Седалка VERTU

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Седалка VERTU

Мнениеот sonscp » Пет Окт 17, 2014 2:01 am

Здравейте. Дайте мнение за тази седалка. Моля да питаш най-вече хора, които са/били с такава.
Тежа около 100кг (едър добитък), засега имам една седалка с пукната релса, една с пукната пластмаса и една с 2 криви релси в задната страна. :crazy:
Струва ли си да инвестирам в подобна гъзарийка, понеже все ми се иска да стеснявам бюджета за байка, а все не се получава. :)
Важно ми е да знам дали ще ме издържи и дали е удобна. Визията също де, не искам дивани.
И също така, да не би да имат реплики, понеже офертите са между 29 и 59лв. а това си е голяма разлика (двойно)?
Изображение
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Седалка VERTU

Мнениеот Boyan1984 » Пет Окт 17, 2014 6:50 am

http://www.dx.com/p/vertu-ccav-s-cyclin ... ECf6Fdv7xU

Май темата се изчерпа :) Гледал съм такива седалки ама струваха по 200-300-400 лева някъде....
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Седалка VERTU

Мнениеот Falcor » Пет Окт 17, 2014 7:16 am

Тази седалка е китайската версия на http://www.chainreactioncycles.com/bg/en/tioga-spyder-carbonite-twintail/rp-prod36341. Всеки тарикат, който иска повече от 20лв. за китайската е нагъл :D
Относно здравината....поне двама трима души се оплакаха че след година две тиогата започва да се чупи тук-там. Ти си направи сметка за китайската с твоите килограми. Такава бих си взел само градското колело с което не слизам от тротоари :D
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Седалка VERTU

Мнениеот Boyan1984 » Пет Окт 17, 2014 7:18 am

16 лева от китайския сайт с доставката си е направо екстра :) Вярвам, че ще издържи няколко карания ;)
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Седалка VERTU

Мнениеот marsa » Пет Окт 17, 2014 10:40 am

Аз карах основно с такава седалка последните година и нещо. Както горе се писа - Tioga Spyder Twintail е оригиналното седло, Vertu CCAV-S е имитацията. Материалите и качеството на изработката са различни. Оригиналната е малко по-лека (около 145гр), китайската е 175-180.

Оригинал не съм карал и нямам впечатления. Китайската поне на мен ми пасна отлично. Черупката не е корава, а еластична и обира много добре. Има уловка - седалката е чуплива. Дори на оригинала му дават прогнозиран живот (не гаранция) един сезон. Първото седло, което купих го карах малко над 1г редовно шосе и се счупи скоро по време на каране от нищо - просто пръчиците от едната страна започната да се отделят една по една и в рамките на няколко км стана почти невъзможно да се сяда. Другата, която счупих пострада в планината от директен удар при падане, тогава освен черупката се изкриви и едната релса.

Обобщено - за шосе седалката е супер, с уговорката че струва 17лв/година. За планина е ОК, ако не се пада. Ако байка ви лети редовно, това не е вашето седло. Да оставим цената настрана, но да се прибереш без седло си е предизвикателство.
Прикачени файлове
mtb.JPG
(238.62 KiB) 316 пъти
road.JPG
(176.59 KiB) 269 пъти
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Седалка VERTU

Мнениеот Bace_kz » Пет Окт 17, 2014 6:57 pm

Това определено не е Вашата седалка :agree:
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Седалка VERTU

Мнениеот OLDDraxX » Пон Окт 27, 2014 7:07 pm

:wavey: Карах такава седалка цяло лято(95кг съм) Седалката е изключително удобна.Купих я от Китай естествено,тогава струваше 15долара(сега са по 8-9) За жалост при едно
падане се охлузи доста и се счупи точно където свършват релсите.Килограмите са ти множко за нея.(те и моите де)За човек до75кг препоръчвам с двете ръце.При цена около 20лв и ако изкарваш две лета с нея си заслужава. :beer:
Boardman ProC 27.5/Mavic Crossmax SL Tubeless/RockShox SID WC 100mm/Avid Elixir 7/Sram X01 1x10sp/Cannondale Hollowgram 40t/Mavic Crossmax 2.1 ///9.3kg
Аватар
OLDDraxX
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Re: Седалка VERTU

Мнениеот sonscp » Вто Окт 28, 2014 6:49 am

Хмм аз пък въпреки препоръките на колегите реших да пробвам въпросната седалка. Просто много ми харесва как изглежда.
Та, купих си червена от olx, съвсем малко карана. Просто не ми се занимаваше да давам поръчки за нова.
Изкара ме 2 ........ часа ......... и се счупи .... на едно каменисто трасе, понеже не се усетих и оставих всичката си тежест на нея.
На следващия ден се опитах да я ремонтирам С ПОЯЛНИК (дам, с поялник ремонтирам седалките аз), закърпих я уж добре.
Вчера излязох да пробвам първия сняг и като се върнах пустия китайски боклук пак се беше сцепил.
В крайна сметка ми писна и я захвърлих. :crazy: Поне изгорях с 14лв. а не с 50, каквато сума ми искаше един колега от форума.
Евтини части повече НЕ!
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Седалка VERTU

Мнениеот Bace_kz » Вто Окт 28, 2014 5:01 pm

Прекалено общо се изказваш за "евтините" китайски части ... И не е като да не те предупредихме :) Просто тая седалка не мислена за човек над 75 кг ! И за планинско каране става само ако не се сваля, за шосе предполагам е идеална.
Аватар
Bace_kz
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 9:42 am
Местоположение: София

Re: Седалка VERTU

Мнениеот OLDDraxX » Вто Окт 28, 2014 7:56 pm

Поне изгорях с 14лв. а не с 50, каквато сума ми искаше един колега от форума.
Евтини части повече НЕ!

ами ако беше вземал тази от 50 лв нямаше да изгориш тя е от скъпите Китайски :beer:
Boardman ProC 27.5/Mavic Crossmax SL Tubeless/RockShox SID WC 100mm/Avid Elixir 7/Sram X01 1x10sp/Cannondale Hollowgram 40t/Mavic Crossmax 2.1 ///9.3kg
Аватар
OLDDraxX
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Re: Седалка VERTU

Мнениеот sonscp » Вто Окт 28, 2014 10:09 pm

OLDDraxX написа:
Поне изгорях с 14лв. а не с 50, каквато сума ми искаше един колега от форума.
Евтини части повече НЕ!

ами ако беше вземал тази от 50 лв нямаше да изгориш тя е от скъпите Китайски :beer:


Не, абсолютно същото Vertu. Оригинала както се разбра от горните постове е Tioga, чиято цена е над 100лева.
Утре давам последен шанс на Vertu-то, че бащата го е майсторил нещо. :D :agree:
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Седалка VERTU

Мнениеот marsa » Сря Окт 29, 2014 12:04 am

Няма майсторене баце. Можех да ти запазя моите седалки и да направиш надлъжен разрез след което да си сглобиш от две една. Имал си лош късмет, а и си прекомерно тежък за тази седалка, такава е реалността.

Ако си 60-70кила за шосе е супер, за байк може да става с описаните условности. Не са виновни седалката и Китайците.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Седалка VERTU

Мнениеот sonscp » Чет Окт 30, 2014 10:59 am

Bace_kz написа:Прекалено общо се изказваш за "евтините" китайски части

Всъщност така е. От китайско до китайско има голяма разлика. И все пак, очаквах повече от Vertu-то. :)
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Седалка VERTU

Мнениеот EmZo » Съб Ное 08, 2014 10:49 pm

marsa написа:Ако си 60-70кила за шосе е супер,


Това е условно. Аз карах оригинална Tioga Spyder на шосе и въпреки, че ми беше много удобна, тази седалка не ставаше за каране според мен, поради факта, че брутално се гънеше губейки от енергията ми при педалиране. Като я смених със Selle Italia SLR, която е доста твърда, просто вече усещах цялото колело коренно различно, без да ми се гъне под краката. Освен това с моето масивно телосложение от 65/66 кила за 1 сезон каране и аз успях да спукам една от "паяжините". :D
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Седалка VERTU

Мнениеот OLDDraxX » Нед Ное 09, 2014 6:44 pm

Всъщност EmZo е прав не са много издръжливи,обаче чак пък загуби при педалиране щото седалката се сгъва :rofl:
Ето и история:
Купих такава за 15$ миналата есен(май септември 2013),започнах да карам с нея около февруари(от нетърпение,трябваше да е за лятото)."Август е, Август е" (the Pomorians) лошо стъпване на ръба на една изсъхнала локва –Падане! Седалката беше охлузена отдясно ,обаче беше и пукната при едната релса, след 2 седмици се пропука и другата(не са много здрави)Сега имам две черна и бяла купих ги от интернет за по 9$ бройката обявил съм ги за продажба в OLX за по 20 лв когато едната се продаде другата автоматично остава за другото лято.В момента карам карбонова за около 50лв нито е по удобна от пластмасовото китайче нито би издържала на падането повече. :beer:
ПП: 95 кг съм
Boardman ProC 27.5/Mavic Crossmax SL Tubeless/RockShox SID WC 100mm/Avid Elixir 7/Sram X01 1x10sp/Cannondale Hollowgram 40t/Mavic Crossmax 2.1 ///9.3kg
Аватар
OLDDraxX
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 3:27 pm
Местоположение: Бургас

Re: Седалка VERTU

Мнениеот marsa » Нед Ное 09, 2014 7:21 pm

EmZo, по ирония и аз минах на шосейката от въпросното седло именно към SLR и нямам същите наблюдения. Вярно е, че е пласмасарката е доста по-еластична, но поне аз не бих го свързал със загуба на пауър. Изнасяш се напред, или седото ти е ниско, колкото и глупаво да ти се стори. Вярно е, че не съм точно с твоите възможности, но доколкото знам (и имам наблюдения) колкото повече пауър се влага, толкова по-малко се ползва седлото и в един момент буквално само го докосваш (справка - ТТ). С твоето тегло съм и седалката си остава моят избор за МТБ.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Седалка VERTU

Мнениеот mtbtest » Сря Дек 31, 2014 6:04 pm

Аз пък съм с ето този диван: http://olx.bg/izklyuchitelni-sedalki-se ... -i65798856 големият :D, не понасям като седна, особено без задно окачване, седалката да ме изнасилва, не знам другите как ги търпят, но да караш 200 километра със седалка тип "фунийка", не..

На спринта заспа идеално, не съм тежък, даже съм доста трениран- маса/мускул, без излишни мазнини, но на първо място, за добото колоездене, за мен е удобството :)
mtbtest
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 3:45 pm

Re: Седалка VERTU

Мнениеот Ozzie » Сря Дек 31, 2014 6:09 pm

Изкарай 200 км. върху въпросния "диван", ама не 20 дни по 10 км., а 200 км. за 13-14 часа, примерно.
Очаквам после пак да си дадеш мнението, кое е удобно и кое не. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Седалка VERTU

Мнениеот mtbtest » Сря Дек 31, 2014 7:12 pm

Карал съм 200 км с колело за 200лв Balkan Raptor Reactor, 25 kg чисто желязо с луфтове и то не веднъж: Шумен- Варна + цял ден плаж и после на обратно, отидохме от 5 сутринта, в 10-11 бяхме там, вечерта тръгнахме към 8 и се прибрахме 12 и нещо, като се има в предвид че къпането изтощава доста..
Друг пробег- Шумен- Върбишкият проход, 150km през селцата, подбрано с доста надморска височина, винаги караме в рамките на деня..

Ако искаш можем да дръпнем едно каране заедно като се стопли. :)

Не знам колко човека могат да завършат такъв пробег с 25 кг колело ;)

С това колело участвах и на ето това състезание, неофициално, но ме има на снимките и са ме видели много хора, изядох доста профита по пътя, бях със сликови гуми :D, без каска, а брат ми и с чехли и него го има на снимките
viewtopic.php?t=95389 , разбира се това не е тема за хвалба, но със сигурност е за техника и издръжливост при мизерни обстоятелства, като нямаш излишни кинти.. Включихме се тогава в 40те км за ветерани.
Последна промяна mtbtest на Сря Дек 31, 2014 7:26 pm, променена общо 1 път
mtbtest
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 3:45 pm

Re: Седалка VERTU

Мнениеот marsa » Сря Дек 31, 2014 7:23 pm

Много хора го могат, но не беше в това акцента на колегата. Ако караш 200км с подобен фотьойл ще си свалил кожата на дупето преди края. Не твърдя че няма мазохисти, които стискат зъби и се насилват да понасят излишна болка, просто казвам какво причинява такова седло и защо е презназначено за градски разходки.

Впрочем какво общо има седалката ти с темата, която е посветена на конкретна марка и модел?
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Седалка VERTU

Мнениеот mtbtest » Сря Дек 31, 2014 7:27 pm

Просто малко интересен OffTopic и тънко зададен въпрос :)

Никога съм нямал проблеми с кожата, преди месец карах пак 50-60км, но вече с новото колело и тази седалка, нямах проблем, само дето ми беше по- кофти, защото вилката ми е XCT и няма заключване, а имаше доста байри за изкачване.
Последна промяна mtbtest на Сря Дек 31, 2014 7:38 pm, променена общо 1 път
mtbtest
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 3:45 pm

Re: Седалка VERTU

Мнениеот joroblob » Сря Дек 31, 2014 7:37 pm

Това със седалката си е доста строго индивидуално и въпрос на геометрия на задните части. Аз докато уцеля нещо да ми пасне смених 5-6 седалки (още ги пазя) от тесни до като тази тип "диван". В крайна сметка напълно отхвърлих варианта "диван" за каквито и да е карания! За дълги преходи (над 80км.) ползвам средна големина с задължителен канал при тях има едно слабо неразположение от някъде 10-тия км. което се запазва нез голямо развитие. А за по къси преходи ползвам тясна и твърда седалка като тази от темата при нея нямам неразположение, до някъде 50-60-я км. след това се развива прогресивно неудобство до пълна невъзможност за правилно седене - почвам да си сядам на единия после и др. крак и определено неудобство в областта на простатата. Не знам защо така се получава!
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Седалка VERTU

Мнениеот mtbtest » Сря Дек 31, 2014 7:43 pm

Не знам как не можеш да си отговориш сам, има мускул долу между краката под топките, първо го притискаш, с тънката седалка нямаш анатомичен отвор, второ нямаш дунапрен или гел и ти се набива отзад и ти натрапва целия ..., аз с такава седалка ако карам сигурно след 5- тия километър няма да си чувствам задните части, не бих си го причинил, но както каза колегата по горе, това наистина е строго индивидуално или казано по друг начин- кой както е свикнал :)
Наздраве и приятно посрещане на новата година! :beer:
mtbtest
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 3:45 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


cron