Мнение за RAM Sinergy 3

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот Martin3700 » Вто Юни 20, 2017 11:48 am

Пичове нов съм в спорта и разполагам с около 4000. Мислех си да започна с Ram Sinergy 3, но преди това исках да чуя няколко мнения за колелото и окомплектовката. Благодаря предварително!
Martin3700
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 07, 2017 9:26 pm

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот Admin » Сря Юни 21, 2017 6:26 am

Май не са останали много спускачи във форума, които вероятно могат да са ти по-полезни. Доколкото съм чувал и виждал, рамката е добра, а това е най-важното. Ако цената на велосипеда е около 4000 лв., бих казал, че също е доста добра, предвид "скъпотията" при този тип велосипеди. Като за първи и достъпен DH байк на мен ми изглежда чудесен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот mi6aka » Сря Юни 21, 2017 3:28 pm

Може да разгледаш и други по-добри опции, като например: https://www.yt-industries.com/en/detail ... ategory/93 . Много по сериозна марка.
mi6aka
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 2:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот stoyancha » Сря Юни 21, 2017 3:30 pm

Не мисля, че и е удачно да дадеш 4к за 26ца.
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот Martin3700 » Чет Юни 22, 2017 5:56 pm

Благодаря Ви за мнението наистина. Колкото до YT разглеждал съм ги и преди това, но колелото излиза около 4600-4700, а това дали ще е 27.5 или 26 не мисля, че е от толкова голямо значение, разликата са няколко сантиметра. По-скоро това е трик за печелене на пари.
Martin3700
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 07, 2017 9:26 pm

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот msniki » Вто Юни 27, 2017 12:05 pm

Ами да кажем че РАМ са лош избор за първо колело за спускане.
Рамките не са здрави, особено сунерджи мисля че е най лошата им рамка правена някога . (изключвайки рам фр)
Поне от познати и собственици на магазини, знам че сунерджи се пука супер лесно.
По добре вземи едно YT за малко повече пари или 2-ра ръка в момента има поне 2 трек сессион-а 88 с върхов клас окомплектова за продажба.
Дори едно демо от Русе се продаваше по спомен около тези пари, пак върхов клас.
Според мен е по удачно 2-ра ръка колело, защото е доста по висок клас и по здрав и т.н.
Можеш и да пуснеш обява в моята група.(линк в подписа ми) за колело до 4к.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот Black SyM Bellamy » Сря Юни 28, 2017 12:43 pm

msniki написа:Ами да кажем че РАМ са лош избор за първо колело за спускане.
Рамките не са здрави, особено сунерджи мисля че е най лошата им рамка правена някога . (изключвайки рам фр)
Поне от познати и собственици на магазини, знам че сунерджи се пука супер лесно.
По добре вземи едно YT за малко повече пари или 2-ра ръка в момента има поне 2 трек сессион-а 88 с върхов клас окомплектова за продажба.
Дори едно демо от Русе се продаваше по спомен около тези пари, пак върхов клас.
Според мен е по удачно 2-ра ръка колело, защото е доста по висок клас и по здрав и т.н.
Можеш и да пуснеш обява в моята група.(линк в подписа ми) за колело до 4к.

:agree: на същото мнение съм....мисля,че ще сгрешиш,ако вземеш RAM!
Както каза и Ники,има къде,къде по-читави байкове 2ра ръка.
Даже в момента има трек сессион 88,мисля,че Денислав Ангелов го продаваше :)
Аватар
Black SyM Bellamy
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:11 pm

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот maxitty » Пон Юли 24, 2017 12:26 pm

Аз пък не мисля, че ще сгрешиш с Ram. Чисто ново колело за тези пари трудно се намира. Относно рамката - втори състезателен сезон карам една рамка Synergy, както на родните трасета, така и в чужбина - Гърция и Австрия (Шладминг) и все още си е здрава. Геометрията и теглото са по-добри от доста други рамки на по-известни производители, а окачването работи не по-зле при правилна настройка и т.н. :beer:
Аватар
maxitty
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Фев 05, 2012 8:34 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот msniki » Нед Юли 30, 2017 11:30 am

maxitty написа:Аз пък не мисля, че ще сгрешиш с Ram. Чисто ново колело за тези пари трудно се намира. Относно рамката - втори състезателен сезон карам една рамка Synergy, както на родните трасета, така и в чужбина - Гърция и Австрия (Шладминг) и все още си е здрава. Геометрията и теглото са по-добри от доста други рамки на по-известни производители, а окачването работи не по-зле при правилна настройка и т.н. :beer:

Кое е по добро на тази рамка ?
Че ми е интересно просто, сравни ми я с конкретни модели.
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Мнение за RAM Sinergy 3

Мнениеот maxitty » Нед Юли 30, 2017 2:45 pm

С тегло 3,5кг за гола рамка е по-лека от рамки като Giant Glory, Devinci Wilson, Scott Gambler
С reach 445mm и wheelbase 1236mm за L размер е по-дълга от съотв. размер на Devinci Wilson, Specialized Demo
Челен ъгъл 63, идеален според мен. Окачването - както при повечето рамки, работи доста добре при правилна настройка, не блокира при спиране. Относно здравината - ако си караш чисто, не ръбиш и не скачаш от гаражи и 2м дропове и т.н. ще си я караш дълго. Виждал съм сцепени синерджита на 2рия месец, както споменах по-горе моето го карам втори сезон. Отделно по-новите модели са с по-здраво чело, където най-много се цепеха. Остава да пуснат 27,5 модела за продажба и ще са топ.
Аватар
maxitty
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Фев 05, 2012 8:34 pm
Местоположение: Казанлък


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта