Филми за колоездене

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Филми за колоездене

Мнениеот ximis » Пет Окт 09, 2009 8:05 pm

Първо искам да се извиня ако случайно има друга такава тема :blush:

Та идеята ми е - нека всеки , който знае подобен филм, да го постне тук. Аз примерно вчера вечерта се наслаждавах на The flying scotsman има го в zamunda-та и го препоръчвам на всички. :beer:
Аватар
ximis
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 3:23 am
Местоположение: Пловдив

Re: Филми за колоездене

Мнениеот marfi » Пет Окт 09, 2009 9:30 pm

The Flying Scotsman e невероятен!

Любим ми е и American Flyers с Кевин Костнър от 80-те. Няма го по Замунда, търсете в Mininova или Isohunt, ако не намирате имамго на диск, както и долните.

Hell on Wheels е за изпълнения с падания Тур де Франс от 2003, проследява отблизо представянето на Τ-mobile, паданията на Клоден, на Забел, момента с Белоки и прелитането на Армстронг през треволяците. Падането на Улрих на дъждовния часовник и тн - hell on wheels!

The Breakaway - от режисьора на American Flyers пълен с Италианска музика и отбора на CinZano :) < най-слаб от трите.
Последна промяна marfi на Пет Окт 09, 2009 10:03 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Филми за колоездене

Мнениеот todor todorov » Пет Окт 09, 2009 9:44 pm

Overcoming - за CSC 2004 година и предимно Тура.
Мноооого е добър. По-добър е от Hell on wheels, който от своя страна е супер добър.

В http://www.demonoid.com има много филми за колоездене. Аз май-всичко си свалям от там. Всичко е на един хард диск - може да са се събрали около 80 ГБ. Ако някой ги иска - пишете, сигурно ще успея някак да ви ги прехвърля. Например идвате до офиса ми, носите си хард и почвате да точите. Ако се чудите как да кажете "благодаря" - бонбони и цветя не пия :D :beer:
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Re: Филми за колоездене

Мнениеот старши » Пет Окт 09, 2009 9:47 pm

http://www.youtube.com/watch?v=hCdvq9JfQsM

има го и на английски

http://www.imdb.com/media/rm2587139328/tt0411498

tour de france 2003
много истински филм истините в колоезденето
Аватар
старши
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2008 7:52 pm

Re: Филми за колоездене

Мнениеот marfi » Пет Окт 09, 2009 10:05 pm

старши написа:http://www.youtube.com/watch?v=hCdvq9JfQsM

има го и на английски


Това е точно трейлърът на Hell on Wheels.

И един много як приблизителен цитат си спомням на Забел май:

"Летиш надолу със 80-90 км/час не виждаш почти нищо, очите ти сълзят и си ги затворил като уплашено мишле, знаеш че има нещо нередно в това да караш с такава скорост върху гуми широки едва 2 см., но просто не можеш да позволиш другите да се измъкнат и затова напъваш и напъваш, въпреки че си убеден, че е лудост!"
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Филми за колоездене

Мнениеот ximis » Съб Окт 10, 2009 1:10 am

Тази година бях засякъл някъде по Tv филм за Джино Бартали , но в бг торент сайтовете никъде не мога да го намеря :( Единствено в чужди сайтове , но проблема там е ,че дори и да го сваля нещо италианският ми куца :dontknow: Мерси за тези филмчета бацета , а случайно да има нещо по нашите торент сайтове ? :magnify:
Аватар
ximis
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 3:23 am
Местоположение: Пловдив

Re: Филми за колоездене

Мнениеот BluE_Magic » Съб Окт 10, 2009 7:31 am

Дам и аз със субтитри търсим нещо ..Ако знаете нещо със субтитри оставете линк :peace: Иначе ся го свалям тоя шотландеца :popcorn:
Аватар
BluE_Magic
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1477
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 9:51 pm
Местоположение: The universe, milky way galaxy, solar system, earth, bulgaria, plovdiv, trud

Re: Филми за колоездене

Мнениеот notty » Съб Окт 10, 2009 11:55 am

les triplettes de belleville това е анимация за колоездене,много забавен на моменти. Общо взето отличен. Даже един мой приятел (дидо) си татуира Главния герой на прасеца :bigeyes:
Това са едни първите минути от филма http://www.youtube.com/watch?v=vBpQvdVK ... re=related
...
Аватар
notty
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:48 pm
Местоположение: Русе

Re: Филми за колоездене

Мнениеот Митко Ruse » Съб Окт 10, 2009 1:12 pm

Дигнал съм ръце от тези луди копеленца.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Re: Филми за колоездене

Мнениеот marfi » Нед Ное 01, 2009 10:21 pm

Не е точно и само за колоездене, но става и е на Imax:

Изображение

"В това филмче на IMAX е разгледана нуждата на човека от постигане на все по-големи скорости. Започвайки от първото колело, минавайки през първите автомобили и самолети, стигайки чак до ракетите и космическите кораби."

Свали
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Филми за колоездене

Мнениеот jjeko » Чет Май 25, 2017 10:40 pm

Ето и нещо биографично от мен за един от най-големите "световно признати" атлети. Има се предвид не само колоезденето, а като цяло спорта в наши дни, който вече е тясно свързан с допинга.
Аватар
jjeko
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Чет Май 25, 2017 12:16 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта