Велоергометър или велотренажор?

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Велоергометър или велотренажор?

Мнениеот zax983 » Нед Сеп 18, 2011 2:16 pm

Какво препоръчвате за вкъщи? Кое е по-добро и защо?

Целта е основно сваляне на килца, но и поддържане на формата през зимата, когато се предполага че няма да мога да карам всеки ден навън, а и защо да не въртя когато седна да гледам филм или да щракам на PC-то.
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Велоергометър или велотренажор?

Мнениеот AXE » Сря Окт 12, 2011 9:12 am

Бях решил да си взимам велоергометър, за да продължа с кардио тренировките и през зимата. После обаче разбрах за съществуването на такива джаджи като велотренажорите. Мисля да си взема такова, понеже вече знам, че колелото си ми е удобно, ефективно отслабвам с него, а и излиза по-евтино. Качествен велоергометър излиза доста по-евтино от качествен тренажор.
AXE
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 9:56 am

Re: Велоергометър или велотренажор?

Мнениеот zax983 » Сря Юли 04, 2012 6:40 pm

Аз обаче не отслабвам от колелото, пък и нищо не ми пречи да си карам през зимата. От друга страна дали ще е на пътя, дали ще е с тренажор или с велоергометър, не вярвам да има кой знае каква разлика и затова някак ми се явява малко излишен разход... Но може би така бих карал малко повече, а и все пак понякога наистина е доста по удобно да си караш и да си гледаш филм примерно. Но защо тренажора да е по-скъп?! Ако няма да мога да спестя някой лев с него, определено ще се спра на велоергометъра.
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Велоергометър или велотренажор?

Мнениеот xargs » Сря Юли 04, 2012 8:24 pm

Вземи си по-евтиното, за да не те е много яд после като го ползваш за закачалка :D
Велоергометрите са екстра за окачване на ранички :lol:
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Велоергометър или велотренажор?

Мнениеот zax983 » Сря Юли 04, 2012 11:16 pm

И гаджето главно за това си ползва нейния, но тя и колелото за това го ползва откакто има скутерче, а не качва над 50кг и като гледам никога няма да качи :)

Лошото е че е до 100кг, а аз съм 120-130 и просто не искам да и го чупя... За моите килограми са само някакви "професионални", дето са същия боклук, но на тройна цена...
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 124 госта