Колко пари струва един DH байк?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот karambyte3 » Чет Юли 27, 2017 11:16 pm

Здравейте, чудя се колко пари струва един DH байк. Интересувам се също така от каква цифра нагоре колелата за DH са добри(може и втора ръка). Също така ако си купя втора ръка колело за DH, то ще е безопасно ли за каране(DH), скокове. И примерно с бюджет от 2000 лева ще мога ли да си купя байк(втора ръка), който да бъде надежден и да мога да се спускам от DH писти и да правя големи скокове с него..?
Аватар
karambyte3
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 6:17 pm
Местоположение: Sofia

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот hitar_potar » Пет Юли 28, 2017 8:07 am

Прекалено общо си задал въпроса си. Но нека се опитам да отговоря:
Зависи какви са уменията и техниката ти. Ако си опитен и знаеш кво правиш, няма да имаш проблеми.
Отделно много хора тук ще ти кажат, че за 2 бона можеш единствено да намериш сносен боен твърдак. Аз лично не съм съгласен - за 2 бона можеш да намериш ползван цял Iron Horse Sunday, разбира се без претенции какви части има по него. Но непретенциозните части ще са си здрави, просто няма да са леки, съответно и цялостната сглобка ще понатежава. Но Съндей е една чудесна база за напредване в спускарските дисциплини, каквото и да ти говорят хората! :) Рамката е сравнително стар модел, но е направена бомбоустойчива и вечна, а геометрията й си беше изпреварила времето и сега с много малко модификации можеш да се доближиш в това отношение до модерните байкове (например ако боднеш отпред в челото 1 енгълсет - както аз съм направил :evil: ).
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот bdog » Пет Юли 28, 2017 10:41 am

В pinkbike излизат хубави оферти + доставка с gabco или подобна фирма.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот karambyte3 » Пет Юли 28, 2017 12:10 pm

hitar_potar написа:Прекалено общо си задал въпроса си. Но нека се опитам да отговоря:
Зависи какви са уменията и техниката ти. Ако си опитен и знаеш кво правиш, няма да имаш проблеми.
Отделно много хора тук ще ти кажат, че за 2 бона можеш единствено да намериш сносен боен твърдак. Аз лично не съм съгласен - за 2 бона можеш да намериш ползван цял Iron Horse Sunday, разбира се без претенции какви части има по него. Но непретенциозните части ще са си здрави, просто няма да са леки, съответно и цялостната сглобка ще понатежава. Но Съндей е една чудесна база за напредване в спускарските дисциплини, каквото и да ти говорят хората! :) Рамката е сравнително стар модел, но е направена бомбоустойчива и вечна, а геометрията й си беше изпреварила времето и сега с много малко модификации можеш да се доближиш в това отношение до модерните байкове (например ако боднеш отпред в челото 1 енгълсет - както аз съм направил :evil: ).

Ехм аз никога не съм имал възможността да карам DH колело и да се спускам от писти(това ми е нещо като мечта). Карам си в гората крос кънтри и то ми омръзна. Та зададох тези въпроси, защото искам да знам колко пари трябва да събера за колело, което е надеждно. Видях Iron Horse Sunday, хареса ми и ще го имам в предвид, когато реша да си купувам колелото.
Благодаря ти за отговора hitar_potar.
Аватар
karambyte3
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 6:17 pm
Местоположение: Sofia

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот hitar_potar » Пет Юли 28, 2017 1:00 pm

Ако нямаш никакъв опит в спускането, значи съм почти сигурен, че нужда от чак спускар няма да имаш. По-скоро се насочи към АМ/ендуро-колело с ход на окачването 150-170мм отпред и отзад. Също ще ти позволяват да се спускаш и да скачаш, в същото време ще са малко по-приятно караеми и на крос-кънтри карания, понеже ще са по-леки и няма да са с толкова цееленасочена геометрия като спускарите. По-универсални байкове са, предлагащи много фън не само при спускането. :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот screamBoy » Пет Авг 25, 2017 9:21 pm

между спускането и ХЦ-то разликата не е в колелото, а в теб
както кървавото ла*но дето се оказва бебе след 26 години може да стане шампион по ММА, така и ти можеш да се спускаш.
Тия неща с колелото са едни патерици. Както навремето сме спускали с кантарчета и мечтаехме за V-Brake (независимо, че на такова нещо никой днес няма да каже 'спускане'), така и ти трябва да спускаш. Колелото идва след това.
Моя твърдак с доста части на старо струваше около 2500 през 2006-та. Само че, от карането по обиколната на Витоша до него минаха години. И в тия години не съм го чакал него, а съм карал.
Това ти е просто за някакъв стимул да продължаваш нататък.
Иначе Iron Horse-а е хубаво колело. Ако директно скочиш на него ... ще трябва да положиш екстра усилия, да придобиеш ония умения дето се научават само от кофти колелото.
В смисъл много, изключително много по-важно от всичко друго е да можеш да падаш.
На хубаво колело как се пада, знаеш ли? Ако не можеш да караш - падаш и ставаш в гипс. Затова ти трябва да минеш през евтинджоси. Съвсем тривиална причина.
Както си си с бангията, вземи хубави гуми и спирачки и почвай да спускаш. Само така ще се научиш да си пазиш силите, коленете, китките.

Ако искаш да видиш примери от живота - виж едно дете на 4 години, дето е учено да ходи на проходилка и едно нормално дете. Виж ги как влизат в пясъчника, как тичат, как клякат. Това е резултата от изкуствените работи, и може да ти светне, че трябва да инвестираш повече в теб си - каране, лифтове, отпуски (все неща свързани с време и пари) - а колелото е просто резултат.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm


Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот TENDER » Съб Авг 26, 2017 9:23 pm

screamBoy написа:Както си си с бангията, вземи хубави гуми и спирачки и почвай да спускаш. Само така ще се научиш да си пазиш силите, коленете, китките...

https://m.youtube.com/watch?v=bAJT5-EKvy0
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот karambyte3 » Съб Сеп 02, 2017 1:55 pm

screamBoy написа:В смисъл много, изключително много по-важно от всичко друго е да можеш да падаш.
На хубаво колело как се пада, знаеш ли? Ако не можеш да караш - падаш и ставаш в гипс. Затова ти трябва да минеш през евтинджоси. Съвсем тривиална причина.

screamBoy благодаря за коментара ти.
Аз проблем с падането нямам , вече колко много съм се пребивал с колелото, но не заради мен, а заради колелото, или спирачки ще прегреят, или ще откажат или гумата ще се хлъзне. Карам един Cross T-rex и когато го купувахме не знаех що за колело е, ами само гледах колко яко изглежда с тая двукоронна вилка, не се интересувах как вози и дали ще става за скокове и downhill. Просто ми писна всяка седмица да се чупи все нещо и мисля, че няма смисъл да се инвестират още пари в T-rex-a. От малък карам колело и мога да пазя баланс по писти и трасета за спускане падал съм много пъти и мисля, че съм готов за колело, направено да издържа спускане.
Аватар
karambyte3
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 6:17 pm
Местоположение: Sofia

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот Lucky Loser » Съб Сеп 02, 2017 4:46 pm

Прав си относно и инвестирането в T-rex-а.. всъщност изобщо не трябва двете думи да присъстват в едни също положително изречение :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот Admin » Пон Сеп 25, 2017 2:11 pm

karambyte3 написа:От малък карам колело и мога да пазя баланс по писти и трасета за спускане падал съм много пъти и мисля, че съм готов за колело, направено да издържа спускане.

То и ендуро/АМ велосипед също издържа на спускане, но е далеч по-универсален. В този смисъл прецени добре дали искаш наистина да караш само по трасета, където ще си зависим от лифтове и други видове транспортиране, или предпочиташ да си запазиш свободата да караш навсякъде, но с цената на малко по-ниска скорост и малко по-малко комфорт. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот martarrrr » Сря Ное 22, 2017 4:20 pm

martarrrr
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 15, 2017 11:41 pm

Re: Колко пари струва един DH байк?

Мнениеот SawBass » Чет Ное 23, 2017 4:49 pm

martarrrr написа:http://velo-m.net/velosipedi/planinski-velosipedi/product-876-detail


Не, че нещо, ама за тези пари (визирам намалената цена) колегата може да си купи нещо втора ръка от pinkbike, което ще на светлинни години не само като марка, а и като окомплектовка.
Да ме извиняват от Вело-М, ама този клас части, на тази цена...
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта