Ново колело за XC

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Ново колело за XC

Мнениеот SadAss » Чет Мар 08, 2007 7:46 pm

Здравейте,
търся съвет за избор на ново колело,
искам да си купя нов байк за XC на цена до 550лв...не смятам да го ползвам за разни екстремни работи, някое и друго планинско велопреходче и такива неща. За основно качество, което търся бих изтъкнал "здравина". Искам байк, на който да мога да разчитам.
Търся нещо само с преден амортисьор, с метални педали, добро средно движение...абе здрав байк.
Засега съм се спрял на Drag Ontario Team Edition, цената му е 490лв...само дето няма задна дискова спирачка, но незнам дали всъщност ми е нужна...има ли възможност като го купувам да го поръчам и със задна дискова и колко върху цената би струвало това?
Бих се радвал ако имате предложения било то за други модели колела от този клас и качество или пък мнения относно качествата на този Drag Ontario.
Благодаря предварително
SadAss
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 7:32 pm
Местоположение: Bulgaria

:)

Мнениеот Kitolino » Чет Мар 08, 2007 8:11 pm

Здравей, аз съм собственик на Ontario Team Edition и мога да съм малко пристрастен(за което се извинявам още сега :) ).
Като цяло всички колела от този клас(550лв дори и по-малко) ще издържат на ХС, стига човек да се съобразява със самият стил.
На Онтариото не му трябва дискова спирачка отзад, по-добре си помисли за някоя от по-висок клас отпред(ББ5 на Авид е добро решение). Също така ако си висок над 180см ще ти е нужно и по-дълго колче, като цяло по колелото има какво да се сменя, но тези разходи са разхвърляни във времето, така че няма да те натоварят още сега. Колелото е здраво и няма да имаш проблеми( стига да го сервизираш навреме и редовно).
Други алтернативи са Ram HT1, Sprint Apolon с доста сменени части( още при самата покупка може да смениш оригиналните с по-висок клас).
Тук 3ма приятели сме с Онтарио, Аполон и Рам HT2 и трите колела вървят прекрасно( вярно е че по-високият клас върви по-леко и приятно, но дори и с по-малко пари не се изостава на преходите ).
Избор имаш, което и да избереш ще ти служи добре :agree:
Успех
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот stan40 » Чет Мар 08, 2007 9:00 pm

Здравей,аз съм карал Аполон и Драг онтарио Тийм Едишън имам ги и двете сега съм с онтариото ,и да ти кажа и двата са много добри за XC аз бих предпочел Онтариото просто мое лично предпочитание заради дизайна,но и РАМ не падат по долу.За окомплектовката ако си тежък(аз съм 100 килограма и АВИД ББ7 203 мм ми върши чудесна работта) може да смениш предната дискова с нещо по-сериозно ,а колкото до задната дискова мисля,че може да почакаш и В-брейка е доста надежден.Това е моето мнение като цяло ако има нещо питай :agree:
stan40
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 9:27 am

Мнениеот Spr » Чет Мар 08, 2007 9:23 pm

Бих ти препоръчал Drag ZX5 за около 600 лева. Монтажъте по-добър, както и предната спирачка. Мисля че това колело е в много добро съотношение цена/качество.
Spr
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 10:04 pm

Мнениеот Isidor » Чет Мар 08, 2007 10:51 pm

Не съм сигурен, но ще предложa ht2 с монаж на Онтарио ТЕ примерно, ще излезе малко по-скъпо от 600 заради рамката, но поне ще е по-здраво, както ти искаш :dunno:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот Мъро » Пет Мар 09, 2007 1:50 pm

За тези пари наистина най-доброто май е Ontario-то. Можеш само да му смениш накладките с барадини и ще ти е муцка за XC :agree: Всъщност и за кормило можеш да помислиш, че му е малко тясничко това, с което върви.
Аполона тазгодишния модел не е 350 лева, а 700 - с Deore монтаж.
Ако се напънеш мъничко, най-добре да вземеш HT1, или HT2 с по-ниската комплектовка.
Един съвет - за тези пари гледай повече не какво взимаш, а от къде го взимаш. Разчитай на добрата поддръжка в магазина.
Пък за по-добри компоненти сам ще започнеш да мислиш след време, след като и нуждата от тях дойде :D
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот SadAss » Пет Мар 09, 2007 2:46 pm

Благодаря на всички...радвам се, че одобрявате Ontarioto...а Мъро според правилно каза, че за ъпгрейди идва време като с еусети нужда от това...за смяна на предната спирачка с BB5 незнам дали е време още в началото, мисля да пробвам с тази, която си върви в модела...аз съм около 73-4 кг и дори с по-тежка раница трудно ще съм по-тежък от 85кг...предвид това,че другите ъпгрейди и варианти са над 550лв, което наистина е таванът на възможностите ми...смятам да си купя Ontarioto...a ако случайно в последния момент ми изпаднат повечко пари, ще помисля за някои подобрения...

Споменахте, че е важно мястото откъдето го купувам...аз знам само магазина на BAS и този на Позитано 3 със ските Orion...това добри места ли са? На Позитано 3 един път едни автомати на ски доста през пръти ги монтираха, аз не съм им голям фен...
Благодаря за предложенията и инфото :)
SadAss
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 7:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Мар 09, 2007 3:13 pm

Пробвай при Нина на кръстовището на Борис с Екзарх Йосиф
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта