Пукате ли гуми?

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот lusi5001 » Съб Юни 25, 2011 12:49 pm

Преди 30 мин спуках :banghead: :magnify:
Много искам нова рамка ! ...
Аватар
lusi5001
 
Мнения: 896
Рейтинг: 872
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:31 pm
Местоположение: София

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот krumbgf » Съб Юни 25, 2011 5:59 pm

Преди пуках всяка седмица.
Преди година и малко сложих едни Континенталки и нема спукана гума от тогава. :D
Аватар
krumbgf
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 4:03 pm
Местоположение: София

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот BaFTa96 » Съб Юли 09, 2011 10:40 pm

Ами не бях пукал около година някъде и скоро за два дена два пъти...
BaFTa96
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 9:44 pm
Местоположение: Добрич

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот Esoteric » Нед Юли 10, 2011 2:00 pm

аз три пъти, за пследните два месеца. много ме бива. :D
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот Funn-blg » Вто Авг 09, 2011 10:45 am

аз в седмицата пукам по 1-2 гуми Maxxis от 7.90 :crap: :crap:
An Alien Hoopajupe написа:Не приемам съвети от човек с Кондьо на аватара .

Skype: djickos1
Scott YZ2 Ryder
Аватар
Funn-blg
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 2:29 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот Esoteric » Пон Авг 15, 2011 11:59 am

вчера само - два броя :peace:
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот bulgar4e » Пон Авг 15, 2011 3:13 pm

Аз от година не съм пукал, ама последно две гуми за два дена. От тогава една резервна в раничката, една помпа и лосчета. Иначе ..пука ми! ;)
Когато си долу, мислиш за горе! Когато си горе, мислиш за долу!
Аватар
bulgar4e
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 9:49 am
Местоположение: София

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот wingmanz » Пет Авг 19, 2011 6:47 pm

Меко казано спукана :crap:
Изображение Изображение
Ето защо не трябва да се кара с гуми от илиенци :deal:
Изображение
Аватар
wingmanz
 
Мнения: 138
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 12:32 pm
Местоположение: България, София

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот zax983 » Вто Авг 23, 2011 8:48 pm

Ми не знам как така толкова много пукате гуми и всеки ходи с резервни чак... Не мога да си представя да си купя резервна гума, в смисъл че по-скоро бих ходил с лепенка, да си я залепя ако се спука? Не знам какво трябва да стане че да не усетя и да я нарежа, че да се налага да я сменя...

Доколкото помня гума съм пукал един единствен път на пътя и не се пребих, въпреки че карах доста бързо. Така и не разбрах от какво се спука, но направо гръмна... Пък и да съм разбрел беше толкова отдавна че няма как да помня, но за късмет бях на 500 метра от импровизираното сервизче на пича който ми ремонтираше бръкмата тогава и просто го занесох на рамо до там да го оправи.

Само още веднъж съм пукал гума така по сериозно, но то си беше от глупост :) По онова време си помпах гумите на по 5-6 атмосфери, просто никой не ми беше казал че не трябва да са чак такъв камък, пък и защо да не трябва, само дето много се пада :D И един път викам я да видя до колко може... И таман се отказах на 7-8 атмосфери, даже се канех малко да я спусна, когато скапаната ми външна гума не издържа, искам да подчертая че беше нова, но по-скапана от "оригиналния китайски боклук"(за феникс говорим), който имаше доста повече метален предпазител или както там се нарича твърдата част по края, по вътрешната обиколка на гумата. Та вътрешната направо изскочи, прещипа се и гръмна :)

Та как ги пукате тези гуми, че се налага смяна на пътя? Обикновено има някоя малка дупчица, която се усеща дни след спукването, когато спадне гумата, напомпаш я и на другия ден пак е за помпане, но пак всичко се оправя с лепенка. Това ако говорим за асфалт, ясно че в планината е друго :agree:

И като стана дума, всъщност колко трбява да се помпат гумите, според типа гуми и т.н.? :dontknow:
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот naskoj » Вто Авг 23, 2011 8:59 pm

последния път като карах в група ( това беше в неделя ) . трите момчета с мен спукаха гуми . единия я спука някъде на връщане и отидохме до един сервиз за коли и я напомпиха и той газ към тях, другия я спука малко преди сервиза ,но дупката явно беше малка и накрая третия я спука в морската на една кабарга и от там бута до тях . само аз се отървах без спукана гума но пък загубих 10 лева
naskoj
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1083
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 7:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот ivo_DH » Чет Авг 25, 2011 7:27 am

Меко казано съм "гумомелачка" :rofl: с един приятел карахме преди около 2-3 седмици и за 1 ден - по 3 гуми и двамата :eyebrow:
k0cTaHeB написа:Безмозъчен абюзър,без основно образование,мазохист,мега,мега надъхан и безстрашен,празноглав,кретеноид,явен аграр,вероятно тлъст (не е задължително),идол му е Bender,в главата хлебарки,извън главата още хлебарки.
:evil:
Аватар
ivo_DH
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1098
Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 9:26 pm
Местоположение: Aitos

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот zax983 » Пет Авг 26, 2011 11:21 pm

Никой нищо не казва, как ги помпате?
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот Univer welo » Нед Авг 28, 2011 10:49 am

zax983 написа:Никой нищо не казва, как ги помпате?

Има разни теории, но като първи стъпки - на всяка външна гума има означено -колко трябва да се помпи - в bar и в PSI=
На надписите по китайските гуми -народен тип, не се доверявай много! :wavey:
Н Е В Е Ж Е С Т В О Т О Е С И Л А !



[color=#FF0000] !!! ВСЯКО ПЛЕМЕ Е ДОСТОЙНО ЗА ВОЖДА СИ !!!
или по -ясно казано ВСЕКИ НАРОД СИ ЗАСЛУЖАВА УПРАВНИЦИТЕ!
Аватар
Univer welo
 
Мнения: 230
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 11:53 am
Местоположение: СВЕТЪЛ БАЛКАНСКИ СУБЕКТ

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот zax983 » Пон Авг 29, 2011 2:42 am

На моите гуми 100% нямаше, на старото колелце. Сегашното е с някакъв много ебани винтили и просто не го помпам аз. Трябва да погледна, добре е ако вече пише на всички.

Имаше едно време едни гуми на зайките и балканчетата, които бяха само цяла плътна гума, проблем ли ще е да се ползва такава на голямо колело и да забравим за пукането? Смятам че ще е пренебрежимо малко по-тежко, но съм готов да платя тази цена за почти вечна гума!

П.П. Ако може който е плеснал минус на миналия ми пост, да се обоснове. Ама наистина много искам да разбера мотива му :]
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот 5L » Пон Авг 29, 2011 3:23 am

Преди време резнах и двете гуми наведнъж в ръба на дупка, която видях не видях на спускане по пътя от Тихия кът. Беше след 23:00 и бутах няколко км надолу :beer:

:offtopic:
@zax983: Прочетох незначителна част от творчеството ти, и съм убеден, че някой си прави гаргара с форума :crazy:
Аватар
5L
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1420
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 1:58 pm

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот zax983 » Пон Авг 29, 2011 3:35 am

Аз и тази нощ имах невероятния късмет да не нацеля нито една дупка, а карах от полунощ до преди малко. Едва от седмица съм без предно осветлини и чак тази нощ осъзнах колко брутално неосветени, дори големи булеварди има!!!

Най-големият ми късмет беше когато забих предна гума в дупка от канал без капак, просто защото изглеждаше само като плитка локвичка в тъмното, а така или иначе нямаше от къде другаде да мина. За щастие тогава имах навика да карам главно без ръце и буквално хващах кормилото само ако трябва да натисна спирачка, ех добрият стар Феникс... Рамчицата му беше толкова кекава, че ако бях подпрян на кормилото в този момент, дори само то това можеше да се огъне поне малко, колкото да ме дразни... За капличките му да не говорим... Макар тогава да бях много по-лек :]

Та не знам как стана така че хем не паднах, хем не минах и със задната, хем не загубих контрол над колелото... Просто си минах без никакви поражения, а ако бях паднал там 100% щяха да ме сгазят... Но най-вече нито гума спуках, нито каплата изкривих, а друсна доста...

П.П. ИЗВОД: Спускайте без ръце и няма да пукате гуми, само каски и глави :rofl:
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот grebo » Пон Сеп 05, 2011 1:07 am

:offtopic: Закс, ти си луд! Но това не е тайна за никой... :beer: Плътни гуми + пренебрежимо малко тегло! Я всъщност да видя колко пренебрежимо малко е... една нормална гума профилен р-р на Зайката ако добре си спомням идва някъде 1.75".. пневматичната Х 26" тежи да речем 450-650гр. примерно... да видим плътен вариант колко ще доде.../тука въртим един геврек у солида/... ми към четири кила... съгласен съм - това за Закс Норис не е проблем - той все пак яде макароните с хляб и си връзва обувките с арматура... :eyebrow:

По темата:
За последно, един пирон намерих, или той ме намери... нз :dontknow: - към 60-80мм Х 3мм, сгънат по средата на 90* - забрах го някъде с 30-40 км/ч, за щастие задната гума. Беше разпрал всичко до каплата. Голямо лепене падна преди да монтирам резервната - то външна, то бандаж...
Я уже не волк. Я аморал, алкоголик, курильщик и педофил. Ну заец, ну Pussy Riot!
grebo
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 2:54 pm

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот Ozzie » Пон Сеп 12, 2011 2:00 pm

2 дупки на предната
3 дупки на задната
рекапитулация от последното лепене на гумите на младши
накрая ще ми писне и ще направя и неговите с "боза" :D

TOTAL:
предната му гума има 12 или 13 лепенки
на задната са с около 1/2 по- малко
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот edinmilion » Пон Сеп 12, 2011 9:17 pm

За първи път преклъцвам предна гума...то бива бива dart, ама чак пък толкоз... :D
щях да се очистя за две бройки, ест. се случи на най стръмният участък - ни боза помага, ни грунд за латекс :crap:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот bulgar4e » Вто Сеп 13, 2011 8:28 am

То май младши пука вече лепенките! :) И аз вече си мисля за "боза". :dontknow:
Когато си долу, мислиш за горе! Когато си горе, мислиш за долу!
Аватар
bulgar4e
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 9:49 am
Местоположение: София

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот Fixt00l » Нед Ное 27, 2011 3:36 am

Баценца, да споделя и аз моя скромен опит.Досега съм карал само с Continental Ultra Sport, Michelin Speedium 2 и CST Ultraspeed.Първите са ужасно тежки и бавни, все едно буксуваш в калта, както си и пише в roadbikereview, пукат се лесно и когато най-не трябва.Това важи и за вторите, но 3х.Сегашните CST силно ги хвалят в споменатия форум и бялата DE ROSA ми дойде с тях.До момента 4 000 км и само 3 - 4 пукания, предвид, че карам винаги с висока скорост през какви ли не дупки, накъсан асфалт, камънак и стъкла, макар често да се изправям на педали, че да олекотим товара върху задната през кофти терен.Гумите ме държаха безропотно, когато бях 100 кг, държат си също тъй безропотно и сега, когато съм 72 кг :deal: На мокро са страшно стабилни, какви ли не резки маневри и движения, при всякакви условия са далеч по-бързи спрямо предните два чифта.Предвид цената им, те са като подарък, пробвайте ги ! Помпят си се на 8 атмосфери за всякакви условия и всякаква настилка.Дори си направих гаврата да мина с шосейката през гората, по прекия път, който започва от кръстовището преди Каменар, над ВиК във Варна, и излиза над Kaufland в жк " Възраждане ".Минах през жестоки планински условия с максималната скорост, с която можах, ръцете силно ме боляха от жестоките подскоци, но гумите си държат...Сега задната се е изтъркала, и вече 500 км не се пука.Смятам да пробвам сгъваемите Schwalbe Stelvio Race Guard, че ми ги дават на 45 лв вместо за 70 лв.Някакви впечатления, съвети и прочие ?
Аватар
Fixt00l
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 8:50 am
Местоположение: Варна

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот EmZo » Пон Ное 28, 2011 11:59 am

Да.
Пробвай тези:
http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi/5 ... vaema.html

Забравих за пукане на гуми с тях. Леки са. Лично съм ги измерил - 196 грама бройката. Бързи, като същевременно имат чудесен контрол. За около 2000 км. няма видими следи от износване. Изобщо за цената си е перфектната гума! :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот bulgar4e » Сря Юни 27, 2012 4:16 pm

Вчера! Сложих сликовете и прас - стъкло! :banghead: Ще си върна обратно миньоните!
Когато си долу, мислиш за горе! Когато си горе, мислиш за долу!
Аватар
bulgar4e
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 9:49 am
Местоположение: София

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот sos » Сря Юни 27, 2012 7:51 pm

Да бяхте дошли снощи на Есперенската пътека, пет броя от осем спускачи :banghead:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот Fixt00l » Сря Юни 27, 2012 10:02 pm

С моите Vittoria Zaffiro Slick за скромните 17 лв съм повече от доволен - ежедневно минавам през впити в земята ЖП релси и прочие, и само веднъж спуках и двете гуми с висока скорост през една сериозна неравност, която отново ежедневно минавам.Впечатляващо - за 2200 км няма други поражения...
Аватар
Fixt00l
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 8:50 am
Местоположение: Варна

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот Petrow™ » Сря Юни 27, 2012 10:28 pm

Преди пуках редовно. Но на скоро не съм пукал. :D
Аватар
Petrow™
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 10:30 pm

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот tbk515 » Сря Юни 27, 2012 11:06 pm

От поне 4 хил. и 500 км нямам спукана гума! Преди това само 1 път, защото карах с тънка бандажна лента. А преди това карах с китайско-корейски гуми без някакво име в производството на гуми.
Даммм, карам с Maxxis Overdrive и газя навсякъде, където ми е по-пряко!
Аватар
tbk515
 
Мнения: 275
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:42 pm
Местоположение: Майна Сити

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот bb_king » Сря Юни 27, 2012 11:30 pm

tbk515 написа:Даммм, карам с Maxxis Overdrive и газя навсякъде, където ми е по-пряко!


+1
Както преди с овърдвайва,сега и с schwalbe land cruiser спукване нямам.Преди тези гуми пуках редовно,беше ми писнало.Явно защитата е важна.Разбира се за сметка и на теглото,но пък пълно щастие няма. :)
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот waffleS » Чет Юни 28, 2012 9:25 pm

Днеска задната...
Продаваш или търсиш части за колело? Виж всички обяви тук!
https://bike-trade.net
Аватар
waffleS
 
Мнения: 333
Рейтинг: 1163
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 8:10 pm

Re: Пукате ли гуми?

Мнениеот zax983 » Сря Юли 04, 2012 7:04 pm

Баси... Някакви 5-10 години откак не бях пукал гума, или поне не помня вече, но с това колело от 3 години, откакто съм го взел, не бях пукал... Външните износих, смених ги миналата година, но вътрешна не пукам и това е... До преди няколко дни, мисля че едни трамвайни релси бяха виновни... И като ме захапа здраво каръкът... 5 пъти спуках за няколко дни, лепя всеки ден, сменям... докато намеря читава гума... вече втори ден няма проблеми, дано съм счупил каръка, че адски ми писна...
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта