Дилема за каска и отзиви за наколенки

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот creapfog » Пон Сеп 14, 2015 8:14 pm

Здравейте , избрах си каска ,но понеже в байкхауса я нямат налична S размер се чудя дали да поръчвам? :dontknow: меря 56 см,
наоколо имам само каски за мотор и S ми стяга страшно ,а М ми е голяма.

Каската е http://velorai.bg/component/virtuemart/aksesoari/kaski-protektori/oneal-fury-fidlock-jedi-kaska-za-dh-detail?Itemid=0 и съм в дилема.Смятах да отида и да премеря други S ,но ме притеснява това ,че може да са с различни подплати

Също така ми допаднаха и тези наколенки http://www.bike-house.biz/product/2573/o-neal-pumpgun-nakolenki-za-mx.html

Всяко мнение и други предложения в този ценови клас ще са от полза :praying: . :D :agree: :agree: :agree: :agree: :agree:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот creapfog » Вто Сеп 15, 2015 6:26 pm

Да добавя ,че ще се кара агресивно и главния ми въпрос е за наколенките.Няма инфо във форума ,а ми изглеждат добре заради подвижната става.
Аре поне 1 отговор дали стават или не .............
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот creapfog » Пет Сеп 18, 2015 10:38 am

така ето и поредната може би безсмислена молба за помощ ,но няма ИНФО..

http://www.bike-house.biz/productv/2063/o-neal-rocker-nakolenki-za-dh-fr-byal.html 1ви вариант са тези ,но как стои въпроса с въртенето
Свличат ли се ? безкрайно неудобни ли са? понеже също обичам да въртя нагоре ,а искам и цели защото често ми се случва да си набия пиновете в крака.

http://www.industrial-bg.com/en/products.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=1425&category_id=41 2ри вариант са тези ,ако някой се включи и установя ,че 1ви вариант е много неудобен за катерене.Прочетох добри отзиви

http://bikelab.bg/nakolenki-comp-am-knee-2290 и тези за които прочетох в стара тема в сравнение с горните ,че нямали подплати отстрани ,но имат.Минуса е ,че са с една идея по-къси

Моля за съдействие ,защото от 5 минутно кръгче с 1вите наколенки не усещам неудобство .Въпроса е конкретен по-горе..
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот marto_bikeara » Пет Сеп 18, 2015 10:53 pm

Преди карах с наколенки,които са от типа на тези в първия линк.Сега карам със 661,подобни или същите,като тези от 3-тия линк.Не знам колко ще въртиш,аз карам ендуро и съм много доволен.Понякога дори забравям,че са ми на крака,докато с тези,които са от типа на тези от първия линк не бях доволен.Много спарваха и не ми беше
удобно за въртене,но пък бяха друга марка.Минуса на 661 е,че след 2 по-стабилни падания,вече се е появила дупка на подплатата от страни.За другите не мога да ти дам мнение,защото нито съм се интетресувал от тях,нито съм ги пробвал.
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот creapfog » Съб Сеп 19, 2015 8:59 am

Мерси за отговора ,
по принцип не въртя много защото и не мога с 19 килограмовия звер ,но поне половината от пътя го въртя.
С твоето мнение малко ме разколеба и май ще купя nukeproffките.
друг е въпроса ,че реално като катеря нямам огромна нужда от наколенка ,но виж за спускането трябва.
Поне едно ми стана ясно и то е да не си взимам 661 :D
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот marto_bikeara » Съб Сеп 19, 2015 11:06 am

Не съм карал други наколенки от този тип,за да дам мнение,но като се замисля какви бяха паданията,едва ли има наколенки на други фирми,които щяха да останат без щети.И двете падания бяха със скорост от сорта на 30-40 км/ч,но пък нямах и драскотина на крака.Мисля,че с тези от първия линк със сигурност няма да имаш проблеми,защото при тях няма какво да се скъса,докато с nukeprof-ките не съм сигурен,дали няма да се получи като със 661.
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот creapfog » Съб Сеп 19, 2015 11:15 am

Благодаря за отговора имам още един въпрос към теб
Като падна с такава скорост усети ли удара силно ? или тази пяна омекоти доста падането :D :agree:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот marto_bikeara » Съб Сеп 19, 2015 11:07 pm

И двете падания бяха на състезание(Ендуро Банско и Home mountain enduro) и единственото нещо за което мислех е да стана и да продължа :D .Предполагам,ако не беше омекотила щеше да ме боли след това известно време,а болка не съм усетил :beer: .
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Дилема за каска и отзиви за наколенки

Мнениеот creapfog » Нед Сеп 20, 2015 9:30 am

Ок мерси
Вече си избрах nukeproff-a понеже заема малко повече площ от 661 :beer:
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта