рамка за ХС Full Suspension

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

рамка за ХС Full Suspension

Мнениеот JK » Нед Мар 11, 2007 2:07 pm

здравейте на всички :)
имам едни чуденки и за това ми се иска да се консултирам преди да реша какво да правя :dunno:
назря времето да си сменям рамката, само ще спомена че сегашната ми е "мека", свикнал съм с такава затова искам и следващата ми да е от такъв тип, карам ХС, въртя доста и с удоволствие по дълги и разнообрази маршрути, обичам както катеренето така и спускането по всякакви горски пътеки.. и технични и бързи
ако не бях ограничен бюджетно едва ли щях много да се чудя какво да си купя но за съжаление не мога да отделя много пари на куп и затова минавам на варианта първо рамка, слагам й досегашните си компоненти и от там нататък започвам да я ъпгрейдвам лека по лека :)
от 2 години много ми се иска да си взема NRS рамка, доста хубави неща изчетох за нея и така съм се надъхал че направо ми текват лигите само като се сетя за това конче :) ...та така....това беше интрото :D

значи чуденката ми е дали да търся NRS рамка която най вероятно ще е на старо или да е нова XC II на RAM за 650лв

имам мой човек в Германия който не е като да не разбира от байкове и ако го помоля ще се заеме отчасти с търсенето, оценка на състоянието на въпросната рамка (въпреки че не от страната на Гьоте пример: http://cgi.ebay.co.uk/GIANT-XTC-TEAM-NRS-FRAME_W0QQitemZ330095953506QQihZ014QQcategoryZ22679QQrdZ1QQssPageNameZWD4VQQcmdZViewItem) и изпращането й до моите ръчички :D само дето не ми е много ясно дали ще си заслужава цялата тая история ако ХС II-ката на RAM ще ми върши почти същата работа, също така не съм много наясно каква точно рамка NRS да търся, става въпрос за година на производство (имали разлики в геометрията до колкото знам) и с какъв заден шок

емиии това са колебанията ми :) .....и нека знаещите да кажат :beer:
"Той трябва да отива непрекъснато все по-далече, там е единствената му страна"
Аватар
JK
 
Мнения: 184
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:28 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Admin » Нед Мар 11, 2007 5:06 pm

За NRS има достатъчно хора, които ще могат да ти дадат акъл. Аз ще си позволя два съвета по твоя въпрос:
1.Аз бих си взел XC2, за да си е нова и да си имам гаранция. Дето се вика, можеш да я пипнеш, видиш и т.н.
2.Ако обичаш техничните спускания в рамките на ХС карания, окачването на XC2 с Horst-link може би ще ти пасне по-добре. Поне моите впечатления за него са, че работи доста добре и е по-активно при спускане и спиране, отколкото на NRS. Giant-а пък е "по-твърд" при катерене, но мисля, че и XC2 не се представя никак зле в това отношение.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 11, 2007 5:16 pm

ХС II-ката на RAM ще ти върши почти същата работа
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот JK » Сря Мар 14, 2007 8:24 pm

мдааа (почесвайки се по брадата замислено поклаща глава)
май това ще е и моя избор :agree: ...друго си е то новичкото ;) а и щом
TOYAGA написа:ХС II-ката на RAM ще ти върши почти същата работа
:)
като се замисля алтернативния вариант ми се струва излишно сложен :) верно че съм голям мераклия на NRS ама то не се губи :D има време за всичко щом чевек е надъхан
10х за отговорите
"Той трябва да отива непрекъснато все по-далече, там е единствената му страна"
Аватар
JK
 
Мнения: 184
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:28 pm
Местоположение: Варна


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта