Избор на евтин велосипед за 2007

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Избор на евтин велосипед за 2007

Мнениеот Axxxel » Вто Май 01, 2007 11:18 pm

Здравейте...първо да си кажа...при велосипедите съм пълен ламер, та някой моля да дава съвети :) .Четох, четох по форума, тареших да си пусна запитването...Преди време бях пуснал тема, в която Ви питах дали да взема втора ръка Sprint Swan ...както и да е...взех го и въпреки всичко, което казвахте..този лебед се оказа изключително издръжлив (при пположение, че от какви ли не стръмни местности, бордюри и стълби ли не съм слизал)...както и да е.Обаче мисля да мина на нещо по-добро, но не разбирам много от моделите.Спрял съм се на Drag Assault, Drag Climber или Drag F4...а някой ще ми каже ли какво по дяволите е Drag TheBomb 06...бива ли го за нещо?
Искам да е издръжливо на спускания и скачания (те преобладават)...просто искам ново хах...смешно но си ми е прищявка...помогнете на незнаещия човек :) ...за тези пари...600-700 и малко отгоре...дайте някой съвет
Axxxel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 2:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот assault » Сря Май 02, 2007 3:56 pm

аз карам DRAG ASSAULT и съм много доволен. Колелото е наистина много здраво!
:beer:
Аватар
assault
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1108
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 10:36 pm

Мнениеот Axxxel » Сря Май 02, 2007 4:43 pm

А за какъв тип каране го използваш...и не е ли малка рамката?
Axxxel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 2:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Гост » Сря Май 02, 2007 4:53 pm

хххмммм, ако го кара за XC е малка, но ако кара street или dirt jump-не а за колелото ами според мен зависи какъв стил ще караш, ако се ориентираш към ДХ като за начнаещ според мен става, но ако караш агресивно съм чувал че не била много издаржлива,а ако караш street или dirt jump по-добре вземи Assault или Climber (това е лично мнение) :)
Гост
 

Мнениеот Axxxel » Сря Май 02, 2007 5:58 pm

А искам да Ви питам...assault Или climber стават ли за планинско спускане и едновременно и градско каране...тоест страхувам се рамката да не е малка...Аз съм 170см висок и 56 кила (с мокри гащи)
Axxxel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 2:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Сря Май 02, 2007 6:47 pm

:D зависи какво разбираш под планинско спускане това не са ДХ колела стават ако караш не много агресивно,също много зависи с каква вилка и какви гуми имаш предвид в града няма да ти е много удобно с гуми 2.5 ,друго важно е да си купиш хубав и дълъг кол за седалка за теб 350 мм ще стигнат ако си 1.70 или 400мм задължително с дву-болтов захват към седалката ,ако караш в града с ниска седалка на 14 инчова рамка :scared: зависи и какво разбираш под градско каране ...ако разбираш street или dirt jump е друго...
с две думи тази рамка дава възможност да си сглобиш многофункционално колелце за малко парички с компромиси тук там,но ако ще се занимаваш активно само с някой от стиловете по-горе не е най-доброто решение.
За парите с който разполагаш става
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Axxxel » Сря Май 02, 2007 8:18 pm

shaggy86 мерси много...вярно, че доста неясно съм си задал въпросите.Планинско каране имах в предвид точно планинските пътечки и скачането от разни неравности...със Sprint Swan съм го правил, но ми е малко неудобно това колело.А нормално градско каране имах в предвид парковете и техните бордюрчета и неравности...не търся точно стрийт колело (и като се замисля май ще ми е малко)...и ходене на работа с него.Общо взето така като гледам май трябваше въпроса ми да е кратък и ясен...за тези пари Колело за градски нужди + доста напрежения по скалите (бургаско чадо съм), но и планините (че често отскачам до карандила)...Много, много ще съм благодарен, ако ми помогнете със съвет.Тъпото е, че исках да е модел 2007 примерно, ама се оказа, че съм пълен ламер в тая област ахахах...Явно ще е нещо 2005-та, 2006-та модел...помагайте...ще черпя биричка :beer:
Axxxel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 2:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Сря Май 02, 2007 11:03 pm

Здравей Axxxel,
Аз карам Drag Climber от 2 години със стандартната му окомплектовка(за онова време, която отговаря на сегашният Assault), с променени с времето вилка (Duro E) и спирачки (BR-M525 отпред и BR-M465-цата отиде отзад). Тежа горе-долу колкото теб и съм с 3-4см по-висок. Всички останали компоненти, въпреки ниският им клас - се крепят до ден днешен, и не съм успял да ги строша (главно заради теглото ми предполагам). Карам го както в планината (предимно надолу), така и в града (в паркове, до работа, по разни скокчета...). Проблеми имах само с курбелите и то от самото начало (по моя вина донякъде), но закрепих положението и още съм с тях. Свикнах с ниската рамка (и седалка съответно) и сега ми е некомфортно да правя каквото и да е с висока седалка, защото едни стълби да ми се прииска да прелетя в града се чувствам спънат, когато съм с висока седалка (и е по-вероятно да се пребия, а не мога постоянно да спирам и да коригирам седалката), та... си го карам почти непрекъснато ниско.

Направи си сам изводите от всичко, което написах по-горе. Това е моят опит :D Успех :agree:
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот Axxxel » Чет Май 03, 2007 1:43 am

Значи Bodom казваш, че нямаш проблеми с височината...все пак добро колело, но много се страхувам да не се окаже малко.Тук в Бургас не намерих някъде да го имат в наличност...навсякъде е само с поръчка и не мога да го видя на живо и да сравня до колко би ми било удобно.Все пак няма да е много удобно с някакво малко колело да ходя и до работа :)
Axxxel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 2:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Axxxel » Чет Май 03, 2007 3:53 am

А какво ще кажете за ф4 или ф4м...заслужават ли си парите...за сега като изчетох половината сайт гледам, че ако се вземе е по-добре задния шок да се смени, щото тоя е обикновен...А като цяло за тези пари...държи ли се?Някой пишат, че били чупливи, някой, че са издръжливи...обърках се...почти 5 часа е а аз продължавам да чета като ненормален...хелп...
Axxxel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 2:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот JoK3rA » Чет Май 03, 2007 10:41 am

Ако купуваш Ф4м , ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да смениш шока , този с който го продават е пълен боклук , то даже не е шок ... :(!:
Аватар
JoK3rA
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1447
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 4:30 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Axxxel » Чет Май 03, 2007 12:13 pm

Да...при многото изчетени теми за ф4 и аз стигнах до този извод.Но кажете ми само това ли ще е необходимо да му сменя...задната част на рамката, където е захванат шока не ми се вижда стабилен...ама аз го гледам само на картинка все пак...
Axxxel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 16, 2006 2:41 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта