Стоманена рамка за XC touring

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Стоманена рамка за XC touring

Мнениеот sava » Сря Май 16, 2007 4:10 am

Здравейте, опитвам се да си намеря стоманена рамка за дълги пътешествия (това за мен означава над 2000км) по всякакви пътища (черни, макадамови, асфалтови), която да е способна да ме носи заедно с десетина килограма багаж. Изискванията ми са:

1. Да е здрава
2. Да може да се монтират V-спирачки
3. Да може да се монтира заден багажник
4. За твърда вилка или в краен случай за амортисьорна с ход до 100мм

Досега съм разгледал:
    Thorn Catalyst - моят фаворит, но за съжаление далеч надхвърля парите, които бих могъл да отделя за колело :crap:
    Jamis Dragon - намират се в Чехия за $500, но от снимките в каталога не мога да разбера дали имат рогца за V-спирачки.
    DMR Switchback - на прилична цена, но ми изглежда по-скоро за излети през уикенда, отколкото за дълъг път?
    Orange Clockwork

От ходенето по магазините в София останах с впечатлението, че вече никой не внася (или не прави тук) стоманени рамки от висок клас. Ще се радвам ако някой ме опревергае, но ако не се намират у нас, съм готов да си поръчам от странство.

Бюджетът ми (за рамката, не за цялото колело) е до 1000 лв. Какво бихте ми препоръчали?
sava
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 4:30 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GNK » Сря Май 16, 2007 2:44 pm

Аз бих заложил на Orange
С П А Р Т А А А А А Изображение
Аватар
GNK
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Пища Хуфнагел » Сря Май 16, 2007 2:59 pm

А защо държиш непременно на стоманена рамка? Колко тежиш ти самия? Ммм? :)
Аватар
Пища Хуфнагел
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 8:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот stanimir » Сря Май 16, 2007 3:45 pm

Не можах да се здържа, да не напиша нещо. На мен най достъпна като цена, доставка и отговаряща на твойте изисквания ми мяза DMR. Тя със сигорност има уши за v-bake. Пък и с една твърда вилка
http://www.chainreactioncycles.com/Cate ... goryID=611
от същия магазин ще пристигнат при трзб напълно безплатно. Ще се получи нещо наистина издаржливо. Само за багажника не съм на ясно ама ми се струва, че ще можеш да намериш подходящ най добре ремъркенце.
Виш какво пише и в каталога на DMR.
http://www.dmrbikes.com/res/pdf/catalogue/catalogue.pdf
Успех.
Аватар
stanimir
 
Мнения: 111
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 10:11 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот sava » Сря Май 16, 2007 5:37 pm

Пища Хуфнагел написа:А защо държиш непременно на стоманена рамка? Колко тежиш ти самия? Ммм? :)

Основната причина да предпочета стоманата е дългият ѝ живот и сравнително лесното ѝ ремонтиране. Доколкото знам, алуминият се заварява с аргон и заварките са доста по-слаби от стоманените, а смятам да ходя по места, където професията заварчик изобщо не е популярна.

Иначе тежа 70 кг.
sava
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 4:30 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Мъро » Сря Май 16, 2007 5:49 pm

При такъв вид XC, едва ли можеш да направиш нещо на алуминия...
За такива пари можеш да си купиш наистина много здрава алуминиева рамка, че дори и карбонова. Разликата в килограмите определено ще я усетиш и ще ти е в голям плюс, особено при дълги маршрути, каквито явно ще караш.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот shaggy86 » Пет Май 18, 2007 11:56 am

:popcorn:
за тези пари си вземи карбонова рамка,поне два пъти по лека е :D
защо не се загледаш към рамка за 28 цолови като ще караш към 2000км

виж тук
http://www.hercules-bikes.de/category.aspx?id=13
това се едни от най-здравите колела на света ;)
огледай се и за дисаги много помагат
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 120 госта