Hope Mono M4

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Hope Mono M4

Мнениеот Black SyM Bellamy » Нед Ное 27, 2016 12:36 pm

Интересува ме горепосочената спирачка. Четох из чуждите форуми,че макар и стара работела много добре и не създавала проблеми.От към спирачна сила не намерих много но за четирибутална спирачка мисля че ще спира.
Намерил съм я на бая ниска цена и обмислям да я взимам,но първо искам да се допитам до някой който е имал опит с дадената спирачка.
Аватар
Black SyM Bellamy
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:11 pm

Re: Hope Mono M4

Мнениеот hitar_potar » Пон Ное 28, 2016 12:16 pm

Моно е лостчето - мисля че нямаше каквито и да е настройки (отдалеченост на лоста и контактна точка). И малко странно изглежда, но то си е до човека дали му харесва и дали ще му е удобно. М4 е калипъра - не помня дали е същия като на Тесн М4 спирачките или е по-предна версия. Мисля че е по-предна. Като цяло М4 беше ендуро-спирачката на Хоуп и като такава я хвалеха като много добра, не 1 и 2 си я караха и на спускане (ама пък като се замислиш, не 1 и 2 караха и Еликсири на спускане, докато за други е немислимо). Предимно позитивни мнения има за модела - ако ти идва на достатъчно ниска цена, вземай да пробваш - може пък и да ти допадне чувството в лостчето. Славят се и като безпроблемни спирачки. :agree:

P.S. Аз лично харесвам чувството и ергономията на Авид/Срам, не ми харесваха предишните Шимано-лостчета, но от по-новите (разбирай от ХТ 775 нататък) много ми харесват, повече от на Срам. Но лостчето Тесн на Хоуп така и не ми хареса като усещане, нито като ергономия. При Моно не знам как е, но би трябвало още повече да не ми хареса....
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Hope Mono M4

Мнениеот Black SyM Bellamy » Пон Ное 28, 2016 7:02 pm

Сега съм с Shimano Saint M800 и не ми допада,защото има много голям празен ход докато Avid Elixir Cr (предишната ми спирачка) хващаше на момента,а и имаше голяма спирачна сила. В сейнта не я усещам сякаш тази спирачна сила. И затова съм намислил да пробвам хоуп-а как ще ми стои :beer:
Аватар
Black SyM Bellamy
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:11 pm

Re: Hope Mono M4

Мнениеот ufff93 » Нед Фев 19, 2017 10:29 pm

Аз съм с Tech M4 и за нищо не бих я разменил, просто нямам нужда- спира достатъчно добре за моите 90 килограма, а като безпроблемност :bowdown: - за 5 години съм ги обезвъздушавал един път и то не защото имаше нужда, ами ей така, да пробвам как става.
ИЗКАМ ВЕЛОСИПЕД за ДолнХилл
Аватар
ufff93
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1143
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 6:33 pm

Re: Hope Mono M4

Мнениеот msniki » Съб Фев 25, 2017 12:01 pm

Карам Hope tech M4 от около 2 години.
Предимства спрямо други спирачки :
- по голяма спирачна сила
-Твърдо лостче, за разлика от шимаските спички. Никога не бих си купил сейнт м820 заради мекото лостче.
- Лесна подръжка, лесно беедване. Един път им смених дот-а, профилактично. Никога не са гълтали въздух.
- Лесно настроиване.
- Продава се всяка една част онлаин на ниски цени.
Шимано/авид доста трудно се намират части, дори да се намери струва доста пари.
Поне аз съм с такова впечатление, заради това не бих си продал хоповете.
Само единствено ако си купувам по нови..
:agree:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта