въпрос за РАМ АМ .2

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Мнениеот wuminator » Сря Апр 25, 2007 3:52 pm

до колкото знам тора-та била яко корава... а РАМ-четоо... ако не си много напреднал нищо не моеш му направиш ;) ;)
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wuminator » Сря Апр 25, 2007 3:56 pm

абе човек за 15 години... АМ ще ти сеърши чудна работа... освен ако не тежиш над 95 килца... :) ФР-а според мене ше тие тежък ... да уточниме тия колела не ги правят от картон :) АМ ще ти е перфектен пък и ще имаш пари за FULLFACE което е доста важно според мене!
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stafref » Чет Апр 26, 2007 8:39 pm

Нямам много опит в планината(спускане имам предвид ,иначе каране..имам)


@i love bikes>>а ти всъщност колко кила тежиш?и колко си висок?Учудвам се също,че до тук никой не направи забележката "а ти какво разбираш по DH?".То това наистина си е важен въпрос..Щото ти ако нямаш много опит с каране в планината може и да останеш учуден какво представлява истински DH.Моето лично мнение е,че част от хората,които си мислят,че карат ДХ всъщност не карат ДХ :dunno: .

Според мен RAM AM е чудесен избор за първо наистина сериозно колело и ако не си повече от 70/80кг. няма да му направиш нищо,както и да караш...щото най-малко липсата на опит ще те спира да правиш твърде големи аграрщини,а колелото си е ЗДРАВО квото и да говорим!
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот i love bikes » Чет Апр 26, 2007 8:54 pm

Stafref написа:
Нямам много опит в планината(спускане имам предвид ,иначе каране..имам)


@i love bikes>>а ти всъщност колко кила тежиш?и колко си висок?Учудвам се също,че до тук никой не направи забележката "а ти какво разбираш по DH?".То това наистина си е важен въпрос..Щото ти ако нямаш много опит с каране в планината може и да останеш учуден какво представлява истински DH.Моето лично мнение е,че част от хората,които си мислят,че карат ДХ всъщност не карат ДХ :dunno: .

Според мен RAM AM е чудесен избор за първо наистина сериозно колело и ако не си повече от 70/80кг. няма да му направиш нищо,както и да караш...щото най-малко липсата на опит ще те спира да правиш твърде големи аграрщини,а колелото си е ЗДРАВО квото и да говорим!



разбирам какво имаш предвид...знам какво е дх за това и писах ЛЕК дх...за килограмите около 70 съм.За рамката знам че е доста добра и издържа доста натоварване,но частите заслужават ли си?Вилката дават я за ам/хц ,тя ще държи ама тоя шок добър ли е ,лош ли е? липсата на опит-не съм казал че съм зле.. :idea:
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот i love bikes » Чет Апр 26, 2007 8:54 pm

забравих като се има предвид че лапата и кормилото няма да се тези..
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот MaN1aK » Чет Апр 26, 2007 8:58 pm

За тези части,които питаш дали са добри си има теми по въпроса! ;) И да ти поясня,че лек дх НЯМА(поне аз така мисля)!Кормилото мисля,че ще ти свърши работа,ама лапата е дългичка и при спускане е по добре къса ;) ,но ако искаш си ги смени с по хубави,ти си решаваш! :)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Stafref » Чет Апр 26, 2007 10:48 pm

Нито вилката,нито шока са за истински ДХ! Че стават за лашкане-стават,обаче да вземеш да летиш и да скачаш с тях няма да стане!Теми за тези части наистина има доста. За 2000лв. според мен няма какво по-добро да вземеш,затова не знам какво толкова се обсъжда.По-скоро събери още мъничко кинти,кажи да сменят с няква по грубоориентирана вилка(или по-скоро шок) и си земи добри протектори! Това е добрия вариант за теб...освен този с твърдата.Да сглобяваш колело сам не е офертно,щото ще се оскъпи много и няма да стане добро...
Между другото сега се сетих,че в Пловдив Maxxcom внасят IronHorse и в ценовата листа,която гледах имаше една Yakuza(Bakuto май беше) от миналата година,която е много добър твърдак за спускане...беше към 1300/1400лв. май,не помня точно,но можеш да се поинтересуваш
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот Nymphetamine » Съб Апр 28, 2007 11:07 am

Къде я гледаш тая ценова листа?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот i love bikes » Съб Апр 28, 2007 11:15 am

за този iron horse ли става въпрос?

гледам 4е цената му е 549 долара.В такъв случай къде може да се намери това колело? ясно макском ама къде е това в Пловдив(те май спринт притежаваха нали?) :dunno: ако някой знае.или ако има в интернет някъде
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот i love bikes » Съб Апр 28, 2007 11:25 am

успях да намеря ценовата листа - http://mtb.veno.biz/IronHorsePricelist2007.xls
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот Stafref » Нед Апр 29, 2007 11:55 pm

За същия IronHorse става въпрос..Ценовата листа нямам никакъв спомен къде го гледах,но това е стар модел,който се продаваше на горе/долу ниска цена!При това съм го гледал най-малко преди 5/6 месеца,може да не важи вече!
Ако можеш да намериш телефон на завода на Спринт в Пловдив може и да ти кажат нещо,не знам..

п.п:тва дето си го постнал не мога да го отворя,но ей тва го отварям,има информация и къде може да звъннеш
http://66.102.9.104/search?q=cache:9s7eyAldFycJ:mtb.veno.biz/IronHorsePricelist2007.xls+Maxcom+%2BYakuza&hl=bg&ct=clnk&cd=1&gl=bg&lr=lang_bg
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот Nymphetamine » Пон Апр 30, 2007 6:01 pm

От тва колело единствено frameset-a, каплите, crankset-a и волана стават за нещо по-различно от разходка из алеите в парка. За тва и цената е такава.
А Bakuto от 2006 вече става за нещо по-есктремно, пък и цената му е добра. Аз лично съм останал с впечатление, че Айрян Хорс завишават малко цените, което може да идва и от качеството на рамките, не знам.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Stafref » Пон Апр 30, 2007 7:22 pm

Да,наистина моя грешка,колелото не е същото,това е доста по-стар модел.Иначе в ценовата листа горе Bakuto-то е от 2006г. Колелцето не е лошо,обаче е с BB5,което едва ли става за нещо повече от XC.Абе квото и да си говорим РАМ АМ-а е най-добрия избор,особено щом имаш тези пари.Не знам защо още не се е убедил автора :dunno:
The man who walks with the crowd is likely to find himself no further than the crowd.
The man who walks alone will reach places that nobody had seen.
Аватар
Stafref
 
Мнения: 444
Рейтинг: 1370
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 9:35 am
Местоположение: тук-там

Мнениеот Nymphetamine » Пон Апр 30, 2007 10:56 pm

i love bikes:
Виж сега, каквото и да вземеш, винаги ще се минеш, все ще има някое друго колело, което ще е с някаква част по-добра от рама или каквото си си харесал. При сглобените колела почти винаги е така, когато едновременно с това гониш и ниска цена. Най-добре става когато си сглобиш колело по свое собствено желание, но тогава, както вече ти казаха,, сумата е пъти по-голяма. За това си прецени добре с какво би бил склонен да направиш компромис и потърси нещо такова.
Ако вземеш твърдак, ще имаш възможността да се радваш на хубави спирачки, мека мека вилка, здрава рамка за 2 - 2 и нещо. Ето ти няколко варианта за хубаво колело на цена около 2000лв:
1. Ram Urbn примерно е добра инвестиция, като евентуално може да поискаш да ти сменят дисковете или задната с ББ5, за сметка на дерайльора, да рече, който не е от най-добрите за тази сума. Така може би ще се вдигне малко цената, но колелото няма да мине в категория custоm и да се оскъпи. В такъв случаи ще стане много добро за тормоз, но за АМ може да е малко тежко.
2. IH Sachem 5.0 е може би добър вриант за АМ: хубава вилка, хидравлични спирачки, за които не мога да гарантирам колко са добри, свестно движение като за тези пари, иурбели от реномиран производител, здрава рамка. Единствения кусур ми се виждат сприачките, но веднага с пристигането, можеш да разкараш предната. И тук цената идва малко над 2000лв.
Относно вариантите за меко колело:
АМ като рамка би издържала на "лек ДХ" както и дребни скокчета и т.н., то май и в спецификацията за рамката е писано същото. Но с тази вилка в АМ.2 варианта....ръцете ти няма да издържат. На твое място бих стискал яйцето още малко и да се насоча към АМ.1 комплектовката. Ако не можеш, обади се във фирмата или иди на место, поговори с хората, бъди любезен и възпитан, примоли се културно за смяна на някои компоненти и може би ще откликнат на молбата ти. Лично аз бих сменил спирачките с механични ББ7 203/185 или 160мм ротори i дерайльора с Х.7 или спирачките и курбелите + средното, като поръчам Hussefelt от 119 с Howitzer Xr.
В общи линии варианти бол. Най-добре би било да идеш на место, да поговорите. С тази възможност българската фирма заема едн позиция напред. И бъди разумен, мисли, защото никой търговец не обича нахални клиенти, но пък и има такива, които, предвид възрастта ти, биха направили опит да те метнат (но не вярвам хората от RAM Bikes да са такива, с тях проблеми до сега не съм имал, колкото и да съм им досаждал). Ако нямаш възможността да идеш до завода, пиши им имейл, ще ти отговорят. Информирай се добре за цените на отделните продукти, чети, смятай, премисли добре преди да решиш какво да заменяш, махаш и поръчваш.
Лично моя съвет е да почакаш малко, да посъбереш повече пари и тогава да мислиш за конкретно колело. Успех! ;)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Предишна

Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта