Fox Van vs Mz 66 rcv

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Fox Van vs Mz 66 rcv

Мнениеот Rancid » Пет Ное 02, 2007 1:30 pm

Въпросът ми е коя от следните две вилки си заслужава повече.И двете са на една и съща цена.За Fox-ът чета,че има доста проблеми,но дали е така?Карането ще е нещо като Freeride,рамката се планува да бъде със 180 ход.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот MaN1aK » Пет Ное 02, 2007 1:38 pm

Хм чек малко сега гледам в сайта на Fox,че Van е с 160 мм ход,а 66 е с 180... :dunno: ;)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Rancid » Пет Ное 02, 2007 1:44 pm

Мда,но не държа на голяма и гъзарска вилка,въпроса е коя работи по-добре и е по-здрава(некапризна).
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот MaN1aK » Пет Ное 02, 2007 1:51 pm

Rancid написа:Мда,но не държа на голяма и гъзарска вилка,въпроса е коя работи по-добре и е по-здрава(некапризна).

Ми да ти кажа малко са хората,които са пробвали Фокса,а за 66-цата са повече и могат да ти дадат повече отзиви,но аз бих заложил на дяволските шестици,не че Фокса е лош просто избор. ;)
Едит:Ей чаи че пуснах две мнения... :crap:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GECKO » Пет Ное 02, 2007 2:13 pm

Rancid написа:Мда,но не държа на голяма и гъзарска вилка,въпроса е коя работи по-добре и е по-здрава(некапризна).


Упорито вярвам, че VAN-а е твоята вилка стига да знаеш как да си сменяш масълцето, а то не е сложно :D
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот WrathChild » Пет Ное 02, 2007 2:34 pm

А в кой магазин в България има Fox 36 Vanilla ?
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот airborneone » Пет Ное 02, 2007 2:34 pm

За кой модел фокс "ван" става въпрос. За "р" или "рц2" ?
@Геко :agree:

@MaN1aK , дяволското число е 666, не 66 + Обоснови отговора си!
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Пет Ное 02, 2007 4:55 pm

според тва което чета поне по немските форуми, фокс са много добри но и много капризни и сложни вилки ... имат нужда от сервизиране всяка година от специалист и липсата на такова се отазява зле.

докато за марцокито е точно обратно ... могат в крайна сметка и без никъв меинтънс да се карат, без да пострадат от това. Като работа никой не се е оплакал и от тях ...

Лично аз имах някви размисли за фокс талас, ама като прочетах емнайсе трийда, колко били капризни и как без читав сервиз наблизо си жив умрял и се отказах ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот airborneone » Пет Ное 02, 2007 5:22 pm

outfaced написа: фокс са много добри но и много капризни и сложни вилки ... имат нужда от сервизиране всяка година от специалист и липсата на такова се отазява зле.

Абе не че нещо ама това вилката да се сервизира веднъж годишно, не е ли абсолютно нормално?



outfaced написа:
докато за марцокито е точно обратно ... могат в крайна сметка и без никъв меинтънс да се карат, без да пострадат от това.

УАУ! Само дето не са написани такива неща в опътването на вилките.
+ Примери за гръмнал цоки (аморт) от липса на мейнтейнънс в бг ВЕЧЕ има...
Всяко нещо, което се ползва има нужда от поддръжка.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Пет Ное 02, 2007 5:51 pm

WrathChild написа:А в кой магазин в България има Fox 36 Vanilla ?


До колкото знам при представителите на Топ-Байк има VAN 36 R и ако не се лъжа има Talas 36 RC2 :dunno:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот outfaced » Пет Ное 02, 2007 6:25 pm

Абе не че нещо ама това вилката да се сервизира веднъж годишно, не е ли абсолютно нормално?

съгласен ... ама хоратя разправят за накъв сервиз, който не можеш да си го направиш сам явно или за вилки в гаранционен срок е задължителен да стане в оторизиран сервиз ... знам ли, преки впечатления нямам, само чета и ми се наби на очи

Всяко нещо, което се ползва има нужда от поддръжка

е, някой неща по малко от други явно

ма така или иначе кат гледам мнозинството е за марцокито ;)

иначе ако, който разбира, да чете... пича направо се прехласва от фокс-а, като го сравнява с някво цоки АМ и после се е заформиля яка дискусия, ама немам нерви да я чета :D и после ответна тема за 66
Последна промяна outfaced на Пет Ное 02, 2007 6:35 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 02, 2007 6:33 pm

outfaced написа:
Абе не че нещо ама това вилката да се сервизира веднъж годишно, не е ли абсолютно нормално?

съгласен ... ама хоратя разправят за накъв сервиз, който не можеш да си го направиш сам явно или за вилки в гаранционен срок е задължителен да стане в оторизиран сервиз ... знам ли, преки впечатления нямам, само чета и ми се наби на очи

Всяко нещо, което се ползва има нужда от поддръжка

е, някой неща по малко от други явно

ма така или иначе кат гледам мнозинството е за марцокито ;)

FOX в БАС сервизират и профилактират и то успешно (според хора ползвали услугите им, нямам такава вилка)!

А това, че повечето тук са религиозни "фанатици" т.е. СМЕШНИЦИ и препоръчват това, което са "чували - чели некъде си" не би могло да ни учуди нали?! :crazy:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот outfaced » Пет Ное 02, 2007 6:37 pm

jivkonik написа:А това, че повечето тук са религиозни "фанатици" т.е. СМЕШНИЦИ и препоръчват това, което са "чували - чели некъде си" не би могло да ни учуди нали?! :crazy:


е какво против имаш четенето по форуми ... че аз досега 90% от нещата от форуми съм ги научил. И след като в БГ я има я няма 5 човека с тая вилка ....

иначе кат спечеля от тотото ще имам вече преки впечатления и ще споделя :)
Последна промяна outfaced на Пет Ное 02, 2007 6:42 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот WrathChild » Пет Ное 02, 2007 6:37 pm

В България има достатъчно компетентни лица , който могат да се спрявят безпроблемно със сервизирането на Fox-чето . Малка част от тях , наистина мноого малка, работят в сервизи , повечето са карачи , които просто мислят рацонално :) Така че нека сeрвизирането не бъде такъв определящ избора фактор ! Да не забравим и разликата от многостотин грама :)
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 02, 2007 6:42 pm

outfaced написа:
jivkonik написа:А това, че повечето тук са религиозни "фанатици" т.е. СМЕШНИЦИ и препоръчват това, което са "чували - чели некъде си" не би могло да ни учуди нали?! :crazy:


е какво против имаш четенето по форуми ... че аз досега 90% от нещата от форуми съм ги научил.

кат спечеля от тотото ще имам вече преки впечатления :)

Виж сега, това ЗА ПРОФИЛАКТИКАТА дето написа по-горе ако от ФОРУМИ СИ ГО НАУЧИЛ - моля те, НЕ ГИ ПОСЕЩАВАЙ ПОВЕЧЕ!!!
Това съждение относно честотата на профилактика ще вкара иначе чудесното Марцоки (което е "безсмъртна вилка" според масовия форумен писач у нашия форум :D ) в разход за мноого нови части, защото оригиналните му такива ще бъдат безвъзвратно ПОВРЕДЕНИ от ЛИПСА НА ПРОФИЛАКТИКА!
Толкоз!
Хайде пак сега иди и учи от форуми.... :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот ddevil » Пет Ное 02, 2007 7:15 pm

[quote="outfaced"]
съгласен ... ама хоратя разправят за накъв сервиз, който не можеш да си го направиш сам явно или за вилки в гаранционен срок е задължителен да стане в оторизиран сервиз ... знам ли, преки впечатления нямам, само чета и ми се наби на очи[quote]

Хах...то в user manual-a и на Цоки-то ми си пише да не се ръчка вилката къде да е, ами в оторизирани сервизи само, ала бала. Никой производител няма да ти каже - "Сам си прави вилката, нямаш проблеми пък после ние ще берем последиците случайно ако ти усереш нещо." :)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Rancid » Пет Ное 02, 2007 10:17 pm

Хехе...
Вчера гледах RC-то струва колкото 66,днес отивам те били сбъркали цената с тази на Van R...
@bikerider
Дай поне за цокито някакво мнение?
RCV=SSV= :crap: ?
Отделно чета десен крак-Air PL?The Undertaker спомена че,вилките с въздух били много зле,та незнам и аз вече...
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Rancid » Съб Ное 03, 2007 1:24 pm

55 tst 2?
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот URNEST » Съб Ное 03, 2007 4:05 pm

Rancid написа:55 tst 2?

Понеже и аз съм хвърлил око на тази вилка си мисля, че работата й няма да се различава от на повечето Mz в този клас с този вид настройки и система на смекчаване(allmountain, които...си работят).Незнам дали знаеш, но поне според статията на admin вилката се води 140мм.Случайно да знаеш цената й в родината ни.:)
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Съб Ное 03, 2007 4:17 pm

В американски е-магазин пишеше,че хода е 160мм. :dunno:
Цената около 1000 лева.
Между другото и Fox Talas може да влезе в надпреварата.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот did » Съб Ное 03, 2007 4:28 pm

Виж и европейските магазини:


http://bike-components.de/catalog/MTB/F ... 243afb7f71

За тези гарантирам лично, че са точни и продават вече вилки модел 2008 година. Доставят до България на разумна цена: http://www.bike-components.de/kosten.php


http://www.actionsports.de/Federgabeln- ... c88a2cdef9

Тук също си струва да погледнеш. Много са бързи и цените им не са никак лоши.

http://www.chainreactioncycles.com/ също не трябва да бъдат забравяни при подобни покупки.

В момента разните е-магазини продават или вилки 2007, или 2008. Гледай внимателно като сравняваш цени и ход на вилките!

Американските цени може и да не ти дойдат много по-евтини в крайна сметка, ако не можеш да скатаеш данъците и митата, които се полагат. Транспортът също няма да е толкова евтин :)
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Rancid » Съб Ное 03, 2007 6:04 pm

Мерси много за инфото,но както е тръгнало може и нищо да не си купя щото ще се чувствам прецакан.
Edit:Как ще взема да мина тънко с един Mz z1 sport eta 150mm.
Последна промяна Rancid на Съб Ное 03, 2007 6:11 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот WrathChild » Съб Ное 03, 2007 6:10 pm

Добре знаеш , че каквото и да избереш в този ценови клас няма да е лошо :) Дали едното било с 5% по-добро от друго и т.н. - не мисли !

Определи ход и маса и дествай по симпатия :)
Последна промяна WrathChild на Съб Ное 03, 2007 6:11 pm, променена общо 1 път
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот did » Съб Ное 03, 2007 6:10 pm

Rancid написа:Мерси много за инфото,но както е тръгнало може и нищо да не си купя щото ще се чувствам прецакан.


Въпрос на нагласа. Ако отсега си се настроил, че ще си прецакан, каквото и да вземеш, все ще се чувстваш прецакан. Ако, обаче, подходиш по-позитивно и с радост, че ще имаш нова вилка, както би се радвало едно дете на коледен подарък, тогава каквото и да купиш, все ще си доволен. Тук въпросът вече не опира до технически детайли, а доколко си "rancid" ;)
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Rancid » Съб Ное 03, 2007 6:13 pm

@did,WrathChild
:beer:
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот WrathChild » Съб Ное 03, 2007 6:24 pm

Хайде тази вечер се наспи хубаво и утре ще знаеш точния модел на новата ти вилчица. И най-важното - няма да съжаляваш за избора си !!!
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот Rancid » Нед Ное 04, 2007 2:44 am

За последен път да си пробвам късмета-Domain?
Някой карал това нещо да сподели впечатление(Нимфа?).
Той колко струва в България?Ако е пак около 500 долара,дали не е по изгодно решение от 66 RCV?
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Nymphetamine » Нед Ное 04, 2007 10:29 am

За момента съм страшно доволен от Домейна. Не суче (нормално, 20мм ос)!!! Тва е най-важното.
180-те милиметра ход са ми напълно достатъчни за целите ми и осигуряват голям запас за непредвидени ситуации на глупащина.
Относно сгъването - преди нея бях свикнал да ме ритат през ръцете, след 10 минути спускане предмишнините мускули да парят, пръстите да се схващат. Тук няма такова нещо - вилката си се сгъва достатъчно мазно, за да осигури както адекватно поведение на цялата система, така и комфорт, ако щеш, при спускане, дори по-агресивно. Невероятно, беше за мен, но факт - при трасе с дължина 10+км не съм спирал нито веднъж за почивка и причината да бъде умора в ръцете (глад беше, и жажда).
Поддържа се лесно - семерингите не пропускат тонове прах, както в по-евтините вилки на RS, достатъчно е да ги забърсваш след всяко каране - махаш пружините им, взимаш една клечка с памук и готово (естествено трябва и да забършеш, само няма да стане ;)).
Ето и любимото ми - настройките. Толкова съм си играл и толкова още мога да си играя. На практика ти позволяват да настроиш вилката за всякакъв терен и всякаква посока - нагоре, надолу... по камъните, по стълбите. :D
Това за вилка със непроменлив 180мм ход. Цената й беше 939лв. с ДДС.
Ако карането ти е по-скоро смесено и няма липса на катерене, но спускането преобладава, има вариант с U-Turn система с граници на хода от 115 до 160мм., което си има предимства при катерене (малък ход -> по-добра геометрия за изкачване). А 160-те милиметра биха били достатъчни, факт е, че никога не ми се е случвало при нормално каране (не аграрщина) да сгъна вилката с повече от 15 санта. Тоест ма един аванс от 3 сантиметра за по-тежки и груби ситуации. Но все пак, предполагам, че много трудно се продънва. До сега не съм чувал металическия звук, въпреки, че свинската опака ми седеше доста близо до короната при един по-груб скок без полагащата му се попивка.
Освен това, чрез настройките на компресията и гейта, можеш правилно да настроиш работата на вилката, в зависимост от трудността и тежестта на терена, по който караш, независимо нагоре или надолу. А настройката на връщането дава много повече възможности за индивидуална оптимизация, според навиците ти, предпочитаният ти относно терена, криятерия ти за комфорт и т.н.
Изобщо, от вилката съм много доволен - здрава, "мазна", с големи възможности за настройка (то тва ми е любимото, можеш да си играеш 2-3 часа с пробване и настройване и няма да ти омръзне). Минус е теглото - при мен със стоманен стержен и 180мм - близо три кила - около 2850-2900гр. Но за цената си е просто перфектна. Вярно е, че имах чуденки дали да не я заменя за MZ 66 RC2 от 07 година, но поради неинформираността ми откъм MZ системите, набързо се/ме разубедих/а, след като ме светнаха за някои неща, спрямо настройките (липсата им).
Не мога да сравнявам вилакта с RCV или с Vanilla-та, щото не съм с еинтересувал особено от MZ или Fox, най-малкото, защото нямам финансовите възможности, още повече, че ме мързи да търся информация за тях в момента. :) Но ако можеш да отделиш 1000лв за подобна вилка и теглото не те притеснява, тоест преобладава спускането, това е доста подходяща вилка за теб. Маслото се сменя лесно, не изисква специални гирижи, а стандартното почистване и профилиране на всеки 100км. Хубавото е, че има много магазини, в които са наясно с устройството на RS.
Казах, каквото имах да казвам, личните ми впечатления са такива. Оттук нататък сам преценяш според възможностите си, както финансови, така и колоездачни, технически, умствени :D , за да не стане така, че накрая да кажеш "Що ме подведохте". Пий една бира, легни да спиш и на следващия ден всичко ше е ясно. :) :beer:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Rancid » Нед Ное 04, 2007 11:35 am

:beer:
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Rancid » Нед Ное 04, 2007 11:59 am

А някой карал RCV или поне имащ представа за какво става дума?Забива ли при високи скорости,чувствителна ли е на малки неравности?
Май главната битка се променя на 66 rcv vs Domain.Ще взема да питам googlefight най-накрая.
Последна промяна Rancid на Нед Ное 04, 2007 12:03 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Следваща

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта