Shimano Deore LX BR-M585

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Shimano Deore LX BR-M585

Мнениеот Bat Tilio » Сря Мар 14, 2007 4:14 pm

Zdraveite.predi niakolko dni si kupih komplekt diskovi spira4ki Shimano BR-M585 i imam niakolko vaprosa svarzani s tiah.to s ogled na tova 4e ve4e sam gi vzel zaglavieto na temapa po skoro triabva6e da bade ne6to ot sorta na " Sled dazd ka4ulka" no vse pak eto gi i pitaniata:

1) dvata diska sa po 160 mm,dali ste mi e dostata4na spira4nata sila za DJ i malko ob6to planinsko karane(sravnitelno krotak AM,ot vreme na vreme i malki spuskania no ni6to ekstremno)

2)eventualno dali e vazmozno da sloza 180 mm disk otpred(to taka mai ste6e da e nai dobre 180\160 ) i dali niama da po4ne da mi su4e vilkata pri 180 mm.vilkata e Dirt Jam Pro 2006 i e sas standartna os,za smetka na tova pak e 120mm hod i e veroiatno da imam iadove ako sloza po logemia disk,ina4e pak sigurno ste se zagriava mnogo prednata spira4ka

3) spira4nite diskove sa za centrer lock,triabva li mi niakakva spezialna glavina za tiah,stava li s normalna shimano deore 525 naprimer

4)tozi vapros e sas sigurnost nai glupavia ot 4etirite no mnogo se kolebah mezdu LX i magira Julie,ta dali julie-to ste6e da raboti po bezproblemno i da spira po dobre

to tazi tema stana pove4e mai za velomehanik ama ni6to,otvorih rabota na moderatorite da ia mestiat.sorry i za maimunizata ama ne moziah da ia podkaram kirilizata
Bat Tilio
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Сря Мар 14, 2007 4:39 pm

Здрасти и честито за спирачките! :beer:

1. Според мен са достатъчни

2. Възможно е, ама ти трябва преходник. Чувал съм за някаква игра с шайби, ама това си е бошлав работа. Според мен вилката ще е О.К.

3. Тука си го закъсал. Сега ще трябва да дадеш още пари за главини или да си купиш този преходник, но в България незнам къде ги има. Друг вариант е да си купиш дискове с 6 дупки за закрепване.


4. Незнам

Не мога да намеря снимка на преходника, но съм сигурен, че някой добър човек ще ти го покаже след като ти се каже да пишеш на кирилометодиевица!

Ай
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bat Tilio » Сря Мар 14, 2007 4:48 pm

@nikitzo .mersi mnogo za infoto.to tezi spira4ki sa za bike,koito v momenta sglobiavam,toest niamam o6te kolela i glavini,interesuva me oba4e kakva glavina triabva da si kupia za toia centrer lock,biah si haresal tia na shimanskite,za6toto sa evtini pak uz gore dolu dobri ama iavno ne stava s tiah.a pak za po goliam disk misleh prosto da vzema drug disk za tozi model deto da e 180,ne znam oba4e dali spira4kata e predvidena da raboti s takav(vse pak si e za XC i AM upotreba,to ne 4e 180 e koi znae kolko goliam ama...) i dali izob6to ima smisal,to ne viarvam da uveli4i spira4nata sila ama pone ste podobri ohlazdaneto,ili pone bi triabvalo
Bat Tilio
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Сря Мар 14, 2007 4:51 pm

Спирачките най-вероятно няма да ти създават абсолютно никакви ядове. За една година каране във всякакви условия не съм имал никакви проблеми. Единствено веднъж, когато задните накладки бяха много износени(доста под 0,5-те мм остатък, при който Шимано препоръчват смяна) изкачаха нагоре, но това се оправи временно със свинска опашка, а след смяната не имало проблем.
Една препоръка, карай със метални накладки, органичните се износват за нула време.
И още една препоръка, пиши на кирилица.

За спирачката няма проблем да сложиш и 203мм диск, със съответния преходник разбира се, за вилката обаче не знам.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Сря Мар 14, 2007 4:58 pm

Моля моля

Това е все пак само мое мнение!

Главини .... ми сещам се за тези
предна
Изображение
задна
Изображение

За съотношението размер диск/спирачна сила има разлика вЕрвай ми, ама пак имаше нещо за шиманските накладки и матриало на дисковете! Питай друг!

Ай, че требе да си одим
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bat Tilio » Сря Мар 14, 2007 5:09 pm

aha ...iasno za glavinite,tezi mai gi biah gledal v screambikes,no ne im obarnah vnimanie,za6toto pomislih 4e sa za v-brake ama to kato e s centrer lock ne mi triabvat dupki za boltovete.ami super,te tezi sa i na priemliva zena,ostava samo da gi ima tam kadeto ste si pora4vam kolelata 4e mislia da e online.pak za nakladki-te sega imat niakakavi(ograni4ni sa mai),kato gi iznosia ste slozia metalni
Bat Tilio
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта