Фар?

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Мнениеот Teodor40 » Сря Май 03, 2006 1:10 pm

[quote="GOA"]

[quote="Teodor40"]

Само да спомена че има фарове с по 3 батерии а за тази бройка лично аз не съм виждал зарядни може и да има.Проблема в този случрй е че батериите не могат да се зареждата в комплект което е задължително иначе много бързо се скапват.
[/quote]

:bigeyes::bigeyes::bigeyes::bigeyes::bigeyes:
хои си земи некви дъвки и няма да има проблем
[/quote]

Обоснови се! В случея ти си нещо неориентиран и това което казвам е така.
@Alpina [/quote]Допълнително съпротивление през цялото време, при положение че ще ми трябва средно един път седмично и то за час - не мерси[/quote]
Съпротивление има само при консумация и то се увеличава с по-големите консуматори.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот halcor » Сря Май 03, 2006 1:42 pm

[quote="Nightwolf"]

Доколкото разбирам само халоген може да осигори нужната светлина за едно нощно,лятно ХС каране?;)
[/quote]

Аз успешно съм го практикувал и с челник със 7 светодиода. Но колкото повече светлина - толкова повече. Затова и предложението на sstefanov изглежда най-готино, но предполагам, че не е особено евтино, 120 кинта по спомени в "Стената".
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот mih » Сря Май 03, 2006 5:11 pm

съгласен съм с halcor, светодиодните фарове/челници осигуряват необходимата за придвижване светлина, осветяват пътеката, но за съжаление подробности по нея като вдлъбнатини и изпъкналости трудно се виждат, особено на скорост, по-висока от тази за разходка.

пък ако си говорим за наистина минимално количество необходима светлина - и мижавото единствено диодче на фенерчето на Нокиа 1100 е достатъчно за бавно и технично спускане (като това от вр.Милеви скали надолу към гара Забрайх-й-името :hbang2:)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Май 03, 2006 5:48 pm

[quote="krosa"]

[color=black] мен това ми направи впечатление http://eshop.dimibike.com/product_info. ... cts_id=527 незнам как свети ама идеята за вградено динамо ми хареса [/color]
[/quote]


а минавало ли ти е през ума как на [url=http://eshop.dimibike.com/product_info.php?cPath=84_85&products_id=527]Това[/url] да сложа[url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/images/br-m800.jpg]ТОВА[/url]?????????

@bikerider - и аз си мислих за челник, но леко не ме устройва... из града карам главно с челадинка(ако имаш някаква идея за закрепяне в/у такова нещо - сподели:beer:)

@mih - разправяха ми...
много добър начин да си глътнеш телефона в случай на падане

@velco - ех, как ме изпревари
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот EmZo » Сря Май 03, 2006 7:08 pm

Е как не се сещаш бе Пешо, варианти много.

1. Изобщо няма да го слагаш (Тъй или иначе тея спирачки ползвал ли си ги някога?)

2. Ще търсиш главина с динамо и CL.

3. Връщаш се на V-Brake.

4. Май котката го каза вече, ше се спреш на доборото старо обикновено динамо. (само трябва да си с по твърда гума да не се изяжда)


Иначе к'во, само пари за батерии ще даваш, не си заслужава.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот KiZZo » Сря Май 03, 2006 9:51 pm

Само едно динамо да му се закачи на тоз тип и забравяш за батерии ...

[img]http://home.iae.nl/users/mathijs/hamstertracker/Pictures/Lucy2_0028.jpg[/img]
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Май 03, 2006 10:58 pm

[quote="EmZo"]


3. Връщаш се на V-Brake.
[/quote]


неееее
кантарче отпреде
и контра отзаде
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот halcor » Чет Май 04, 2006 9:08 am

@mih: Много приятен lowlight freeride беше :hbang2:. Другия път по светло и на яко скорост :hbang2:
@хамстер: Телефона може и да се закрепва между главата и фулфейса и няма опасност случайно да го глътнеш :)
Аз лично предпочитам челник, защото е по-универсален, а и го ползвам не само като съм на колелото. Има начин да се закрепи на кормилото като фар (това съм го правил с 2 челника = 2 фара :)), а съм сигурен, че може да се закрепи и на челадинка или под нея по някакъв начин - use your imagination (по-дълъг ластик?).
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот vpravov » Чет Май 04, 2006 7:47 pm

основното предимство на челника е че свети на където погледнеш, а не на където ти сочи кормилото.Притежавам и фар и челник и определено гласувам за челника.
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот Гост » Чет Май 04, 2006 8:58 pm

Добре и аз да питам значи.:)Трябва ми фар,който да осветява достатъчно добре тъмната,нощна обиколна пътека от Железница до Симеоново например.Има 2 условия обаче-цената да не е повече от 30-35 кинта по възможност и съответно батериите да не умират за 2-3 часа за да не замръкна по средата.Това е общо взето.
Гост
 

Мнениеот velco » Чет Май 04, 2006 10:32 pm

[quote="Nightwolf"]

Добре и аз да питам значи.:)Трябва ми фар,който да осветява достатъчно добре тъмната,нощна обиколна пътека от Железница до Симеоново например.Има 2 условия обаче-цената да не е повече от 30-35 кинта по възможност и съответно батериите да не умират за 2-3 часа за да не замръкна по средата.Това е общо взето.
[/quote]

:offtopic:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2349

@all: Абе, къде се изгуби Динко, бе?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Чет Май 04, 2006 11:29 pm

:offtopic:
Ех, velco, стопли ми душата с тая тема... не беше толкова отдавна това май!?:hbang: Пък и Admin някак си все още звучи по байкърски романтично!:beer:
Верно, MOD не се чува, а фигурира като модератор?! :dunno:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Май 05, 2006 10:28 am

[quote="velco"]
може нещата да са се променили в последно време ... :dunno:
[/quote]


Има едни симпатични светодиодчета по 10,000 миликандела, три от тях са достатъчни и за пещерняк ;)

планирам такъв upgrade на челника в най-скоро време, щото наистина не му достига мощ, ама батериите издържат бая време.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Май 05, 2006 6:18 pm

[quote="bikerider"]

планирам такъв upgrade на челника в най-скоро време, щото наистина не му достига мощ, ама батериите издържат бая време.
[/quote]


ако го подменяш - свиркай
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот EmZo » Нед Май 07, 2006 1:13 am

[quote="vpravov"]

основното предимство на челника е че свети на където погледнеш, а не на където ти сочи кормилото.Притежавам и фар и челник и определено гласувам за челника.
[/quote]


Абе най-добре е и с двете, така ще осветяваш и накъдето ти сочи кормилото и накъдето ти сочи носа.

Иначе старта статийка я прочетох, одавна съм планувал нощно каране по пътеки, ама все нямам навитаци, пък сам не съм смогвал. Пробвал съм я сигмата в гората в един парк и свети на нестрес, яка работа. Имаше една хубава идея от една приятелка, когато си бях във Враца да станем рано и да завъртим до връх Вола да гледаме изгрева от там, само че уреченета сутрин не само че беше яко мъглива ами и валеше :(!::bawling::bawling::bawling::bawling::bawling:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Гост » Пон Май 08, 2006 11:25 pm

Верно много романтична тема.:)Бих искал да питам Админ-а а и всички ви,колко издържа батерията на халогена?Като казвам "издържа",имам предвид докато се вижда достатъчно за през нощта в гората.И понеже съвсем се обърках от тия челници,диодчета,халогени и тн.,ще ми препоръчате ли конкретен продукт,който е доказал качествата си.:spin:
Гост
 

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Май 09, 2006 8:59 am

[quote="bikerider"]

[quote="velco"]
може нещата да са се променили в последно време ... :dunno:
[/quote]


Има едни симпатични светодиодчета по 10,000 миликандела, три от тях са достатъчни и за пещерняк ;)

планирам такъв upgrade на челника в най-скоро време, щото наистина не му достига мощ, ама батериите издържат бая време.
[/quote]

Внимавай, щото бяа греят. Чувах че има някаква електронна схема дето ги пали и гаси с голяма честота, и не греят толкова, ама не съм много сигурен какъв е ефекта.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот novice » Вто Май 09, 2006 1:27 pm

Хамстер, един мой приятел има този халоген на Sigma sport http://www.heathcycles.co.uk/smsimg/25/390la010.jpg и е много доволен от светлината, която произвежда фарчето.Малко е ламя на ток, но свети наистина чудесно - понякога дори може да те сбъркат със скутер.;)Работи с 5 АА батерии и ако са качествени, например GP 2700mAh, предполагам че може да издържи до 6-8 часа.Той не го е пробвал с толкова качествени батерии, неговите са куча марка с около 1500mAh, но държи около 3 часа с тях.Фарчето струва 16.80 в манията и си струва парите.Маха се без инструменти и само ако ти е по-малък диаметъра на кормилото ще се нуждаеш от тънка гумена подложка(например от вътрешна гума), за да не се навежда при каране по назъбен терен.Та това е от мен, ще се радвам ако съм помогнал на някой.

А сега малко оффтопик.Някой спомена, че не всички GP батерии били оригинални - за кои модели по-точно се отнася това?И каква е разликата?Как се разпознават неоригиналните?Какви са тези от по 2700mAh, защото наскоро си взех такива за 16лв. и съм много доволен - издържаха цяла седмица на дигиталния ми фотоапарат и то след фотографски маратон!:beer:Дано да не се окажат менте и да се сдухат бързо де...
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот jivkonik » Чет Май 11, 2006 7:07 pm

Пешо от скоро карам с това:
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=9110
и съм доста доволен - обаче трябва да си го поръчаш от чужбинско, тук не съм ги виждал....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Alpina » Чет Май 11, 2006 10:46 pm

Много добра идея ми дадохте, да модна фара, но много много не разбирам от сметките, които трябва да направя относно необходими резистори и т.н.
Идеята ми е да използвам наличния фар с две положения на светене - непрекъснато и високочестотно мигане, като сменя 3-те вертикални идиота с по-мощни насочени, а другите 2 (намиращи се по хоризонтала от двете страни на средния LED) със също толкова мощни, но разсейващи.
Ясно ми е, че не мога да сложа такива от по 80000mcd, заради охлаждането и консумацията, но намерих познат, който да ми даде съвети какво ще мога да "напъхам" в това, с което разполагам.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот root » Пет Май 12, 2006 10:33 am

[quote="Alpina"]

Много добра идея ми дадохте, да модна фара, но много много не разбирам от сметките, които .........
[/quote]

Елементарно Уотсън ;-)
Значи U е напрежението което е осигурено да речем от 3 акумулаторни батерии всяка по 1.2 волта или 3.6 волта общо.
на един светодиод отива по 3 - 3.2 волта следователно разликата трябва да остане на резистора U = 3.6 - 3.2 = 0.4, през който трябва да мине ток (както и през диода) I = 20 милиампера.
R=U/I
е като заместиш и получаваш колко ти трябват - по добре са резисторите SMD много са малки и затова не заемат мясот недостатък е че се запояват трудно например с пинсети - които ги има за 1 лев в магазин за 1 лев ;-)
С 16 светодиода от по 10000 миликандели се получава добър челник или фар - има китайски челници с толкова светодиоди ама електроника им здава багажа за има нема 5 часа ама с диодите и резисторите е направо вечно.
За предпочитане е да има и фар и челник че хем да те забелезват докато си гледаш примерно веригата или какво е изтракало по колелата - пръчки, катерици ;-))
I'm root, if you see me
laughting better have a backup.
root
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:33 am

Мнениеот root » Пет Май 12, 2006 10:36 am

[quote="Alpina"]

Много добра идея ми дадохте, да модна фара, но много много не разбирам от сметките, които трябва да направя относно необходими резистори и т.н.
Идеята ми е да използвам наличния фар с две положения на светене - непрекъснато и високочестотно мигане, като сменя 3-те вертикални идиота с по-мощни насочени, а другите 2 (намиращи се по хоризонтала от двете страни на средния LED) със също толкова мощни, но разсейващи.
Ясно ми е, че не мога да сложа такива от по 80000mcd, заради охлаждането и консумацията, но намерих познат, който да ми даде съвети какво ще мога да "напъхам" в това, с което разполагам.
[/quote]


Къде има светодиоди по 80000 че търся под дърво и камък?
I'm root, if you see me
laughting better have a backup.
root
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 10:33 am

Предишна

Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта