Помощ да си сглобя байк / подбера части

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Съб Юни 25, 2016 7:14 pm

Направих тестовото кръгче, засега добре. Малко ми е трудно да повдигна предницата за изкачване на тротоари над определена скорост, иначе всичко става с лекота. Сега ще трябва да го свиквам, центъра на тежестта е доста високо, понеже и самия байк си е висок... и ми е малко странно поведението му.


Относно уплътнението, страница 20 - https://www.sram.com/sites/default/file ... _rev_b.pdf

написано си е "square-edge o-ring" и няма никакви пояснения да гледам за по-различен ръб. Ако в "service kit"-a има опътване и там пише, вече е съвсем друг въпрос. Засега задната спирачка бачка на 6, ако успея да обезвъздуша предната - и тя ще бачка.

Сериозно се замислих да я сваля както е цялата, заради дефекта, да я вкарам в един буркан със спирачна течност... със съответния капак. На капака ще има един щутцер. Развивам винтовете за декомпресия и пускам компресора да прави вакуум. По такава технология съм гледал да се импрегнират трансформатори - импрегнанта успява да навлезе и до най-вътрешните слоеве. Но това само ако не успея по никакъв друг начин...
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот windv » Съб Юни 25, 2016 11:17 pm

Помня на avid code като си сменях уплътненията , имаше някаква заигравка с формата и я гледах специално да съответства като ги сменям с новите...Одеве като писах, че имат някакъв наклон, много си вярвах че е така. Вече не чак толкова :8D:


А височината на колелото, можеш да я финтираш с по-къс шок. Ще ти намалее хода на окачването, но може да докараш по-блага геометрия с някой друг градус. Друг вариант са втулките за шок с изместен център...
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Нед Юни 26, 2016 1:23 pm

Сложих нови накладки... и предната спирачка заработи. Явно там я е боляло. Ще е добре ако не гълта въздух.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Black SyM Bellamy » Нед Юни 26, 2016 4:58 pm

И все пак към кой стил каране си се насочил ? :beer:
Аватар
Black SyM Bellamy
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1100
Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 9:11 pm

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Нед Юни 26, 2016 5:31 pm

AM/DH, ама май повече ще е първото предвид приятелите, с които мога да излизам да карам... надявам се да не ми е много зор нагоре.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот moridinbg » Нед Юни 26, 2016 6:56 pm

След първото по-сериозно катерене, вземи за малко от някой приятел едно средноходово колело - 140-160мм с по-универсална геометрия, за да разбереш сам защо ти обясняваме, че това колело е само за надолу.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Alexi » Нед Юни 26, 2016 7:20 pm

а ако се качиш на 11-12 кг твърдак с работеща вилка ще се родиш :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Нед Юни 26, 2016 7:29 pm

То е ясно, че ще е по-добре, щом всички го говорят :D Малко да се пооправя с финансите, все пак лято - и на море трябва да се ходи, може да купя една твърда рамка за rockshox вилката, дето взех попогрешка и да спретна колело за нагоре - толкова прехвърлянето на гуми с кормило и спирачки става за не повече от 20 минути. Загледах се в родното производство - DRAG примерно, не намерих твърда рамка за конусна вилка. И другия въпрос - къде се произвеждат и става ли нещо от тях? В сайта им не е написано къде им се намира производствната база, хората обикновено се хвалят с това. Разгледах 2-3 рамки, само материала са дали - AL6061, даже не е закаления (-Т6). Или всичко е гаражно производство където им дойде, или са "china".
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Alexi » Нед Юни 26, 2016 7:51 pm

българските рамки не изобилстват от конусни чела ,препоръчвам ти bike discount като база за сравняване на цени и ровене за наличности - доставят до БГ са много малко пари ( дреболии за 6Е ) в момента имат мека рамка която е сравнително късоходова и много по добра от твоята за нагоре ,за 170Е - нова маркова :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Пон Юни 27, 2016 10:38 am

Успях да ида и на бач със него, за мое учудване хич не се чувствам като да ми се мре при положение, че е само нагоре до там. Качих го и на кантара... 19,5 кила :D
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот Alexi » Пон Юни 27, 2016 12:29 pm

е тежи си то се очакваше щом рамката с шока е 7 кила :D не знам колко км е до бачкането ти де ,покарай го 30-40 км така с 500-800м денивелация и ако пак не те изморява значи си новия Шуртер :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Пон Юни 27, 2016 1:25 pm

Трябва ми поне месец да влезна във форма и ще се разбере... Едно време не съм слизал от тъмно до тъмно от колелото и нямам спомени да съм спирал където и да е да почивам - само за вода.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Re: Помощ да си сглобя байк / подбера части

Мнениеот mbg » Пет Дек 09, 2016 12:33 am

След няколко опита за каране из баирите нагоре... последваха няколко опита за олекотяване, стигна до 17 кила, но пак си е много. Те хората са казали, ама кой да чете :deal: Кофти (по-скоро неподходящия) ъгъл на седалковата тръба ми пречи повече от килограмите. Междувременно направих и байк за "нагоре", доста по-пригоден за въртене. След няколко карания на този по предназначение... и период от сезона, дето не става за нищо, последва и време за ъпгрейд. Живот и здраве ще се тества и по ски пистите, стига да ме пуснат :eyebrow:

:santa2:

Изображение Изображение Изображение

В момента чакам да ми пристигне водача, ще купувам и нова верига... плочата отпред минава на 36 зъба.

На старата вилка - Junior T ребаунд патрона беше сменен с такъв от 66-ица колкото разбрах и работеше перфектно. След като разгледах ребаунда на тази внимателно, разбрах за какви засечки в работата говорят из темите във форума и защо се получават... ще се мисли вариант как да се направи по-добре, но първо ще се покара така. В такъв цвят вече не ми харесва как ще стои на колелото, ама за парите, които съм платил... е повече от добре :eyebrow: Има лек луфт, втулките ще изкарат поне още един сезон, но маслените семеринги са за смяна. С тях - и праховите... да видим кога ще се стигне до там. Между двата комплекта сложих и гъбички (foam ring) понеже имах под ръка. Ако няма да помогнат много, надявам се поне няма да пречат.
Аватар
mbg
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1302
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 12:14 am
Местоположение: София / Хасково

Предишна

Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта