Да покажем шосейките

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Да покажем шосейките

Мнениеот Deerde » Чет Май 08, 2008 12:56 am

Привет на всички! От темата за преброяването ми хрумна да пусна нова тема в която всеки роад рънър да покаже (постне) снимки. Ако е възможно по-отблизо на това което кара, каква е неговата машина (колело), и да сподели с какви комоненти и окомплектовки е тя. Мисля, че по този начин малко или много ще обменим опит и ще можем да обсъждаме плусовете и минусите на определено колело и компоненти а защо не и да си помогнем към по добро спортно развитие и ъпгрейд на ракетата (колелото) :) Моля, в тази тема да пишат само тези, които карат шосейки.

Очаквам както винаги rEsPeCT, Grash, DstupidBastarD, todor todorov, brumbar да са едни от най-активните, а и ми е те интересно какво карате

P.S: Утре в други ден най-скоро ще кача снимки на моя дарак и неговата окомплектовка

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :popcorn:
Аватар
Deerde
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Ozzie » Чет Май 08, 2008 7:22 am

Подобна тема, но за байковете имаше преди 2-3 години.
В последствие беше заключена, тъй като бяха откраднати няколко много добри велосипеда, който така и не бяха намерени.
Имаше съмнение, че точно въпросната тема е дала насоки на въпросните индивиди къде и какво могат да откраднат.
Засега ще се въздържа да заключа тази, тъй като сте по- малка група.
Но можете да си направите нещо като байкчек, т.е. да кажете каква е рамката, вилката, окомплектовката и т.н.

P.S. Оставям бъдещето на темата в ръцете на Admin.
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот DstupidBastarD » Пет Май 09, 2008 7:39 am

Ozzie написа:Подобна тема, но за байковете имаше преди 2-3 години.
В последствие беше заключена, тъй като бяха откраднати няколко много добри велосипеда, който така и не бяха намерени.
Имаше съмнение, че точно въпросната тема е дала насоки на въпросните индивиди къде и какво могат да откраднат.
Засега ще се въздържа да заключа тази, тъй като сте по- малка група.
Но можете да си направите нещо като байкчек, т.е. да кажете каква е рамката, вилката, окомплектовката и т.н.

P.S. Оставям бъдещето на темата в ръцете на Admin.
:agree:




Хахаха, мерси, баце, направи ми веселото с тва мнение, еваларка! Било е интересна дискусия, наистина е забвно да разсъждаваш над идеята как се краде байк по интернета. Сега по същество - карам Рали рънър за 334 кинта с дедесе (казано на български Крос с лепенки). Окомплектовката е елитна - Шимано, до преди два месеца не му бех сменял нищо, освен спукани гуми, но вече съм с нов, байкърски заден венец - 11-32, отпреде съм с 51/39, както се полага за шосейка. Друго по темата не се сещам кво да напишем, но тва не значи, че немам желание. :^:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот bestbg » Пет Май 09, 2008 9:05 am

Като гледам ти си от 1 година потребител. Имаше такава тема и 2 готини скотчета изчезнаха и сумати други колела :dunno:

а по темата:

Имам един Турист (руска работа) и няква китайска шосейка в мазето. Не ги карам защото не се чувствам комфортно :bowdown:
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Deerde » Пон Май 12, 2008 1:36 am

Здравейте аз също немога да разбера как така са били откраднати байковете като са дискотирани тук, но и немога да го отрека. Както и да е на мен ми е мерак да видя другите с шосейки с какво карат и от какво са доволни и какво не им харесва за да мога примерно аз да си направя някакви впечатления за евентуален ъпгреид или смяна на колелото с ново.А и просто ми е интересно какво са избрали те.Но стига вече съм се отклонявал, сега по темата.

Карам Drag Master със SORA взех го през далечната 2004г. за около 750 кинта :) тогава бяха доста пари за такова колело. Засега не съм му сменял кой знае какво от по-важните неща. Колелото е с курбели DURABI, венците са Сора 8-ца, делайриора- преден и заден, спирачките и Дуал управлението също SORA.Предното и задното движение - Formula. Досега съм сменил гидолина, колчето на седалката със ZOOM 3D 35cm защото старото ми беше късичко, задните калодки- тиагра, външни/вътрешни гуми- RUBENA защото тези с които беше колелото китаиските боклуци им се измести граифера след едно яко спиране. Каплите засега съм ги носил само веднъж на реглаж и то да натегнат някои друга спица. Също смених и педалите с VP-R70 защото тези които бяха с колелото - с каишки, не ми допаднаха.
Общо взето карам колелото от 4 години и съм много доволен освен теглото му което е към ~11-14кг но за тези пари и това време мисля, че няма какво повече да иска човек, като се има предвид, че съм лубител и карам по 50-70 километра през свободнито време или колкото се може по-често.
Ако се присетя за нещо друго ще го добавям.
А ето и една снимка на въпросната машина машината :D

http://i.data.bg/08/05/12/950315_orig.jpg
Аватар
Deerde
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Ozzie » Пон Май 12, 2008 5:44 pm

Как са били откраднати ли?
Примерна схема:
Форума е отворен да се посещава от всеки. Така че винаги ще има потребители (доброжелателни и недоброжелателни) който ще бъдат в сянка, т.е. само да четат тук.
После следва набелязване на велосипед (съответно и собственика му) и следене на мненията му с цел да се състави някаква картина къде ходи, кой магазини посещава, къде живее (евентуално).
Ще се опитам да пресъздам набързо случая с Октана на Металния (МеталПсихо): влиза в един от магазините на "Веломания". Обръща се след няма и минута да види дали байка му е там... Останалото е история. Октана така и не се намери.
Разгледайте темата за откраднатите велосипеди в "Общ форум". На първо място е.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта