!!!ВНИМАНИЕ!!!

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Мнениеот bruce » Вто Апр 24, 2007 7:13 am

Ти имаш като "тази от 85 лв.", нали?
Аватар
bruce
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 8:50 pm

Мнениеот pascoff » Вто Апр 24, 2007 9:45 am

Teodor40 написа:
Petko написа:Повечето каски според мен са по скъпи от тази, защото са по-леки, козираката се регулира, имат по-добро проветрение, имат разни графики, но ме съмнява да са много по-здрави.

:rofl: Е това вече започна да сатава апсурдно!


Ти си апсурден! Карам с таква каска от 2 години, падал съм веднъж много лошо по лице и не само имам зъби но и на подбрадника на каската нищо му няма ... поражения имаше само на козирката ...
Прочети малко по въпроса -> http://www.helmets.org/ за да не бръщолевиш глупости от сорта на -> "Каските за повече пари се предполага, че са по-здрави и по-деформируеми така, че с деформацията си да поемат енергията на удъра."
Айде със здраве ;)

@Petko :agree:
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Вто Апр 24, 2007 11:27 am

Въпросът е каската да е сертифицирана! Оттам нататък всичко е до предпочитания и глава.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Апр 24, 2007 11:57 am

Petko написа:
Teodor40 написа:
Petko написа:Повечето каски според мен са по скъпи от тази, защото са по-леки, козираката се регулира, имат по-добро проветрение, имат разни графики, но ме съмнява да са много по-здрави.

:rofl: Е това вече започна да сатава апсурдно!


За мен не е. За мен каска като тази от 85 лв. е здрава колкото каска от 180 като FullComp. И двете покриват CPSC стандарт. Другото е регулируема козирка, графики и известнoстта на фирмата в полза на 661 FullComp.
Да, и двете го покриват, но това не значи, че едната не е по-добра от другата по отношение на сигурността.
Последна промяна NovemberCharlie на Вто Апр 24, 2007 12:29 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Harka » Вто Апр 24, 2007 12:08 pm

@NovemberCharlie:

:agree:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Вто Апр 24, 2007 1:44 pm

Как може да ги сравняват въобще! Все едно да сравнявате Сънтър със Марзоши! Едите имат традиции в производството и правят куп изследвания, на марката се доверяват карачи от висока класа а другите фирми правят каски за ползване е така колкото да има нещо на главата и те са компромисен вариянт! Материалите, конструкцията, всичко е различно! Аре не ми хвалете каски които се праскат като кашкавал.
Чупенето поемало удара :rofl: А след като се счупи и има останала енергия за погасяване къде отива? В деформация на кратуната нали!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Апр 24, 2007 1:50 pm

Teodor40 написа:Чупенето поемало удара

Точно така. В зависимост от конкретния материал се мени и енергията, необходима за еластична деформация, пластична деформация и разрушаване. Все пак, най-голяма количество се изразходва, за да се премине и през трите фази. Друг е въпросът с необходимостта енергията от удара да се разпредели на по-голяма повърхност. Остатъчната енергия...еми отива в кратуната. :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Вто Апр 24, 2007 1:54 pm

Да и когато каската се деформира се разпределя и погасява енергията. Проблема на евтините е, че се огъват и се чупят. Границата на пластичните деформации е мн по-ниска в сравнение с тази на скъпте модели. Новите Зейзари се деформират много без да имат проблем с това например.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот bikerider » Вто Апр 24, 2007 2:52 pm

Абе чета и не мога да повярвам на ушите си. Вие все едно всеки ден чупите каска. Все едно със скъпа каска няма да ме заболи главата ако се излумтя в скала.

Малко и двете мнения ми се виждат прекалено крайни, ама карай.
Аз пък карам със средна ръка шлем, щото не ща да карам със съмнителни шлемове, не ща и да давам по 300 долара за елитен шлем. Има място под слънцето за всички, има всякакви хора, всякакви възможности. Аман от тия религиозни спорове.

Лично за мен по-високата цена е ДОНЯКЪДЕ гаранция за по-голяма еластичност и прочие. Най-меродавния критерий са стандартите. Та ако ще и една каска да струва 20лв, ако покрива Snell и DOT какъв е проблема да се кара с нея? Ако пък един шлем струва 200 долара и не е Snell certified, тогава кво?

Съгласен съм с NC и Harka, че наложилите се имена имат традиция и не биха се изложили с някой боклук, но това далеч не означава, че няма по-евтини шлемове, които да вършат работа.
А че по някои наши магазинчета се продават скъпи шлемове, а от приятелския им кръжец се говори, че всичко под 200 долара е менте.... едва ли има нужда да се коментира, ясно е за какво става дума.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Предишна

Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта