Fixed gear

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Fixed gear

Мнениеот Lazy » Пет Авг 10, 2007 9:09 am

Днес мотаейки се из форума видях един пич дет е превел една от статиите на Шелдън Браун :bowdown: и се сетих да поразгледам сайта му. Прегледах отново статияата за fixed gear велосипедите ( не знам как се казва на български)
Тва ми изглежда много идейно, няма скорости, няама спирачки, просто и съвършено.
Има ли някой тук опит с подобно нещо да разкаже впечатления от първа ръка

П.С. То е ясно че не става за планина нито за шосе и за спортни постижения. Въпроса е става ли за кеф и даже за града
Lazy
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 1:15 pm

Мнениеот Editor » Пет Авг 10, 2007 9:35 am

Не мисля ...особено в днешно време да си без спирачки в града е самоубииство
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Fixed gear

Мнениеот zero » Пет Авг 10, 2007 9:57 am

Lazy написа:Днес мотаейки се из форума видях един пич дет е превел една от статиите на Шелдън Браун :bowdown: и се сетих да поразгледам сайта му. Прегледах отново статияата за fixed gear велосипедите ( не знам как се казва на български)
Тва ми изглежда много идейно, няма скорости, няама спирачки, просто и съвършено.
Има ли някой тук опит с подобно нещо да разкаже впечатления от първа ръка

П.С. То е ясно че не става за планина нито за шосе и за спортни постижения. Въпроса е става ли за кеф и даже за града


Зависи какво колело ще караш ако ще караш BMX ;24"; 26" машини направени за каране на Street няма да е зле ,но ако за пръв път ще се опитваш да правиш нещо (трикове и.т.н.) на такова колело ти препоръчвам да караш със спирачка.Само задна ще ти свърши работа.След като мине извесно време и се научиш да балансираш колелото на разни трикове без да ти е нужна много-много спирачката може да я махнеш.

Ако нямаш намерение да караш urbn по добре изобщо не се захващай да правиш такива работи.Ако искаш кормилото да ти е изчистено от всякакви неща....хммм еми сложи си контра.
Аватар
zero
 
Мнения: 376
Рейтинг: 1563
Регистриран на: Нед Юли 04, 2004 11:51 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ilinkolov » Пет Авг 10, 2007 11:05 am

Защо решихте че няма спирачки?
от всичко по нещо и от нищо достатъчно
Аватар
ilinkolov
 
Мнения: 252
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 11:10 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lazy » Пет Авг 10, 2007 11:24 am

Не че няма, може да няма а да се спира с крака. Идеяата ми е да е макс просто
И не става дума за градски стилове или трикове, просто ме заитересува идеяата да си караш такова колело, сигурно е най-малкото необичайно преживяване
Lazy
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 1:15 pm

Мнениеот Krismars » Пет Авг 10, 2007 11:35 am

Колелото ми е с такава предавка и да ти кажа чесно не е кой знае колко по-ралично, просто кормилото е по-изчистено и цялото колело е по-леко ;)
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Gh0s7 » Пет Авг 10, 2007 12:30 pm

А аз защо си мисля, че тук не става дума за сингъл спийд, ами за фиксирана предавка на шосейка :dunno:
Изображение
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Lazy » Пет Авг 10, 2007 12:46 pm

@Gh0s7
Правилно си мислиш.
Аз в БГ съм виждал само едно такова колело и беше .... в цирка :-)
Lazy
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 1:15 pm

Мнениеот gurga4a » Пет Авг 10, 2007 2:00 pm

може ли линк към този сайт? :)
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Grash » Пет Авг 10, 2007 4:23 pm

Fixed Gear ще рече, че самото задно движение не е свободно, а не само, че става въпрос за single speed. Такива колела се използват в колоезденето на писта. Приложение извън пистата нямат, според мен, защото много лесно може да се пребиеш. И в града и извън него може да ти се наложи да спреш рязко, а с fixed gear нема такъв филм... Още повече, че тази система е направена именно за писта, където през цялото време се кара на макс усилие, не става за приятно, разпускащо каране, просто защото не само краката ти въртят педалите, но и обратното.
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пет Авг 10, 2007 8:18 pm

Grash написа:Fixed Gear ще рече, че самото задно движение не е свободно, а не само, че става въпрос за single speed. Такива колела се използват в колоезденето на писта. Приложение извън пистата нямат, според мен, защото много лесно може да се пребиеш. И в града и извън него може да ти се наложи да спреш рязко, а с fixed gear нема такъв филм... Още повече, че тази система е направена именно за писта, където през цялото време се кара на макс усилие, не става за приятно, разпускащо каране, просто защото не само краката ти въртят педалите, но и обратното.


Такива колела се използват (и) от куриерите и други разновидности, каращи в града по Америка и Канада, сигурно и другаде. Има форуми за fixed gear, с Гугал най-вероятно може да се намери нещо.
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Admin » Съб Авг 11, 2007 12:07 am

Има и филмчета, ама hlebarka си трае :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Съб Авг 11, 2007 5:55 am

Такива колела се използват (и) от куриерите и други разновидности, каращи в града по Америка и Канада
Това трудно мога да си го представя (щото и аз работя такова) ,или там няма джигити? :D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Съб Авг 11, 2007 10:16 am

Admin написа:Има и филмчета, ама hlebarka си трае :D


Има, който се интересува да си потърси и да гледа. Просто няма смисъл темата да отива към куриерско и бясно каране в града, щото то, особено на fg, е freak show.
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Re: Fixed gear

Мнениеот SMITH » Сря Апр 04, 2012 1:32 am

някой интересува ли се от този тип каране и практикува ли го. аз наскоро си взех фикси и мисля да се впусна в идеята по-сериозно. Ако има ентусиасти може да се съберем да покараме. също така и не мога да открия много филмчета, особено пълнометражни, та яко някой има линк към някакви интернет общества или заглавия и линкове за филмчета може да пусне тук. за сега съм намерил само Last Friday
rip! rip! rip!
Аватар
SMITH
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1330
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 5:05 pm
Местоположение: Christmas Island

Re: Fixed gear

Мнениеот portokalovochoweche » Нед Апр 15, 2012 4:11 pm

в Германия има много такива фихие редар банди и полицията много им се "радва" тия са заплаха за всички....нямат спирачки нямат светлини и фучат като метеорити
portokalovochoweche
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1035
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 12:04 pm

Re: Fixed gear

Мнениеот simonaivanova » Чет Юли 05, 2012 3:26 pm

Стига с това "нямат спирачки". Спират с краката, все пак е fixed gear а не single speed. Наистина тук не са много разпространени, но всичко е само въпрос на време.
simonaivanova
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 5:40 pm

Re: Fixed gear

Мнениеот OGN » Пет Авг 10, 2012 9:19 am

То па тия крака са едни спирачки...мани бегай :D . Ако не са шофьорите да те пазят, няма да ти разправям колко ще устискаш :clap: .
OGN
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 9:34 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 121 госта