Dakine Apex или подобна...

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Dakine Apex или подобна...

Мнениеот fhristo » Пет Мар 16, 2007 10:42 am

Интересува ме има ли друга раница, която да има система за носене на Full Face helmet, защото аз точно такава си търся и засега попаднах само на Apex? И по принцип ако има Apex да сподели доволен ли е, проветрението на гърба как е?
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Пет Мар 16, 2007 12:15 pm

Май на нашия пазар само Арех-а може да носи "цяла" каска в джоб, Nomad-а и някои по-малки модели могат да я държат с каишки (аз лично така предпочитам) и запазват малкия обем и тегло на раницата
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот halcor » Пет Мар 16, 2007 1:49 pm

На практика всяка раница може удобно да ти държи fullface на каишки... стига да има ленти за пристягане в горната част (ама тия, дето нямат не ги броя за раници :))... ей тия двете ленти преди да ги щракнеш ги прекарваш през частта_на_fullface-a_която_ти_пази_челюстта в посока отвътре -> навън и той си ляга много удобно и стабилно на раницата.
Съжалявам, няма как да покажа нагледно.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот MartinBG » Пет Мар 16, 2007 2:05 pm

Deuter Attack уж има тази възможност, но нямам лични впечатления от нея.
Можеш да я видиш в Стената.
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот Redhat » Съб Мар 17, 2007 10:27 am

halcor написа:На практика всяка раница може удобно да ти държи fullface на каишки... стига да има ленти за пристягане в горната част (ама тия, дето нямат не ги броя за раници :))... ей тия двете ленти преди да ги щракнеш ги прекарваш през частта_на_fullface-a_която_ти_пази_челюстта в посока отвътре -> навън и той си ляга много удобно и стабилно на раницата.
Съжалявам, няма как да покажа нагледно.


Подбен начин на прикрепяне води до неволни издрасквания на каската, които не са много приятни. Аз съм се замислил за Nomad, все пак обема на раницата е 16 литра + 3 литра туба. Перфектно за еднодневно каране, но може и там да изскочи проблема с "откритата" каска. На моята съм и намерил една плажна раница, в която да я съхранявам, но май е приложимо само вкъщи, тъй като не може да се хване по гореспоменатия начин с каишките. Може би тази платнена торбица + номад ще свърши работа.
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот Newone » Съб Мар 17, 2007 1:47 pm

Освен, че карам с фулфейс Giro Remedy, ;) раницата, която ползвам от няколко месеца е Dakine Apex..Много съм доволен- раницата е лека, с добро проветрение, добра организация на вътрешността и т.н...Ако, обаче, караш само кратки/еднодневни/ карания или само надолу, може би нямаш нужда от толкова голям обем...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта