Банален въпрос - избор на байк за тежък човек.

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Мнениеот StefanR » Пет Мар 02, 2007 8:57 pm

Исках да бодисат колелото черно без надписи РАМ по него. Както и предполагах обаче , нямаше такава опция. Компромисният вариант беше черна рамка с графитен надпис РАМ. ОК ,устройва ме.
За гаранциите въпроса е спорен. Занимавам се с ПЦ хардуеър и горе долу имам наблюдения върху БГ практиките в това отношение. Всичко зависи от фирмата дала въпросната. В предвид факта, че смятам да карам колелото по предназначение (нещо което , убеден съм , си личи) не мисля че ще имам проблеми при нужда. Такива ще се получат при евентуална продажба.
Макар,че никъде не мернах надпис за отпадане гаранция при премахване лепенката. Както и да е , лепенките ме дразнеха а това е важно :-)
StefanR
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 4:52 pm
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Пет Мар 02, 2007 11:25 pm

6 спейсъра,ако са по 1 см. са много.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот StreetLord » Съб Мар 24, 2007 8:31 am

браво добър избор.И аз така във близките дни ще направя подобен избор обаче със HT2 BK2.Иначе физически сме почти еднакви.
Аватар
StreetLord
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 12:58 am
Местоположение: Bulgaria,Pleven

Мнениеот StefanR » Съб Мар 24, 2007 7:05 pm

StreetLord написа:браво добър избор.И аз така във близките дни ще направя подобен избор обаче със HT2 BK2.Иначе физически сме почти еднакви.


Ами да ти кажа , две три седмици след придобиването вече си промених мнението.
Подходих с наивната идея че с добре окомплектован байк ще се кротна и повече няма да се заниамвам с него.
Сега не смятам така. Бих взел хт2, евтината окомлектовка с най-добрата вилка която мога да си позволя , съветвам те и теб да направиш така :-))) Лек избор ти желая , както е безпроблемното му осъществяване разбира се.
StefanR
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 4:52 pm
Местоположение: София

Мнениеот codename47 » Вто Мар 27, 2007 9:18 am

StreetLord написа:
...Ами да ти кажа , две три седмици след придобиването вече си промених мнението.


и що така, интересува ме понеже аз съм с HT2 а жената с 1
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот StefanR » Вто Мар 27, 2007 7:23 pm

codename47 написа:
и що така, интересува ме понеже аз съм с HT2 а жената с 1


Ами поддавам се на разни внушения ,че хт2 е по-здрава :-) Това първо. После , по-лека е . Най-важното , може да се ползува със 130 мм вилка. Ако на 20" хт1 сложа такава , мисля че ще ми стане много висока рамката. Айде гаранцията ще я преживея, ама топките ? :-)))
Освен това, чисто теоретично ми харесва малкият ъгъл на седалката
колкото повече я дигаш , толкова по дълго ти става колелото. Идвам от шосеен бегач, на който седалковата тръба беше почти перпендикулярна на земната повърхност и този ефект на удължаване се усеща дори и с хт1. Мен специално ме радва.
StefanR
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 4:52 pm
Местоположение: София

Мнениеот codename47 » Сря Мар 28, 2007 8:58 am

не разбрах доволен ли си или не от НТ1-цата, искаш 2-ка така ли?
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот StefanR » Сря Мар 28, 2007 8:34 pm

codename47 написа:не разбрах доволен ли си или не от НТ1-цата, искаш 2-ка така ли?

За доволен или не , не мога да отоговоря еднозначно.
Просто казвам, че ако трябваше сега да избирам щях да взема HT2 с най-скъпата вилка която мога да си позволя.

P.S. Да кажем, че можеше да съм по-доволен :-)
StefanR
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 4:52 pm
Местоположение: София

Мнениеот ramam » Чет Мар 29, 2007 1:26 pm

@StefanR

Поне Тора предполагам имаш като идея.
Но цената е към 300 лева.
А за твоята вилка не се отчайвай всички от класа на Джуди/Дарт са с малко по твърди семеринги/уплътнения.
Вземи си онова прехвалено масло Мотип и еластомерна/за вилки/за амортисьори грес.
Чистиш вилката
слагаш парцал така че да не напръскаш каплата/накладките/спирачките/спиците
пръскаш с силиконовото масло Мотип
чакаш 30 мин
и после с молив/химикалка/облия връх на шесторан намазваш въпросните уплътнения с греста и го оставяш на топло че да поомекнат така докато се раздвижи.
после ако спреш да смазваш и пак се спече пак същата процедура.
Маслото от Метро или авто магазин , бензиностанция, а греста от веломагазин - кадето се продават Шимано части имат или могат да ти доставят и грес.
ramam
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 1:01 pm

Предишна

Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта