210мм (преден) ротор с RockShox Psylo XC 120мм?

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Мнениеот Brave » Вто Май 23, 2006 10:07 am

Нещо май не се разбрахме всички, ама както и да е - всичките ми постове в защита на супер силните спирачки на ХС велосипед, са в случай, че haste е намерил Густав ужасно евтино и затова се чуди дали да го вземе или не, при положение, че за същите пари, не може да си вземе добра спирачка за своя стил каране. Ако спирачката просто е на прилична цена, разбира се, че е по-добър вариант да вземе нещо по-подходящо (слабо).
Сравнението с колата си е съвсем правилно, ама както и да е... Ти спирай с поршето всеки път с двата крака върху педала, пък гледай, дали няма да се получи ускорено износване на всички детайли по окачването, включително и гумите.

@Haste: За Авидите - Avid BB5 или Avid BB7. Първото е по-слабо, има настройка само на вътрешната накладка, но си е съвсем адекватна спирачка, по-добра от МХ1 и МХ2 на Hayes, при еднакви ротори, според скромния ми опит (байка на жена ми е с Авид ББ5 и МХ1, карал съм доста и МХ2), докато ББ7 е наистина силна спирачка, определено най-добрата механична дискова. И двата авида се комбинират чудесно с SD7 лостчета, но ако не са те, поне някакви други с регулация на лостовото отношение, защото особено ББ7 има доста ограничена модулация на спирачното усилие (с лостчета Деоре, ББ7-цата ми беше малко ON/OFF :)) Разбира се и добри жила и брони, недей да спестяваш от там.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот LiFo » Вто Май 23, 2006 5:41 pm

[quote="Brave"]

Сравнението с колата си е съвсем правилно, ама както и да е... Ти спирай с поршето всеки път с двата крака върху педала, пък гледай, дали няма да се получи ускорено износване на всички детайли по окачването, включително и гумите.
[/quote]


Кой говори за ускорено износване, когато haste може да си разфасова вилката (...и себе си, дано не) с едно по-силно спиране?
Ти ще караш ли порше, ако знаеш, че можеш да си изкормиш окачването при по-силно спиране? Няма, нали!
Затова и аз мисля, че сранението е неуместно.

Cheers:beer:
Law:
There is no law without an exception!
Exception: Murphy's law
Аватар
LiFo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 11:13 pm
Местоположение: Soon on Mars

Мнениеот haste » Сря Май 24, 2006 4:30 pm

Здравейте!

Днес купих Tectro предна хидравлична спирачка със 180мм ротор. Когато бъде зглобено колелото ще напиша тук кратки впечатления от нея.

Бих искал да благодаря на следните хора (подредени по време на първи отговор):
Shady™-I need money-HepBeH_XaMcTep-Alien-Brave (за ролята на "дявола" в темата ;-)-Zozka-chiMol-bikerider (за мъдрите съвети)-LiFo-klmn

Поздрави
haste
Аватар
haste
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 2:03 am

Мнениеот Alien » Сря Май 24, 2006 4:52 pm

Ха, от Густав на Тектро. :)

Честита да ти е, със здраве да си я ползваш! ;)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот pishkata4 » Сря Май 24, 2006 7:19 pm

[color=beige][size=67]abe pi4ove vie imate li predstava 4e govorite za nai dobrata diskova spira4ka v sveta,pi4 az sam karal s gustav i ti kazvam 4e ne e dobra idea da q slagaj na psylo,prekaleno e mosha,a i sus 210rotor ti je q izkurtish naprao,MOQ SAVET KUM TEB E DA POMISLIJ PO VNIMATELNO.SE PAK PSYLO E ZA XC,A GUSTAV E HARD-CORE DHX,SEJTAJ LI SE,TI NEMA DA SPUSKAJ VITOJA PONE NE S PSYLO VILKA SLEDOVATELNO ZA MEN GUSTAV NE TI TRQBVA,A TI RAZBIRA SE SAM PRECENI I SI REJI[/size][/color]
pishkata4
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Май 24, 2006 8:32 pm

[quote="pishkata4"]

...vie imate li predstava... [/quote]


Имаме представа. 4 е твърде малко за една истинска pishka.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта