NS Bitch

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

NS Bitch

Мнениеот Estatik » Нед Яну 06, 2008 7:02 pm

Ами въпросът ми е следният:
Във Велос байк шоп пише че рамката посочена по горе става и за фрийрайд и може да побере вилка с ход до 180 мм без да се пука челото.Дали тази рамка ще побере наистина вилка с 180мм ход без да се спука челото и дали ще издържи на напреднал Freerider,който ще им прави среден abuse :D .Висок съм 166 см и тежа 44 кг.А и вече мисля сериозно да си взема този твърдак и една хубава амортисъорна вилка с 150 - 170 мм ход.Какви части да им сложа (средно движение, курбели, главини, вилка с 20-ка ос и 150 - 170 мм ход (може и 180,но не е препоръчително) , кормило , лапа , задни зъбаци , шини , и това е мисля.И какво бихте казали за тази рамка.Ще я взимам понеже немам кинти за хубаво колело с двойно окачване.Благодаря предварително! :popcorn:

Edit1: Някой има ли снимки на рамката, защото на тези във велос ми се струват мн кекави трабите понеже не е добра снимката. :popcorn:

Edit2: Е добре де несъм много напреднал Freerider :D ,но ще напредна

Еdit3: Бюджетът ми е само 1000лв. но бих дал ДО 900лв. на първо време а вилката по късно.

Еdit4: Знам че NS Bitch не е най добрият вариянт за мен, но пък всички ми казват че немога да си взема добро колело/рамка за FR за тези пари посочени по-горе.
Последна промяна Estatik на Нед Яну 06, 2008 7:53 pm, променена общо 4 пъти
Estatik
 
Мнения: 40
Рейтинг: 978
Регистриран на: Чет Ное 29, 2007 6:07 pm

Re: NS Bitch

Мнениеот cichlidi » Нед Яну 06, 2008 7:11 pm

Estatik написа:напреднал Freerider

Щом си напреднал за частите би трябвало сам да си решиш и отговориш ;) Колкото до рамката нямам кой знае какви впечатления, но от това което съм виждал за тази рамка(много малко) Може и да стана ;) Но не разчитай кой знае колко на моето мнение нека кажат хората който карат такива.
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот invert_pro_biker » Нед Яну 06, 2008 7:23 pm

най важното е какъф ти е бюджета :dunno:
invert_pro_biker
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1027
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 6:32 pm
Местоположение: София/Лозенец

Мнениеот FireFoXa » Нед Яну 06, 2008 7:29 pm

Виж ся... Щом си напреднал фриирайдър, какво правиш в България... Отивай да се снимаш по Дизордерите!!! :bowdown:


1.Рамката е СТОМАНЕНА... Тръбите няма как да изглеждат масивни..
2.Щом пише и производителя казва, значи държи без проблеми двукоронни и еднокоронни вилки до 180мм ход

Висок съм 166 см и тежа 44 кг.

Един въпрос, на колко си?

напреднал Freerider,който ще им прави среден abuse

Бре, бре... Какво е това животно "среден abuse", че го няма у наше село... :dunno:

Трябва ти снимка? Батко ти Гугъл и кака ти Пинкбайк ще ти покажат, ако ги помолиш учтиво :popcorn:

Едит:
imbecile написа:offtopic:
Дали няма да е добра идея тежестта за пускане на теми в продуктовите форуми също да е 1000?

Повече... :popcorn:
Последна промяна FireFoXa на Нед Яну 06, 2008 7:55 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот imbecile » Нед Яну 06, 2008 7:44 pm

ontopic:
Задаваш отговори. Рамката ще побере вилка със 180мм ход и няма да й се откъсне челото. Щом производителят казва - значи може. Какво има да се обсъжда повече? Относно това дали ще издържи на твоят напреднал Freeride стил - никоя рамка на света не е напълно дуракоустойчива :agree:

offtopic:
Дали няма да е добра идея тежестта за пускане на теми в продуктовите форуми също да е 1000?
In the quiet words of the Virgin Mary.... come again?
Аватар
imbecile
 
Мнения: 309
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:50 pm
Местоположение: с.Казичене

Мнениеот VOVA » Нед Яну 06, 2008 8:29 pm

здравей тази рамка е много здрава, но е много тежка и може да побере вилка със 180 мм ход без никакъв проблем ;) за какво искаш да я ползваш :)
Аватар
VOVA
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mute » Нед Яну 06, 2008 9:38 pm

ауе пич ако наитина беше добър "Freerider,който ще им прави среден abuse" щеше да знаеш че тази рамка не изглежда масивна защото е стоманена пък и ако си мислиш че с твойте 44 кила ще направиш нещо на тая рамка.......тряаа да си.... :crazy:
Аватар
mute
 
Мнения: 115
Рейтинг: 1001
Регистриран на: Съб Окт 07, 2006 9:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spirit » Нед Яну 06, 2008 10:30 pm

Знам ,че ще изям минусите ама неможах повече .
1. Ако беше "напреднал фриирайдър" нямаше да пишеш в тоя форум ,а щеше да караш за пари.
2. от 1 следва и ,че сам щеше да се справиш с тази толкова "трудна " задача да си избереш компоненти и парите нямаше да са проблем ,щото щеше да има спонсор.А дори рамката нямаше да е проблем ,щото нямаше да я избираш ти , а хорицата за които щеше да караш щяха да са се погрижили да имаш готов байк!

Така сега по темата :
Вземи си рамката и досъбери за хубава вилка ,а частите копувай по нататък .Така няма да караш известно време ,но ще си направиш хубав байк.Купи рамката и й сложи гадни части и ще караш ,но ще ти излезе по-скъпо докато стане хубав байк.Сам прецени ,дали толкова ти се кара или щоже и да изчакаш известно време.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот MaN1aK » Нед Яну 06, 2008 10:38 pm

Така ето ти NS Bitch с 180 мм вилка.

Изображение

И щом пичовете от NS Bikes казват,че рамката е допустима до 180 мм вилка и гаранцията ще си важи,значи е така защото преди това са я тествали иначе няма как ей така да си пишат,че става.Това не ти е някое клаймбърче.Говорим за рамка,която е предвидена за XFR.Wojtek Gola от NS Bikes кара с Bitch и 66(но сега мисля,че кара с Pike)по Sloupstyle състезания и т.н. и нищо и няма на рамката.Така,че аз ти препоръчвам да си купиш едно Пайкче и да мирясаш,а не да се мъчиш с 180 мм вилка.Разгледай в google,pinkbike,ns-bikes.com какви Bitch машини,някои момчета са си изглобили и така и ти можеш да си прецениш с какви части да го сглобиш.Успех! ;)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот imbecile » Нед Яну 06, 2008 11:02 pm

:offtopic:
MaN1aK написа:Така ето ти NS Bitch с 180 мм вилка

Дали?;)
In the quiet words of the Virgin Mary.... come again?
Аватар
imbecile
 
Мнения: 309
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:50 pm
Местоположение: с.Казичене

Мнениеот MaN1aK » Нед Яну 06, 2008 11:08 pm

imbecile написа::offtopic:
MaN1aK написа:Така ето ти NS Bitch с 180 мм вилка

Дали?;)

Как си и знаех,че ще сбъркам тука. :D Извинявам се значи. :) :beer:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот fefooo » Пон Яну 07, 2008 9:18 pm

:offtopic:
VOVA написа:здравей тази рамка е много здрава, но е много тежка и може да побере вилка със 180 мм ход без никакъв проблем ;) за какво искаш да я ползваш :)

ЪъЪъЪ... Прочети първия пост на автора(супермегафрийрайдПРОчупибич)
:offtopic:

@Estatik - пиши си теми, пиши... Скоро няма да можеш...

знам че с такива постове и аз изяждам минусите, Ама нали тряа се радват тея дето се чустват гъзета задет цъкат минуси
Изображение
Аватар
fefooo
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1317
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 10:21 pm
Местоположение: Варнъ

Мнениеот Admin » Вто Яну 08, 2008 12:07 am

teodor_peev написа:Отказах се от катерача,щото току що родителите ми се съгласиха да ми купят Ns Bitch.С каква вилка да я карам.Най-много 400-450 ще събера за вилка.


За да не се повтарят излишно нещата...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Вто Яну 08, 2008 10:54 pm

VOVA написа:здравей тази рамка е много здрава, но е много тежка и може да побере вилка със 180 мм ход без никакъв проблем ;) за какво искаш да я ползваш :)


Значи за теб, стоманена рамка означава тежка рамка, браво! Един въпрос само... знаеш ли въобще колко тежи Bitch-а? :) Ако знаеш, провери колко тежат алу-рамките, които побират вилки с такъв ход и направи пак сравнение за тежестта на тази рамка. Ако не знаеш... разбери и тогава пак дай мнение. ;)
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот DuroLux » Сря Яну 23, 2008 10:07 pm

Знам че темата е малко поостарялно но искам да попитам, ако някои знае по какво ще се отличава новият модел Surge и по-добър ли ще е от Bitch-a ?
Аватар
DuroLux
 
Мнения: 73
Рейтинг: 967
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 4:40 pm

Мнениеот wuminator » Съб Яну 26, 2008 11:50 pm

напреднал фрий райдър.... 44 кила... ти да не живееш на корнфлейкс , спомням си че по едно време яко ядях и отслабнах доста ма твойто направо страшно звучи :rofl: а и както казаха ... като си толко напреднал и сам може да се опрайш с частите
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта