Mondraker summum ?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Mondraker summum ?

Мнениеот PRobably » Чет Авг 11, 2016 6:53 pm

Здравейте,пичове.Има ли хора който търкалят тоя таралясник ? Интересува ме по-специално някой с geometry set-a,защото моята дойде без а ми се иска да пробвам някои работи. Днес ми беше първо каране на новата рамка- summum 2011 и като цяло съм доста доволен,като изключим не настроения шок. Някакви начални настройки Fox rc2 ,не че той има много де,ама все пак.Някой кара ли тая рамка със RC4,впечатления ? :beer: RC4 vs CCDB? :dontknow:
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Mondraker summum ?

Мнениеот hitar_potar » Чет Авг 25, 2016 4:04 pm

Намерил си кога да се оборудваш с нова рамка и да почваш с въпросите относно нея - в отпускарския сезон. Па знам ли, може вече да й е минала модата. Не е вечна като Съндея! :D :D :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Mondraker summum ?

Мнениеот PRobably » Чет Авг 25, 2016 10:04 pm

По-хубаво от кончето няма,ама викам чакай да пробвам нещо по-различно. :D Много бърза рамка,ама вози като твърдак,треа си да си карач за нея,ама на мене са ми в повечко бирите.Нещо не мога да се разбера с тоя дървен шок,ще видим сега c RC4-ката как ще е.Искаше ми се някой който кара такава рамка да сподели мнение.
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Mondraker summum ?

Мнениеот hitar_potar » Пет Авг 26, 2016 9:03 am

Искрено се надявам карбоновия Съмъм да вози по-приятно и не толкова твърдо, или поне да е възможно да се настрои по-мекичък, щот кокалаците ми почват да остаряват, а въпросния модел е единственото, което ми харесва от новите и не ме дразни с някоя малка подробност. А колкото до досега ми с RC4, винати някак си твърдичка ми е била работата му, независимо на каква рамка е бил монтиран. Най-пресен ми е спомена от нечий Съндей с RC4, чиято задница бе осезаемо по-твърда от моята (знаеш с какъв нестандартен за Съндей шок бръмча), но ми се обясняваше как задницата не потъвала толкова и не губела хода си бързо.... :eyebrow:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Mondraker summum ?

Мнениеот moor » Пон Окт 03, 2016 8:38 am

Здравейте,

Аз карам summum 2011 с RC4 от 3 сезона.Малко хора знаят че за да работи добре рамката, трябва да прави 40 процента саг!!! Знам звучи налудничево но е факт аз правя в момента към 35 процента и е супер.Имам доста пружини за шока и съм пробвал всичко.Ако сложа 50 лири по твърда пружина и рамката се вдървява и спира да работи добре, направо почва да ми наранява глезените.Аз лично я карам с максимално навъртян лол спиид и хай спиида възможно най малко зависи къде карам, обикновено е на средата, но тези настройки са много индивидуални.Аз съветвам да определите кои лол спиид ви допада да го запазите и слагате хай спеед до момента в които спира да ботъмва от много силни удари от големи квадратни ръбове като например ако не достигнете попивката на някои по голям скок и я засечем яко на ръба.
Аватар
moor
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1267
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 12:10 pm

Re: Mondraker summum ?

Мнениеот hitar_potar » Пон Окт 03, 2016 10:45 am

Темата не е актуална вече, доколкото зам - автора май се е разделил със Съмъма си. Но пък е хубаво да се споделя опит де - ако не свърши работа на автора, ще свърши на някой друг съфорумец,ровещ за инфо. :agree:
Аз лично не знаех, че са нужни 35-40% саг, че рамката да работи нормално. Мислех, че е замислена да вози малко по-твърдичко и да си се кара с нормалните стойности от порядъка на 20-25%. Явно при тях вози наистина по-твърдо, предполагам ще е по-удачно това за рейсърчетата. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Mondraker summum ?

Мнениеот I.nfraR.ed » Пон Окт 03, 2016 12:31 pm

40% e препоръката от Мондрейкър. Поне така съм чел в документите им.
Аз на моя Summum 2010 с RC2 му сменях пружината с по-твърда, защото съм 95кг.
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта