Multi tools

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Multi tools

Мнениеот southpark » Съб Мар 03, 2007 1:33 pm

Здравейте,

Решил съм да си купя някакъв универсален инструмент от типа Multi tool. В форума не намерих някаква информация за тях. Има една статия цъкв която, се казват добри думи за crank brothers multi tool 17 и за сега съм се ориентирал към него или към 19-та.
Въпроса ми е, имате ли впечатления от работа с такива многофункционални инструментчета и ако може препоръчайте ми някои. Може ли да се разчита на тях за ремонт на колелото или са само за в краен случаи когато си далеч от цивилизацията. :crazy:
"Funny, I've always believed that the world is what we make of it."
Аватар
southpark
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 9:16 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Multi tools

Мнениеот MAN6 » Съб Мар 03, 2007 2:10 pm

аз ли4но разполагам и със 17 и 19, но до момента не ми се е налагало да правя кой-знае какви упражнения с тях. машинката за верига върши работа! ключетата 8 и 10 също, макар че както бях чел и в мтбр.цом, при някои се случва да са малко по-широки. когато си поръчвах 17-ката пишеше че има лайфтайм уорънти...

нещо по-интересно: сестра ми ми подари 19-ка, тъй като незнайно за мен как успяла да закръгли шестостен номер 4... :)

и може би някой от "пишките" са леко къси..

толкоз от мен. аз си ги ползвам :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Nazgull » Съб Мар 03, 2007 2:19 pm

На скот има едни такива, с машинка за верига. Към 22лв са и са супер. Доста по-евтини от тея


http://www.scottusa.com/product.php?UID=7688
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zeus » Нед Мар 04, 2007 2:57 pm

Nazgull написа:На скот има едни такива, с машинка за верига. Към 22лв са и са супер. Доста по-евтини от тея


http://www.scottusa.com/product.php?UID=7688


Аз използвам този tool и съм много доволен ,машинката за верига е перфектна и си върши си работата идеално.... ;)
Живота е една голяма далавера , само трябва да се споразумееш !
Аватар
zeus
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 7:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Isidor » Нед Мар 04, 2007 3:28 pm

Аз пък имам това -> http://eshop.dimibike.com/product_info. ... cts_id=470
Много е добро. Това ми е втората година която съм с него. Понеже ми го донесаха от София, пък и човека не разбираше много и са му дали такова само, че с две отвертки ,,-,,. След доста изтърване тея пласмасовите неща отстрани инструмента се разлепиха, но не ми пречи. Най-много ме кефи здравината на материала. Превъртал съм болтове, но шестограмите си оставанаха здрави, а не като ония от всичко за 1 лев :). Миналото лято си игубих чантичката с ,,екстрите,, и сега ми остана само машинката, но това са вече подробности ;) :agree:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот southpark » Нед Мар 04, 2007 4:27 pm

MAN6
надявам се закръглянето се дължи на некомпетентна работа а не на слаб материал, защото ако е второто незнам стува ли си парите.

Nazgull, zeus
ами тези Scott немога да ги намеря с машинка за верига по нашите интернет магазини. В идващата седмица ще пообиколя магазините да видя какво предлагат. Вие от каде ги купихте?

Isidor
това не е зле но няма машинка за верига, а аз държа да има ;)
"Funny, I've always believed that the world is what we make of it."
Аватар
southpark
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 9:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Нед Мар 04, 2007 4:37 pm

southpark написа:MAN6
надявам се закръглянето се дължи на некомпетентна работа а не на слаб материал, защото ако е второто незнам стува ли си парите.


според мен е по-вероятно да е първото, макар че никога не може да си сигурен :)

преди седмица мисля беше, успяхме да закръглим професионален шестостен, марка Facom, 8мм... ;)

та както вече казах- никога не може да си 100% сигурен :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Isidor » Нед Мар 04, 2007 5:08 pm

southpark написа:Isidor
това не е зле но няма машинка за верига, а аз държа да има ;)

О напротив, има. Инче как щях да си скъся веригата ;)
То даже си пише ,, Инструмент за верига:1,,
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот Nazgull » Нед Мар 04, 2007 5:11 pm

от байкцентъра в Младост1 го взех инструмента на скот
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот southpark » Съб Мар 10, 2007 12:38 am

Днес си купих това http://www.scottusa.com/product.php?UID=7688 от байкцентъра. Избрах го защото е доста по евтино от crank brothers а и никъде не можах да ги видя на живо (не ми се обикаляше много).
Вече го изпробвах и да ви кажа не съм във възторг. След няколко притягания по колелото успях да го разхлабя, т.е. отделните шестограми започнаха да се движат много леко. Между отделните инструментчета има шайби и по една пружинна шайба за всяка ос с инструменти. На мен ми се разхлаби оста където е инструмента за верига. Сигурно защото доста ползвах 6-та за да си настроя седалката. Струва ми се, че има нещо сбъркано в подредбата на шайбите в близост до 6-та. От едната и страна има 3 шайби а в края м/у 2.5-та и рамката където е пружинна шайба няма :crazy: Изображение Не съм инженер да разбера каква им е била идеята с тези 3 шайби но мисля да пробвам да ги разместя, защото сега пружиннта шайба не си върши добре работата. Изкривила е една тънка пластинка и там където се разтваря се пада точно на згъвката на рамката.
Нека някой които го има този tool на scott да каже при него така ли е подредбата на шайбите и дали се е получило разхлабване на инструмента?
Някои разглобявал ли го е?

ПС: тоя пост май стана като за веломеханик :popcorn:
"Funny, I've always believed that the world is what we make of it."
Аватар
southpark
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 9:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Съб Мар 10, 2007 10:42 am

crankbrothers-a не се разхлабва :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот southpark » Нед Мар 11, 2007 7:04 pm

MAN6 написа:crankbrothers-a не се разхлабва :)

Сигурно е така но и цената е 2 пъти по голяма.

Иначе днес го разглобих и сглобих. Добре, че му бях направил снимки преди това ;) Там където бяха три големи шайби преместих по средата пружинната, че е доста силна и огъва другите тънки шайби. Огъва ги когато се завърти по такъв начин, че да попадне от вътрешната страна на оста където няма какво да я притиска и тя изкривява тънките шайби. Мисля, че сега е по стабилно но времето ще покаже. Изпробвах го пак на няколко места по колелото и този път няма разхлабване. За цената си мисля, че е тулчето е добро. Материала е хром ванадий следователно би трябвало да издържи на агресивна работа. Може още да се желае от инструмента за верига, най-вече да не се пречка толкова ама мисля, че му свикнах. Ако някой иска мога да кача снимка с разместените шайби. Благодаря на всички които се включиха в темата :beer:
"Funny, I've always believed that the world is what we make of it."
Аватар
southpark
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 9:16 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 79 госта