Сезон 2009 - Шосейно колоездене

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Фев 27, 2009 10:00 am

Grash написа:Желание имам... докаде ще изкарам, особенно с ващо темпо - не знам.... но няма никакво значение, брой ме ;)



Нема да караме със зор, баце (аз се дуем само на последното боирче преди бензиностанцията и после се събираме). Извай, да откриваме сезона за пореден път! :bowdown:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот marsa » Пет Фев 27, 2009 10:41 am

Точно току-що се записах :agree:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

......03.03

Мнениеот glass » Пет Фев 27, 2009 5:13 pm

Ако има условия за каране аз съм на линия!
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот bokicha » Съб Фев 28, 2009 10:06 am

Ае, като го гледам това слънце навън се сещам
за предложението на Ото утре/НЕДЕЛЯ?/ да разкършим
малко кокалите, нещо до Вакарел или там дето ходите.
Понеже съм почти сигурен, че баце Росен ще кара
най- любезно го молим да обяви място и час и да приема записвания.
:bigeyes:
...записването за Вторник 03.03 си върви паралелно
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Фев 28, 2009 10:18 am

bokichaa написа:Ае, като го гледам това слънце навън се сещам
за предложението на Ото утре/НЕДЕЛЯ?/ да разкършим
малко кокалите, нещо до Вакарел или там дето ходите.
Понеже съм почти сигурен, че баце Росен ще кара
най- любезно го молим да обяви място и час и да приема записвания.
:bigeyes:
...записването за Вторник 03.03 си върви паралелно



Съгласен, баце. Предлагам среща в 11ч. на вече споменатото мостче. Приемам записвания! :stupid:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот Grash » Съб Фев 28, 2009 12:20 pm

Еми може скромният ми "Блейд" да се присъедини към ваще "105"-ци, дето се вика... : :D
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот marsa » Съб Фев 28, 2009 12:29 pm

На работа съм в момента и ако намеря време да изляза за 1бр вътрешна гума, не е изключено да ви сполетя утре.

Притеснява ме и факта, че все още съм екипиран само с къси гащи и фанелки, ама ще видим.

Пишете довечера последно сигурен час и това ли е мястото:
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... iwloc=addr

Grash, може и да имаш Блейд-компания ;)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот marsa » Съб Фев 28, 2009 1:48 pm

Гуменце имаше, е континентал, а не от леките максис-и, но се ядва. То и Блейда не е много стегнат... Харесах му кормилце и лапа и ми обещаха вилка, доволна разходка беше :^:

Установих че късите гащи е твърде възможно да ме удовлетворят за утре, чакам да разбера онова ли е мястото.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот DstupidBastarD » Съб Фев 28, 2009 2:23 pm

marsa написа:Гуменце имаше, е континентал, а не от леките максис-и, но се ядва. То и Блейда не е много стегнат... Харесах му кормилце и лапа и ми обещаха вилка, доволна разходка беше :^:

Установих че късите гащи е твърде възможно да ме удовлетворят за утре, чакам да разбера онова ли е мястото.



Баце, понеже нещо не мога да се справа с твойта картинка, ше ти го обясним цнетно с думи. Караш си значи по Цариграцко от Орлов мост (примерно) към Пловдив. Минаваш покрай хотел Плиска (кино Изток, ако си по-дърт), след тва Окръжна болница, Метро, неква бензиностанция на ОМВ и следва вече споменатия светофар (отлево трребва вече да си видел Практикер). На светофара си направо и след около 150-200 метра иде митичното мосче (ако караш бавничко, може и вода да видиш, която е и причината за мосчето). Ако си пръв на срещата, а аз не се съмнявам, че ше си, спираш там, чакаш и псуваш закъснелите. Ако не си пръв, значи требва да видиш разни хора с колеелета и екипировка. Тва требва да сме ние, или поне част от нас. Ако си закъснел и нема никой, дай яко газ напреде, ние сме некъде по трасето вече. Принципно, при нормални условия, се чакаме 15мин. след уговорения час, но не разчитаей прекалено на тва. Срещата е в 11, ако некой има възражения, сега е момента да ги премълчи. Казах. :pimp:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот bokicha » Съб Фев 28, 2009 2:39 pm

:wavey: ...Ото и :wavey: ...Бокича
...там сме, стига да не валят жаби... :bouncy:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот marsa » Нед Мар 01, 2009 10:15 am

Май имам по- малко от час да мина през София :D
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот marsa » Нед Мар 01, 2009 3:41 pm

trip distance: 86.75 (вкл през цяла София 2 пъти)
trip time: 3:59:03 (пак така)
average: 20.29km/h
max: 50.76km/h

Наглед скромно, а :dunno:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Мар 01, 2009 4:18 pm

marsa написа:trip distance: 86.75 (вкл през цяла София 2 пъти)
trip time: 3:59:03 (пак така)
average: 20.29km/h
max: 50.76km/h

Наглед скромно, а :dunno:



Ше имаш възможност да се поправиш у вторник, баце.
При мене средната се върза 33,8 за 66км. :popcorn:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот Grash » Нед Мар 01, 2009 5:39 pm

95 км със средна 23км/ч при мен.
Жив съм, макар и доста изморен :) На връщане даже и спуках гума, добре че беше Янчо да ми помогне, за което му благодаря :agree:
Иначе добре карам, като за килограмите си, сега само трябва да ги разкарам. За 3-ти март същата дестинация като днес ли остава? Би било добре да покараме в някоя друга посока, нещто по-различно, така за разнообразие :) Иначе се надявам да реанимирам до тогава... :popcorn:
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Мар 01, 2009 6:53 pm

Grash написа:95 км със средна 23км/ч при мен.
Жив съм, макар и доста изморен :) На връщане даже и спуках гума, добре че беше Янчо да ми помогне, за което му благодаря :agree:
Иначе добре карам, като за килограмите си, сега само трябва да ги разкарам. За 3-ти март същата дестинация като днес ли остава? Би било добре да покараме в някоя друга посока, нещто по-различно, така за разнообразие :) Иначе се надявам да реанимирам до тогава... :popcorn:



Баце, секо начало е тегаво. Щом си оцелял и имаш 95км, сичко е наред. Предлагам алтернатива за вторника - тръгване от явката на Сливница и Константин Величков (стотина метра след светофара, посока Люлин) и по магистралката. Стигаме до Драгоман, некои може да пуснеме и до Калотина, като миналия път, ше видим ква е хавата на место. Как ви се струва? :dunno:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот glass » Нед Мар 01, 2009 7:33 pm

Grash написа:95 км със средна 23км/ч при мен.
Жив съм, макар и доста изморен :) На връщане даже и спуках гума, добре че беше Янчо да ми помогне, за което му благодаря :agree:
Иначе добре карам, като за килограмите си, сега само трябва да ги разкарам. За 3-ти март същата дестинация като днес ли остава? Би било добре да покараме в някоя друга посока, нещто по-различно, така за разнообразие :) Иначе се надявам да реанимирам до тогава... :popcorn:


Моята средна не я знам - че от вратата под душа и на колата / нямах време да гледам и отчитам.
Но искам да те похваля за днес - наистина всяко начало е трудно (но ти го знаеш) не се отказвай - и дано тоя сезон да караме по често заедно.

Отностно Калотина - не е лошо като идея / само някой да примомни колко километра беше?
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Grash » Нед Мар 01, 2009 7:57 pm

Мен ме устройва към Калотина, от околовръстното до там трябва да са ~50 километра.
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот marsa » Нед Мар 01, 2009 8:51 pm

И мен ме устройва в тази посока, като разстояние до Калотина ще ми се върже колкото днес.

Имам проблем, приятели, байка ми е в доста окаяно състояние, не е търпял никакви профилактики скоро, а на всичко отгоре при предното затопляне ме валяха дъждове, къпах го най- смело и под душа, критично спешно ми е да си отворя главините, касетата и средното (което е добре и да сменя) лошото е, че сега по празниците няма от къде да пазарувам, нямам по- специфичните инструменти, нямам смазки... За протокола днес карах с напълно "суха" верига и се побърках от ужас, когато се разсвири... Просто байка не вървеше и не случайно останах на 50км/ч.

Иначе съм се наточил и на нова АЛУ вилка като на Grash, дококото знам е към 70лв, кормилце и нова лапа, по- натам и спирачки, но ще ъпгрейдвам след празниците.

Надявам се да позакърпя положението за 3ти и да мога да изляза с вас!

Разберете се за час и точно място за Вторник ;) Надявам се да дойда.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот peritroper » Пон Мар 02, 2009 8:16 am

DstupidBastarD написа:
marsa написа:trip distance: 86.75 (вкл през цяла София 2 пъти)
trip time: 3:59:03 (пак така)
average: 20.29km/h
max: 50.76km/h

Наглед скромно, а :dunno:



Ше имаш възможност да се поправиш у вторник, баце.
При мене средната се върза 33,8 за 66км. :popcorn:


:bowdown: Олеее, ми ти така все сам ще си караш.
Аз също съм обречен да карам сам и да настигам само хора спукали гуми с моите max 27 км/ч - средно за разстояние 50-70 км :bawling:.
Явно колелото ми е проблема ще требват ъпгрейди.
Аватар
peritroper
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Май 07, 2008 10:43 am
Местоположение: София

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Мар 02, 2009 9:14 am

glass написа:
Grash написа:95 км със средна 23км/ч при мен.
Жив съм, макар и доста изморен :) На връщане даже и спуках гума, добре че беше Янчо да ми помогне, за което му благодаря :agree:
Иначе добре карам, като за килограмите си, сега само трябва да ги разкарам. За 3-ти март същата дестинация като днес ли остава? Би било добре да покараме в някоя друга посока, нещто по-различно, така за разнообразие :) Иначе се надявам да реанимирам до тогава... :popcorn:


Моята средна не я знам - че от вратата под душа и на колата / нямах време да гледам и отчитам.
Но искам да те похваля за днес - наистина всяко начало е трудно (но ти го знаеш) не се отказвай - и дано тоя сезон да караме по често заедно.

Отностно Калотина - не е лошо като идея / само някой да примомни колко километра беше?



Нас нас ше ни се върже около 130км, ако ходиме до Калотина, затва направих уговорката за пазарлък на место. Има и други опции в таа посока - отбивка към Богьовци и малко баир към Понор, а после връщане през Костинброд. Сичко зависи дали ви се кара баир или по равно. :crazy:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Мар 02, 2009 9:16 am

peritroper написа:
DstupidBastarD написа:
marsa написа:trip distance: 86.75 (вкл през цяла София 2 пъти)
trip time: 3:59:03 (пак така)
average: 20.29km/h
max: 50.76km/h

Наглед скромно, а :dunno:



Ше имаш възможност да се поправиш у вторник, баце.
При мене средната се върза 33,8 за 66км. :popcorn:


:bowdown: Олеее, ми ти така все сам ще си караш.
Аз също съм обречен да карам сам и да настигам само хора спукали гуми с моите max 27 км/ч - средно за разстояние 50-70 км :bawling:.
Явно колелото ми е проблема ще требват ъпгрейди.




Магирастралата затва са я направили комунистите, баце, за да се кара бърже по нея. Ти нема ли да дойдеш да покараме до Каалотина? :popcorn:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Мар 02, 2009 9:17 am

TOYAGA написа:Мда, тва че го реализираме при първ удобен случей! :popcorn:


Баце, аре бе, март месец стана, давай да караме. Утре е празник и си е редно да направим 131 км по та случей. :bowdown:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Мар 02, 2009 11:49 am

marsa написа:И мен ме устройва в тази посока, като разстояние до Калотина ще ми се върже колкото днес.

Имам проблем, приятели, байка ми е в доста окаяно състояние, не е търпял никакви профилактики скоро, а на всичко отгоре при предното затопляне ме валяха дъждове, къпах го най- смело и под душа, критично спешно ми е да си отворя главините, касетата и средното (което е добре и да сменя) лошото е, че сега по празниците няма от къде да пазарувам, нямам по- специфичните инструменти, нямам смазки... За протокола днес карах с напълно "суха" верига и се побърках от ужас, когато се разсвири... Просто байка не вървеше и не случайно останах на 50км/ч.

Иначе съм се наточил и на нова АЛУ вилка като на Grash, дококото знам е към 70лв, кормилце и нова лапа, по- натам и спирачки, но ще ъпгрейдвам след празниците.

Надявам се да позакърпя положението за 3ти и да мога да изляза с вас!

Разберете се за час и точно място за Вторник ;) Надявам се да дойда.



Баце, ти си от Люлин, значи требва за се сетиш от първ поглед къде е пресечката на Сливница и Константин Величков, срещата ше е некъде с/у техникума (Попов, ако не бъркам), но от другата страна. Час - 12,00, за да имаме поне 4-5 часа светло време да си се прибереме по къщята после. Тъй като Деси Банова явно е у мензис днеска, не се знае за утре кво ше каже, така че имайте едно наум, че в процес на карането може да съкратиме. Въпроси, мнения, препоръки относно тва мнение? :dunno:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Мар 02, 2009 11:51 am

Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот marsa » Пон Мар 02, 2009 12:14 pm

DstupidBastarD написа:http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=aadbb993d5d9c0eb1299797a6c80662f&tip=1&initsearch=1

Я, да видим кво излиза! :bigeyes:
На бгмапс-а вяра им нямай:
Изображение

Там в кръгчето започва едно локално платно и мисля, че е удобно за среща.

Аз вероятно ще дойда. Дано времето не ни изненада... от около 4 часа лъскам резултата от вчера...
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Мнениеот Grash » Пон Мар 02, 2009 9:55 pm

Значи да обобщим:
03.03.2009г. вторник, среща в 12:00 на 100-200м след кръстовището на бул. Сливница и бул. Константин Величков, в посока Люлин в локалното. Ще се кара към Калотина с възможни отклонения след допълнително обсъждане. Който има желание, нека заповяда :agree:
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот notty » Вто Мар 03, 2009 1:40 am

аве утре, Ви, пожелавам хубаво време, защото според БТВ Новините утре ще вали :(
Аватар
notty
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:48 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот bokicha » Вто Мар 03, 2009 2:58 am

...ае, не му е съвсем тук мястото, ама напоследък това е
най- посещаваната тема, та тук ще Ви предам много поздрави
от един наш ПРИЯТЕЛ МАМУТ,изпратен на мисия /!да почерпи опит от извора!/
от преЦидателя на катедрата по шосейно колоездене на нашия НЕ безизвестен велоклуб....
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот Анелия » Вто Мар 03, 2009 8:42 am

:rofl: Обърнал резбата вашия прИЦИдател, минал на крос кънтри. Ще разберете къде е истината :rofl:
Тук днес е навалял някакъв сняг, времето е едно кално и мръсно, даже за шосейно каране не става :bawling:
И честит празник! :)
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Мар 03, 2009 9:14 am

notty написа:аве утре, Ви, пожелавам хубаво време, защото според БТВ Новините утре ще вали :(



Баце, нема нищо по-хубаво от лошото време. :popcorn:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

ПредишнаСледваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 125 госта