Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 9:16 am

bokichaa написа:...ае, не му е съвсем тук мястото, ама напоследък това е
най- посещаваната тема, та тук ще Ви предам много поздрави
от един наш ПРИЯТЕЛ МАМУТ,изпратен на мисия /!да почерпи опит от извора!/
от преЦидателя на катедрата по шосейно колоездене на нашия НЕ безизвестен велоклуб....
:beer:



Ю мейк май дей! Хохохохо, баце Ицо руууууууууууулззззззззз! Много поздрави и го чакаме тука да отчете кво е постигнал на приятелска територия, как се държат туземците и кви новости у шосейното има! :bigeyes:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 9:17 am

Анелия написа::rofl: Обърнал резбата вашия прИЦИдател, минал на крос кънтри. Ще разберете къде е истината :rofl:
Тук днес е навалял някакъв сняг, времето е едно кално и мръсно, даже за шосейно каране не става :bawling:
И честит празник! :)



Нема нищо таково, Ицо е нашият универсален боец, кара у секви условия. Сега е изпратен на мисия, за да провери дали може да се стигне с колело до Марс и да се установи база там. А иначе времето и тука е некво морко, но тва нема как да намали революцьонния ни ентусиазъм за 131км шосе днеска. :bowdown:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот bokicha » Вто Мар 03, 2009 9:43 am

DstupidBastarD написа:
Анелия написа::rofl: Обърнал резбата вашия прИЦИдател, минал на крос кънтри. Ще разберете къде е истината :rofl:



Нема нищо таково, Ицо е нашият универсален боец, кара у секви условия....


...ПОТВЪРЖДАВАМ...
И не е преЦидател /такъв на посочената катедра се явява DstupidBastarD/, а мисионер...
...за врремето днес би казал: "...нема се пуашиш..копеУе..."
...голем почитател на мазните супи :D , а дори и биричка пийва :beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот marsa » Вто Мар 03, 2009 10:00 am

Начи, начиии... аз много се чудя да дойда ли пак да се изкалям, да го... Адски много ми се кара, ама хич не обичам мокрото с шосе...

Да не говорим, че 100+ хич не е малко и човек все ще си намери подходящо място да се пързулне лошо :crap:

Думата "отказал" е някакси срамна, така че поне ще проуча асфалта до К. Величков, но се съмнявам да поема основната дистанция.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот glass » Вто Мар 03, 2009 10:14 am

Аз лично се отказвам да карам в това време. Желая ви приятно и безаварийно каране.
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот marsa » Вто Мар 03, 2009 10:17 am

Той не се е отказал:
http://vbox7.com/play:9be49c35 :dunno:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 10:21 am

Я тоже ше проуча хасфалта до явката, ако не за друго, поне да дам кинтите на баце Бойко. Па там ше образуваме кратък брейнсторминг на тема "кво ше праим?" И без тва освених частично цеца, така че миенето нема да ми се размине, а и от баня си имам нужда. :offtopic:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот bokicha » Вто Мар 03, 2009 10:30 am

Мммм, ще дойда, щом ще има кинти. :D
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 10:34 am

Епа, иначе за кво живеем, баце?!

http://www.youtube.com/watch?v=JxU6jCRi4yc&feature=channel

За сила. :D
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот Synthesis » Вто Мар 03, 2009 11:03 am

Тук вече изсъхна и е много топло. Аз ще поразходя WOW (това му е личното име) за 2 часа, а новините на сайта малко ще закъснеят днес. Жалко че съм сам но трябва да свиквам с новите обувки и педали. Да имаше поне на кой да се подпра ако не успея да извадя парчето. Някой ако има желание да помага за сайта да казва. За obikolkata.com става въпрос. Условието е: пари нема. :beer:
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Отговор

Мнениеот Митко Ruse » Вто Мар 03, 2009 11:25 am

Направо се изненадах.Радвам се,че и у нас вече се случват такива неща.Разгледах и ще помогна с каквото мога.Елате да понапълним и този форум.Урааааа само за шосейки.
Митко Ruse
 
Мнения: 872
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 2:49 pm

Мнениеот marsa » Вто Мар 03, 2009 3:52 pm

Блага разходка за мен, наистина щях да съжалявам, ако си бях останал в дупката.

Телеметрията показва:
trip distance: 77.93 (вкл ~10км в София)
trip time: 2:56:04 (пак така)
average: 22.46km/h
max: 52.42km/h

Това е до Драгоман и обратно фактически. И нефактически пак си е до там.
Всичко завърши добре на финала в магазина за бира и македонска наденица :^: Някой път трябва да се събереме :beer:

П-с: Да съм изпил към 0.7л вода, бтв :bigeyes:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 4:38 pm

marsa написа:Блага разходка за мен, наистина щях да съжалявам, ако си бях останал в дупката.

Телеметрията показва:
trip distance: 77.93 (вкл ~10км в София)
trip time: 2:56:04 (пак така)
average: 22.46km/h
max: 52.42km/h

Това е до Драгоман и обратно фактически. И нефактически пак си е до там.
Всичко завърши добре на финала в магазина за бира и македонска наденица :^: Някой път трябва да се събереме :beer:

П-с: Да съм изпил към 0.7л вода, бтв :bigeyes:



Добре, баце, добре! При нас с баце Бойко се върза 32,3 за 70км (мерих от края на Люлин, че из градъ много бавно). Ти си ебати пестеливата машина, аз изльоках 2,5литра, Бойко и той там некъде. За събирането нема грижи, тепърва ше се събираме. :idea:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот bokicha » Вто Мар 03, 2009 4:50 pm

Малеее, не бех карал толкоз бързо, баце, 'ма ти си ебаси локомотива, смея ли да те изтърва.
Как нема да е пестелива машина, marsa, с това леко екипче,
само като го видех ми държа студено половин час.
Чудно каране стана, и Десито Банова беше с нас :bowdown: .
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот marsa » Вто Мар 03, 2009 5:17 pm

DstupidBastarD написа:Ти си ебати пестеливата машина, аз изльоках 2,5литра, Бойко и той там некъде.
Ми виж сега, аз две години подред се хрърлям в най- голямата жега до Бургас, и тогава литрите са много, да не говорим, че водата при 40 градуса пек се сгорещява за минути, та сменям на всяка чешмичка, която забележа, въпреки че нося по 1,5л шише + на байка бидона. И въпреки, че се потя доста (жегите изобщо не ми понасят, аз съм по студовете), в един момент корема ми е пълен с вода, и се бълника :rofl: не съм жаден - не ми се пие, а устата ми е суха, та започвам само да се жебуркам :dunno:

П-с: Четвъртък по принцип при хубаво време ще карам пак някъде, но определено не с вашето темпо :crap:

На мен графика ми е свободен през един ден, няма събота-неделя.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот Grash » Вто Мар 03, 2009 5:56 pm

Само не разбрах.... хванахте ли го тоя, дето го гонихте толкова? :rofl:
Иначе за мен не беше толкова приятно каране, след като отново си спуках гумата и установих, че лепилото ми е изсъхнало, но вместо да си сменя цялата гума, звъннах на един приятел, който си беше наблизо на вилата, и така...
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот marsa » Вто Мар 03, 2009 6:08 pm

Grash написа:Само не разбрах.... хванахте ли го тоя, дето го гонихте толкова? :rofl:
Иначе за мен не беше толкова приятно каране, след като отново си спуках гумата и установих, че лепилото ми е изсъхнало, но вместо да си сменя цялата гума, звъннах на един приятел, който си беше наблизо на вилата, и така...
За гумите се обърни към трактористите тук:
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=49366
Те ще ти обЕснят как ти си си виновен за всичко, щото не си я залепил. Аз все си мисля, че новата гума винаги е най- доброто решение ;)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот Grash » Вто Мар 03, 2009 6:17 pm

Не, аз проблеми с лепенето нямам, стига да имам лепило... Да, най-добре си е нова гума, аз така правя по принцип, но като я знам външната че не става за нищо, предпочитам да не прецаквам здрава гума...
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 6:23 pm

bokichaa написа:Малеее, не бех карал толкоз бързо, баце, 'ма ти си ебаси локомотива, смея ли да те изтърва.
Как нема да е пестелива машина, marsa, с това леко екипче,
само като го видех ми държа студено половин час.
Чудно каране стана, и Десито Банова беше с нас :bowdown: .



Чекай само да се постопли малко и да видиш как ше правиме 35 средна там! А за баце Марс направо не щем да си мислим, тръпки ме побиват още като се сетим как стоеше навънка по таа тениска, а ние с тебе дзиндзирикахме вътре, навлечени с по неколко якета. Апропо, аз нещо съм се объркал по отношение на тва трасе, мислех, че е по-равнинно, а след справка с бордовия компютор се оказа, че до бензиностанцията у Драгоман сме качили 300 метра (което си е напълно равностойно на Вакарел). Добро, добро! :bowdown:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 6:25 pm

marsa написа:
DstupidBastarD написа:Ти си ебати пестеливата машина, аз изльоках 2,5литра, Бойко и той там некъде.
Ми виж сега, аз две години подред се хрърлям в най- голямата жега до Бургас, и тогава литрите са много, да не говорим, че водата при 40 градуса пек се сгорещява за минути, та сменям на всяка чешмичка, която забележа, въпреки че нося по 1,5л шише + на байка бидона. И въпреки, че се потя доста (жегите изобщо не ми понасят, аз съм по студовете), в един момент корема ми е пълен с вода, и се бълника :rofl: не съм жаден - не ми се пие, а устата ми е суха, та започвам само да се жебуркам :dunno:

П-с: Четвъртък по принцип при хубаво време ще карам пак някъде, но определено не с вашето темпо :crap:

На мен графика ми е свободен през един ден, няма събота-неделя.



Таа година ше те научиме да деяниш и на жеги, баце, па ако обмениме опит и станеме поне малко като тебе, нема да е зле. Аз бех с летни обувки, ма с вълнени чорапи и гетите и пак ми измръзнаха краката още на Сливница. :crap:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 6:27 pm

Grash написа:Само не разбрах.... хванахте ли го тоя, дето го гонихте толкова? :rofl:
Иначе за мен не беше толкова приятно каране, след като отново си спуках гумата и установих, че лепилото ми е изсъхнало, но вместо да си сменя цялата гума, звъннах на един приятел, който си беше наблизо на вилата, и така...



Баце, ми ние тебе те гонехме, бе! Докато поркахме на бензиностанцията, влезна некакъв мен и обяви, че "един от ваще е спукал гума" и като не се появи извесно време, ние решихме че си обърнал и се връщаш на ход, затва дадохме газ, да се прибереме заедно. Сега разбирам, че е требвало да караме по-бързо. :D
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот marsa » Сря Мар 04, 2009 6:32 pm

Утре, по случай новата вилка, която смятам да придобия, на някого да му се кара, където и да било около 12?

Наточил съм се още на качествен курбел / кормило + лапа Ричи с новия голям захват / спирачки 105 / дерайльор (май ще трябва с нова касета и верига...). Въобще много се чудя от къде да започна да прахосвам парици. И нещо ем ми се иска да се обзаведа с дуал контроли, хем все си мисля, че ще ги усетя само козметично.

Я ме посъветвайте в какъв ред да се ъпгрейдвам? И ако някой има качествен чарк приемам оферти ;)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот Grash » Сря Мар 04, 2009 7:20 pm

marsa написа:Я ме посъветвайте в какъв ред да се ъпгрейдвам?

Еми според мен е най-добре да събереш пари и да си вземеш нещо ново направо, има хубави Scott, Specialized, Trek... Не виждам смисъл в наливането на пари в Blade-a, аз лично мисля че в моя съм налял даже прекалено много и донякъде съжалявам... Но ако толкова си я харесваш тази рамка, лошо няма :beer:
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот DstupidBastarD » Сря Мар 04, 2009 8:01 pm

marsa написа:Утре, по случай новата вилка, която смятам да придобия, на някого да му се кара, където и да било около 12?

Наточил съм се още на качествен курбел / кормило + лапа Ричи с новия голям захват / спирачки 105 / дерайльор (май ще трябва с нова касета и верига...). Въобще много се чудя от къде да започна да прахосвам парици. И нещо ем ми се иска да се обзаведа с дуал контроли, хем все си мисля, че ще ги усетя само козметично.

Я ме посъветвайте в какъв ред да се ъпгрейдвам? И ако някой има качествен чарк приемам оферти ;)



Утре нема да е много за каране, баце, дъжд, вятър, секви стихии ше се развихрат. Аз ше си карам тренажоро дома, че направо го забравих теа дни. Виж, за петъка може да мислиме нещо, или понеделника, другите дни май само ше се мокриме. :nono:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот marsa » Сря Мар 04, 2009 8:32 pm

DstupidBastarD написа:Утре нема да е много за каране, баце, дъжд, вятър, секви стихии ше се развихрат. Аз ше си карам тренажоро дома, че направо го забравих теа дни. Виж, за петъка може да мислиме нещо, или понеделника, другите дни май само ше се мокриме. :nono:
Петък съм след нощна смяна, мога да карам следобед, събота ми е екстра като един втори ден почивка. Понеделник мога.

Прогнози за времето не следя, гледам само през прозореза дали е мокро, да та взимам яке, или няма смисъл :D
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот bokicha » Сря Мар 04, 2009 9:39 pm

С яке без яке...май немаш проблемации с времетоо... :shake:
:D
...карай, и само глеи да не изтърваш баце Росен...
...мохе да те заведе и до Марс..
...следващата седмица ще следя Десито Банова
кви ги дроби,.. ако мохе да спретнем нещо...
...бирата е от мен... :beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот marsa » Чет Мар 05, 2009 4:24 pm

Днес не карах, по- точно карах 15км в София. Охаза се, че челото на великия ми Блейд 2005 не било оувър и явно трябва да се замисля за нов байк.

Наско от веломания ме прати при некъв чичка, който имаше супер-подходящата машина за мен - 58 размер Easton, монтаж Shimano 105 + задна главина чистак нова Ultegra... Даде ми да развъртя по Мария Луиза и направо не повярвах колко ме е спирал тоя Блейд, за размера няма да говоря, ако ще и да си вдигна седалката до небето, 52см са си 52 см :dunno:

В общи линии ще ударя една профилактика на всичко по блейда и ако му взема 250-300лв ще събера заветната сума за оная красота, днес.

Казвайте има ли желание за някакво каране в Събота? Колкото и да е.

П-с: Супер-дупер скоростомера ми не нулирал средна скорост автоматично с трип-а :idea:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот Synthesis » Чет Мар 05, 2009 5:12 pm

marsa написа:Днес не карах, по- точно карах 15км в София. Охаза се, че челото на великия ми Блейд 2005 не било оувър и явно трябва да се замисля за нов байк.

Наско от веломания ме прати при некъв чичка, който имаше супер-подходящата машина за мен - 58 размер Easton, монтаж Shimano 105 + задна главина чистак нова Ultegra... Даде ми да развъртя по Мария Луиза и направо не повярвах колко ме е спирал тоя Блейд, за размера няма да говоря, ако ще и да си вдигна седалката до небето, 52см са си 52 см :dunno:

В общи линии ще ударя една профилактика на всичко по блейда и ако му взема 250-300лв ще събера заветната сума за оная красота, днес.

Казвайте има ли желание за някакво каране в Събота? Колкото и да е.

П-с: Супер-дупер скоростомера ми не нулирал средна скорост автоматично с трип-а :idea:


Наско е пич, ама не се ли опита да ти продаде нов Блейд или Мастър или Изоард? Обикновено така прави. На мен ми каза че робувам на марките и Драговете са ако не по-добри, то поне толкова добри колкото Спешъла и Трека ми. Бил съм плащал за лепенки. Може и така да е, но по-ме кефи да ми пише Specialized или Trek на рамката. Не знам защо. :rofl:
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

Мнениеот marsa » Чет Мар 05, 2009 5:45 pm

Synthesis написа:Наско е пич, ама не се ли опита да ти продаде нов Блейд или Мастър или Изоард? Обикновено така прави. На мен ми каза че робувам на марките и Драговете са ако не по-добри, то поне толкова добри колкото Спешъла и Трека ми. Бил съм плащал за лепенки. Може и така да е, но по-ме кефи да ми пише Specialized или Trek на рамката. Не знам защо. :rofl:
Не знам, май реши, че съм някакъв мърльо, аз влизам в магазина, гледам му най- скъпите гуми и кормила, споменавам че парите не са проблем, а той ми казва как някакви си спирачки щели да ми се вържат скъпо, защото двете били почти 100лв. Както и да е, ще си лъсна и наснимам Блейда и отива в "пазар".

Ако някой има интересни предложения за читав байк голям размер (58-60) под 1000лв съм отворен за всичко :)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот Synthesis » Чет Мар 05, 2009 7:14 pm

Аз помислих, че говориш за маркетинг-директора. Явно за друг човек става въпрос. Не искам да ги обиждам магазинерите, ама хабер си нямат от тая работа дето я работят. Като отидох първия път да избирам Трека ги питам как определят размера на рамката, а те: ми те клиентите си знаят. Та по твоя въпрос: Има читави до 1000 лв, но няма размери. Само Драг имат май, РАМ също изкараха шосейка но пак не знам за размери. Ще се поазтърся по каталози и ценови листи.
Аватар
Synthesis
 
Мнения: 245
Рейтинг: 1552
Регистриран на: Нед Фев 01, 2009 9:32 am

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 118 госта