Ново колело?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот Ачо-карачо » Пет Дек 14, 2007 9:27 pm

NS Bitch я видях,кефи ме наистина, но да попитам, за моя ръст(176), по-късата(1069мм) или по-дългата(1097мм) рамка и с каква вилка да бъде(аз тежа 82кг)
Аватар
Ачо-карачо
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 1:04 am
Местоположение: на 20 минути от плажа

Мнениеот spirit » Пет Дек 14, 2007 9:48 pm

Pike 409 DualAir140 според мене е много хубава вилка.Другия варянт е 66 rcv '08 ,но тя е над 1000 лв докато пайка е 900 в страницата на onedistribution и мисля ,че е много по добре работеща от 66 .Но не съм карал нито една от двете ,такаче изчакай да видим другите каво ще препоръчат.

А за рамката не се притеснявай ,гаранцията й важи с всяка вилка с ход до 180мм
Warranted for use with all forks up to 180mm travel
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот sando g » Пет Дек 14, 2007 10:17 pm

spirit написа:Pike 409 DualAir140 според мене е много хубава вилка.Другия варянт е 66 rcv '08 ,но тя е над 1000 лв докато пайка е 900 в страницата на onedistribution и мисля ,че е много по добре работеща от 66 .Но не съм карал нито една от двете ,такаче изчакай да видим другите каво ще препоръчат.

А за рамката не се притеснявай ,гаранцията й важи с всяка вилка с ход до 180мм
Warranted for use with all forks up to 180mm travel

Пайка е велика вилка . Преди месец си я взех на старо от Симо и исе кефя на макс . Работи супер , само дет има 10мм саг , а аз съм 76 кила . Иначе маякам си заобиколната пътека и не ми прави никакви проблеми . Като се сгъне повече издава някакъв странен звук , но предполагам това е от въздушната пружини . Пайка - идеално решение , работеща вилка , 20мм ос и отлична работа .
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот Ачо-карачо » Пет Дек 14, 2007 10:27 pm

А какво ще кажете за Marzocchi DJ 100? Защото в сайта на NS Bikes, геометрията е дадена с тази вилка?! :dunno:
Аватар
Ачо-карачо
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 1:04 am
Местоположение: на 20 минути от плажа

Мнениеот URNEST » Пет Дек 14, 2007 10:28 pm

До колкото разбирам последното ти колело е било Drag One.Не мислиш ли, че NS Bitch ше е твърде голям скок за теб.Почти съм сигурен, че няма да ползваш потенциала на рамката и няма да можеш да оцениш това, което караш.Защо не си помислиш за нещо като Ram HT2 + Rock Shox Pike(за вида на пружината сам си решаваш).Ако ще ползваш колелото за каране(без градуси и подобни), рамката би те издържала и за по нанадолни дисциплини - говоря от личен опит. ;)
И не си мисли, че сега ако сглобиш прилично колело всичко се свършва до тук.Тепърва започва.Сам съм се убедил, че винаги има какво още да се смени по колелото.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ачо-карачо » Пет Дек 14, 2007 10:39 pm

URNEST написа:И не си мисли, че сега ако сглобиш прилично колело всичко се свършва до тук.Тепърва започва.Сам съм се убедил, че винаги има какво още да се смени по колелото.

На мен това ми е ясно, а пък до колкото се познавам на втория месец от карането, ще искам да сменя половината чаркове.Аз за това искам яка рамка, поне нея да я ползвам повече време.А това че NS Bitch е прекалено за начало..незнам...защо да не започна от нещо добро?
Аватар
Ачо-карачо
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 1:04 am
Местоположение: на 20 минути от плажа

Мнениеот Ачо-карачо » Пет Дек 14, 2007 10:45 pm

Искам също да знам, дали задницата на ХТ байка не се разбива често ако се ползва основно за спускане?
Аватар
Ачо-карачо
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 1:04 am
Местоположение: на 20 минути от плажа

Мнениеот sando g » Пет Дек 14, 2007 11:00 pm

URNEST написа:До колкото разбирам последното ти колело е било Drag One.Не мислиш ли, че NS Bitch ше е твърде голям скок за теб.Почти съм сигурен, че няма да ползваш потенциала на рамката и няма да можеш да оцениш това, което караш.Защо не си помислиш за нещо като Ram HT2 + Rock Shox Pike(за вида на пружината сам си решаваш).Ако ще ползваш колелото за каране(без градуси и подобни), рамката би те издържала и за по нанадолни дисциплини - говоря от личен опит. ;)
И не си мисли, че сега ако сглобиш прилично колело всичко се свършва до тук.Тепърва започва.Сам съм се убедил, че винаги има какво още да се смени по колелото.

А тва за скоците - аз ''скочих'' от ф4 и дуро на ц2 и пайк.
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот Ачо-карачо » Пет Дек 14, 2007 11:12 pm

Ето какво прочетох за НТ2 в МТБ:"...Но внимание! HT2 не е рамка за спускане! Не бъдете прекалено груби с нея - дори тя да издържи, рискувате отпадане на гаранцията, ако я използвате извън предназначението й."
Това малко ме отказва от купуването на тази рамка!?
Аватар
Ачо-карачо
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 1:04 am
Местоположение: на 20 минути от плажа

Мнениеот Jabsco » Съб Дек 15, 2007 11:28 am

Виж, за тея пари не можеш да земеш ново колело, което е за спускане.НС-а сигурно е и единственото, на което няма да му отпадне гаранцята, ако се спускаш с него.Да го счупиш няма да успееш най-вероятно.Тва за големия скок го мани.Не че не е вярно, но няма смисъл да даваш още няколко хиляди след година-две.Вземи си НС с някоя хубава вилка и ще ти е перфектно.
Аватар
Jabsco
 
Мнения: 660
Рейтинг: 1925
Регистриран на: Пет Дек 15, 2006 7:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Съб Дек 15, 2007 1:24 pm

Ачо-карачо написа:Искам също да знам, дали задницата на ХТ байка не се разбива често ако се ползва основно за спускане?

не, с хубави гуми и движение деоре или нагоре (деоре щото е най-евтиното ставащо), все пак си вземи няква главина дето можеш да й сменяш части ... неслучайно споменавам деоре ^_^
NS Bitch я видях,кефи ме наистина, но да попитам, за моя ръст(176), по-късата(1069мм) или по-дългата(1097мм) рамка и с каква вилка да бъде(аз тежа 82кг)

по-късата, видях само тази разлика
Top Tube (physical) 56cm (22\")
Chain stay 405mm-425mm (15.9\"-16.7\")

та 'по-късата' е тази с по-къса задница май
А какво ще кажете за Marzocchi DJ 100? Защото в сайта на NS Bikes, геометрията е дадена с тази вилка?!

нямам идея за това, най-евтината вилка която да изисква минимум поддръжка и да работи която съм виждал е Marzocchi DJ3, най-евтината която знам че работи но не знам колко поддръжка иска е SRSuntour DuroE, предполагам с която и от двете да започнеш ще я смениш след година или след като събереш за хубава, така че ако ти трябва 'нещо за начало' сънтура май е съвсем ок ... е, или нещо на старо ^_^

примерно мойто е с на старо вилка, лапа, кормило, педали, седалка; задното колело и курбелите са си мои но са над 3г; рамката, колчето, гарда и предния венец пък ги взех преоценени (намалени)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот assault » Пон Дек 17, 2007 4:11 pm

ако си се насочил към твърдак виж това http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1473
дано да съм бил полезен :beer:
Аватар
assault
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1108
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 10:36 pm

Мнениеот teodor_peev » Пон Дек 17, 2007 4:27 pm

Мисля че pussy-то е по добре от това.
да знаитие ора вече драгалево е понятие за време ...... намира се между понеделник и юли месец -RAM-FR
teodor_peev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 694
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 11:21 pm

Мнениеот kriso123456 » Вто Дек 18, 2007 11:12 am

Начи препоръчвам ти както RAM-FR събери малко повечко пари и си вземи Ram FR на оферта е и + тва не си заслужава да си дадеш парите за Drag какъвто и да е.След като един приятел вътрешен човек от Velomania ми каза ,че така наречените "хубави" Drag
Factory dh имат много рамки такива с дефект ,че заваряват правилно ,но не преценяват ,че след като се завари заварката изтива ии се криви задното окачване и не е симетрично със самата рамка за това послушай моя съвет.
:fire: DISORDER FOREVER :fire:
Аватар
kriso123456
 
Мнения: 156
Рейтинг: 973
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 5:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот mitakaman » Вто Дек 18, 2007 7:31 pm

Пич, осъзнай се малко... къде във Варна ще караш "спускане" и още повече такова, че да къртиш хромо рамки и тем подобни... :rofl:
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот URNEST » Вто Дек 18, 2007 7:47 pm

mitakaman написа:Пич, осъзнай се малко... къде във Варна ще караш "спускане" и още повече такова, че да къртиш хромо рамки и тем подобни... :rofl:

Не съм напълно съгласен с теб.Вярно във Варна няма места за спускане (в Русе същата история), но когато човек наистина иска да кара не му пречи да си дигне гъзу и да иде до най-близкото подходящо място.Освен това човекът може и по състезания да иска да ходи.Вече си имаме и байкпарк в България.Редно е да започне да се кара там не само по състезания.

По темата:Това мисля, че си е доста добра оферта, но съм почти сигурен, че няма да можеш да я оцениш и да я караш както подобава.Затова те съветвам да започнеш с нещо по-просто, което също си работи.А и след като нямаш опит няма да знаеш какво да очакваш от вилката си и как да я настроиш.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот M1010X » Вто Дек 18, 2007 7:54 pm

kriso123456 написа:... един приятел вътрешен човек от Velomania ми каза ,че така наречените "хубави" Drag Factory dh имат много рамки такива с дефект ,че заваряват правилно ,но не преценяват ,че след като се завари заварката изтива ии се криви задното окачване и не е симетрично със самата рамка за това послушай моя съвет.

:rofl: Те си знаят, че има такъв негативен ефект, ама я оставят да си се суче?

Моля те, не ме карай да се смея. Жалък си.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот mitakaman » Вто Дек 18, 2007 9:28 pm

URNEST написа:
mitakaman написа:Пич, осъзнай се малко... къде във Варна ще караш "спускане" и още повече такова, че да къртиш хромо рамки и тем подобни... :rofl:

Не съм напълно съгласен с теб.Вярно във Варна няма места за спускане (в Русе същата история), но когато човек наистина иска да кара не му пречи да си дигне гъзу и да иде до най-близкото подходящо място.Освен това човекът може и по състезания да иска да ходи.Вече си имаме и байкпарк в България.Редно е да започне да се кара там не само по състезания.

По темата:Това мисля, че си е доста добра оферта, но съм почти сигурен, че няма да можеш да я оцениш и да я караш както подобава.Затова те съветвам да започнеш с нещо по-просто, което също си работи.А и след като нямаш опит няма да знаеш какво да очакваш от вилката си и как да я настроиш.

Мисълта ми беше да се замисли върху твоето предложение за хт2 с пайк ( леко, мултифункционално и не безбожно скъпо) :)
П.С. Ачо на колко години си ?
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот invert_pro_biker » Вто Дек 18, 2007 9:51 pm

Виж за тфа дали:

M1010X написа:Те си знаят, че има такъв негативен ефект, ама я оставят да си се суче

Незнам но faktory рамките наистина има някои фабрично усукани. 1 приятел си взе такава и като махне шока от кобилицата и го остави отгоре и и той се разминава с кобилицата около 1/4 см :dunno:
invert_pro_biker
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1027
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 6:32 pm
Местоположение: София/Лозенец

Предишна

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта