Санта Круз 200лв (да го купя ли - стар е)

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Санта Круз 200лв (да го купя ли - стар е)

Мнениеот dudala » Съб Апр 28, 2007 12:12 am

Предлагат ми рамка санта круз и каска от кросов мотор за 200лв. Момчето което ми ги дава е на зор и затова може би и иска толкова малко :dunno: . Рамката има не малък луфт долу при предното движение, обаче задното окачване е 4 точково. Предния е Зуум дву коронен ама стар модел(май само прожина), задния също си е само с прожина, движенията - (нз дали така е вярно написано)Ритчей (отпред) и Параллакс (отзад). Тъй като съм нов, начинаещ и ПОЧТИ нищо не разбиращ искренно се надявам да си кажете мнението и да ми помогнете :) . А и докато не съм забравил - КАЖЕТЕ КАК СЕ ОПРАВЯ ТОЯ ЛУФТ :confused:
dudala
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 27, 2007 11:16 pm

Мнениеот Demo 9 » Съб Апр 28, 2007 5:10 pm

а сигурен ли си че тая рамка не е просто Крос с залепена лепенка на Санта... щото и такова животно виждах в софия :popcorn:
Изображение
Аватар
Demo 9
 
Мнения: 960
Рейтинг: 1986
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Санта Круз 200лв (да го купя ли - стар е)

Мнениеот ddevil » Съб Апр 28, 2007 6:03 pm

dudala написа:Предлагат ми рамка санта круз и каска от кросов мотор за 200лв. Момчето което ми ги дава е на зор и затова може би и иска толкова малко :dunno: . Рамката има не малък луфт долу при предното движение, обаче задното окачване е 4 точково. Предния е Зуум дву коронен ама стар модел(май само прожина), задния също си е само с прожина, движенията - (нз дали така е вярно написано)Ритчей (отпред) и Параллакс (отзад). Тъй като съм нов, начинаещ и ПОЧТИ нищо не разбиращ искренно се надявам да си кажете мнението и да ми помогнете :) . А и докато не съм забравил - КАЖЕТЕ КАК СЕ ОПРАВЯ ТОЯ ЛУФТ :confused:



Покажи снимка най-добре.Така ще може да ти се каже 100% дали си заслужава или не.А за луфта би трябвало да може да се оправи,ако е с лагер сменяш лагера или ако е нещо по-фатално се правят едни стругарски работи и пак лагер,ако е на втулки,на стругар пак нови тефлонови втулки и всичко е ок.Качи все пак снимка,защото е напълно възможно човека който продава рамката да те будалка сериозно и това въобще не е санта круз.ОБАЧЕ не казвай от кой я купуваш и т.н.,защото някой ако я хареса като види снимката може да те изпревари ;)

Успех!
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот did » Съб Апр 28, 2007 6:08 pm

Начинът, по който е зададен въпроса, не позволява сериозен отговор.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sharky » Съб Апр 28, 2007 9:58 pm

Аз бих те посъветвал първо да понаучиш туй-онуй за рамки и колела преди да почнеш да правиш упгрейди или да сглобяваш нещо. Ако луфтът е във втулките може да се сменят. (ако се наложи може и стругар да ти изработи нови) Ако луфтът е в лагерите - нови лагер. Така или иначе би било добре да ги змениш ако са стари.
Какъв модел санта круз е?
Вилка Зуум само с пружини не е много надеждно, но като за начало не е толкова зле. За шока с пружина не знам какво да кажа ... освен че повечето такива шокове е по-добре да не се опитват да работят, щото няма смисъл.
Ако имаш качи снимки или дай линк за темата ако е от форума тази оферта
:beer:
;)
:agree:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Admin » Съб Апр 28, 2007 10:05 pm

Не виждам начин да ти предлагат Santa Cruz за 200лв. Нещо друго е!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот dudala » Нед Апр 29, 2007 4:08 pm

а сигурен ли си че тая рамка не е просто Крос с залепена лепенка на Санта...
95% съм сигурен за6тото му я докараха одавна одавна от италия. Даже бе6е с газов заден ама му трябваха пари и го продаде.
ддевил : ... успех - Мерси брато ;)
6арки тазо оферта не е от тук а от приятел, а какъв модел е ... 6те го питам, но пак казвам Стар е :crap:
Админе, тъй като има6 най-обективно мнение, 6те се постарая да ка4а снимки и 6те 4акам да ми каже6 какво мисли6
Skype: the_real_dudu
dudala
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 27, 2007 11:16 pm

Мнениеот THEZOGGO » Нед Апр 29, 2007 4:39 pm

@dudala
Задължително искай снимки на рамката, пусни ги тук за да може да видим дали наистина е Санта Круз, колкото и стар модел мека рамка да е нещо не ми се струва правдоподобно да я продава за 200 лв та дори и с луфт. Все пак събери някаква серизона инфорамия относно рамката и пусни всичко каквото знаеш в темата. Ориентирай се горе - долу за меките рамки на Санта Круз, макар и да са нови моделите какво представляват, и какви цени са: http://www.bicyclettesdehull.com/santacruz_e.php
:)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот wuminator » Пон Апр 30, 2007 10:11 am

никъде няма да намериш санта круз за 200 лв... поне според мене... до колкото знам има модел на крос parralax.... внимавай по добре научуи туи онуй за рамките и тогава пазарувай защото може спокоино да си земеш някой монтански SANTA CRUZ
:crap:
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот V8 » Пон Апр 30, 2007 12:17 pm

wuminator написа:до колкото знам има модел на крос parralax....

Също така има и една камара главини Parallax, производство са на Shimano ама забравих към коя серия спадаха, Alivio беше май.

Dudala, къде тоя луфт "долу при предното движение" - между педалите и рамката, или между рамената на окачването и основния триъгълник на рамката?
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот dudala » Сря Май 02, 2007 1:01 pm

Между рамената на окачването е луфта, а за снимки-днес ще накарам един приятел да го снимаме и да ми прати после снимките ;)
Skype: the_real_dudu
dudala
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 27, 2007 11:16 pm

Мнениеот THEZOGGO » Сря Май 02, 2007 4:39 pm

dudala написа:Между рамената на окачването е луфта, а за снимки-днес ще накарам един приятел да го снимаме и да ми прати после снимките ;)


Задължително :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот dudala » Пон Май 07, 2007 5:24 pm

Сори за закъснението обаче ми бяха спряли нета и затова не са ми пратили снимките още :(
Skype: the_real_dudu
dudala
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 27, 2007 11:16 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 07, 2007 6:03 pm

А ако рамката/байкса сменили собственика си без неговото изрично съгласие и преносителят на рамката си нема хабер що е то Санта Круз?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот SpoileR » Вто Май 08, 2007 7:01 pm

ааа ми да естествено :)
Мене така един се опитваше да ме обеди ,че си е взел banshee...

Но за съжаление някой хора не правят разлика между Banshee Scream и Пребоядисан DRAG Armour :nuts:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта