Избор на обувки за зимата (автомати)

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Избор на обувки за зимата (автомати)

Мнениеот jafiso » Пон Сеп 29, 2014 10:46 pm

Здравейте,

От това лято карам със SPD педали на Шимано и съответно летен модел обувки. Идват по-студените сезони и ми се иска да не спирам с карането. Така идва и проблемът с избора на обувки, които да са SPD съвместими и да стават за през зимния сезон. Търсенето ми не даде резултат. Бюджетът ми е до 200 лева. Други изисквания нямам. Ще бъда благодарен за всякакви предложения и насоки. Поздрави! :beer:
Bahur Bike Team
Аватар
jafiso
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 14, 2012 2:36 pm

Re: Избор на обувки за зимата (автомати)

Мнениеот damon » Вто Сеп 30, 2014 12:08 am

Има зимни SPD обувки, но са по-скъпички:

http://www.bike-discount.de/en/shop/mtb-winter-shoes-1730/l-24

Алтернативен вариант съм си мислел за гетите върху нормалната обувка, нещо като тия http://www.bike-discount.de/en/buy/orca ... 5/wg_id-89
Не съм сигурен това до колко може да върши работа зимата, но при студ до 5 градуса може би е евтина опция.
damon
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 4:09 pm

Re: Избор на обувки за зимата (автомати)

Мнениеот Andy3 » Вто Сеп 30, 2014 7:59 am

Взимаш едни хубави зимни гамаши и си готов.
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Избор на обувки за зимата (автомати)

Мнениеот rarekin » Съб Окт 04, 2014 10:33 am

jafiso написа:Здравейте,

От това лято карам със SPD педали на Шимано и съответно летен модел обувки. Идват по-студените сезони и ми се иска да не спирам с карането. Така идва и проблемът с избора на обувки, които да са SPD съвместими и да стават за през зимния сезон. Търсенето ми не даде резултат. Бюджетът ми е до 200 лева. Други изисквания нямам. Ще бъда благодарен за всякакви предложения и насоки. Поздрави! :beer:


Не ти трябват "SPD съвместими" обувки. Такива са всички, на които монтираш cleat- ове за SPD.

Хубавите зимни обувки струват обикновено повече от 200 лв., но си струват парите и предлагат много повече от всякакви временни, "евтини" и "оригинални" решения.

Много добри отзиви има за Lake MXZ303 и Northwave Celsius Artic GTX.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта