Swiss XC (Sprint Apolon ???)

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Swiss XC (Sprint Apolon ???)

Мнениеот boby66 » Пон Апр 16, 2007 8:18 pm

Здравейте, търся си велосипед и се надявам на малко помощ.

Заделил съм около 300 лева. Основно ще го карам в парка и от време на време на Витоша, без агресивни спускания.

Пообиколих магазините в София. Във Вело-центъра ми предложиха следното колело - на рамката му пишеше Swiss XC Bern, казаха че всъщност било Sprint Apolon, само че за износ. Имаше 2 модификаций за 310 лева и за 330 с по добра вилка. Някой виждал ли е това колело, същото ли е като Sprint-а?

Другото колело което ми се вписва в бюджета е DRAG Grizzly.

Приемам и други предложения.
boby66
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 7:48 pm

Мнениеот Kitolino » Пон Апр 16, 2007 8:29 pm

Точно така, Swiss Xc е рамка Apolon, но за друг пазар.
Рамката е с червено-бял цвят, колелото е много добро, като мисля е малко по-добро от Гризлито. Вече отиваш и сравняваш директно двата модела, и която рамка повече ти харесва - то това ще да е твоят избор. Ако караш колелото по предназначение, няма да имаш проблеми със здравинта му, но е много възможно да почувстваш шумове и производни ,заради ниският клас компоненти, но това ще оправиш с времето. Това колело е чудесен старт :).
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот Slay » Пон Апр 16, 2007 9:04 pm

Преди време карах Гризли , доста е здраво и окомплектовката му не е лоша за спринта нищо не мога да кажа
Аватар
Slay
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 11:17 pm
Местоположение: Sofia , Bulgaria

Мнениеот Мъро » Пон Апр 16, 2007 10:07 pm

Аполона е по-добрия вариант, най-малкото заради рамката. Гризли-то не е удачен избор по този показател, лично според мен.
Swiss XC, както си и личи де, е произведен за швейцарския пазар. В последствие се оказва, че тая работа няма да стане (или може би са произвели повече бройки от исканите, кой знае) и се пуска тук у нас.
До колкото помня като монтаж беше близък до началната комплектовка на Apolon-a. Разбира се може да греша, така че... проверката е висша форма на доверие ;-)
Но в общи линии за твоето предназначение няма за какво да се притесняваш, така че избираш това, което ти хареса повече външно :) То за тези пари разликите м/у велосипедите са предимно въпрос на вкус...
Само ще вметна, че аз започнах с подобна комплектовка на Аполона и дори след сериозно лашкане не ме предаде.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TheUndertaker » Вто Апр 17, 2007 7:38 am

Swiss и Axman са брандове на клиенти на Макском за външния пазар. В момента има пуснати останали бройки на вътрешния по спецификациите не би трябвало да има фрапиращи разлики с оригиналните модели на Спринт.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот koki_br » Чет Апр 19, 2007 7:28 pm

Гризлито е много добро решение. Аполон не съм карал, но като копувах колело ми казаха (точно във Вело центъра), че каквото и да е - ДРАГ>Спринт. Може би тоя Аполон който е 380лв е по - добър, вилката най - вече. Външно Аполона е по - хубав, но това ли е най - важното :) . Аз си карам Гризли и не бих го сменил за Спринт никога (освен за Делта или Леджент, имам предвид по - висок клас). Като за твоите нужди Гризлито е идеално. Аз също го карам по същите места, предимно в паркове, като имам време Витоша. Предполагам на някакъв зверски DH ще издъхне. Но доста неща е видяло и досега не ме е предало.
Няма да съжаляваш. Както си решиш, но нещото което разбрах е, че Драг си е Драг, Спринт - Спринт :)
koki_br
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 2:57 pm

Мнениеот klmn » Чет Апр 19, 2007 7:48 pm

:rofl: :agree:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот boby66 » Чет Апр 19, 2007 9:35 pm

Да се похваля, купих си Swiss-а. Ама съм малко разочарован :(, оказа се че командите за предните скосрости не е индексирана, трябва да се "нацелват". Къде гледах докато го разглеждах незнам :banghead:. Не съм вярвал, че колело за 310 лева може да е с такива команди. Все пак предполагам, че като свикна да ги "нацелвам" няма да има проблеми???

Приятелката ми си взе Drag Grizzly, защото рамката на Swiss-а и беше голяма, и по добре щото тия команди направо щяха да я откажат.

Появиха се и някой проблеми (и при двете), но предполагам, че е въпрос на настройка. В събота ще ходиме до магазина.

По нататъка ще споделям впечатления от двете колела.
boby66
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 7:48 pm


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта