Здрав велосипед около 200лв.

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Здрав велосипед около 200лв.

Мнениеот Keanu » Пон Апр 23, 2007 9:21 am

Някой ще може ли да препоръча нещо изпитано в ценовия диапазон 150-220лв. Най-важното което търся е велосипеда да е здрав - екстрите и външният вид не са от голямо значение.
По принцип ще го карам и в градски условия и в планината (не много тежък терен) но за тези почивни дни мисля да измина около 400км с него и здравината е от голямо значение.
Благодаря предварително за отговорите :)
Keanu
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 9:16 am

Мнениеот Black cat » Пон Апр 23, 2007 9:27 am

Няма да намериш нищо качествено за тия пари, но във форума може да намериш запазено байкче за около 200лв. Успех :agree:
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот Keanu » Пон Апр 23, 2007 9:29 am

Проблемът е, че ми трябват 2 броя :)
Keanu
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 9:16 am

Re: Здрав велосипед около 200лв.

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 9:31 am

Keanu написа:Някой ще може ли да препоръча нещо изпитано в ценовия диапазон 150-220лв. Най-важното което търся е велосипеда да е здрав - екстрите и външният вид не са от голямо значение.
По принцип ще го карам и в градски условия и в планината (не много тежък терен) но за тези почивни дни мисля да измина около 400км с него и здравината е от голямо значение.
Благодаря предварително за отговорите :)
За тези пари - Драг Хакер. Но при никакви условия не го тормози. Ако го караш много внимателно ще издържи. И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си купи каска и ръкавици.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот THEZOGGO » Пон Апр 23, 2007 9:38 am

Аз мога да ти предложа това - http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1155

и това: http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1153

Предполагам ако си от София а пък и да не си, че в някой магазин за велосипеди ще намериш двата модела може би с около 10 - 15 лв. по евтино от колкото са цените в e-shop.screambikes . Лично аз ти препоръчвам Drag One - вярно че e малко над твоя лимит за пари но мисля че той е по надежния вариант.
Успех с прехода и безаварийно каране. :agree: :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Keanu » Пон Апр 23, 2007 10:10 am

Благодаря!
Засега се насочвам към Drag Hacker SF. За каска съм се приготвил да си взема ама се чудя ръкавици защо са ми?
Keanu
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 9:16 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 10:22 am

Keanu написа:Благодаря!
Засега се насочвам към Drag Hacker SF. За каска съм се приготвил да си взема ама се чудя ръкавици защо са ми?
За мен по-добрият вариант е Хакер с твърда вилка. .
Последна промяна NovemberCharlie на Пон Апр 23, 2007 10:36 am, променена общо 3 пъти
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Пон Апр 23, 2007 10:23 am

NovemberCharlie написа:
Keanu написа:Благодаря!
Засега се насочвам към Drag Hacker SF. За каска съм се приготвил да си взема ама се чудя ръкавици защо са ми?
За мен по-добрият вариант е Хакер с твърда вилка.

На жената взех Хакер, екстра машинка за града си е...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Keanu » Пон Апр 23, 2007 10:32 am

NovemberCharlie написа:
Keanu написа:Благодаря!
Засега се насочвам към Drag Hacker SF. За каска съм се приготвил да си взема ама се чудя ръкавици защо са ми?
За мен по-добрият вариант е Хакер с твърда вилка.


Че даже е по евтоно от SF :) Но понеже не съм специалист - какви са все пак предимствата пред това, което не е с твърда вилка?
Keanu
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 9:16 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 10:35 am

Keanu написа:
NovemberCharlie написа:
Keanu написа:Благодаря!
Засега се насочвам към Drag Hacker SF. За каска съм се приготвил да си взема ама се чудя ръкавици защо са ми?
За мен по-добрият вариант е Хакер с твърда вилка.


Че даже е по евтоно от SF :) Но понеже не съм специалист - какви са все пак предимствата пред това, което не е с твърда вилка?
Предната вилка на SF е боклук.Може да погледнеш и Спринт Леопард.
П.П. По-удобно да караш с ръкавици и ако случайно паднеш няма да ти се издерат ръцете. Послушай ме и не карай без каска и ръкавици. Говоря от собствен опит.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот THEZOGGO » Пон Апр 23, 2007 10:43 am

[quote="Keanu]Че даже е по евтоно от SF :) Но понеже не съм специалист - какви са все пак предимствата пред това, което не е с твърда вилка?[/quote]

Ами например ако си в планината както ти каза на не много сериозен терен амортисьора отпред ти обира неравностите по пътя тоест ако си с твърда вилка всичкото напрежение докато караш по неравния планински терен ще ти отива на ръцете. За в градъ е по удобно ако си с амортисиьор отпред тъй като може да ти се наложи да минеш през някой бордюр или някоя по голяма дупка на пътя като амортисъора до някаква степен ти компенсира тежеста и не минаваш през въпросното препятствие с такава сила която влияе отрицателно на каплите ти и по специално на предната - кривене, разценторване, луфт на главината. Затова даже и да караш градско си трябва преден амортисьор.
:)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 10:53 am

THEZOGGO написа:
Ами например ако си в планината както ти каза на не много сериозен терен амортисьора отпред ти обира неравностите по пътя тоест ако си с твърда вилка всичкото напрежение докато караш по неравния планински терен ще ти отива на ръцете. За в градъ е по удобно ако си с амортисиьор отпред тъй като може да ти се наложи да минеш през някой бордюр или някоя по голяма дупка на пътя като амортисъора до някаква степен ти компенсира тежеста и не минаваш през въпросното препятствие с такава сила която влияе отрицателно на каплите ти и по специално на предната - кривене, разценторване, луфт на главината. Затова даже и да караш градско си трябва преден амортисьор.
:)

:bowdown: Абе младеж, ти погледна ли за каква вилка става въпрос преди да си излееш мъдростите тука?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Keanu » Пон Апр 23, 2007 10:58 am

А вилката на Drag One дали ще е по-добра?
Keanu
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 9:16 am

Мнениеот THEZOGGO » Пон Апр 23, 2007 11:06 am

@NovemberCharlie
Напълно си прав съжалявам :D
А за вилката на Drag One поне от модела който да дали - Zoom CH-327 е същия като на Хакера. Но не мога да си обесня защо на Хакера дават - Максимално допустим ход на вилката - 110мм.
А на Drag One Максимално допустим ход на вилката - 120мм.
Нещо не схващам ако са един модел защо се разминава хода? :bigeyes:
ААА то е открийте раликите - Drag Hacker SF - Zoom CH-327
Drag One - Zoom CH-327. (след 327 има точка). Мноо умно :crazy:
Според мен няма разлика в вилките на двете колела. ;)
Последна промяна THEZOGGO на Пон Апр 23, 2007 11:10 am, променена общо 2 пъти
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 11:07 am

Keanu написа:А вилката на Drag One дали ще е по-добра?
Не, поне на сайта са еднакви. Дагг Уан, обаче, е с алуминиева рамка. Със скромния си опит мога да споделя, че вилки под 50-60 лв. не си заслужават парите.
П.П. Ще кажа откровено какво мисля. За 200 лв. не можеш да си купиш колело, което да става за повече от разходки в парка. Не можеш или поне не си заслужава да го ъпгрейдваш. Ако ще караш повече (говоря само за крос кънтри) цените започват от 350лв. За всички други дисциплини колелата струват над 1000 лв.
Последна промяна NovemberCharlie на Пон Апр 23, 2007 11:10 am, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 11:09 am

THEZOGGO написа:@NovemberCharlie
Напълно си прав съжалявам :D
А за вилката на Drag One поне от модела който да дали - Zoom CH-327 е същия като на Хакера. Но не мога да си обесня за що на Хакера дават - Максимално допустим ход на вилката - 110мм.
А на Drag One Максимално допустим ход на вилката - 120мм.
Нещо не схващам ако са един модел защо се разминава хода.
ААА то е открийте раликите - Drag Hacker SF - Zoom CH-327
Drag One - Zoom CH-327. (след 327 има точка). Мноо умно :crazy:
Според мен няма разлика в вилките на двете колела. ;)
Защото има разлика между "ход на вилката"(отнася се за хода на самата вилка) и "максимално допустим ход на вилката"(отнася се за рамката).
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот THEZOGGO » Пон Апр 23, 2007 11:12 am

NovemberCharlie написа:
THEZOGGO написа:@NovemberCharlie
Напълно си прав съжалявам :D
А за вилката на Drag One поне от модела който да дали - Zoom CH-327 е същия като на Хакера. Но не мога да си обесня за що на Хакера дават - Максимално допустим ход на вилката - 110мм.
А на Drag One Максимално допустим ход на вилката - 120мм.
Нещо не схващам ако са един модел защо се разминава хода.
ААА то е открийте раликите - Drag Hacker SF - Zoom CH-327
Drag One - Zoom CH-327. (след 327 има точка). Мноо умно :crazy:
Според мен няма разлика в вилките на двете колела. ;)
Защото има разлика между "ход на вилката"(отнася се за хода на самата вилка) и "максимално допустим ход на вилката"(отнася се за рамката).


Съгласен :agree: Аз все пак препоръчвам на човека Drag One :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Апр 23, 2007 11:18 am

Само дето не му се вписва в бюджета. Още повече, че каската и ръкавиците ще му струват поне 30-40 лв. Което не е за пренебрегване.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Мъро » Пон Апр 23, 2007 1:20 pm

THEZOGGO :crazy:

Ако е за планината, по-препоръчително е One. Най-малкото рамката изглежда по-солидна. Хакера е градско колело.
Иначе, виж евтинките модели и на Спринт - Леопарда примерно не е лош въобще, даже обратното. Бих го предпочел в пъти повече от Уан-а.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Здрав велосипед около 200лв.

Мнениеот axelmax » Пон Апр 23, 2007 2:26 pm

Keanu написа:Някой ще може ли да препоръча нещо изпитано в ценовия диапазон 150-220лв. Най-важното което търся е велосипеда да е здрав - екстрите и външният вид не са от голямо значение.
По принцип ще го карам и в градски условия и в планината (не много тежък терен) но за тези почивни дни мисля да измина около 400км с него и здравината е от голямо значение.
Благодаря предварително за отговорите :)


в тоя спорт екстарта е да е здрав :agree: ,а тя струва много пари

за тия пари,спринт или драг,и то по ниско от ниския клас

400 км за два дена :crazy: :crazy: :crazy:

ей напрао начинаещите нямат спирка :crap:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Keanu » Пет Апр 27, 2007 8:42 am

Благодаря за съветите.
Обаче финансите ми още повече намаляха и накрая си купих следната идиотщинка Bachini Leader (която обаче на външен вид ми се струва доста стабилна).
Та понеже четох някъде, че Bachini са всъщност Спринт някой дали знае на каква марка спринт отговаря това колело?

За чарколаците понеже нищо неразбирам ще кажа какво пише по тях:
На скоростите: (пише че е с 18 скорости) Shimano, RevoShift (и в едно жълто кръгче CI-DECK PLUS), не са с палчета а се сменят, като се върти чaст от дръжката. Отдясно са с цифри 1-6, а отляво са само деления.
Каплите - на тях пише: MAXCOM, ENERGY, ERTO 507x21 DIN, AL 6060 T6 (преброих 36 спици, което мисля, че е добре)
На предния дерайльор пише EVERESTT (хихи четох статията "Устройство на планинския велосипед " за да рабера как се казва тази джаджа :)
Общо взето това е - а за рамката мога да кажа че си е съвсем нормална и няма никъде амортисьори.
Сигурно чарколаците са от най-евтините ама се надявам да издържат.
Keanu
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 9:16 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Апр 27, 2007 10:23 am

Keanu написа:Благодаря за съветите.
Обаче финансите ми още повече намаляха и накрая си купих следната идиотщинка Bachini Leader (която обаче на външен вид ми се струва доста стабилна).
Та понеже четох някъде, че Bachini са всъщност Спринт някой дали знае на каква марка спринт отговаря това колело?

За чарколаците понеже нищо неразбирам ще кажа какво пише по тях:
На скоростите: (пише че е с 18 скорости) Shimano, RevoShift (и в едно жълто кръгче CI-DECK PLUS), не са с палчета а се сменят, като се върти чaст от дръжката. Отдясно са с цифри 1-6, а отляво са само деления.
Каплите - на тях пише: MAXCOM, ENERGY, ERTO 507x21 DIN, AL 6060 T6 (преброих 36 спици, което мисля, че е добре)
На предния дерайльор пише EVERESTT (хихи четох статията "Устройство на планинския велосипед " за да рабера как се казва тази джаджа :)
Общо взето това е - а за рамката мога да кажа че си е съвсем нормална и няма никъде амортисьори.
Сигурно чарколаците са от най-евтините ама се надявам да издържат.
Ако НЕ ГО ТОРМОЗИШ и го караш по асвалт и в парка ще издържи. Иначе - не.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Keanu » Пет Апр 27, 2007 11:12 am

Ами и аз съм решил да не го тормозя засега. Пък по-нататък като имам повечко парички мога да го упгрейдна тук там (ако самото колепо позволява)
Keanu
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 9:16 am


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 85 госта