Велосипеди КТМ

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Велосипеди КТМ

Мнениеот victortrt » Чет Дек 18, 2014 5:57 pm

Колеги, да споделя, че днес видях новооткриващ се магазин на КТМ на бул. Васил Левски точно срещу тролейбусната спирка, до която е магазина на Близнаците /между попа и НДК/.
Още нямаха цени, но при бегъл /е добре де, по-обстоен поглед/ от витрината видях, че има поне 2 вида 29-ки /едната с райдон, едната с xcr/ други части не успях да различа. Модела с по-евтината вилка се казваше fire, и ми направи впечатление, че рамката му беше някак си по-барната с изтъняване към седалковата тръба, особени ръбести форми на всички тръби и т.н. Малко цветът беше черно с оранжево, но май им е фирмен цвят.
Имаше и доста хибриди с вилки nex, но по-различни от тези по нашите велосипеди и доста интересни гуми /хем тесни като за хибрид, хем със шарката на швалбе смарт сам/. Рамките им приличаха на тези на 29-ката, но просто бяха по-тънки.
Не съм им агент, просто споделям, но ако някой има мнение за КТМ байк, може да го сподели, че знаем дали има смисъл да се мятаме натам.
Сега то и цените са от значение, защото тънка рамка при дебела цена не става, но ......
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот ЕAngel » Чет Дек 18, 2014 9:56 pm

ЕAngel
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Сря Юни 19, 2013 8:58 am

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот victortrt » Пет Дек 19, 2014 8:53 am

Да, но на живо са по-впечатляващи.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот Любо » Пет Дек 19, 2014 10:52 am

KTM са хубавци , ама май ще са доста скъпички :bawling: Но и аз ще ходя да ги видя на живо .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот victortrt » Пет Дек 19, 2014 6:18 pm

Поне за гледане пари не искат, цените са точно :bawling: :bawling: :bawling:
Весела Коледа на всички
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот AmaTamA » Съб Дек 20, 2014 4:05 am

нема по добро от рам и драг
AmaTamA
 
Мнения: 84
Рейтинг: 933
Регистриран на: Съб Сеп 07, 2013 5:01 pm

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот antonpc » Съб Дек 20, 2014 11:09 am

AmaTamA написа:нема по добро от рам и драг

Има още много хляб да ядат докато стигнат KTM. :D
Thank You, Bicycle :) “It is not the mountain we conquer but ourselves.” ~ Edmund Hillary / FunKyBikers
Аватар
antonpc
 
Мнения: 269
Рейтинг: 1551
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 8:23 am
Местоположение: Абсурдистан, София

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Нед Дек 21, 2014 12:32 am

AmaTamA написа:нема по добро от рам и драг


Има, Крос.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот victortrt » Пон Дек 22, 2014 4:12 pm

Ех, защо винаги трябва да има спорове кой е по-по най. Исках да кажа предколедно, че има магазин на КТМ в София, в центъра и че ми се видяха хубави нещата там, но цените не бяха ясни. Надявах се някой да има полза от тази новина, а не пак да се почне дискусия за рам, драг и крос.
Няма смисъл, бе хора, вярно е зима и е по-скучно, но за всеки влак си има пътници.
Аз например много харесвам моделите на крос, но си купих драг /Гранд каньон ТЕ/ от намалението им на 12.12, просто защото с 24% намаление и обтегач xt shadow това беше най-добрата оферта. След около 100 километра съм много доволен от всичко /леко, бързо, скоростите се сменят много бързо, лесно и приятно, вилката работи и може да се заключва в движение/ освен от седалката, но полека лека се свиква с нея, а и се сменя. Като се замисля, това което не ми е харесвало в Драг е бил фактът, че цената изпреварва качеството, което при крос не е така или толкова. Но пък при крос например хибриди де факто няма по магазините.
Така че кой е добър и кой не, е относително.
Напълно е възможно една 29-ка Рам или КТМ с вилки xcr да се карат по-леко и приятно от друго колело с Рокшокс, било заради геометрията, било заради по-леката рамка или правилно избраните гуми например.
КТМ-ите изглеждаха с по-барнати рамки от тези на Кюб в Байкцентъра. Техни потенциални клиенти са хора, които могат да дадат над 1500 лева за байк и които съответно имат възможност при нужда да сменят вилката си с по-добра или просто да я сменят при нужда.
Та, ако на някой му е интересно, да отиде и да види как е положението, ако не- здраве да е.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот natchobg » Сря Дек 24, 2014 9:34 pm

victortrt,

Минах онзи ден през магазинчето набързо, заинтригува ме твоето съобщение тук във форума. Магазинът все още не функционира, тъкмо го пребоядисваха и миришеше зверски на ацетон, колелата бяха скупчени и неразопаковани, обясниха ми, че вероятно ще заработят официално началото на 2015 г. Дамата с която говорих, се опитваше да бъде полезна, но струва ми се, че няма грам представа от колела. На въпроса ми: "предлагате ли твърдак, 29, с фокс или реба и шимано движение" първо ме изгледа неразбиращо, а след това викна колегата чуждоговорящ (вероятно унгарец), който дотогава нещо се блещеше в лаптопа си. Човекът и той се опита да бъде отзивчив и изкара каталог. И дотам. Все пак както споменах са отзивчиви и на въпрос за цена на конкретен модел от каталога усмихнато ми дадоха визитна картичка на магазина и ме помолиха да си задам въпросите по мейла.

КТМ ги уважавам при моторите, при колелата нямам впечатление. Понеже споменаваш Кюб и Байкцентър, това което е изложено в магазина е далеч, далеч не всичко, което Кюб предлагат в момента. Откакто си купих колело през интернет, последното нещо е да отида в БГ магазин и да им се моля да ми вземат парите. Този мач съм го играл преди години, вече има свободна търговия в рамките на ЕС.
Cube Reaction GTC Pro 27.5
Never Stop Exploring
natchobg
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 12:24 pm

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот victortrt » Пон Яну 19, 2015 5:45 pm

И аз минах тия дни, макар вече да си купих колело и освен че сложих темата в неподходящия раздел /после видях, че има отделна тема за адреси и телефони/ явно излишно съм я пуснал, защото поне според мен цените на колелетата КТМ в този магазин доста изпреварват окомплектовката.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот nikant » Вто Яну 20, 2015 5:33 pm

victortrt написа:Колеги, да споделя, че днес видях новооткриващ се магазин на КТМ на бул. Васил Левски точно срещу тролейбусната спирка, до която е магазина на Близнаците /между попа и НДК/.

...на бул. Васил Левски точно срещу тролейбусната спирка, до която е магазина на Близнаците

:offtopic:
Точно, ама не точно
Отсреща на тролейбусната спирка е магазина, но "само" на 100 метра по посока Попа, след като пресечеш ул."6-ти септември".
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот victortrt » Вто Яну 20, 2015 5:54 pm

По принцип си прав, това точно беше неуместно, но за мен 100 метра нищо не са и все пак съм обяснил, че е на Васил Левски между Попа и НДК. Друг е въпросът, че който се е заинтересувал, все някак го е намерил, сори за разкарването, ако аз съм бил виновен за него, но ако си бил с тролея, така или иначе щеше да походиш :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велосипеди КТМ

Мнениеот nikant » Вто Яну 20, 2015 6:32 pm

Най точно е да се каже "точно срещу английското посолство".
В този участък през ден-два минавам. Днес минавах по надолу и видях къде е магазина, дори бях позабравил за тази тема и КТМ не ме интересуват в този момент.
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.
nikant
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Сря Ное 27, 2013 8:26 pm
Местоположение: Европа


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта