FIXIE

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: FIXIE

Мнениеот madmartigan » Съб Окт 03, 2009 2:09 pm

retrobike написа::rofl: :rofl: Тази вечер санувах най-доброто колело ever! и не само го сънувах ми започвам и да го правя! ЕЕЕ няма да е от днес ама при първа възможност.
А то е сингъл спеед с свободен ход и спирачки но от тези http://www.chainreactioncycles.com/Larg ... 7938-1.jpg и с такова кУрмило, някой да знае от каде мога да си набавя такова в бг?

Защо не точно от там където си дал линка?
I feel the need... the need for speed!
Anger Management
Аватар
madmartigan
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 3:53 pm

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Съб Окт 03, 2009 3:15 pm

madmartigan написа:Защо не точно от там където си дал линка?


ми може ама си мислех ако някой има втора ръка такова и питах за магазин за да сръвня цените.
а иначе като реша да поръчвам ще се съберем 5-6 човека поне транспорта да е по-евтин :agree:
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот marsa » Съб Окт 03, 2009 3:24 pm

То има и тема посветена на "обща покупка с цел безплатна доставка", аз сега чакам пича който ще поръчва да се появи, че си наизбрах чарколяк за мтб-то :dontknow:

В краен случай, баце, за да ти излезе безплатно може да срежеш едно стандартно шосейно кормило, като го обърнеш нагоре, единствено ще загубиш снишаването на дългата тръба.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Нед Окт 04, 2009 10:51 am

marsa написа:То има и тема посветена на "обща покупка с цел безплатна доставка", аз сега чакам пича който ще поръчва да се появи, че си наизбрах чарколяк за мтб-то :dontknow:

В краен случай, баце, за да ти излезе безплатно може да срежеш едно стандартно шосейно кормило, като го обърнеш нагоре, единствено ще загубиш снишаването на дългата тръба.



доста добра идея :agree:
Последна промяна retrobike на Нед Окт 04, 2009 11:38 am, променена общо 1 път
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот PtD » Нед Окт 04, 2009 11:20 am

retrobike, ако продължаваш да пишеш така неграмотно, ще ти изчезнат мненията. Да не се чудиш защо.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: FIXIE

Мнениеот Neo_92 » Съб Окт 31, 2009 9:25 pm

До този момент не се кефех много на фиксита , но след като видях това http://www.arndtmenke.de/1aktuell1.jpg вече искам едно такова за по града :bigeyes: Е, рамката няма да бъде от дърво , ше е няква обикновенна , но ше го боядисам така. Тва ше ми е FIX идея за догодина.
Аватар
Neo_92
 
Мнения: 883
Рейтинг: 1530
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:30 pm
Местоположение: Сандански, The Hell

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Съб Окт 31, 2009 10:13 pm

Neo_92 написа:До този момент не се кефех много на фиксита , но след като видях това http://www.arndtmenke.de/1aktuell1.jpg вече искам едно такова за по града :bigeyes: Е, рамката няма да бъде от дърво , ше е няква обикновенна , но ше го боядисам така. Тва ше ми е FIX идея за догодина.

евалатаа!
ние с тебе трябва да се видим някой ден като си по центъра на софия!
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот Neo_92 » Съб Окт 31, 2009 11:09 pm

Срамота баце - училищата ни са на 500м едно от друго. Ти коя смяна си? Аз съм първа.
Аватар
Neo_92
 
Мнения: 883
Рейтинг: 1530
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:30 pm
Местоположение: Сандански, The Hell

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Нед Ное 01, 2009 2:17 pm

Neo_92 написа:Срамота баце - училищата ни са на 500м едно от друго. Ти коя смяна си? Аз съм първа.

и аз :D :D
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот aspelozen » Вто Ное 03, 2009 9:45 pm

Ако ми разрешите да кажа някои неща по темата за всички настоящи и бъдещи почитатели на тоя тип колелета,които нямат опит с тях.Първо:МНОГО внимавайте с тях защото са по-опасни от останалите,най-малкото веригата реже пръсти.Второ:карането на такова колело е страхотно като изживяване и физическа подготовка.То дава по висок ритъм и по дълбоко дишане съпоставено с шосейното на еднакъв терен и обороти,искам да кажа,че не само ти мъчиш колелото а и самото колело те кара да го мъчиш по-яко.Трето:ако сте решили да карате такова колело търсете си по възможност пистова рамка-ИМА разлика в хода,а като пари е все тая.Четвърто:на RETROBIKE недей да си играеш да го правиш с свободен ход,няма никаква разлика с шосейното,а и сега шосейните са толкова леки,че и с цел олекотяване няма смисъл да се занимаваш,карай си шосейката.Пето:не си продавайте колелетата,които сте п равили с любов,ще съжалявате после.Има приятели има банки,родители,дарители,майната и на кризата,да живее колоезденето.
aspelozen
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1254
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 10:30 pm

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Сря Ное 04, 2009 7:26 pm

aspelozen написа:Ако ми разрешите да кажа някои неща по темата за всички настоящи и бъдещи почитатели на тоя тип колелета,които нямат опит с тях.Първо:МНОГО внимавайте с тях защото са по-опасни от останалите,най-малкото веригата реже пръсти.Второ:карането на такова колело е страхотно като изживяване и физическа подготовка.То дава по висок ритъм и по дълбоко дишане съпоставено с шосейното на еднакъв терен и обороти,искам да кажа,че не само ти мъчиш колелото а и самото колело те кара да го мъчиш по-яко.Трето:ако сте решили да карате такова колело търсете си по възможност пистова рамка-ИМА разлика в хода,а като пари е все тая.Четвърто:на RETROBIKE недей да си играеш да го правиш с свободен ход,няма никаква разлика с шосейното,а и сега шосейните са толкова леки,че и с цел олекотяване няма смисъл да се занимаваш,карай си шосейката.Пето:не си продавайте колелетата,които сте п равили с любов,ще съжалявате после.Има приятели има банки,родители,дарители,майната и на кризата,да живее колоезденето.

прав си за това че е хубаво да е с пистова рамка."Фиксираните" :D колела са супер за физическа подготовка,тъй като напрежението е постоянно ии е огромно при спирането или само при забавянето.Но са много опасни за градско (мене щеше да ме отнесе една патрулка на пешеходна пътека иии бях на зелено ии той не беше пуснал нито светлини нито сирена,както и да е).
Сега нещото което не мога да си обесня е следното:гумите на фиксито се пукат много по-лестно от на шосето.Ако с шосето съм спукал 1 чифт гуми на фиксито за 3 седмици вече бях на 7 чифт.
Иначе от цялото ти изказване най ми хареса- Да живее колоезденето!
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот aspelozen » Сря Ное 04, 2009 8:41 pm

RETROBIKE,ако си сложил от копринените на 14 бара ще се пукат лесно.Сложи си от тренировъчните за шосе и няма причина да се пукат по-често.Има много теми и друга информация за гумите,проучи и си харесай нещо подходящо и гледай къде караш,че в София дал Господ боклуци с остри ръбове
aspelozen
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1254
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 10:30 pm

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Нед Ное 08, 2009 8:30 pm

aspelozen написа:RETROBIKE,ако си сложил от копринените на 14 бара ще се пукат лесно.Сложи си от тренировъчните за шосе и няма причина да се пукат по-често.Има много теми и друга информация за гумите,проучи и си харесай нещо подходящо и гледай къде караш,че в София дал Господ боклуци с остри ръбове

не,не аз хубави гуми си имам
мойте гуми са континентал ултра спорт и съм супер доволен, няма такива гуми,искренно ги препоръчвам на всеки! :agree:
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Съб Дек 26, 2009 9:50 pm

Честита коледа ,колеги :D :agree:
Дядо коледа донесе на fixi-to нови гуми ии ги тестваме всеки ден.На лед се кара много по-лесно ,защото като си натиснеш назад си действа като контра. :D
Но с новата година навлиза и идея за ново колело.
Обеснявам :колелото няма да е fixie ,а най-обикновен сингле спеед и този път с спирачки!Рамката още не е решена нито като цвят нито каквото и да е било.
Като има изяснение по темата ще пиша.А ще се радвам ако има и снимки :beer:
За сега търся само : рамка,капли,спирачки,колчета,седалка,кУрмило,плоча с курбели,абе всичко :D
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот Neo_92 » Нед Дек 27, 2009 12:23 am

Баце аре пиши в нашия форум вече ...
Аватар
Neo_92
 
Мнения: 883
Рейтинг: 1530
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:30 pm
Местоположение: Сандански, The Hell

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Нед Дек 27, 2009 12:27 pm

Neo_92 написа:Баце аре пиши в нашия форум вече ...

ок ще преместя темата :agree:
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот NiggaStoleMyBike » Чет Авг 05, 2010 6:38 pm

Здравейте момчета :)
Знам, че е много глупаво да връщам тема от почти 1 година, но все пак имам въпроси и се отнасят към тази тема, и мисля, че е по-добре да пиша тук, от колкото да правя нова тема :)
Та реших и аз да си направя fixed gear и да се пребивам по улиците на София :).
Та въпросите ми са следните:
От къде да си намеря евтина задна главина за fixie-то?
Рамка и вилка също?
И дали на женският пазар може да се намери нещо което да си струва?
Бръм, бръм, бррръм!
Аватар
NiggaStoleMyBike
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:25 pm
Местоположение: София, България

Re: FIXIE

Мнениеот Sucker » Пет Авг 06, 2010 6:57 am

Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: FIXIE

Мнениеот NiggaStoleMyBike » Пет Авг 06, 2010 4:08 pm

Имах предвид да не давам 350 лева само за рамка...
Бръм, бръм, бррръм!
Аватар
NiggaStoleMyBike
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:25 pm
Местоположение: София, България

Re: FIXIE

Мнениеот Sucker » Пет Авг 06, 2010 6:02 pm

Ами тогава си намери без пари просто ти предложих този сайт, защото на него има и ss/fixie главина.
Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: FIXIE

Мнениеот NiggaStoleMyBike » Пет Авг 06, 2010 6:09 pm

Sucker написа:Ами тогава си намери без пари просто ти предложих този сайт, защото на него има и ss/fixie главина.

Помислих, че ми показваш специално рамките... Sry :)
А от двете главини коя точно става за fixie, защото толкова и разбирам :)
Бръм, бръм, бррръм!
Аватар
NiggaStoleMyBike
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:25 pm
Местоположение: София, България

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Съб Авг 07, 2010 5:04 pm

NiggaStoleMyBike написа:
Sucker написа:Ами тогава си намери без пари просто ти предложих този сайт, защото на него има и ss/fixie главина.

Помислих, че ми показваш специално рамките... Sry :)
А от двете главини коя точно става за fixie, защото толкова и разбирам :)

Писах ти на ЛС ,пиши ми там -ще ти обесня всичко :beer:
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот Synthesis » Съб Авг 07, 2010 8:24 pm

Е пиши тук де и на нас ни е интересно. Нали за това е форума.
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Съб Авг 07, 2010 8:45 pm

Synthesis написа:Е пиши тук де и на нас ни е интересно. Нали за това е форума.

Е баце то за тва има цяла тема и многоооо снимки. :agree:
ама който иска да пита ,а аз ще отговарям :eyebrow:
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот NiggaStoleMyBike » Вто Авг 10, 2010 2:52 pm

Та вчера бях на женският пазар и говорих с много чичковци и дядовци, половината от които са луди :D
Та уговорих се с един пичага другата седмица да ми покаже една рамка от Старт Шоссе. Един друг ми каза, че може да ми даде рамка и вилка от Диамант, и се чудя дали стават за нещо тези колела, и се нуждая от съвет:
Ако и двете са в добро състояние и без ръжда кое да взема? :D
Какво също да гледам при избора на рамка?
Бръм, бръм, бррръм!
Аватар
NiggaStoleMyBike
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:25 pm
Местоположение: София, България

Re: FIXIE

Мнениеот chochin » Вто Авг 10, 2010 3:46 pm

http://www.sheldonbrown.com/fixed-conversion.html
Погледни частта с vertical dropouts, хич не разбрах какъв е проблема, но явно има някакъв :Д
chochin
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 11:20 pm

Re: FIXIE

Мнениеот NiggaStoleMyBike » Вто Авг 10, 2010 4:12 pm

chochin написа:http://www.sheldonbrown.com/fixed-conversion.html
Погледни частта с vertical dropouts, хич не разбрах какъв е проблема, но явно има някакъв :Д

Ами все още по-принцип няма проблем :) Питах ако има две рамки и са в добро състояние коя да взема :) А кое от всичките(dropouts) в сайта е най-добре?(последното на което пише not a dropout?)
Ако рамката Diamant е като тази със сигурност ще я взема:
http://www.bikecult.com/works/archive/0 ... antTK.html :)
Бръм, бръм, бррръм!
Аватар
NiggaStoleMyBike
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:25 pm
Местоположение: София, България

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Вто Авг 10, 2010 11:44 pm

когато дроп аута е прав както е показано на последната снимка -това е рамка за писта и да такава рамка ти трябва принципно.При тези рамки средното движение е по на високо за да може като си на колодрум да не ти се удрят курбелите у земята :D
но можеш да си направиш и от обикновенна рамка за шосе.Погледни какъв е диаманта ,може и да е хубав.
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

Re: FIXIE

Мнениеот Sucker » Чет Авг 12, 2010 7:03 am

Трябва да имаш предвид, че рамките които не са Track Fork End имат расточние за 130мм главина, а не 120мм както стандартните трак главини. Защо не пробваш сингъл спиид с това фикси по надолнищата ако е голям баира .... колена ...
Sucker
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1087
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 6:18 pm
Местоположение: Gabrovo

Re: FIXIE

Мнениеот retrobike » Пет Авг 13, 2010 4:40 pm

Sucker написа:Трябва да имаш предвид, че рамките които не са Track Fork End имат расточние за 130мм главина, а не 120мм както стандартните трак главини. Защо не пробваш сингъл спиид с това фикси по надолнищата ако е голям баира .... колена ...

130мм разтвор е на рамките който са правени за повече от 7 скорости,
преди това всички са 120мм.
Момчето мисли да кара стара рамка което означава че ще е 120мм. и няма да има никакъв проблем с главината.
Но,по баирите надолу наистина ще ти е тегаво ако нямаш спирачки.
Аватар
retrobike
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 11:56 am
Местоположение: софията

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 134 госта