Имали смисъл от въздушни шокове?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването 180 мм или повече, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот peter1509 » Чет Фев 05, 2015 9:07 am

Здравейте, имам Fox Van RC доста тежичък а и нещо не ми харесва как бачка....идеята ми е да го сменя с RockShox Vivid air, но искам първо да чуя малко мнения :dontknow:
peter1509
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1038
Регистриран на: Пет Яну 31, 2014 6:15 pm

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот hitar_potar » Чет Фев 05, 2015 9:37 am

Каква рамка? Какво каране?
Принципно, Вивид Еър е сериозно предложение за спускарските байкове, много е мислено по карантиите в него, за стария модел има някои лоши мнения, но новия е страхотен. Много хора говорят, че почти не могат да намерят разлика между такъв и пружинен.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот windv » Нед Мар 01, 2015 10:59 am

vivid air r2c след 2014г разцепва по всички категории като шок за по грубо каране. скъпичък е, сигурно е най-тежкия въдушен шок въобще, но пак е по-лек от пружина.
Сменил съм около 4 въздушни шокове, все взимайки си по-висок клас и този засега се представя най-добре. препоръчвам го.
Моделите на вивид преди 2014 са по-различни отвътре и най-малко не работят толкова мазно. има разни течове коите се получават и при пружинните vivid 5.1
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот zafirovp » Нед Мар 01, 2015 4:15 pm

Cane Creek DB Air за мен е доста добър, но все пак малките неравности не ги отразява много.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот windv » Пон Мар 02, 2015 9:15 am

Cane Creek DB Air също пробвах и ако не си надънил много някоя компресия е от най-чувствителните въздушни особено на малки неравности, ама е гоялма вафла като цяло все нещо има да му се прави. Поне от личните ми впечатления и тези на другарчета, които също имаха такива и се отървявха след няколко профилактики и ремонти от по 100лв.... :peace:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот mentalhead » Чет Мар 05, 2015 12:09 am

Би ми било интересено да чуя повече за проблемите на Cane Creek DB Air, защото това е сред най-интересните шокове в момета, а мненията навън касаят главно фантастичната му работа. За проблеми аз поне не съм срещал други отзиви.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот hitar_potar » Чет Мар 05, 2015 9:14 am

Много се халосват по отношение на дизайна на окачването на рамката, много лесно могат да смесят маслото с въздуха. А и е сложнотийка да ги настроиш добре с толкова настройки, пък и е объркващо (макар че моя шок например има с 1 настройка повече от ДБ Еъра, но е различно измислен...).
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот outfaced » Чет Мар 05, 2015 10:08 am

windv написа:vivid air r2c след 2014г разцепва по всички категории като шок за по грубо каране.

Не съм го карал, но съм чувал това и от хора, които правят шокове (за една друга марка) :) Общо взето май е най стабилния въздух за по груби изпълнения.
А питащия ... Fox Van RC е пружина общо взето от най нисък клас. Почти всичко ще работи по добре :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот msniki » Чет Мар 05, 2015 12:46 pm

Рц4 ако ще е фокс е по добре.
Иначе имах Ван Р имах и DHX 5 .... емии честно много минимална разлика.
Ботъм-аута само правеше разликата. ПроПедала и на 160 PSI все тая, мн малко помагаше.
Докато обаче шок с компресия.... е това е нещо друго.
Имах и X-fusion Vector DH2 на маестро окачване, беше просто перфектен. Все едно беше правен за Глори.
С РЦ4 пробвах глори, близко са. Но X-fusion-а държеше по стабилна задницата, без липса на комфорт.
Отделно че прогресията беше постепенна и дори ботъм-аута не го усещах.
ВАн РС би трябвало да е приличен. Има компресия, малко повече налягане в преливника и ще е добре.
Въздушни шокове само DHX 4 и DHX 5 съм пробвал, уж не били толкова читави.
Странно се усещат.
Не усещам задницата добре или като си играя с налягането се усеща, но повече от колкото искам.
Пък и един шок да го тестваш добре ти трябва много неравности + висока скорост.
Тук само X-fusion-a И сегашния ми вивид р2ц пружинен се представят добре.
За вивид 2015 четох много добри неща, от въздушните шокове нямало по добър от този.
Почти като пружинен бил.
Ако автора говори за 2015 вивид, изобщо да не му мисли а да купува. :peace:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот hitar_potar » Чет Мар 05, 2015 1:50 pm

msniki написа:
За вивид 2015 четох много добри неща, от въздушните шокове нямало по добър от този.
Почти като пружинен бил.

Е да бе, щото кой да чуе за Бос Войд.... :dontknow: :evil:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот msniki » Чет Мар 05, 2015 6:38 pm

hitar_potar написа:
msniki написа:
За вивид 2015 четох много добри неща, от въздушните шокове нямало по добър от този.
Почти като пружинен бил.

Е да бе, щото кой да чуе за Бос Войд.... :dontknow: :evil:

Чухме....
Рок шок-а е по мазен .
:evil:

П.С.
Чакам въздушната Рц4-ка да излезе.
:nuts:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот windv » Пет Мар 06, 2015 9:05 am

mentalhead написа:Би ми било интересено да чуя повече за проблемите на Cane Creek DB Air, защото това е сред най-интересните шокове в момета, а мненията навън касаят главно фантастичната му работа. За проблеми аз поне не съм срещал други отзиви.

hitar_potar написа:Много се халосват по отношение на дизайна на окачването на рамката, много лесно могат да смесят маслото с въздуха. А и е сложнотийка да ги настроиш добре с толкова настройки, пък и е объркващо (макар че моя шок например има с 1 настройка повече от ДБ Еъра, но е различно измислен...).


Когато си го купувах, ровейки доста да чета за него, освен официалните тестове попадах на разни теми из форуми за това какви филми има , но бях толкова надъхан, че нямаше значение. Като цяло при бройките за spcialized и техния начин на захващане на шока има повече усукване явно, щото там много често се усукват работите, а буталцето вътре е като солетка. Дори някой ми казваше, че поръчаните за Демо-та са с по-дебела ос, за да не мрат така. Но не се ограничава само с техните рамки. има някои, които могат по лесно да усукат бутало на шок, като моя Freeride примерно, той счупи и шиш на manitou swinger coil.... :dontknow:

В това видео се вижда. Аз смених два такива шока, единя беше при мен за 1 ден само, защото като във видеото по-долу, направо си хлопаше, а когато го движех по начина показах във видеото, изпускаше въздух.... :smash:

>>>>>>>>>>>>>CCDB air side deflection<<<<<<<<<<<<<<


msniki написа:
hitar_potar написа:
msniki написа:
За вивид 2015 четох много добри неща, от въздушните шокове нямало по добър от този.
Почти като пружинен бил.

Е да бе, щото кой да чуе за Бос Войд.... :dontknow: :evil:

Чухме....
Рок шок-а е по мазен .
:evil:

П.С.
Чакам въздушната Рц4-ка да излезе.
:nuts:



чакаме и италианчето да видим какво може:) името е просто няма такова
Marzocchi 053 S3C2R КАК ще му викаме? :lol:
http://www.marzocchi.com/template/detailProdotti.asp?LN=UK&idC=1629&IDFolder=552&uf=ST&idST=1&IdOggetto=20549


ПП

Вивид-а, който карам не е пипан откакто е купен нов. Има навъртяна една година и все още си бачка добре, но все си мисля че трябва да се направи профилактичка лека по някое време на смзките поне, а в Бг където и да питах ми казваха, че не са отваряли такъв... някой знае ли къде някой има опит с такъв?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Имали смисъл от въздушни шокове?

Мнениеот hitar_potar » Пет Мар 06, 2015 4:21 pm

То 053-ката е ендуро-шок, няма място на по-дългоходова щайга... :)
Не ти трябва човек с опит за Вивид 2015, просто ти трябва човек, който знае кво прави. Аз вилки и шокове давам само на механика на Димибайк тук в Русе - Цецо винаги е бил профешънъл при амортизациите. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе


Назад към Продукти за спускане и фрийрайд

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта