш въпрос към Juicy-тата, насреща съм, ако искаш и на ЛС. :agree: :beer:
Изображение
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...

Мнениеот blizzard » Нед Фев 15, 2009 10:34 pm

Като гледам какво колело сглобяваш, съветът ми е каквото и да избереш, да вземеш вариант със 160 мм диск. Предполагам, че гониш тегло, а и с толкова XC ориентиран байк едва ли ще минаваш през места, където е необходим по-голям диск. Това разбира се, ако не си доста тежък. 450 лв. за сетче от предна и задна или за комплект от една спирачка е бюджетът ти?
Аватар
blizzard
 
Мнения: 385
Рейтинг: 1835
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 12:42 pm

Мнениеот eMcKu » Нед Фев 15, 2009 10:50 pm

Сетче :beer:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Мнениеот eMcKu » Нед Фев 15, 2009 11:02 pm

Какво мислите за туй ?
http://www.chainreactioncycles.com/Kits ... elID=23437
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Мнениеот hitar_potter » Нед Фев 15, 2009 11:22 pm

А какво ще кажеш за някоя формула? Доста добри се водят..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potar » Пон Фев 16, 2009 12:19 am

не идват ли малко скъпички формулките, адаш? :) че и цените са за без роторите. :crazy: някой знае ли нещо за тези хейс строукър? :) имат и карбонова модификация, ако се гони тегло.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот Дизел » Пон Фев 16, 2009 10:09 am

Перфеиктни спирачки за половината от парите, които си приготвил.
http://www.bike-mailorder.de/shop/MTB/Bremsen/Scheibenbremsen/Tektro-Auriga-Comp-Scheibenbremse-180mm-schw-silb-2008::11009.html
Забележи, че сета включва и кит за обезвъздушаване, какъвто иначе други фирми продават отделно по 25+ евро.
С другата половина от парите ще почерпиш и така всички ще сме доволни :beer: ;)
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Мнениеот eMcKu » Пон Фев 16, 2009 1:27 pm

Благодаря, но не смятам, че Тектро е най - добрият вариант. Не е нужно да остават пари, за да почерпя. За почерпка винаги ще се намерят :beer:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Мнениеот Дизел » Пон Фев 16, 2009 2:29 pm

Е, ти си знаеш, то от един момент нататък е въпрос на вкус, но все пак ми стана интересно, кое точно те притеснява в Тектро?
Определено няма как да е ефективността, щото Аурига Комп доказано бият по този показател няколко пъти по-скъпи спирачки. Цената явно също няма как да е, кое тогава?
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Мнениеот papi007 » Пон Фев 16, 2009 6:02 pm

Дизел написа:
vlassadar написа:...40 грама??? не вярвам че си сериозен и че това може да е довод!

Абсолютно съм сериозен. Просто тази болест не те е хванала явно още :) 40 грама тук, 50 там и то се събрало едно кило. А разликата межу 10 кг байк и 11 кила такъв е осезаема.

А тази спирачка не е чак толкова лека. 75 грама разлика от елексир R. Пък и различните дизайни са си пак нещо много индивидуално :) Аз на емски му казах, че лично аз бих заложил на Магура марта сл Надали това че не е най-новия модел на пазара , я прави слаба и лоша ;) А ако със 50-те си кила чувства слаба спирачката , може и 203 диск да сложи :rofl:
Помеждудругото да попитам и LX спирачка с какви накладки да гя чифтосам, защото шимано обичат да свирят арии (от уикипедия:Основна оперна форма, която се използва широко и във вокално-инструменталните жанрове (оратории, кантати, пасиони и др.) и се изпълнява от солист със съпровод на оркестър. Като правило ариите пресъздават чувствата на героите и се отличават с красиви и изразителни мелодии), А сред природата тишината е нещо, блазнещо душата :popcorn:

Best wishes, papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Мнениеот eMcKu » Пон Фев 16, 2009 7:14 pm

Помеждудругото да попитам и LX спирачка с какви накладки да гя чифтосам, защото шимано обичат да свирят арии (от уикипедия:Основна оперна форма, която се използва широко и във вокално-инструменталните жанрове (оратории, кантати, пасиони и др.) и се изпълнява от солист със съпровод на оркестър. Като правило ариите пресъздават чувствата на героите и се отличават с красиви и изразителни мелодии), А сред природата тишината е нещо, блазнещо душата :popcorn:


И мен това ме интересува. Какви накладки и от къде в CRC или тук могат да се вземат, за да не блазнят ушите :D

ПП : Shimano LX BR M585
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Мнениеот Attention-rider » Нед Мар 01, 2009 9:27 pm

Shimano SLX?

Attention to the ride, Attention to the rider!
Аватар
Attention-rider
 
Мнения: 395
Рейтинг: 999
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 4:49 pm

Мнениеот hitar_potar » Нед Мар 01, 2009 11:30 pm

какво за SLX? когато търсих спирки, ми я похвалиха тая като отлична за АМ, но аз вече си бях решил, че авид е моята фирма. а и на шимано не ме кефят дисковете за 6 дупки, само тея за CL, обаче пък главинката ми е за 6 болта. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re:

Мнениеот pe60t0 » Нед Апр 26, 2009 4:21 pm

Дизел написа:Е, ти си знаеш, то от един момент нататък е въпрос на вкус, но все пак ми стана интересно, кое точно те притеснява в Тектро?
Определено няма как да е ефективността, щото Аурига Комп доказано бият по този показател няколко пъти по-скъпи спирачки. Цената явно също няма как да е, кое тогава?



За да не пускам нова тема искам да попитам дали можеш да дадеш повече информация относно работата на тези спирачки? Как се представят за XC/AM каране, можеш ли да ги сравниш с други модели.

Благодаря
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Re:

Мнениеот Дизел » Пон Апр 27, 2009 3:28 pm

pe60t0 написа:
Дизел написа:Е, ти си знаеш, то от един момент нататък е въпрос на вкус, но все пак ми стана интересно, кое точно те притеснява в Тектро?
Определено няма как да е ефективността, щото Аурига Комп доказано бият по този показател няколко пъти по-скъпи спирачки. Цената явно също няма как да е, кое тогава?



За да не пускам нова тема искам да попитам дали можеш да дадеш повече информация относно работата на тези спирачки? Как се представят за XC/AM каране, можеш ли да ги сравниш с други модели.

Благодаря


Ами мога да ти кажа това, което съм чел за тях, защото иначе аз съм с Magura.
Информация от производителя:
http://www.tektro.com/02products/01auigapro.php
Обърнах внимание на тези спирачки, защото на два отделни теста на дискови спирачки на немските списания Bike Magazin и Mauntain Bike Magazin (двете най-големи, в браша в Европа поне), Tektro Auriga Pro се представя изключително добре. Аз при такива тестове никога не изключвам възможността за манипулации, но два отделни източника, все пак е по-добре от нищо. Та според тези тестовете, Auriga Pro за цената си нямат равни.
За който чете немски:
http://www.mountainbike-magazin.de/bremsen/test-tektro-auriga-comp.201824.2.htm
В резюме:
Опростеният дизайн подвежда: Тектро са убедителни в почти всяка ситуация. Спирачната сила е толкова висока, че Аурига няма причина да се срамува от директно сравнение с най-големите.

Както казах обаче, личен опит с тези спирачки нямам, така че си оставям едно на ум.
Аватар
Дизел
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1970
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 3:21 pm

Re: Спирачки за прототипа

Мнениеот azoic » Сря Май 20, 2009 4:20 pm

И аз съм за това да не слагаш по-големи дискове от 160мм. Първо заради по-малкото тегло. Второ заради това, че рамката е доста лека (тънкостенна) и ако си по-тежък - може да има има нежелани последствия ;) Казвали са ми за скъсана XC.ONE заради големи дискове :dontknow:
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re:

Мнениеот sailman » Сря Май 20, 2009 7:04 pm

eMcKu написа:Какво мислите за туй ?
http://www.chainreactioncycles.com/Kits ... elID=23437

Ще кажа - това е моят избор!
За съжаление никакви сериозни отзиви не мога да дам, щото вчера ги монтирах... :D
Иначе, монтажа и пълнене/обезвъздушаване е елементарен. Като изработка и пр. са впечатляващи.
Как усещам самата спирачка? Ами при положение, че не е разработена още и след кратко каране днеска, доста съм доволен ( правя сравнение с Джуси 7, Тектро Аурига ), настройката на контактната точка си работи идеално и поне на мене по ми се нрави усещането от това дето го имах с Джусито.Ама всеки си знае за себеси :dontknow:
Толкова мога да кажа засега. Натвърдвам, че това е ПЪРВО и съответно ПОВЪРХНОСТНО впечатление! За мене спирачката много си струва.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта