Помощ да си сглобя байк / подбера части

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Сря Май 25, 2016 10:53 pm

Здравейте,

досега не съм имал никакво сериозно колело, не съм и карал от 11-12 години, за сметка на това до тогава съм карал поне по 7-8 часа на ден без да слизам от колелото. Понеже обичам планината и планинарството и имам доста приятели с байкове, които редовно са там, съпроводено с малко заделени кинти, реших да си направя байк. Често пазарувам от ибея разни неща и реших да е от там. След около десетина дена четене и дебнене кое какво е и как върви... започнах с покупките. Бюджета е... разтеглив, засега около 1000 лева за части от ибея... дотук съм изхарчил малко под 600. След преглед кое как се продава там и тук, по-скоро съм склонен да пазарувам от там.

Целта на цялото занимание е... да си сложа тениската на Jackass и да хвана баира :evil:

Засега съм си купил тези неща, ще са при мен след 15-20 дена:

рамка с малко плънка по нея:

Изображение Изображение

описанието гласи: Mountain Bike Downhill Mongoose Frame
Не успях да изкопча нищо повече от продавача. След известно цъкане в нета попаднах на това ревю с някакви параметри: http://www.bikeradar.com/gear/category/ ... e-06-9838/ . Но за цветова гама там са дали само "Bruise Blue" - не знам дали става дума за точно това колело от статията или по принцип за серията. Само това колело на картинка ми изглежда като да е със същата рамка - на другите, които излизат, все има някаква разлика - предполагам няма да са същите 1:1 със всички детайли.

Дотук добре, малко след като взех рамката намерих и тези капли с гуми:

Изображение

Картинката е малка, описанието - оскъдно, продавача ги бил опаковал и не успя да ми каже какво точно пише по тях като модел. Иначе са 26 инча и "Perfect working order through axle fitting rear 15 mm front 20mm axles and casette not included as many ppl asking"

Ако статията горе е правилна, дотук задната капла не пасва - главината е за по-голяма ос. Не знам какви са другите параметри - ще разбера като пристигнат.

спирачки:

Изображение

"Sram Xo brake set not working for parts /// nternals not working. Calipers working
Full set of Xo brakes. The model with the bite adjust on lever and pad contact. Calipers are fine. "

От което разбирам, че проблема е евентуално в ръчките горе, ще ми трябват и накладки. Надявам се да е нещо елементарно, или пък директно да търся изправни? От БГ от къде да си купя накладки и какви марки да търся?



скорости - разбрах, че ми трябва 9-скоростна касета, за предпочитане 11-32 или 11-36... все още не съм взел, но успях да намеря обтегач (дерайльор?) и избирач със жило:

Изображение Изображение


"SRAM XO Rear Mech" - пише си в описанието и се вижда отчупен зъб, от къде да си купя ново колелце? И не мога да преценя от снимките, но на втората ми се струва, че в долната част до нита (или болта), където е захванат черния детайл, има пукнатина. Ще видя със сигурност като дойде. Има къде да го занеса да ми го заварят ако е така.

И ще пасне ли с горните компоненти ако сложа касета 11-36?


Изображение Изображение Изображение

"SRAM X9 Shifter - 9 speed" - предполагам, че е ОК. Не виждам кожух за жилото на снимките, сигурно и него ще трябва да купувам.



Както се вика... "дотук добре".

Какво трябва да гледам като параметри за да намеря подходяща вилка?

Дотук виждам, че ми липсват и:

- седалка
- тръба за седалка
- кормило
- лапа за него
- касета
- верига
- ос за задната, евентуално и за предната капла ако няма със вилката.

Какво още ще ми трябва? От БГ от къде мога да намеря липсващите части, някой ако продава нещо, което ще ми е от полза, да ми пише в темата или на ЛС ако не е позволено в темата (не дочетох правилата на форума до края...) . Надявам се съм улучил раздела, ще се радвам ако не съм темата ми да бъде преместена вместо изтрита.


Много благодаря предварително! :beer:


Поздрави,

Милен
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Чет Май 26, 2016 9:28 am

Откажи пратките и с малко повечко си купи някоя бойна машина от аутлета http://shockblaze.com/bg/ . За да го сглобиш това ще ти трябват повечко от 1000 лв и накрая излизаш с велосипед втора ръка.

Ето два примера като първото е по скоро ХЦ.

http://shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0%B5%D ... 13-Bg.html
http://shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0%B5%D ... 13-Bg.html

като единствено слабо място може би им е спирачките ма за 200лв слагаш едно ХТ и забравяш.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот halfdone » Чет Май 26, 2016 9:41 am

Здрасти,
С бюджет 1000лв и до момента изхарчени 600 си за никъде, ако правилно разбирам.
Като цяло трябваше първо да попиташ преди да поръчаш, щом нямаш никаква идея какво да пазаруваш :)
Тази рамка е някаква олд скул DH, с която не виждам как ще хванеш баира.
Даже и да намериш някакви части за малко над бюджета и да сглобиш нещо, то ще е голяма мъка с него. :agree:
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Чет Май 26, 2016 9:56 am

Нали първо трябва да пробвам, пък после ще го мисля ако не стане. Вече съм се хванал на хорото и съм решил да я довърша въпросната рамка... Вече и разбрах точния модел на рамката - "MONGOOSE BLACK DIAMOND DOUBLE" - разчетох кривия надпис... и е близо до логиката, щом има и "Triple"...
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот xargs » Чет Май 26, 2016 10:07 am

Доста тегаво ще е с тази ДХ рамка да въртиш, особено като виждам размера и ъгъла на колчето, височината на средното и шока. Като цяло най-добре да послушаш колегите горе и да продадеш каквото си купил с възможно най-малка загуба и да си вземеш ново от шокблейзовете.

С тия спирачки дето ги продават като счупени не бих се захващал. Авидите не са известни като най-ремонтнопригодните спирачки.

Такава 15мм задна ос не съм чул да има, та най-вероятно нещо продавача е объркал при описанието. Ама как така купуваш някакви неща дето не знаеш какви са от хора дето не знаят пък те какво продават :confused:

В списъка с части не видях вилка, а такава под 500лв не знам как ще намериш.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот halfdone » Чет Май 26, 2016 10:24 am

Вилка някой Rockshox Domain или Marzocchi 66, може да се намери за 300-400.

Взимал ли си в предвид рамката кой размер е и ти колко си висок ?
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Чет Май 26, 2016 11:25 am

Да, рамката трябва да ми е по мярка, поне от там започнах. Сега основния ми проблем е дирене на вилка - не знам какво трябва да й гледам като параметри...
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Съб Май 28, 2016 5:36 pm

След разглеждане на снимката, докато чакам да ми пристигне рамката, забелязах нещо - най-вероятно е с чашки за конусна вилка. Изправих снимката на фотошоп и наложих долната чашка до горната, за сравнение. След като зуумна долната до 30мм (с наложена линийка върху монитора), горната е малко над 35. Предполагам е 1,1/8 към 1,5 - съотношението е приблизително същото:

Изображение


Успях да взема и тази вилка - "Rockshox domain 170mm travel / 200mm Tapered Steerer / 26 wheel"

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение



Някой може ли да намери каталожни данни за нея? Нещо не се справям.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот moridinbg » Съб Май 28, 2016 9:52 pm

Човек, не става така... "Взех едни части, ама не знам какви са. И продавачът не знае. Ама искам да направя колело за каране". Малко четене, малко питане трябва преди да се правят такива неща...
С тая рамка и вилка колелото ще става за всичко друго, но не и за въртене. Само дето и вилката няма да стане, защото рамката е 1 1/8. Широкото в долната част е чашката, в която влиза лагерът. Още повече, че при tapered цялото чело е конусовидно, а не просто последните 5мм да се изтумбват. Обърни внимание как изглежда стерженът на вилката, която си взел.
Като гледам, поне вилката е сравнително нова, можеш и да успееш да я продадеш сравнително лесно.
Тея Х0 като гледам са старото поколение, преди Trail. Части се намират трудно, комплектът с бутало и уплътнения е към 30 евро бройката. Гълтат въздух непрекъснато и постоянно им трябва обезвъздушаване, за да работят.. Имах аналогчните ХХ (по-горния модел).

Картинката е малка, описанието - оскъдно, продавача ги бил опаковал и не успя да ми каже какво точно пише по тях като модел.


Май не си пазарувал много втора ръка онлайн? Дано получиш нещо, което поне да прилича на колела...
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот billclinton » Съб Май 28, 2016 10:54 pm

moridinbg написа:Само дето и вилката няма да стане, защото рамката е 1 1/8. Широкото в долната част е чашката, в която влиза лагерът. Още повече, че при tapered цялото чело е конусовидно, а не просто последните 5мм да се изтумбват. Обърни внимание как изглежда стерженът на вилката, която си взел.


С това не съм съгласен,и аз смятам че долната чашка е за конусовиден стержен - а ако не е,винаги може да сложи такава и да си ползва вилката
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот windv » Нед Май 29, 2016 7:27 am

billclinton написа:
С това не съм съгласен,и аз смятам че долната чашка е за конусовиден стержен - а ако не е,винаги може да сложи такава и да си ползва вилката


недей така скоростно наизуст. Има случай, в който може да се сложи конусовиден стержен на чело различно от конусовидно или дебело 1,5", и той е ако челото е за полу-интегрирани чашки. Има по-стари чела, които много приличат на това от снимката, където няма шанс да сложиш нищо различно от 1,1/8" стержен.

Иначе брат mbg, поздравявам те че си надъхан, но в случая си наигран вече. Затова, когато отново събереш пари и тръгнеш да сглабяш, дай преди това да пуснем малко акъл за успешен завършек :8D:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот billclinton » Нед Май 29, 2016 9:02 am

windv написа:
billclinton написа:недей така скоростно наизуст. Има случай, в който може да се сложи конусовиден стержен на чело различно от конусовидно или дебело 1,5", и той е ако челото е за полу-интегрирани чашки. Има по-стари чела, които много приличат на това от снимката, където няма шанс да сложиш нищо различно от 1,1/8" стержен.


Съгласен съм,абсолютно си прав - наистина е трудно да се види от снимката какво точно е челото.Ако се окаже вярно че челото е от старите,то значи че е без горна чашка - което всъщност ме накара да си направя своя извод че вилката ще пасне.
Скоро ще разберем :D
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Нед Май 29, 2016 9:16 am

Нещо (още неизвестни :D ) пътува насам по Габко, най-вероятно рамката - ще е тук след седмица, седмица и малко. Останалите части би трябвало да хванат следващия курс.

Относно каплите - купувам нещо, и аз не знам какво, както и продавача... съответно цъкнах да ги играя с някакви никакви пари и взех, че ги спечелих. Не може да са чак толкова зле, колкото съм им платил :evil: Пък и ще ми закърпят малко бюджета докато събера пари за истински ако се наложи.


Относно спирачките - проблема с въздуха от ръчката горе ли идва или от механизма долу? Щом са проблемни ще взема да намеря и работещи ръчки, често изпадат поотделно и не струват много пари.


И в крайна сметка като пристигне всичко... ще имам избор да сменям или рамка или вилка ако не си паснат.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот billclinton » Нед Май 29, 2016 9:37 am

mbg написа:И в крайна сметка като пристигне всичко... ще имам избор да сменям или рамка или вилка ако не си паснат.


Имаше един лаф навремето - "е оти ги ядоме тия лайна" :D
Все пак успех със сглобката,така като гледам доста ще си поиграеш - иначе не отричам че е голям кеф да си сглобиш сам цялото колело,но излиза двойно а в твоя случай може да излезе и тройно по скъпо :agree:
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Vorac » Пон Май 30, 2016 2:04 pm

@mbg, Айде нещо положително да напиша - не че не съм съгласен с критиката горе. Най-хубавия уийлсет на света - най-лекия и най-бързо въртящ се, най-здравия и красиявия - е който сам си наплетеш (бърз - защото ще го въртиш с кеф, а това е по-важно от всякакви олекотявания и аеродинамични стикери). Та така и за цяло колело.

За спирачки обмисли чифт от най-евтините на Шимано - 50 пари е едната (без диск), вечни са и си спират стабилно.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Пон Май 30, 2016 9:37 pm

Благодаря, така е :)

Чак сега се замислих, след като съм напазарил всичко основно по байка... без да искам съм напаснал и цветовата гама, това е последното нещо, дето съм гледал :8D:



От къде в София да си купя лагери за вилката, чашка-преходник ако се наложи, накладки за дисковите спирачки ?? Намирам се в Мусагеница, надявам се да има някъде наоколо или покрай метро подходящ магазин... Ако не е в София, има ли някъде от където да си поръчам изгодни части?
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Пет Юни 03, 2016 9:31 pm

Продължаваме напред! (не много добър пример :D )

Сдобих се със колче - BONTRAGER SSR 31.6; седалка за без пари, докато реша каква ми трябва - selle royal rio gel

верига - Shimano hg 53 / 114L + касета HG70-9

лапа ITM - може да ми дойде малко множко, но като за 5 паунда - става. Ако ми е неудобна все някой ще се навие за трампа, от сплав 6061 е

Изображение Изображение Изображение


Търпението ми да чакам вече започва да се изчерпва :)
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Вто Юни 07, 2016 1:18 pm

Пристигна рамката, какви чашки ми трябват за горната вилка?
Прикачени файлове
IMG_20160607_132815.jpg
(342.84 KiB) 377 пъти
IMG_20160607_133235.jpg
(496.37 KiB) 345 пъти
IMG_20160607_133116.jpg
(408.15 KiB) 355 пъти
IMG_20160607_133100.jpg
(481.82 KiB) 367 пъти
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Alexi » Вто Юни 07, 2016 1:28 pm

за твой късмет челото е право за полуинтегрирани чашки и можеш да сложиш вилката с ей такава долна чашка :
http://niko.bike/product/neco-h151s/
евала за ентусиазма ,но си сглобяваш машина за спускане с която можеш да хванеш баира само надолу ,ако още не си се ориентирал в геометриите :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Вто Юни 07, 2016 1:44 pm

Благодаря, ще ги извикам днес-утре :beer:

Достатъчно съм тъп и упорит... колко му е да сглобя една рамка с вилка и за нагоре :D Попрочетох за геометрии, сетъпи и т.н.... след като си взех рамката и вече съм малко повече в час. Ама трябва първо да пробвам и да покарам, за да съм напълно сигурен какво ми трябва.

Какво още ми трябва за да захвана вилката за рамката?
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Alexi » Вто Юни 07, 2016 1:53 pm

подходяща чашка ,спейсъри ако има нужда а след лапата - тапа с пеперудка ( каквато вилката вероятно ще има набита )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Вто Юни 07, 2016 2:05 pm

Благодаря... прекарах рамката и през кантара - малко над 7 килограма.
Прикачени файлове
IMG_20160607_13374411111.jpg
(465.92 KiB) 391 пъти
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Alexi » Вто Юни 07, 2016 2:08 pm

тежи си на мястото :evil: като го сглобиш целия по добре не го тегли :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот windv » Сря Юни 08, 2016 8:59 am

Абре момци, от тези снимки не съм съвсем убеден, че челото е за полуинтегрирани чашки. Изглежда си ми oversize чело от близкото минало, където може да влезне само 1,1/8" стержен. Според мен недей да поръчваш тея чашки, че освен вилка, която не можеш да използваш, ще имаш и чашки... :dontknow:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Сря Юни 08, 2016 9:13 am

Има ли по-елегантен начин да сваля старите чашки, или си трябва бой с чука? Вътре тръбата е с малко по-голям диаметър от този на чашката - но не много по-голям. Значи все пак ще изчакам докато дойде вилката за да проверя на място как е положението...
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот windv » Сря Юни 08, 2016 9:34 am

с чук и тръба или някаква по-голяма отверка е начина, когато нямаш инструмент, но дори и той работи с блъскане. Просто подпира цялата чашка от всички страни едновременно, а ти ще трябва да халосфаш една след друга различните страни на чашката, докато излезе. Може да се нарани малко чашката, но използвай най-плоското нещо, което можеш да намериш. Подпри си хубаво рамката на дървено трупче с нещо меко на него, точно след челото и давай смело, че има шанс да не са избивани тея чашки с години.. Ако има някой да ти придържа също ще е от помощ:)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Сря Юни 08, 2016 9:45 am

Щом е с бой, ще го измисля как.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Alexi » Сря Юни 08, 2016 11:46 am

след като ги свалиш мериш с шублера ,ти си по средната схема :
Изображение
ако нямаш тия 44 мм на дълбочина поне 1 см ,си изтеглил късата клечка
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот moridinbg » Сря Юни 08, 2016 11:52 am

viewtopic.php?f=4&t=143578&p=1013610

Взимаш една тръба с подходящ диаметър, аз го правих със стара седалкова. Правиш два разреза на кръст с ножовка, за да цъфне. Пъхаш целия край през първия лагер, прекараваш през челото, цъфналия край като преминава през единия лагер ще се затвори, но вътре ще се отвори и ще легне върху целия лагер.
Така ще приложиш силата върху цялата площ на лагера, а не по единично от различни страни, както с отверка, което намалява риска да нараниш и челото.

След това ползваш схемата с шпилките и шайбите от горния линк, за да поставиш новите лагери правилно. Ползвай по 2 шайби, че се огъват.

С тва натъкмяване на таперед вилката (ако изобщо става на тая рамка, което мен също ме съмнява), ще вдигнеш челото още повече и ще стане съвсем абсурд за въртене.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Alexi » Сря Юни 08, 2016 11:54 am

мда ама има 100мм лапа :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта