Мнение за велосипеда от обявата

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за велосипеда от обявата

Мнениеот nonkapo » Нед Ное 04, 2018 12:08 pm

Привет,
Предстои ми покупка на велосипед за наследника. Ще се ползва за спускане и скоци. Спрял съм се на колелото от обявата, но не съм чувал нищо за въпросната марка.

https://dubai.dubizzle.com/classified/s ... D%3D&pos=1

След няколко дни ровене и четене стигам до извода че модела е добър за целта, но все пак бих се радвал да чуя вашето мнение, особено ако има някой да му е минавал такъв през ръцете. Ако знаете слаби места и за какво по специално да оглеждам, съветите ви ще са безценни.
Цената в обявата е около 1800 евро, но със сигурност ще слезе надолу с едни 200 300 така че струва ли си? Рамката е или 2013 или 2014 година и общ взето само с козметични забележки.
Благодаря.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Мнение за велосипеда от обявата

Мнениеот screamBoy » Пон Ное 05, 2018 12:40 am

Марката рамка е 'среден, ама среден клас' демек здрава и тежка (в кила); тази рамка изглежда много добре.
Гледай нормалните неща - луфтове в шок/вилка/движения. Според странната държава където планини няма едва ли ще ти е лесно да намериш сервиз за ДХ колело.
Предполагам е толкова смешно евтино, защото е на години.
На мен лично невменосите дето слагат 'Full Shimano Zee drive train' за безумни цени са ми жалки, та този и без гард да кара ... разхождал си е кучето с това колело ли. Защото това на снимката никой нормален няма да го кара така повече от 2-3 пъти в планина.
Имай предвид, че това е за спускане - съответно е неудобно за всичко друго (става за дропове, но за скоци в града и в парка е зле). Което може да се компенсира с желание, сиреч ти си определи подрастващото дали има наистина желание (т.е. дали в последните 10 години е гледал и карал и сънувал колела).
Гадни педали (не непременно лоши, просто са гадни), гадни спирачки, дисковете са малки, безмислени компоненти по скоростите - накратко карал го е идиот (като видиш циганските шарении и сам се сещаш, предполагам). Вариантите са или състоянието му да е идиотско, или да го е оставял на всеки 2 месеца в сервиз и да е почти перфектно (щом няма пари и акъл за нормална окомплектовка то няма как да е съвсем перфектно).
Накратко - за цената си ми се струва идеално.

Ще се качи малкия и ще си събира пари напролет да му смени каквото трябва.

Съжалавам, но като чуя/прочета 'спускане и скоци' тук в България ... Не намесваме факта, че ти му избираш колело. Това 'спускане и скоци' може да означава, че малкия иска нещо здраво, но не смее да говори нормално с теб. При всички положения колелото няма ти да го караш, съответно твоята роля е само и единствено да осигуриш парите. Ако малкия не знае български го прати в пинкбайк.

Успешно ~~~
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: Мнение за велосипеда от обявата

Мнениеот bcdd » Пон Ное 05, 2018 9:42 am

Хубаво е колелото, и изглежда запазено ,според мен си е оферта - взимай го
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Мнение за велосипеда от обявата

Мнениеот SawBass » Пон Ное 05, 2018 1:07 pm

screamBoy написа:При всички положения колелото няма ти да го караш, съответно твоята роля е само и единствено да осигуриш парите.


За повечето неща, които си написал съм съгласен, но това да го кажеш на един родител.....
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am

Re: Мнение за велосипеда от обявата

Мнениеот Lucky Loser » Пон Ное 05, 2018 1:16 pm

SawBass написа:
screamBoy написа:При всички положения колелото няма ти да го караш, съответно твоята роля е само и единствено да осигуриш парите.


За повечето неща, които си написал съм съгласен, но това да го кажеш на един родител.....

А какво да му каже.. "боклук е ама ти си знаеш" ?
Не са 5 лв в крайна сметка :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнение за велосипеда от обявата

Мнениеот SawBass » Вто Ное 06, 2018 12:16 pm

Когато купуват нещо за детето си, нормалните хора не просто осигуряват парите, а мислят дали това нещо ще е каквото му е нужно, дали е подходящото нещо за ръст,тегло и т.н. и т.н.
Мисленето от типа "аз да му осигуря парите, пък той да си троши главата" раждат точно тези поколения на които всеки един от нас е свидетел - хора, без капка мозък в главите си, но с феноменални претенции.
Утре когато това дете не дай си боже се осакати, кой ще го води по болници, ако не дай си боже се инвалидизира, кой ще поеме грижите за него, кой ще поеме отговорност за животът му и т.н. ?!

Надявам се разбираш какво имам предвид и не искам да се заяждам с никой за нищо, просто според мойте разбирания не е редно да се говорят такива неща, защото родителят има основната роля в това детето му да е здраво, да има бъдеще различно от това да виси по чалготеки и да друса анаболи :)

И за да не спамим само с офтопик по темата, лично аз бих препоръчал на бащата да се опита да разбере какво точно иска детете му от колелото, за да не се окаже после, че ще има един велосипед, който не се кара и само събира прах. За "спускане и скоци" стават и ред ендуро колела, които по нищо не отстъпват на колелата за спускане, а напротив, позволяват и друг тип колоездене.

Колкото до самото колело, чувал/чел съм предимно положителни коментари за тази марка рамки. Доколкото съм чувал са започнали животът си като немско производство. Вилка и шок мисля, че няма какво да се коментират, едни от най-добрите в класа си, но и респективно малко по-скъпи за поддръжка. Останалите части като ги гледам са от среден към висок клас и според мен колелцето си заслужава, особенно ако и падне надолу цената :)

За рамките на този производител и конкретно за този модел препоръчвам на бащата да провери в сайтовете на pinkbike, mtbr и т.н.
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am

Re: Мнение за велосипеда от обявата

Мнениеот nonkapo » Пет Ное 16, 2018 6:43 am

Благодаря за мненията. Докато събирах парите някой го е грабнал... Май ще гледам в Пинкбайк, не защото малкия не говори български а защотоможе да си спестя носенето.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта