Има ли дебели гуми за 28 цолова капла.

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Има ли дебели гуми за 28 цолова капла.

Мнениеот hhumpff » Чет Апр 26, 2007 7:10 pm

Мисля да си купувам колело Sprint Apolon с 28 цолови капли поради големия ми ръст. Може ли някой да ми каже дали има дебели гуми за този размер. Колелото ще го карам в града, просто дбелите гуми повече ми харесват. Мерси!
hhumpff
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 3:11 pm

Мнениеот copland » Чет Апр 26, 2007 11:06 pm

Да!
Да започна само с Maxxis Ignitor, Continental Vapor, повечето от серията Albert на Schwalbe и още много други. Щом е за градско каране, мисля че Швалбе са твоите гуми.

28" капли с дебели гуми са по-известни като 29" или 29er. Става въпрос за рамки с геометрия като на планински велосипед, но с по-големи капли (като за големи момчета! ;) ). В Щатите вече набират популярност, но в Европа са рядкост.

Тук има Тема от един немски Форум, посветена на гуми 29". А тук - подобна Тема, но от швейцарски форум, посветен само на 29" (пак на немски).

Поздрави! М

П.П. Само да се похваля - днес точно пристигнаха новичките ми Конти Вапор 54-622!!! :beer:
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
9 points, 20.000$ and a lot of happiness!... Can I have that cigarette?
Аватар
copland
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1410
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 10:03 pm

Мнениеот did » Чет Апр 26, 2007 11:09 pm

copland, вземи си смени вече подписа ;)
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот copland » Пет Апр 27, 2007 12:40 pm

Понеже малко или много горните линкове са свързани предимно с планински гуми с грайфери, решох да се поразровя в сайта на Швалбе.

Ето ти един малък подбор от гуми, подходящи за градско каране:

На първо място - Schwalbe Marathon. Класика в жанра. 52-622 / 28 х 2.0. Една от най-добрите гуми от 20 години насам. Подходяща както за градско каране, така и за туристически преходи ("suitable for reliable touring and everyday use").

Следва Little Albert. От списанието "Bike", в чиито тестове Албърт е победител в две поредни години в категорията си пишат: "The former test winner is unbeaten yet again this year, so keeping the competition in check. The tire with the widest range of uses." Все пак тази гума е по-скоро оф-роуд ориентирана. 54-622 / 28 х 2.1.

Тежката категория остава за накрая с Big Apple. С размерите си 60-622 / 28 х 2.35, предполагам че Голямата ябълка осигурява доста комфортно движение из града. Имай предвид, че въпросните 60 мм може и да не влязат в рамката ти!

Засега толкоз! Поздрави! М

П.П. @дид, подписът си ми е добра така. Колелцето ми може да е боклук, ама аз си го обичам такова, каквото е. Спирачките, които ми помогнахте да избера в една Тема, вдигнаха малко категорията, но не чак толкова. А новите гуми ми трябват, защото съм си харесал едни пътечки в една горичка наблизо. А за там моите сегашни не стават. Хич даже. Но благодаря за отбелязването! ;) :beer:
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
9 points, 20.000$ and a lot of happiness!... Can I have that cigarette?
Аватар
copland
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1410
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 10:03 pm

Мнениеот hhumpff » Пет Апр 27, 2007 4:12 pm

Мерси за изчерпателния отговор.
hhumpff
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 3:11 pm

Мнениеот did » Пет Апр 27, 2007 5:25 pm

copland написа:П.П. @дид, подписът си ми е добра така. Колелцето ми може да е боклук, ама аз си го обичам такова, каквото е.

Много конструктивно поведение :D Прилича доста на моментната ситуация при мене :D

Това лято ще мога да пообиколя с колело Германия, така че прати некви координати на [email protected]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот copland » Съб Апр 28, 2007 12:42 am

hhumpff написа:Мерси за изчерпателния отговор.


Моля! Няма защо! Наистина ми беше кеф да се поразровя из сайта и да извадя връзките. Аз самият допреди няколко дена бях затънал в какви ли не сайтове с идеята да си намеря големи гуми, които по възможност и да не струват майка си и баща си.

Между другото - току-що попаднах и на такава гума - Rubena V 66 Flash Classic. Май я има и в трите размера 50-, 52- и 54-622. Пусни си едно търсене с Гугъл-а и трябва да излезе.

Мисля, че най-добрият вариянт за теб е Маратон на Швалбе. Предполагам, че те са и най-скъпите, но определено са най-добрите. Доста ревюта разгледах, а и по улиците гледам (живея в Германия), че повечето от не-съвсем-лошите-и-нагоре колелета са я с Маратон, я с Маратон + (има и такъв модел, но него го няма за съжаление в търсените от нас размери).

Поздрави! М

П.П. И не забрявай като сложиш широките гуми на 28" каплите да пишеш пак тук, за да те запишем като 29er rider Nr. 2! ;) :beer:
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
9 points, 20.000$ and a lot of happiness!... Can I have that cigarette?
Аватар
copland
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1410
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 10:03 pm

Мнениеот shaggy86 » Сря Юни 06, 2007 10:25 am

Преди месец се сдобих с градско колело/хибрид с бегач за шосе и за първи път карам гума по-малка от 2.1,на всичкото отгоре и 28 цола.
:D
Понеже не съм на ясно с подобен тип гуми може ли да попитам
за нещо качествено с размер към 1.5?Сега са малко мънички и на всичкото отгоре спуках задната онзи ден.
Другата питанка е за хубави вътрешни /700х35с ?Мисля да сменя и гумите и вътрешните с малко по-големи но не знам дали няма да е проблем за каплите ако сегашните са 28 622 700X28c а аз сложа
Лястовица Marathon XR 28x1.40 (700х35С) ?

едит>
според това
http://www.sheldonbrown.com/tire_sizing.html
шината трябва да ми е поне 17 мм за да нямам проблеми с тези гума или някъде бъркам?
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 123 госта