Какви спици?

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Какви спици?

Мнениеот fhristo » Нед Апр 22, 2007 9:48 am

Спрял съм се на DT Champion и DT Alpine. По какво се различават и какви са предимствата, недостатъците на съответните модели? Трябват ми за all mountain каране, да не са много тежки.
А също понеже DT Champion се предлагат и в черен цвят - аз не съм виждал как стоят на колело, ако някой е виждал нека каже яко ли е? ;) Има ли някакви недостатъци ако са черни спиците?
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Re: Какви спици?

Мнениеот Harka » Вто Апр 24, 2007 11:24 am

fhristo написа:Спрял съм се на DT Champion и DT Alpine.

Грешна спирка. :D
По какво се различават и какви са предимствата, недостатъците на съответните модели?

За карането, което си посочил, не мисля, че DT Champion или Alpine имат ВЪОБЩЕ някакви предимства. Champion е нисък клас спица, която и като съответна такава се отличава с високо тегло (по-високо
дори от Alpine!) и евтина направа. Alpine пък от своя страна е позиционирана директно в "тежкия" сегмент на пазара, т.е. към DH и FR байковете (аз лично не намирам смисъл от слагането на Alpine И на велосипед от гореизброените дисциплини, но това е друга тема...). Определено е по-висок клас от Champion - най-малкото е тройно "изкована", т.е. спицата е с три различни диаметри съответно в двата края и в средата - но въпреки това мероприятие за намаляване на теглото, Alpine си остава ужасно тежка!
Трябват ми за all mountain каране, да не са много тежки.

Безкомпромисен вариант за АМ каране (и не само) би бил DT super comp. В момента у нас такава спица НЕ може да се намери, но това най-вероятно ще се промени в скоро време (най-добре да се обърнеш към Макском). Най-доброто, което би следвало да има като наличност в момента по някои от българските магазини, е DT comp, което също не е лош вариант. Неотличаваща се с кой знае какво тегло, но пък е стабилна спица (все пак това е може би най-популярният модел на DT).
А също понеже DT Champion се предлагат и в черен цвят - аз не съм виждал как стоят на колело, ако някой е виждал нека каже яко ли е? ;)

Какво значи "яко ли е"? Тва е въпрос на вкус. Отвори сайта на някой производител на велосипеди и виж.
Има ли някакви недостатъци ако са черни спиците?

Естествено, че не! Не знам откъде ти е хрумнало подобно нещо въобще...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fhristo » Вто Апр 24, 2007 11:36 am

Harka, благодаря за подробния отговор :) За съжаление в БАС имаха само изброените два вида спици, а аз трябваше спешно да си сменям шината и спиците, така че вече всичко свърши - DT Champion заради доста по-ниската цена и горе-долу еднаквото тегло с Alpine (разлика около 25 грама на колело).
Но за в бъдеще като се наложи да сменям спици ще ги имам предвид тези, дето препоръчваш и дано наистина се появят на българския пазар.
А за черните спици - понеже на едно място бях чел, че при одраскване отдолу се показва сребристо и се отличавало много и не било хубаво...
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта