Обезвъздушаване на спирачки преди каране

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Обезвъздушаване на спирачки преди каране

Мнениеот mi6aka » Пон Юни 05, 2017 12:13 pm

Здравейте,

Бих искал да споделя следния казус, който искам да реша. Използвам сервиз за колелото си за спускане, от който съм доволен и всичко при тях е супер (Jester). Понякога, обаче, имам нужда само от обезвуздушаване на спирачката и ми е много трудно при работната седмица да отскоча при тях, за да го отметна. За съжаление спирачките сами AVID Code и често се случва да глътнат въздух. На боровец има един сервиз, който преди каране може да помогне, въпреки че той работи малко на случаен принцип. Опитаваме се да намеря подобно място на път за Витоша, където просто преди спускането мога да отметна едно две дребни неща и да се насладя на деня.

Знам че AVID имат Bleed kit, но нито имам уменията, нито времето , нито мястото, където да направя процедурата.
mi6aka
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 2:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Обезвъздушаване на спирачки преди каране

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юни 05, 2017 1:17 pm

Магазинът на Скот работи събота и неделя и е много близо до околовръстното на бул. България:
http://scott.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%8 ... %82%D0%B8/

Има и Максбайк и Драгзона малко по-надолу, но си потърси дали работят през уикенда :)
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Обезвъздушаване на спирачки преди каране

Мнениеот mi6aka » Вто Юли 04, 2017 6:54 am

Момчетата в скот са отзивчиви но обясниха че уикенда магазина е с приоритет и не е удобно за бърза корекция по колелото
mi6aka
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 2:49 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта