Suntour Duro-E или Suntour Axon-D-RL или J3

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Suntour Duro-E или Suntour Axon-D-RL или J3

Мнениеот dRagOn » Пет Мар 03, 2006 12:17 am

Коя от тези две рамки ще ми върши повече работа - рамката ще е RAM HT2 и ще карам XC дали си заслужава да избера тази със заключването - необходима екстра ли е това?

P.S Другия вариант е rock shox j3 - като разлика в цената не виждам някакава съществена, но не искам да е някъв боклук!:I

мерси предварително,, а и който и вариант да ми посочите моля обосновете се!
dRagOn
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 9:17 pm

Мнениеот GECKO » Пет Мар 03, 2006 1:03 am

Аз малко ще те отклоня от твоите няколко избора и ще ти подметна [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=28&products_id=599]ТОВА[/url], няма заключване но геометрията при 60мм ход може да се окаже по-полезна. При мен лично има драстична разлика между 130 и 100 ход за въртене (и за това вече съм с 100 :evil:). Ако решиш да се поинтересуваш от варянта който ти подхвърлих може да поискаш да изчакаш да влезат новите с ход 80-140 и по-симпатичния външен вид ;). Аз лично съм се насочил към XC-Pro-S-TAD за цели доста близки до твойте, но ще мине време докато се сдобия с такова, а кой знае може да ми изкочат и 2-пъти повече пари и да си зема алебарда :P
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот mih » Пет Мар 03, 2006 2:35 am

Един приятел си взе Аксон с дистанционно заключване и тъкмо механизмът на заключването се прецака, при това твърде бързо и без излишни усилия; оправиха му я, но сега не я заключва за да не го прецака пак.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот URNEST » Нед Мар 05, 2006 1:52 pm

Аз карам точно РАМ ХТ2 с вилка J3 икато челен ъгъл е много добре.засега вилката не е раработена хубаво,но се усеща заключването.Ще видя как ще е като и сменя маслото.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Нед Мар 05, 2006 9:11 pm

@BIKE BRAKER
Имай впредвид,че при Rock Shox е нормално да има 1-2см свободен ход при заключено положение заради "Sag"-а.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Admin » Чет Мар 23, 2006 1:59 pm

[quote="fill25"]

[/quote]

chudya se koia ot dvete vilki e po-dobra cenata im e pochti ednakva, hoda na ednata e 130mm a na drugata 80-100/125mm
neznam koya da izbera?:banghead:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот filgun » Чет Мар 23, 2006 4:09 pm

[color=beige]az karam T-rex i iskam da si smenya vilkata
dvuolmya:banghead: se mejdo J3 ili Duro-E
a i susho ne znam dali ima v Bass J3 sus 125mm hod ili e po-maluk hoda
Posuvetvaite me:beer:[/color]

[quote="dRagOn"]

Коя от тези две рамки ще ми върши повече работа - рамката ще е RAM HT2 и ще карам XC дали си заслужава да избера тази със заключването - необходима екстра ли е това?

P.S Другия вариант е rock shox j3 - като разлика в цената не виждам някакава съществена, но не искам да е някъв боклук!:I

мерси предварително,, а и който и вариант да ми посочите моля обосновете се!
[/quote]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Мар 23, 2006 5:05 pm

А ти колко ника ще си направиш и колко пъти ще питаш за J3 къде ли не?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот filgun » Вто Мар 28, 2006 3:51 pm

[quote="filgun"]

[color=beige]az vse pak si kupih J3 i mnogo mi haresva kak raboti no neznaya dali shte izdarji na bluskane gore na vitosha i koga da i smenyam masloto
pomognete s suvetche:beer:[/color]
[quote="Admin"]

А ти колко ника ще си направиш и колко пъти ще питаш за J3 къде ли не?
[/quote]

[/quote]
[color=black][/color][size=167][/size][b][/b]
az vse pak si kupih J3 i mnogo mi haresva kak raboti no neznaya dali shte izdarji na bluskane gore na vitosha i koga da i smenyam masloto
pomognete s suvetche
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот filgun » Вто Мар 28, 2006 3:55 pm

[color=beige][size=67]osven che se chudya dali J3 shte izdarji na bluskaneto na vitocha imam predvit lek FR ili DH
slojih i rotor 185 i neznam kakuv shte e rezultata dali shte ima posledici za vilicata:banghead:[/size][/color]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот filgun » Вто Мар 28, 2006 3:58 pm

[color=beige]otnosno nikovete se izvinyavam byah si zabravil parolata no si ya namerih nikat fill25 ne vaji
a otnosno temata yvno tozi topik nyama golyam efekt tai kato tuk nikoi ne pishe a az ne poluchavam nebhodimata informacia
taka che moje bi tryabva tazi tema da se kazva po drug nachin ???[/color]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Мар 28, 2006 11:29 pm

J3 не е вилка за спускане и фрийрайд, но тъй като не е ясно и ти какво разбираш под такова каране, става съвсем трудно да се прогнозира колко ще издържи. Друг е въпросът защо изобщо задаваш подобен въпрос ;) Да не би да си купиш друга вилка, ако ти каже някой, че няма да издържи. Както знаеш, ако искаш да си горе-долу сигурен, че байкът ти ще издържи спускане и фрийрайд, трябва да си вземеш хубав байк за тези дисциплини, което означава 3-4 хил.лв. и нагоре. Следователно, както и да си зададеш въпроса, отговорите все ще куцат :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот filgun » Сря Мар 29, 2006 9:12 am

[color=beige]Dobre suglasen sum che za spuskane tryabva kolelo za 3-4 hilki, no mnogo hora karat s dosta po evtini kolela i spuskat ako nyamam pari da ne karam taka li da te razbiram
a kolkoto do J3 i Duro-E da dvulmyah se m/u tezi dve vilki tuikato imam takiva pari no taka i ne poluchih info koia e po dobra i po stabilna
za tova se spryah na J3 poneje tazi marka e po otdavna na pazara. Nayasno sum che tazi vilka e XC no na men mi haresva da se puskam imaiki predvit che do sega sum karal ZOOM 650DH ostavah bez race.
I da ako mi kaje nyakoi che tazi vilka nyama da izdurji poveche ot DURO-to da shte ya smenya!
Mejdo drugoto az sum Filio na niki-heep priatelya seshtash li se? ti sigurno si lubo?[/color]
[quote="Admin"]

J3 не е вилка за спускане и фрийрайд, но тъй като не е ясно и ти какво разбираш под такова каране, става съвсем трудно да се прогнозира колко ще издържи. Друг е въпросът защо изобщо задаваш подобен въпрос ;) Да не би да си купиш друга вилка, ако ти каже някой, че няма да издържи. Както знаеш, ако искаш да си горе-долу сигурен, че байкът ти ще издържи спускане и фрийрайд, трябва да си вземеш хубав байк за тези дисциплини, което означава 3-4 хил.лв. и нагоре. Следователно, както и да си зададеш въпроса, отговорите все ще куцат :)
[/quote]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Мар 29, 2006 12:01 pm

Оо, добре дошъл! :beer:
Ама намери начин да пишеш на кирилица, че не е приятно да ти жлътвам писанията ;)
Аз никога на никого не съм казвал да спре да кара поради това, че не може да си купи идеалния за целта велосипед. Аз самият също съм още далеч от целта ;)
Мисълта ми беше, че е трудно някой да каже дали едната вилка ще издържи повече или другата. Понякога е въпрос и на късмет. Освен това примерно е възможно едната да се окаже по-здрава, но другата да работи по-добре, тогава? :)
Идеята ми беше, да си я караш с кеф и финес, пък тя ще издържи колкото й е писано :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот filgun » Сря Мар 29, 2006 12:16 pm

За кирилицата няма проблем
Ши си много прав че може би е въпрос на късмет ще си карам колелото пък ще видим
може да направим едно каране заедно[color=black][/color][size=134][/size][b][/b]:beer:
[quote="Admin"]

Оо, добре дошъл! :beer:
Ама намери начин да пишеш на кирилица, че не е приятно да ти жлътвам писанията ;)
Аз никога на никого не съм казвал да спре да кара поради това, че не може да си купи идеалния за целта велосипед. Аз самият също съм още далеч от целта ;)
Мисълта ми беше, че е трудно някой да каже дали едната вилка ще издържи повече или другата. Понякога е въпрос и на късмет. Освен това примерно е възможно едната да се окаже по-здрава, но другата да работи по-добре, тогава? :)
Идеята ми беше, да си я караш с кеф и финес, пък тя ще издържи колкото й е писано :beer:
[/quote]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Сря Мар 29, 2006 12:18 pm

Хехе Фильо човек що чак сега се появяваш, помниш ли ония снимки на Панчарево, бате къде беше цялото това време !!!
аре честита вилка и хич да не се тормозиш - ако не си станал кой знае колко по-тежък ще те държи дълго-дълго
така че взел си хубаво амортче, кефи му се и да се виждаме по-често :D
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот filgun » Сря Мар 29, 2006 12:32 pm

О аз отдавна съм си тука
но явно до сега не е ставало въпрос
помня снимките на панчерево беше яко:beer:
но не се сещам кой си на панчерево бяхме доста хора
[quote="RaveUnit"]

Хехе Фильо човек що чак сега се появяваш, помниш ли ония снимки на Панчарево, бате къде беше цялото това време !!!
аре честита вилка и хич да не се тормозиш - ако не си станал кой знае колко по-тежък ще те държи дълго-дълго
така че взел си хубаво амортче, кефи му се и да се виждаме по-често :D
[/quote]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Сря Мар 29, 2006 1:20 pm

Аз на моята вече е май на месец,незнам още не съм и сменил маслото,но мисля през ваканцията да го направя.Иначе пъвия ден беше много добре,но следващите стана малко зле,трърда,заключване едва се долавяше,но се оправи.Сега я пръскам с някакъв спрей WD40 и е много добра.Нормално си прави около 8,5 ход,но на няколко пъти съм я напъвал и е стигала 10.Като я заключа остават само окло 2см ход и се втърдява.Ребаунда си дейтва,май най-добре от всичко,но взе,че ми падна врътката му и сега трябва да горегулирам с шестограм.Като цяло вилката за парите си е много добра,да не кажа най.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот filgun » Сря Мар 29, 2006 1:32 pm

[color=black][/color][size=134][/size][b][/b]Мойта е с 125мм и си ги прави като я напъна
заключването си работи ребаунда още не съм го пробвал но си свалих врътката и си я нося в джоба
Обаче има някакъв лек лувт това нормално ли е:banghead:
[quote="BIKE BRAKER"]

Аз на моята вече е май на месец,незнам още не съм и сменил маслото,но мисля през ваканцията да го направя.Иначе пъвия ден беше много добре,но следващите стана малко зле,трърда,заключване едва се долавяше,но се оправи.Сега я пръскам с някакъв спрей WD40 и е много добра.Нормално си прави около 8,5 ход,но на няколко пъти съм я напъвал и е стигала 10.Като я заключа остават само окло 2см ход и се втърдява.Ребаунда си дейтва,май най-добре от всичко,но взе,че ми падна врътката му и сега трябва да горегулирам с шестограм.Като цяло вилката за парите си е много добра,да не кажа най.
[/quote]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Сря Мар 29, 2006 1:39 pm

Ех,че си предвидлив да си смъкнеш врътката-яд ме е!А твоята като я премериш с линия от края на короната до оплътнения колко е-моята е 12см.Прави си нормалния ход от 100.
За луфта провери да не е в чашките.Аз,да чукам на дърво на дърво нямам луфт.Имаче ако е от вилката върви в магазина откъдето си я купил да я види опитно око.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот filgun » Сря Мар 29, 2006 5:28 pm

моята е около 150мм си имам чувството че може да извади и по голям ход от 125мм
много ми се иска да се видим за да пробваш моята вилка може и да си внушавам че има лувт ама това ме притеснява
ти ходиш ли на ндк-то
[quote="BIKE BRAKER"]

Ех,че си предвидлив да си смъкнеш врътката-яд ме е!А твоята като я премериш с линия от края на короната до оплътнения колко е-моята е 12см.Прави си нормалния ход от 100.
За луфта провери да не е в чашките.Аз,да чукам на дърво на дърво нямам луфт.Имаче ако е от вилката върви в магазина откъдето си я купил да я види опитно око.
[/quote]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Сря Мар 29, 2006 6:17 pm

Ех да беше ли видял първо профила ми,но нищо.Аз не ходя на НДК(е иска ми се),защото не живея в София,а в Русе(много ме кефи).За най-сигурно иди в магазина откъдето купи вилката,за да я погледнат.Ами твоята като е 125 ход има ли оскъпяванв или пак е 260лв.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот filgun » Чет Мар 30, 2006 2:06 pm

na sushtata cena e
[quote="BIKE BRAKER"]

Ех да беше ли видял първо профила ми,но нищо.Аз не ходя на НДК(е иска ми се),защото не живея в София,а в Русе(много ме кефи).За най-сигурно иди в магазина откъдето купи вилката,за да я погледнат.Ами твоята като е 125 ход има ли оскъпяванв или пак е 260лв.
[/quote]
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот URNEST » Чет Мар 30, 2006 2:11 pm

Аз отначало мислех,че имам луфт във вилката,но после видях,че той идвал от спирачката и го оправих,така че виж и ти.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот filgun » Пет Мар 31, 2006 3:41 pm

ми при мен не е от спирачката но ще проверя
казаха ми че като си сминя маслото ще се оправи
karai si baika
Аватар
filgun
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:18 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта