NS core 2008

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

NS core 2008

Мнениеот teodor_peev » Сря Дек 12, 2007 10:09 pm

Чудя се дали да се взема въпросната рамка.Добра ли е като цяло и с каква вилка трябва да я карам ?
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

Мнениеот Charger92BG » Сря Дек 12, 2007 10:34 pm

в сайта го дават с вилка със 150мм ход
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот teodor_peev » Сря Дек 12, 2007 10:54 pm

А рамката добра ли е?Знам колко го дават аз питам за конкретен модел вилка която да струва най-много 250 лв.
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

Мнениеот MaN1aK » Сря Дек 12, 2007 11:12 pm

High end cromoly frame based on Bitch geometry : ами момчетата от NS Bikes това са написали и като гледам колелото са го направили за AM/FR и рамката мисля,че не е лоша щом е базирана като Bitch.Мисля,че ако вземеш такова колело няма и да помисляш за втори хардтейл.Успех! ;)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот teodor_peev » Сря Дек 12, 2007 11:49 pm

Аз мисля да го зема за да се науча да карам(манюал;педал кик и такиаа).А да знаете откаде мога да си намера само рамката ?
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

с

Мнениеот UVEX » Чет Дек 13, 2007 12:04 am

Велос варна :dunno:

Успех ;)
For every day you don`t train there is somebody who trains to become better than you...
Аватар
UVEX
 
Мнения: 382
Рейтинг: 965
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 8:38 pm

Мнениеот Gh0s7 » Чет Дек 13, 2007 1:15 am

teodor_peev написа:Аз мисля да го зема за да се науча да карам(манюал;педал кик и такиаа).А да знаете откаде мога да си намера само рамката ?

Е, ти къв стил мислиш да караш, че педал кик и такива? Ако предположим, че някъв по-"разчупен" стрийт, по-хуу погледни metropolis (suburban). ;)
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот assgiver » Чет Дек 13, 2007 1:28 am

teodor_peev написа:Аз мисля да го зема за да се науча да карам(манюал;педал кик и такиаа).А да знаете откаде мога да си намера само рамката ?


Що не земеш да се пообразоваш малко в "сферата" на колоезденето ? Що не попрочетеш малко ЧЗВ относно "триковете" и тн. ? Не мислиш ли, че такова колело изобщо не ти трябва, щом дори незнаеш какъв стил искаш да караш. Още малко зядливи, реторични въпроси: Знаеш ли какъв стил искаш да караш? Харесал си това колело, защото е NS? Интересувал ли си се поне малко от въпросната рамка за какво е ? И не на последно място - Грамотен ли си ?

Не се заяждам, но мисля, че отговора на въпросите ти е ясен (това означава те да са реторични ;) ) И едно последно въпросче - на колко години си ?
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот FireFoXa » Чет Дек 13, 2007 8:28 am

assgiver написа:...
...
...

Абе в момента положението в "Тъс Държава" е такова, че всеки сильо и пульо с малко повече пари си зема супер яко колело, на което неможе да му вземе и 10% от капацитета, да не говорим че дори повечето незнаят какъв стил искат да карат, извинявайте ама да ми говориш за "Педал Кик" с колело за Фриирайд... :crazy:

Отностно питането:"Добра ли е рамката" - Сигурно е добра, за това което е проектирана, но надали е дори и компромисен вариант за триал...

teodor_peev ти рамка или цяло колело ще вземаш :dunno:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот LOWRIDER » Чет Дек 13, 2007 8:48 am

абе ко сте са хванали да му разяснявате за траял и такива глупости
сигурно като поечето пешлемета иска да учи градуси,педал кик да "кара на задна", и прай оли. въобще няма смисъл да са обяснява на човек който дава маса пари за рамка а даже не знае за какво се използва
страшно нема...ако има, файдъ нема
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот blaze » Чет Дек 13, 2007 2:35 pm

Трябва да направят май подфорум "Храна" и там да се местят такива теми, на които като тази постовете преобладават храна :D

А иначе, младеж, разбери какво искаш да караш като стил и попрочети това онова и реши тогава какво да си вземаш, защото вече работата в България е малко по-организирана от преди, демек да караш trial със рамка за ХС и да си мислиш че е яка или същата работа да караш street с рамка пак за ХС а да не говорим за компонентите, които са за градско :)

Та мисълта ми беше че трябва да знаеш какво искаш да караш и тогава да питаш за конкретно нещо или просто да се поразровиш и да почетеш.
Абе, момче, къде ти е седалката бе!?
blaze
 
Мнения: 165
Рейтинг: 1514
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 8:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот teodor_peev » Чет Дек 13, 2007 4:55 pm

assgiver написа:
teodor_peev написа:Аз мисля да го зема за да се науча да карам(манюал;педал кик и такиаа).А да знаете откаде мога да си намера само рамката ?


Що не земеш да се пообразоваш малко в "сферата" на колоезденето ? Що не попрочетеш малко ЧЗВ относно "триковете" и тн. ? Не мислиш ли, че такова колело изобщо не ти трябва, щом дори незнаеш какъв стил искаш да караш. Още малко зядливи, реторични въпроси: Знаеш ли какъв стил искаш да караш? Харесал си това колело, защото е NS? Интересувал ли си се поне малко от въпросната рамка за какво е ? И не на последно място - Грамотен ли си ?

Не се заяждам, но мисля, че отговора на въпросите ти е ясен (това означава те да са реторични ;) ) И едно последно въпросче - на колко години си ?
Мисля да карам FR; Не съм го харесал САМО защото е NS(признавам че и това е причина);За въпростната рамка съм се интересувал;Не съм много грамотен;На 14 съм;Други въпроси имаш ли?(знам кво е риторичен въпрос)
Само рамката мисля да зимам щот за цяло колело немам парици.
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

Мнениеот chrome » Чет Дек 13, 2007 9:15 pm

ако си гледал снимката на колелата за следващата година, то рамката на core е нов модел който ще се предлага под името Surge, става ок с вилки от 120 до 160мм, вертикални уши, 26" wheels only.
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пет Дек 14, 2007 3:36 am

всъщност много добре си се ориентирал
все повече производители по света се сещат че целта в живота ни не е само да носим парите си в магазините им
за нещастие у нас не можеш да си купиш много HT-та за FR, дори не зная дали въобще можеш, защото по снимки може и да намериш, ама в магазина ...
препоръка 1: приготви ги тия 600лв, ама да са ти готови във всеки един момент
препоръка 2: е*и й майката на родината и тръгвай да обикаляш ebay и всякакви online магазини които пращат до тук ... тва май значи европейски
препоръка 3: до 250лв нова вилка - Дуро Е, едно добро начало, малък ход, работи прилично ако я поддържаш прилично, ще те научи на много неща, все важни

съвсем искрено се съмнявам да останеш достатъчно доволен от каквото и да е под 1500лв, дори и много от нещата му да са на старо, така че препоръка последна:
карай колкото можеш, нещата се събират полека-лека.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот dh--zone » Сря Дек 19, 2007 5:46 pm

Yo!

Ако някой иска каквото и да е от офертата на DUNCON или NS Bikes, да казва...
Мога да ги доставя на много добри цени (просто от извора:)

Поздрави

Жоро
dh--zone
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:53 am
Местоположение: Poland or Пловдив ;)

Мнениеот Admin » Сря Дек 19, 2007 6:30 pm

@dh--zone
Yo!

Хайде това да ти е последното рекламно съобщение във форума, става ли? ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот dh--zone » Сря Дек 19, 2007 7:14 pm

Ok sorry!:)
dh--zone
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:53 am
Местоположение: Poland or Пловдив ;)

Мнениеот screamBoy » Сря Дек 19, 2007 10:35 pm

това не е рекламно съобщение, а много полезна информация !
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот PtD » Сря Дек 19, 2007 11:52 pm

screamBoy написа:това не е рекламно съобщение, а много полезна информация !

:agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Shady™ » Сря Дек 19, 2007 11:54 pm

Зависи от гледната точка ;) Но и аз подкрепям горните две "мнения"...
Иначе ако беше го написал по друг начин - нямаше да звучи "погрешно"...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Admin » Чет Дек 20, 2007 12:08 am

@screamBoy, PtD, Shady™
Принципно съм съгласен с вас и знаете, че не съм никак лош и допускам подобни съобщения еднократно, но това му се явяваше второ поред (после едното беше изтрито) - затуй му се накарах :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот dh--zone » Чет Дек 20, 2007 9:19 am

ОК, трябва да има някакъв ред на форума...:)

Написах пост-а в ПРОДАВА

Поздрави
Жоро
dh--zone
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:53 am
Местоположение: Poland or Пловдив ;)

Мнениеот PtD » Чет Дек 20, 2007 12:15 pm

Мисля, че може да се добави към "телефони, магазини и адреси"?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот chrome » Чет Дек 20, 2007 7:34 pm

добре бе никой няма инфо и не е чул че НС се внасят вече официално и в бг, за 50/100лв разлика в цените сте готови да съпортвате ей така някой си щото е евтино, а не хората които се опитват да развиват по всички възможни начини карането на колело... и случването на някакви неща в скапаното ни "байк общество"...баси карачите бе...
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Чет Дек 20, 2007 7:57 pm

Добре, отново опираме до следното (което го писах в друга тема пак по същата причина):

Начинът да увеличиш пазарния си дял (респективно продажбите) не е като мрънкаш по форумите.

Решението е просто - ако някой си е взел рамка не от официалния вносител на NS, а от Жорето, когато има проблем с нея, да си търси Жорето за гаранцията. Когато си купих преди години J5-ците отвън на цени почти два пъти по-ниски оттук, мога да ти кажа, че хич не съжалявах. И още мнението ми е същото, поради което продължавам да си купувам неща отвън (на цени с поне 30-40% по-ниски отколкото тук). Да, гаранция-Франция - но пък вече си е абсолютно моя грижа дали ще поема риска, нали? Защото досегашната ми практика показва, че за всички пари, които съм спестил от внос на компоненти по други пътища, това, което съм изхарчил за извънгаранционен сервиз (въпреки че терминът не е правилен, защото ако бяха купени оттук, нещата са щели да бъдат в гаранция) е смешно като стойност.

Затова, моля търговците - стига с това циврене. След като това, което се предлага отвън, е на по-ниски цени, отколкото това, което е тук, а освен това алтернативните разходи са по-ниски - оттук нататък математиката е за 2ри клас.

Предложете нещо повече.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Чет Дек 20, 2007 8:07 pm

chrome нали се сещаш че dh--zone ще купува в Полша само от магазини, по цени за крайни клиенти ?
как въобще може да си и помислиш, че някой може да си въобрази, че цената през него ще е по-добра от цената през наш магазин ! това е кощунство, това е лудост !
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот teodor_peev » Чет Дек 20, 2007 8:09 pm

Еее напълнихте ми темичката с off-topic .А някой знае ли колко струва само рамката на core 08???
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

Мнениеот chrome » Чет Дек 20, 2007 8:30 pm

M1010X написа:Добре, отново опираме до следното (което го писах в друга тема пак по същата причина):

Начинът да увеличиш пазарния си дял (респективно продажбите) не е като мрънкаш по форумите.

Решението е просто - ако някой си е взел рамка не от официалния вносител на NS, а от Жорето, когато има проблем с нея, да си търси Жорето за гаранцията. Когато си купих преди години J5-ците отвън на цени почти два пъти по-ниски оттук, мога да ти кажа, че хич не съжалявах. И още мнението ми е същото, поради което продължавам да си купувам неща отвън (на цени с поне 30-40% по-ниски отколкото тук). Да, гаранция-Франция - но пък вече си е абсолютно моя грижа дали ще поема риска, нали? Защото досегашната ми практика показва, че за всички пари, които съм спестил от внос на компоненти по други пътища, това, което съм изхарчил за извънгаранционен сервиз (въпреки че терминът не е правилен, защото ако бяха купени оттук, нещата са щели да бъдат в гаранция) е смешно като стойност.

Затова, моля търговците - стига с това циврене. След като това, което се предлага отвън, е на по-ниски цени, отколкото това, което е тук, а освен това алтернативните разходи са по-ниски - оттук нататък математиката е за 2ри клас.

Предложете нещо повече.



на мен принципно ми е друга идеята, никой не мрънка, крайно време е да си казваме истините, математика всички сме учили съгласен съм, да твое право е да си пазаруваш откъдето си искаш, това с гаранциите хубаво макар че ако пак си кажем истините гаранциите при някой фирми са относително понятие.



screamBoy написа:chrome нали се сещаш че dh--zone ще купува в Полша само от магазини, по цени за крайни клиенти ?
как въобще може да си и помислиш, че някой може да си въобрази, че цената през него ще е по-добра от цената през наш магазин ! това е кощунство, това е лудост !



няма значение кой от къде, на каква цена е купил нещо си защото в даден момент от време друг винаги може да предложи по добра цена...
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sando g » Чет Дек 20, 2007 8:38 pm

Само за инфо ви давам цените , които пича ми даде за няколко неща :
Quark pro 80lv
PANCAKE Black 100lv
Ns core (full bike) 1700lv
NS Bitch white 520 lv
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот chrome » Чет Дек 20, 2007 8:42 pm

teodor_peev написа:Еее напълнихте ми темичката с off-topic .А някой знае ли колко струва само рамката на core 08???


официалната и продажна цена ще е 499, естествено цената винаги може да е по-добра :8D: в момента могат да се вземат и разни модели от новите също на добра цена.

като си говорим за намаления ок да кажем че има две рамки които могат да се вземат примерно на 444лв парчето... това нали не го приемайте като реклама а като някаква полезна информация примерно хаха!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 83 госта